Softball

18 Power Pool - Supplemental

Colorado Fireworks - Power Pools - Supplemental Power Pools

Jun 30 - Jul 7, 2019
Aurora, CO • Commerce City, CO • Westminster, CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge

18 Power Pool - Supplemental Champion

Sun Jun 30, 2019 - Sun Jul 7, 2019

Final Standings

Team Rank
Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge 1
TEXAS BLAZE 18 ELITE 1
Bandits 18U 2
Tampa Mustangs - TJ 2
Athletics 18 Premier Madden 3
Atlanta Premier Gold 3
California Cruisers Gold Garcia 3
Firecrackers ELP 3
Extreme Elite 18U Gold 5
Glory Adkins Gold 18U 5
Originals - KC 5
Scrap Yard Internationals 5
So Cal Pumas Gold 5
Sorcerers 18G Gabales 5
Texas CF Intruders Gold 5
Washington Majestics 5
Arizona Hotshots - Georges 9
AZ Hotshots Gold-Davis 9
Colorado Angels Quimby 18 Gold 9
Iowa Premier Gold 9
Nationals softball 18u 9
Texas Bombers Gold 9
Texas Glory 9
Wheatland Spikes 9
AASA-Macias 18G 13
East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute 13
Firecrackers - Sewell Premier 13
Firecrackers FL Gold 13
NW Batbusters-Seek 13
Panthers Gold 13
So Cal Athletics Garcia 13
Texas Premier Gold 13
Aces Express Jacoby 17
Batbuster Gomes Clark 17
Breakers Labs 18u Blue 17
Colorado Styxx 17
Firecrackers Brashear 17
Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez 17
Firecrackers Rico/Weil 17
Fury Platinum 19/20 17
Lady Hustle Gold-Marshall 17
Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad 17
Louisville Lady Sluggers - Huecker 17
LTG Lions 18U- Henderson/Lively 17
Mizuno Storm - Beach - Gold 17
Semper Fi Bulldogs - Lucero 17
Strike Force Jensen 17
Universal Fastpitch Garcia 18 Gold 17
18u Texas Glory RWB 25
ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer) 25
American Pastime Gold 25
AZ Bombers 18U Gold 25
Chicago Cheetahs Bowman 25
Conklin Raiders 18U Gold 25
Firecrackers TJ 25
Illusions Gold - Plocheck 25
Louisiana Bombers 18u Gold 25
NJ Cheetahs - Mauro 25
Salinas Storm 18Gold Heen 25
Select Fastpitch 25
So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold 25
So Cal Choppers Ensey 25
Tampa Mustangs Hannigan 25
USA EXPLOSION 18U SMITH 25
18U Vision Gold Poole 33
Aces Express Gold McCorkle 33
California Breeze Warren 33
California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019 33
Carolina Elite Genovese 33
CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019) 33
Excel Elite Gold 18u 33
FIRECRACKERS-ARIZONA 33
Monarchs 18 Gold 33
Nemesis Elite 18u Gold 33
OK Exclusive 18U Premier-Hughes 33
Oregon Blaze Gold 33
So Cal 3D 18U Colon 33
Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno 33
Texas Glory Gold 33
Firecrackers Gale 48
Firecrackers- Kimura 48
State 48 18u - Fred 48
TC Stars Gold 48
TX Impact Gold - Jackson 96

