Softball

Fireworks 16 & Under

Colorado Fireworks - Power Pools - Supplemental Power Pools

Jun 30 - Jul 7, 2019
Aurora, CO • Commerce City, CO • Westminster, CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Tulsa Elite 2021

Fireworks 16 & Under Champion

Sun Jun 30, 2019 - Sun Jul 7, 2019

Final Standings

Team Rank
Tulsa Elite 2021 1
Utah Fastpitch Club 2
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar 3
Wheatland Spikes 3
Aces Express 16u Prospects 5
Colorado Sapphires 5
Nebraska Quakes Prime Mizuno 5
OK Exclusive 16U Gold-Hughes 5
Breakers Labs 16u Blue - Jarrard 9
Chicago Cheetahs - SK 9
Orland Park A's Premier - KS 9
So Cal Athletics - McCarthy 9
Firecrackers-AZ Erickson 16U 13
Ohana Tigers Indian 13
Select Fastpitch 15U 13
Wheatland Spikes-Holloway 13
Central Coast Athletics Augustine 17
Colorado Styxx 17
Nationals 16 U RED 17
Nationals Blue LH 17
OR Blaze 16 Gold 17
PA Xtreme Gold 17
Salt Lake Pegasus 17
Sparks 16u Premier Red 17
Chicago Cheetahs Miller 16U 25
CO. Next Level 16A- Bobian (2019) 25
Hollywood Firecrackers-Acosta 25
Ice Silver 16U-Workman 25
Midland Magic 16U Silver 25
Ohana Tigers - Herrera/Halleen 25
So Cal Choppers Ensey 25
Wasco Diamonds 16U 25
American Pastime Roman 33
Carolina Elite National (Maddaluna) 33
Mizuno Hawks-Judge 33
Impact Gold Herrera

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RD
RS
RA
Ohana Tigers Indian* (Encinitas, CA) 0 0 0 0 0 0
Sparks 16u Premier Red* (Willowbrook, IL) 0 0 0 0 0 0
Colorado Sapphires* (Littleton, CO) 0 0 0 0 0 0
Ice Silver 16U-Workman* (Clarkston, MI) 0 0 0 0 0 0
Pool B
Team W L T
RD
RS
RA
American Pastime Roman* (Mira Loma, CA) 0 0 0 0 0 0
Wheatland Spikes* (Downers Grove, IL) 0 0 0 0 0 0
Colorado Styxx* (Littleton, CO) 0 0 0 0 0 0
Aces Express 16u Prospects* (Manvel, TX) 0 0 0 0 0 0
Pool C
Team W L T
RD
RS
RA
So Cal Choppers Ensey* (Huntington Beach, CA) 0 0 0 0 0 0
Orland Park A's Premier - KS* (La Grange, IL) 0 0 0 0 0 0
CO. Next Level 16A- Bobian (2019)* (Arvada, CO) 0 0 0 0 0 0
OR Blaze 16 Gold* (Beaverton, OR) 0 0 0 0 0 0
Pool D
Team W L T
RD
RS
RA
Ohana Tigers - Herrera/Halleen* (buena park, CA) 0 0 0 0 0 0
Midland Magic 16U Silver* (Glen Carbon, IL) 0 0 0 0 0 0
Salt Lake Pegasus* (Centerville, UT) 0 0 0 0 0 0
Tulsa Elite 2021* (Muskogee, OK) 0 0 0 0 0 0
Pool E
Team W L T
RD
RS
RA
So Cal Athletics - McCarthy* (Brea, CA) 0 0 0 0 0 0
Mizuno Hawks-Judge* (Chicago Heights, IL) 0 0 0 0 0 0
Utah Fastpitch Club* (salt lake city, UT) 0 0 0 0 0 0
OK Exclusive 16U Gold-Hughes* (OKLAHOMA CITY, OK) 0 0 0 0 0 0
Pool F
Team W L T
RD
RS
RA
Nationals 16 U RED* (Tinley Park, IL) 2 0 0 10 16 5
Select Fastpitch 15U* (Kansas City, KS) 1 1 0 0 11 11
Breakers Labs 16u Blue - Jarrard* (Vista, CA) 0 2 0 -10 3 14
Impact Gold Herrera* (houston, TX) 0 0 0 0 0 0
Pool G
Team W L T
RD
RS
RA
Hollywood Firecrackers-Acosta* (Los angeles, CA) 0 0 0 0 0 0
Wasco Diamonds 16U* (Elburn, IL) 0 0 0 0 0 0
Chicago Cheetahs - SK* (Plainfield, IL) 0 0 0 0 0 0
PA Xtreme Gold* (Collegeville, PA) 0 0 0 0 0 0
Pool H
Team W L T
RD
RS
RA
Central Coast Athletics Augustine* (Hollister, CA) 0 0 0 0 0 0
Wheatland Spikes-Holloway* (North Aurora, IL) 0 0 0 0 0 0
Chicago Cheetahs Miller 16U* (chicago, IL) 0 0 0 0 0 0
Carolina Elite National (Maddaluna)* (Mt Pleasant, NC) 0 0 0 0 0 0
Pool I
Team W L T
RD
RS
RA
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar* (Downey, CA) 0 0 0 0 0 0
Nationals Blue LH* (Frankfort, IL) 0 0 0 0 0 0
Nebraska Quakes Prime Mizuno* (Papillion, NE) 0 0 0 0 0 0
Firecrackers-AZ Erickson 16U* (Peoria, AZ) 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Tuesday, July 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Ohana Tigers Indian*
5 12 Wheatland Spikes*
P2 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Ice Silver 16U-Workman*
11 6 Colorado Styxx*
P3 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 American Pastime Roman*