Pool Standings

Power Pool AA
Team W L T
RD
RS
RA
East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute (Marietta, GA) 0 0 0 0 0 0
TX Impact Gold - Jackson (Houston, TX) 0 0 0 0 0 0
FIRECRACKERS-ARIZONA (Glendale, AZ) 0 0 0 0 0 0
Louisville Lady Sluggers - Huecker (St. Peter's, MO) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AB
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Bombers Gold (New Braunfels, TX) 0 0 0 0 0 0
ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer) (Thousand Oaks, CA) 0 0 0 0 0 0
Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad (Clemmons, NC) 0 0 0 0 0 0
Scrap Yard Internationals (Conroe, TX) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AC
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Glory (McKinney, TX) 0 0 0 0 0 0
Athletics 18 Premier Madden (Bethany, OK) 0 0 0 0 0 0
TC Stars Gold (Ft. Collins, CO) 0 0 0 0 0 0
Firecrackers Rico/Weil (Huntington Beach, CA) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AD
Team W L T
RD
RS
RA
Aces Express Gold McCorkle (Manvel, TX) 0 0 0 0 0 0
Tampa Mustangs - TJ (Myakka city, FL) 0 0 0 0 0 0
Glory Adkins Gold 18U (Roanoke, TX) 0 0 0 0 0 0
Firecrackers Brashear (Eastvale, CA) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AE
Team W L T
RD
RS
RA
Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge (Tucson, AZ) 4 0 0 20 31 8
OK Exclusive 18U Premier-Hughes (Oklahoma City, OK) 3 1 0 8 23 13
Colorado Styxx (Littleton, CO) 2 2 0 -4 12 16
18u Texas Glory RWB (Krum, TX) 1 2 1 -9 15 27
Firecrackers TJ (Cerritos, CA) 1 3 0 -4 11 15
California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019 (Corona, CA) 0 3 1 -11 12 25
Power Pool AF
Team W L T
RD
RS
RA
Sorcerers 18G Gabales (Lodi, CA) 3 1 0 17 42 13
LTG Lions 18U- Henderson/Lively (Elk Grove, CA) 3 1 0 15 33 15
Atlanta Premier Gold (Lawrenceville, GA) 3 1 0 2 25 23
Carolina Elite Genovese (Easley, SC) 2 2 0 -7 20 28
CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019) (arvada, CO) 1 3 0 -13 9 26
18U Vision Gold Poole (Trenton, TX) 0 4 0 -14 10 34
Power Pool AG
Team W L T
RD
RS
RA
Monarchs 18 Gold (Yorba Linda, CA) 4 0 0 24 51 9
Illusions Gold - Plocheck (Pasadena, TX) 2 2 0 4 22 18
Conklin Raiders 18U Gold (Waterloo, NY) 2 2 0 1 20 30
So Cal 3D 18U Colon (Orange, CA) 2 2 0 -7 16 27
Oregon Blaze Gold (Beaverton, OR) 1 3 0 -9 16 27
Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno (Austin, TX) 1 3 0 -13 17 31
Power Pool AH
Team W L T
RD
RS
RA
Iowa Premier Gold (Norwalk, IA) 4 0 0 21 29 6
So Cal Choppers Ensey (Huntington Beach, CA) 2 2 0 -10 15 29
Fury Platinum 19/20 (Franklin, TN) 2 2 0 8 19 10
Nemesis Elite 18u Gold (Downey, CA) 1 3 0 -9 14 24
Texas CF Intruders Gold (Magnolia, TX) 1 3 0 -10 18 26
Power Pool AI
Team W L T
RD
RS
RA
Universal Fastpitch Garcia 18 Gold (Fairfield, CA) 4 0 0 22 38 12
AZ Hotshots Gold-Davis (Chandler, AZ) 2 2 0 1 19 17
Firecrackers - Sewell Premier (Cumming, GA) 2 2 0 -2 15 17
Salinas Storm 18Gold Heen (Hollister, CA) 1 3 0 -11 16 31
Excel Elite Gold 18u (Flower Mound, TX) 1 3 0 -10 14 25
Supplemental Pool BA
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Glory Gold (McKinney, TX) 4 0 0 15 26 10
Extreme Elite 18U Gold (Albers, IL) 3 1 0 18 27 7
Louisiana Bombers 18u Gold (Maurice, LA) 2 2 0 -10 13 25
Panthers Gold (Sylmar, CA) 1 3 0 -4 16 20
Lady Hustle Gold-Marshall (Pleasanton, CA) 0 4 0 -19 11 31
Supplemental Pool BB
Team W L T
RD
RS
RA
State 48 18u - Fred (Tucson, AZ) 3 1 0 12 34 22
Batbuster Gomes Clark (Modesto, CA) 3 1 0 3 30 27
Chicago Cheetahs Bowman (Downers Grove, IL) 2 2 0 -4 23 27
Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez (Magnolia, TX) 2 2 0 4 29 25
USA EXPLOSION 18U SMITH (Hayden, ID) 0 4 0 -15 19 34
Supplemental Pool BC
Team W L T
RD
RS
RA
Firecrackers Gale (Firestone, CO) 3 0 1 12 38 20
Firecrackers FL Gold (New Port Richey, FL) 3 1 0 13 33 12
So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold (Murrieta, CA) 2 2 0 -1 18 25
Texas Premier Gold (Austin, TX) 0 2 2 -12 13 32
American Pastime Gold (Upland, CA) 0 3 1 -12 18 31
Supplemental Pool BD
Team W L T
RD
RS
RA
California Breeze Warren (Sacramento, CA) 4 0 0 24 40 12
NJ Cheetahs - Mauro (Millstone, NJ) 2 1 1 -3 20 23
Colorado Angels Quimby 18 Gold (Centennial, CO) 2 1 1 -3 16 23
Wheatland Spikes (Aurora, IL) 1 3 0 -3 18 21
Semper Fi Bulldogs - Lucero (Murrieta, CA) 0 4 0 -15 8 23
Supplemental Pool BE
Team W L T
RD
RS
RA
Firecrackers- Kimura (Westminster, CA) 3 1 0 12 22 9
Arizona Hotshots - Georges (Peoria, AZ) 3 1 0 0 20 20
Bandits 18U (west columbia, SC) 2 1 1 10 28 13
So Cal Pumas Gold (Newbury Park, CA) 1 2 1 -4 12 18
Aces Express Jacoby (Sugar Land, TX) 0 4 0 -18 12 34
Supplemental Pool BF
Team W L T
RD
RS
RA
AASA-Macias 18G (Brentwood, CA) 4 0 0 16 36 19
Tampa Mustangs Hannigan (Celebration, FL) 2 1 1 8 28 20
California Cruisers Gold Garcia (CHINO HILLS, CA) 2 1 1 2 19 17
Firecrackers ELP (El Paso, TX) 0 3 1 -11 19 30
AZ Bombers 18U Gold (Phoenix, AZ) 0 3 1 -15 7 23
Supplemental Pool BG
Team W L T
RD
RS
RA
Select Fastpitch (Kansas City, KS) 4 0 0 14 25 9
Breakers Labs 18u Blue (San Diego, CA) 3 1 0 8 26 15
NW Batbusters-Seek (Lake Stevens, WA) 1 3 0 3 14 10
Strike Force Jensen (Lake Elsinore, CA) 1 3 0 -5 19 24
Nationals softball 18u (Tinley Park, IL) 1 3 0 -20 15 41
Supplemental Pool BH
Team W L T
RD
RS
RA
So Cal Athletics Garcia (Whittier, CA) 2 1 1 3 28 23
TEXAS BLAZE 18 ELITE (Round Rock, TX) 2 1 0 -4 13 19
Originals - KC (Grain Valley, MO) 2 2 0 10 34 21
Washington Majestics (Puyallup, WA) 1 1 0 -1 13 16
Mizuno Storm - Beach - Gold (Phoenix, AZ) 0 2 1 -8 17 26