4 10 Sparks 16u Premier Red*
P4 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Aces Express 16u Prospects*
1 1 Colorado Sapphires*
P5 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Ohana Tigers Indian*
3 5 Colorado Styxx*
P6 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Ice Silver 16U-Workman*
2 2 Wheatland Spikes*
P7 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 American Pastime Roman*
7 7 Colorado Sapphires*
P8 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Aces Express 16u Prospects*
4 3 Sparks 16u Premier Red*
P9 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 So Cal Choppers Ensey*
14 6 Midland Magic 16U Silver*
P10 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 OR Blaze 16 Gold*
3 9 Salt Lake Pegasus*
P11 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Ohana Tigers - Herrera/Halleen*
1 10 Orland Park A's Premier - KS*
P12 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Tulsa Elite 2021*
9 0 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)*
P13 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 So Cal Choppers Ensey*
5 4 Salt Lake Pegasus*
P14 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 OR Blaze 16 Gold*
1 2 Midland Magic 16U Silver*
P15 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Ohana Tigers - Herrera/Halleen*
9 0 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)*
P16 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Tulsa Elite 2021*
8 4 Orland Park A's Premier - KS*
P19 5:45 PM Arapahoe Little League - Field 3 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard*
1 8 Mizuno Hawks-Judge*
P20 5:45 PM Arapahoe Little League - Field 4 Impact Gold Herrera*
0 7 Utah Fastpitch Club*
P18 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 OK Exclusive 16U Gold-Hughes*
1 4 Select Fastpitch 15U*
P24 7:15 PM Arapahoe Little League - Field 4 Impact Gold Herrera*
0 7 Mizuno Hawks-Judge*
P23 8:45 PM Arapahoe Little League - Field 4 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard*
3 11 Utah Fastpitch Club*
Wednesday, July 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Olympic Park - Field 3 Ohana Tigers Indian
11 9 Sparks 16u Premier Red
B2 8:00 AM Olympic Park - Field 4 Colorado Sapphires
9 4 Ice Silver 16U-Workman
P25 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Hollywood Firecrackers-Acosta*
5 15 Nebraska Quakes Prime Mizuno*
P26 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Wasco Diamonds 16U*
4 3 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar*
P27 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Chicago Cheetahs - SK*
4 3 Firecrackers-AZ Erickson 16U*
P28 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 PA Xtreme Gold*
3 4 Nationals Blue LH*
B3 10:00 AM Olympic Park - Field 4 Sparks 16u Premier Red
14 15 Ice Silver 16U-Workman
B4 10:00 AM Olympic Park - Field 3 Ohana Tigers Indian
5 9 Colorado Sapphires
P29 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Hollywood Firecrackers-Acosta*
5 15 Chicago Cheetahs Miller 16U*
P30 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Wasco Diamonds 16U*
3 11 Central Coast Athletics Augustine*
P31 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Chicago Cheetahs - SK*
2 2 Carolina Elite National (Maddaluna)*
P32 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 PA Xtreme Gold*
5 4 Wheatland Spikes-Holloway*
B5 12:00 PM Olympic Park - Field 3 American Pastime Roman
0 5 Wheatland Spikes
B6 12:00 PM Olympic Park - Field 4 Colorado Styxx
1 4 Aces Express 16u Prospects
P33 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar*
14 1 Chicago Cheetahs Miller 16U*
P34 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Nationals Blue LH*
8 9 Central Coast Athletics Augustine*
P35 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Nebraska Quakes Prime Mizuno*
6 4 Carolina Elite National (Maddaluna)*
P36 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Firecrackers-AZ Erickson 16U*
7 2 Wheatland Spikes-Holloway*
B7 2:00 PM Olympic Park - Field 4 American Pastime Roman
6 7 Colorado Styxx
B8 2:00 PM Olympic Park - Field 3 Wheatland Spikes
15 1 Aces Express 16u Prospects
B13 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Ohana Tigers - Herrera/Halleen
6 5 Midland Magic 16U Silver
B14 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Salt Lake Pegasus
4 7 Tulsa Elite 2021
B17 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 So Cal Athletics - McCarthy
6 3 Mizuno Hawks-Judge
B18 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Utah Fastpitch Club
5 1 OK Exclusive 16U Gold-Hughes
B15 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Midland Magic 16U Silver
10 7 Salt Lake Pegasus
B16 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Ohana Tigers - Herrera/Halleen
8 11 Tulsa Elite 2021
B19 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Mizuno Hawks-Judge
3 4 OK Exclusive 16U Gold-Hughes
B20 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 So Cal Athletics - McCarthy
3 4 Utah Fastpitch Club
B9 6:00 PM Olympic Park - Field 1 So Cal Choppers Ensey
0 8 Orland Park A's Premier - KS
B10 6:00 PM Olympic Park - Field 2 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)
2 10 OR Blaze 16 Gold
B11 8:00 PM Olympic Park - Field 2 So Cal Choppers Ensey
9 1 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)
B12 8:00 PM Olympic Park - Field 1 Orland Park A's Premier - KS
10 0 OR Blaze 16 Gold
Thursday, July 04, 2019
Game Time Location Team Score Team
B25 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Hollywood Firecrackers-Acosta
7 1 Wasco Diamonds 16U
B26 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Chicago Cheetahs - SK
4 5 PA Xtreme Gold
P37 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
0 8 Nationals 16 U RED
B27 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Wasco Diamonds 16U
12 4 Chicago Cheetahs - SK
B28 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Hollywood Firecrackers-Acosta
14 5 PA Xtreme Gold
B29 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Central Coast Athletics Augustine
9 5 Wheatland Spikes-Holloway
P38 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
3 6 Select Fastpitch 15U
B30 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Chicago Cheetahs Miller 16U
10 11 Carolina Elite National (Maddaluna)
B33 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
9 1 Nationals Blue LH
B34 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Nebraska Quakes Prime Mizuno
5 0 Firecrackers-AZ Erickson 16U
P39 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Nationals 16 U RED
8 5 Select Fastpitch 15U
B31 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Wheatland Spikes-Holloway
4 6 Chicago Cheetahs Miller 16U
B32 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Central Coast Athletics Augustine
9 8 Carolina Elite National (Maddaluna)
B35 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Nationals Blue LH
4 3 Firecrackers-AZ Erickson 16U
B36 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
9 4 Nebraska Quakes Prime Mizuno
P17 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 So Cal Athletics - McCarthy*
Nationals 16 U RED*
P22 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 OK Exclusive 16U Gold-Hughes*
Nationals 16 U RED*
P21 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 So Cal Athletics - McCarthy*
Select Fastpitch 15U*
Friday, July 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
B40 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Nationals Blue LH
2 6 Aces Express 16u Prospects
B41 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Wasco Diamonds 16U
2 10 Utah Fastpitch Club
B55 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 OK Exclusive 16U Gold-Hughes
11 5 OR Blaze 16 Gold
B56 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Sparks 16u Premier Red
5 2 Hollywood Firecrackers-Acosta
B85 8:00 AM Highline Park - Field 5 [3] Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
11 4 Ice Silver 16U-Workman
B37 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Salt Lake Pegasus
7 1 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)
B46 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Aces Express 16u Prospects
4 2 Utah Fastpitch Club
B61 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 OK Exclusive 16U Gold-Hughes
5 2 Sparks 16u Premier Red
B86 10:00 AM Highline Park - Field 5 So Cal Choppers Ensey
2 6 Central Coast Athletics Augustine
B38 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Colorado Sapphires
6 3 Salt Lake Pegasus
B39 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 [2] Select Fastpitch 15U
14 12 Carolina Elite National (Maddaluna)
B53 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Wheatland Spikes
9 1 Wheatland Spikes-Holloway
B54 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Ohana Tigers - Herrera/Halleen
0 2 Nebraska Quakes Prime Mizuno
B91 12:00 PM Highline Park - Field 5 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
4 3 Central Coast Athletics Augustine
B45 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Colorado Sapphires
6 3 Select Fastpitch 15U
B60 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Wheatland Spikes
8 9 Nebraska Quakes Prime Mizuno
B67 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Mizuno Hawks-Judge
2 13 Chicago Cheetahs - SK
B70 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Chicago Cheetahs Miller 16U
2 3 Ohana Tigers Indian
B82 2:00 PM Highline Park - Field 5 American Pastime Roman
1 13 Firecrackers-AZ Erickson 16U
B42 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)
3 1 Carolina Elite National (Maddaluna)
B68 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Orland Park A's Premier - KS
8 0 Chicago Cheetahs - SK
B69 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 [1] Nationals 16 U RED
5 3 Colorado Styxx
B71 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Midland Magic 16U Silver
7 9 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
B83 4:00 PM Highline Park - Field 5 Tulsa Elite 2021
13 5 Firecrackers-AZ Erickson 16U
Saturday, July 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
B84 9:00 AM Highline Park - Field 5 So Cal Athletics - McCarthy
3 4 PA Xtreme Gold
B43 10:30 AM Arapahoe Little League - Field 1 Salt Lake Pegasus
14 0 Wasco Diamonds 16U
B72 10:30 AM Arapahoe Little League - Field 3 Mizuno Hawks-Judge
10 11 Colorado Styxx
B75 10:30 AM Arapahoe Little League - Field 2 Orland Park A's Premier - KS
6 5 Nationals 16 U RED
B76 10:30 AM Arapahoe Little League - Field 4 Ohana Tigers Indian
6 7 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
B90 10:30 AM Highline Park - Field 5 Tulsa Elite 2021
3 2 PA Xtreme Gold
B44 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 CO. Next Level 16A- Bobian (2019)
4 5 Nationals Blue LH
B58 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 OR Blaze 16 Gold
5 2 Hollywood Firecrackers-Acosta
B59 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Wheatland Spikes-Holloway
8 5 Ohana Tigers - Herrera/Halleen
B87 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 American Pastime Roman
1 6 So Cal Athletics - McCarthy
B47 1:30 PM Arapahoe Little League - Field 1 Salt Lake Pegasus
9 13 Select Fastpitch 15U
B48 1:30 PM Arapahoe Little League - Field 2 Utah Fastpitch Club
10 1 Nationals Blue LH
B62 1:30 PM Arapahoe Little League - Field 3 OR Blaze 16 Gold
1 7 Wheatland Spikes
B63 1:30 PM Arapahoe Little League - Field 4 Sparks 16u Premier Red
4 6 Wheatland Spikes-Holloway
B49 3:00 PM Horseshoe Park - East Colorado Sapphires
1 8 Aces Express 16u Prospects
B64 3:00 PM Horseshoe Park - West Nebraska Quakes Prime Mizuno
6 3 OK Exclusive 16U Gold-Hughes
B73 3:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Chicago Cheetahs - SK
8 6 Midland Magic 16U Silver
B74 3:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Colorado Styxx
9 1 Chicago Cheetahs Miller 16U
B88 3:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Firecrackers-AZ Erickson 16U
4 2 So Cal Choppers Ensey
B89 3:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 So Cal Athletics - McCarthy
5 4 Ice Silver 16U-Workman
B77 4:30 PM Arapahoe Little League - Field 1 Chicago Cheetahs - SK
10 7 Nationals 16 U RED
B78 4:30 PM Arapahoe Little League - Field 2 Ohana Tigers Indian
9 5 Colorado Styxx
B79 4:30 PM Horseshoe Park - East Orland Park A's Premier - KS
3 9 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
B92 4:30 PM Arapahoe Little League - Field 3 Firecrackers-AZ Erickson 16U
3 2 PA Xtreme Gold
B93 4:30 PM Arapahoe Little League - Field 4 Central Coast Athletics Augustine
0 4 So Cal Athletics - McCarthy
B94 4:30 PM Horseshoe Park - West Tulsa Elite 2021
2 0 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
B50 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Utah Fastpitch Club
14 1 Select Fastpitch 15U
B65 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Wheatland Spikes-Holloway
1 10 Wheatland Spikes
B80 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Ohana Tigers Indian
2 3 Chicago Cheetahs - SK
B95 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 So Cal Athletics - McCarthy
6 1 Firecrackers-AZ Erickson 16U
Sunday, July 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
B97 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Wheatland Spikes
7 5 Orland Park A's Premier - KS
B98 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
5 13 Utah Fastpitch Club
B99 8:00 AM Olympic Park - Field 3 OK Exclusive 16U Gold-Hughes
5 3 So Cal Athletics - McCarthy
B100 8:00 AM Olympic Park - Field 4 Chicago Cheetahs - SK
4 8 Colorado Sapphires
B101 10:00 AM Olympic Park - Field 1 Aces Express 16u Prospects
4 6 [1] Wheatland Spikes
B102 10:00 AM Olympic Park - Field 2 Nebraska Quakes Prime Mizuno
2 9 Utah Fastpitch Club
B103 10:00 AM Olympic Park - Field 3 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
11 9 [2] OK Exclusive 16U Gold-Hughes
B104 10:00 AM Olympic Park - Field 4 Tulsa Elite 2021
15 1 Colorado Sapphires
B105 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Wheatland Spikes
3 4 Utah Fastpitch Club
B106 12:00 PM Olympic Park - Field 4 USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
0 8 Tulsa Elite 2021
B107 2:00 PM Olympic Park - Field 1 Utah Fastpitch Club
6 9 Tulsa Elite 2021

Bracket

Box Bracket A
Box Bracket I
Box Bracket B
Box Bracket C
Box Bracket D
Box Bracket E
Box Bracket F has been replaced with a 3 team round robin due to team no show
Box Bracket G
Box Bracket H
16 Open Championship Single
To Championship Single
To Championship Single
16 Open Double Elimination Bracket A
To Championship Single
16 Open Double Elimination Bracket B
16 Open Double Elimination Bracket C
To Championship Single
To Championship Single
To Championship Single
To Championship Single
To Championship Single
16 Open Double Elimination Bracket D
Colorado Sapphires
Ice Silver 16U-Workman
Wheatland Spikes
Colorado Styxx
Orland Park A's Premier - KS
So Cal Choppers Ensey
Tulsa Elite 2021
Midland Magic 16U Silver
Utah Fastpitch Club
OK Exclusive 16U Gold-Hughes
Hollywood Firecrackers-Acosta
Wasco Diamonds 16U
Central Coast Athletics Augustine
Chicago Cheetahs Miller 16U
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
Nationals Blue LH
Aces Express 16u Prospects
Team to Championship Single
Nebraska Quakes Prime Mizuno
Team to Championship Single
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar
Team to Championship Single
Tulsa Elite 2021
Team to Championship Single
Tulsa Elite 2021
16 Open Fireworks Champions
Colorado Sapphires - 9
B2 - Wed 7/3 8:00AM Olympic Park - Field 4
Ice Silver 16U-Workman - 4
Ohana Tigers Indian - 5
B4 - Wed 7/3 10:00AM Olympic Park - Field 3
Colorado Sapphires - 9
Ohana Tigers Indian - 11
B1 - Wed 7/3 8:00AM Olympic Park - Field 3
Sparks 16u Premier Red - 9
Sparks 16u Premier Red - 14
B3 - Wed 7/3 10:00AM Olympic Park - Field 4
Ice Silver 16U-Workman - 15
Colorado Styxx - 1
B6 - Wed 7/3 12:00PM Olympic Park - Field 4
Aces Express 16u Prospects - 4
Wheatland Spikes - 15
B8 - Wed 7/3 2:00PM Olympic Park - Field 3
Aces Express 16u Prospects - 1
American Pastime Roman - 0
B5 - Wed 7/3 12:00PM Olympic Park - Field 3
Wheatland Spikes - 5
American Pastime Roman - 6
B7 - Wed 7/3 2:00PM Olympic Park - Field 4
Colorado Styxx - 7
CO. Next Level 16A- Bobian (2019) - 2
B10 - Wed 7/3 6:00PM Olympic Park - Field 2
OR Blaze 16 Gold - 10
Orland Park A's Premier - KS - 10
B12 - Wed 7/3 8:00PM Olympic Park - Field 1
OR Blaze 16 Gold - 0
So Cal Choppers Ensey - 0
B9 - Wed 7/3 6:00PM Olympic Park - Field 1
Orland Park A's Premier - KS - 8
So Cal Choppers Ensey - 9
B11 - Wed 7/3 8:00PM Olympic Park - Field 2
CO. Next Level 16A- Bobian (2019) - 1
Salt Lake Pegasus - 4
B14 - Wed 7/3 2:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Tulsa Elite 2021 - 7
Ohana Tigers - Herrera/Halleen - 8
B16 - Wed 7/3 4:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Tulsa Elite 2021 - 11
Ohana Tigers - Herrera/Halleen - 6
B13 - Wed 7/3 2:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Midland Magic 16U Silver - 5
Midland Magic 16U Silver - 10
B15 - Wed 7/3 4:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Salt Lake Pegasus - 7
Utah Fastpitch Club - 5
B18 - Wed 7/3 2:00PM Arapahoe Little League - Field 4
OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 1
So Cal Athletics - McCarthy - 3
B20 - Wed 7/3 4:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Utah Fastpitch Club - 4
So Cal Athletics - McCarthy - 6
B17 - Wed 7/3 2:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Mizuno Hawks-Judge - 3
Mizuno Hawks-Judge - 3
B19 - Wed 7/3 4:00PM Arapahoe Little League - Field 4
OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 4
Chicago Cheetahs - SK - 4
B26 - Thu 7/4 8:00AM Arapahoe Little League - Field 4
PA Xtreme Gold - 5
Hollywood Firecrackers-Acosta - 14
B28 - Thu 7/4 10:00AM Arapahoe Little League - Field 3
PA Xtreme Gold - 5
Hollywood Firecrackers-Acosta - 7
B25 - Thu 7/4 8:00AM Arapahoe Little League - Field 3
Wasco Diamonds 16U - 1
Wasco Diamonds 16U - 12
B27 - Thu 7/4 10:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Chicago Cheetahs - SK - 4
Chicago Cheetahs Miller 16U - 10
B30 - Thu 7/4 12:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Carolina Elite National (Maddaluna) - 11
Central Coast Athletics Augustine - 9
B32 - Thu 7/4 2:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Carolina Elite National (Maddaluna) - 8
Central Coast Athletics Augustine - 9
B29 - Thu 7/4 10:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Wheatland Spikes-Holloway - 5
Wheatland Spikes-Holloway - 4
B31 - Thu 7/4 2:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Chicago Cheetahs Miller 16U - 6
Nebraska Quakes Prime Mizuno - 5
B34 - Thu 7/4 12:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 0
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 9
B36 - Thu 7/4 2:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Nebraska Quakes Prime Mizuno - 4
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 9
B33 - Thu 7/4 12:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Nationals Blue LH - 1
Nationals Blue LH - 4
B35 - Thu 7/4 2:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 3
Aces Express 16u Prospects - 4
B46 - Fri 7/5 10:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Utah Fastpitch Club - 2
Salt Lake Pegasus - 7
B37 - Fri 7/5 10:00AM Arapahoe Little League - Field 1
CO. Next Level 16A- Bobian (2019) - 1
Colorado Sapphires - 6
B45 - Fri 7/5 2:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Select Fastpitch 15U - 3
Colorado Sapphires - 1
B49 - Sat 7/6 3:00PM Horseshoe Park - East
Aces Express 16u Prospects - 8
Wasco Diamonds 16U - 2
B41 - Fri 7/5 8:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Utah Fastpitch Club - 10
Nationals Blue LH - 2
B40 - Fri 7/5 8:00AM Arapahoe Little League - Field 1
Aces Express 16u Prospects - 6
[2] Select Fastpitch 15U - 14
B39 - Fri 7/5 12:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Carolina Elite National (Maddaluna) - 12
Colorado Sapphires - 6
B38 - Fri 7/5 12:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Salt Lake Pegasus - 3
Salt Lake Pegasus - 9
B47 - Sat 7/6 1:30PM Arapahoe Little League - Field 1
Select Fastpitch 15U - 13
CO. Next Level 16A- Bobian (2019) - 4
B44 - Sat 7/6 12:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Nationals Blue LH - 5
Salt Lake Pegasus - 14
B43 - Sat 7/6 10:30AM Arapahoe Little League - Field 1
Wasco Diamonds 16U - 0
Colorado Sapphires
B51
Utah Fastpitch Club
Utah Fastpitch Club - 14
B50 - Sat 7/6 6:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Select Fastpitch 15U - 1
Utah Fastpitch Club - 10
B48 - Sat 7/6 1:30PM Arapahoe Little League - Field 2
Nationals Blue LH - 1
CO. Next Level 16A- Bobian (2019) - 3
B42 - Fri 7/5 4:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Carolina Elite National (Maddaluna) - 1
OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 5
B61 - Fri 7/5 10:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Sparks 16u Premier Red - 2
Wheatland Spikes - 8
B60 - Fri 7/5 2:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Nebraska Quakes Prime Mizuno - 9
Nebraska Quakes Prime Mizuno - 6
B64 - Sat 7/6 3:00PM Horseshoe Park - West
OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 3
Sparks 16u Premier Red - 5
B56 - Fri 7/5 8:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Hollywood Firecrackers-Acosta - 2
OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 11
B55 - Fri 7/5 8:00AM Arapahoe Little League - Field 3
OR Blaze 16 Gold - 5
Ohana Tigers - Herrera/Halleen - 0
B54 - Fri 7/5 12:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Nebraska Quakes Prime Mizuno - 2
Wheatland Spikes - 9
B53 - Fri 7/5 12:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Wheatland Spikes-Holloway - 1
OR Blaze 16 Gold - 1
B62 - Sat 7/6 1:30PM Arapahoe Little League - Field 3
Wheatland Spikes - 7
Wheatland Spikes-Holloway - 8
B59 - Sat 7/6 12:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Ohana Tigers - Herrera/Halleen - 5
OR Blaze 16 Gold - 5
B58 - Sat 7/6 12:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Hollywood Firecrackers-Acosta - 2
OK Exclusive 16U Gold-Hughes
B66
Wheatland Spikes
Wheatland Spikes-Holloway - 1
B65 - Sat 7/6 6:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Wheatland Spikes - 10
Sparks 16u Premier Red - 4
B63 - Sat 7/6 1:30PM Arapahoe Little League - Field 4
Wheatland Spikes-Holloway - 6
Ohana Tigers Indian - 6
B76 - Sat 7/6 10:30AM Arapahoe Little League - Field 4
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 7
Mizuno Hawks-Judge - 2
B67 - Fri 7/5 2:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Chicago Cheetahs - SK - 13
Orland Park A's Premier - KS - 6
B75 - Sat 7/6 10:30AM Arapahoe Little League - Field 2
Nationals 16 U RED - 5
Orland Park A's Premier - KS - 3
B79 - Sat 7/6 4:30PM Horseshoe Park - East
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 9
Midland Magic 16U Silver - 7
B71 - Fri 7/5 4:00PM Arapahoe Little League - Field 4
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 9
Chicago Cheetahs Miller 16U - 2
B70 - Fri 7/5 2:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Ohana Tigers Indian - 3
[1] Nationals 16 U RED - 5
B69 - Fri 7/5 4:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Colorado Styxx - 3
Orland Park A's Premier - KS - 8
B68 - Fri 7/5 4:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Chicago Cheetahs - SK - 0
Chicago Cheetahs - SK - 10
B77 - Sat 7/6 4:30PM Arapahoe Little League - Field 1
Nationals 16 U RED - 7
Colorado Styxx - 9
B74 - Sat 7/6 3:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Chicago Cheetahs Miller 16U - 1
Chicago Cheetahs - SK - 8
B73 - Sat 7/6 3:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Midland Magic 16U Silver - 6
Orland Park A's Premier - KS
B81
Chicago Cheetahs - SK
Ohana Tigers Indian - 2
B80 - Sat 7/6 6:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Chicago Cheetahs - SK - 3
Ohana Tigers Indian - 9
B78 - Sat 7/6 4:30PM Arapahoe Little League - Field 2
Colorado Styxx - 5
Mizuno Hawks-Judge - 10
B72 - Sat 7/6 10:30AM Arapahoe Little League - Field 3
Colorado Styxx - 11
Breakers Labs 16u Blue - Jarrard - 4
B91 - Fri 7/5 12:00PM Highline Park - Field 5
Central Coast Athletics Augustine - 3
American Pastime Roman - 1
B82 - Fri 7/5 2:00PM Highline Park - Field 5
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 13
Tulsa Elite 2021 - 3
B90 - Sat 7/6 10:30AM Highline Park - Field 5
PA Xtreme Gold - 2
Tulsa Elite 2021 - 2
B94 - Sat 7/6 4:30PM Horseshoe Park - West
Breakers Labs 16u Blue - Jarrard - 0
So Cal Choppers Ensey - 2
B86 - Fri 7/5 10:00AM Highline Park - Field 5
Central Coast Athletics Augustine - 6
[3] Breakers Labs 16u Blue - Jarrard - 11
B85 - Fri 7/5 8:00AM Highline Park - Field 5
Ice Silver 16U-Workman - 4
So Cal Athletics - McCarthy - 3
B84 - Sat 7/6 9:00AM Highline Park - Field 5
PA Xtreme Gold - 4
Tulsa Elite 2021 - 13
B83 - Fri 7/5 4:00PM Highline Park - Field 5
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 5
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 3
B92 - Sat 7/6 4:30PM Arapahoe Little League - Field 3
PA Xtreme Gold - 2
So Cal Athletics - McCarthy - 5
B89 - Sat 7/6 3:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Ice Silver 16U-Workman - 4
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 4
B88 - Sat 7/6 3:00PM Arapahoe Little League - Field 3
So Cal Choppers Ensey - 2
Breakers Labs 16u Blue - Jarrard
B96
So Cal Athletics - McCarthy
So Cal Athletics - McCarthy - 6
B95 - Sat 7/6 6:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Firecrackers-AZ Erickson 16U - 1
Central Coast Athletics Augustine - 0
B93 - Sat 7/6 4:30PM Arapahoe Little League - Field 4
So Cal Athletics - McCarthy - 4
American Pastime Roman - 1
B87 - Sat 7/6 12:00PM Arapahoe Little League - Field 1
So Cal Athletics - McCarthy - 6
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 11
B103 - Sun 7/7 10:00AM Olympic Park - Field 3
[2] OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 9
Utah Fastpitch Club - 6
B107 - Sun 7/7 2:00PM Olympic Park - Field 1
Tulsa Elite 2021 - 9
Tulsa Elite 2021 - 15
B104 - Sun 7/7 10:00AM Olympic Park - Field 4
Colorado Sapphires - 1
Nebraska Quakes Prime Mizuno - 2
B102 - Sun 7/7 10:00AM Olympic Park - Field 2
Utah Fastpitch Club - 9
USA Athletics 16 Rogers/Mora/Gunnar - 0
B106 - Sun 7/7 12:00PM Olympic Park - Field 4
Tulsa Elite 2021 - 8
Breakers Labs 16u Blue - Jarrard - 5
B98 - Sun 7/7 8:00AM Olympic Park - Field 2
Utah Fastpitch Club - 13
OK Exclusive 16U Gold-Hughes - 5
B99 - Sun 7/7 8:00AM Olympic Park - Field 3
So Cal Athletics - McCarthy - 3
Aces Express 16u Prospects - 4
B101 - Sun 7/7 10:00AM Olympic Park - Field 1
[1] Wheatland Spikes - 6
Wheatland Spikes - 7
B97 - Sun 7/7 8:00AM Olympic Park - Field 1
Orland Park A's Premier - KS - 5
Chicago Cheetahs - SK - 4
B100 - Sun 7/7 8:00AM Olympic Park - Field 4
Colorado Sapphires - 8
Wheatland Spikes - 3
B105 - Sun 7/7 12:00PM Olympic Park - Field 1
Utah Fastpitch Club - 4