Schedule

Filter by:

Tuesday, July 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Aurora Sports Park - A3 So Cal Choppers Ensey
2 10 Iowa Premier Gold
P2 8:00 AM Aurora Sports Park - A4 Texas CF Intruders Gold
2 7 Fury Platinum 19/20
P3 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Louisiana Bombers 18u Gold
0 8 Texas Glory Gold
P4 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Lady Hustle Gold-Marshall
1 6 Extreme Elite 18U Gold
P5 8:00 AM Olympic Park - Field 3 American Pastime Gold
4 4 Texas Premier Gold
P6 8:00 AM Olympic Park - Field 4 So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold
4 5 Firecrackers FL Gold
P7 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Bandits 18U
3 3 So Cal Pumas Gold
P8 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Firecrackers- Kimura
6 1 Aces Express Jacoby
P9 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Select Fastpitch
2 0 NW Batbusters-Seek
P10 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Nationals softball 18u
5 15 Breakers Labs 18u Blue
P11 10:00 AM Aurora Sports Park - A3 So Cal Choppers Ensey
8 5 Nemesis Elite 18u Gold
P12 10:00 AM Aurora Sports Park - A4 Iowa Premier Gold
5 2 Fury Platinum 19/20
P13 10:00 AM Olympic Park - Field 1 Louisiana Bombers 18u Gold
5 4 Panthers Gold
P14 10:00 AM Olympic Park - Field 2 Texas Glory Gold
6 5 Extreme Elite 18U Gold
P15 10:00 AM Olympic Park - Field 3 American Pastime Gold
9 12 Firecrackers Gale
P16 10:00 AM Olympic Park - Field 4 Texas Premier Gold
1 15 Firecrackers FL Gold
P17 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Bandits 18U
4 8 Arizona Hotshots - Georges
P18 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra So Cal Pumas Gold
7 2 Aces Express Jacoby
P19 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Select Fastpitch
6 5 Strike Force Jensen
P20 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram NW Batbusters-Seek
0 1 Breakers Labs 18u Blue
B5 12:00 PM Aurora Sports Park - C3 Texas Bombers Gold
14 0 ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer)
B6 12:00 PM Aurora Sports Park - C4 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
2 4 Scrap Yard Internationals
B9 12:00 PM Aurora Sports Park - B1 Texas Glory
11 6 Athletics 18 Premier Madden
B10 12:00 PM Aurora Sports Park - B2 TC Stars Gold
3 4 Firecrackers Rico/Weil
B13 12:00 PM Aurora Sports Park - B3 Aces Express Gold McCorkle
1 2 Tampa Mustangs - TJ
B14 12:00 PM Aurora Sports Park - B4 Glory Adkins Gold 18U
5 4 Firecrackers Brashear
P21 12:00 PM Aurora Sports Park - A3 Texas CF Intruders Gold
3 8 Nemesis Elite 18u Gold
P22 12:00 PM Aurora Sports Park - A4 AZ Hotshots Gold-Davis
5 3 Firecrackers - Sewell Premier
P23 12:00 PM Aurora Sports Park - C1 Monarchs 18 Gold
21 2 Conklin Raiders 18U Gold
P24 12:00 PM Aurora Sports Park - C2 So Cal 3D 18U Colon
3 7 Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno
P25 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Lady Hustle Gold-Marshall
2 10 Panthers Gold
P26 12:00 PM Olympic Park - Field 2 Chicago Cheetahs Bowman
6 5 Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez
P27 12:00 PM Olympic Park - Field 3 So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold
3 16 Firecrackers Gale
P28 12:00 PM Olympic Park - Field 4 Colorado Angels Quimby 18 Gold
4 4 NJ Cheetahs - Mauro
P29 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Firecrackers- Kimura
7 0 Arizona Hotshots - Georges
P30 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Firecrackers ELP
5 11 Tampa Mustangs Hannigan
P31 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Nationals softball 18u
6 5 Strike Force Jensen
P32 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Originals - KC
4 6 TEXAS BLAZE 18 ELITE
P37 2:00 PM Olympic Park - Field 1 USA EXPLOSION 18U SMITH
4 6 Batbuster Gomes Clark
P38 2:00 PM Olympic Park - Field 2 Chicago Cheetahs Bowman
3 9 State 48 18u - Fred
P40 2:00 PM Olympic Park - Field 4 Colorado Angels Quimby 18 Gold
0 11 California Breeze Warren
B7 5:00 PM Aurora Sports Park - C4 ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer)
11 10 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
B8 5:00 PM Aurora Sports Park - C3 Texas Bombers Gold
2 1 Scrap Yard Internationals
B11 5:00 PM Aurora Sports Park - B1 Athletics 18 Premier Madden
16 3 TC Stars Gold
B12 5:00 PM Aurora Sports Park - B2 Texas Glory
6 3 Firecrackers Rico/Weil
B15 5:00 PM Aurora Sports Park - B4 Aces Express Gold McCorkle
5 9 Firecrackers Brashear
B16 5:00 PM Aurora Sports Park - B3 Tampa Mustangs - TJ
8 3 Glory Adkins Gold 18U
P33 5:00 PM Aurora Sports Park - A3 Salinas Storm 18Gold Heen
7 3 Excel Elite Gold 18u
P34 5:00 PM Aurora Sports Park - A4 AZ Hotshots Gold-Davis
2 8 Universal Fastpitch Garcia 18 Gold
P35 5:00 PM Aurora Sports Park - C1 Oregon Blaze Gold
5 3 Illusions Gold - Plocheck
P36 5:00 PM Aurora Sports Park - C2 Monarchs 18 Gold
6 3 Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno
P41 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore AZ Bombers 18U Gold
1 6 California Cruisers Gold Garcia
P42 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra AASA-Macias 18G
11 10 Tampa Mustangs Hannigan
P43 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Mizuno Storm - Beach - Gold
8 8 So Cal Athletics Garcia
P45 6:30 PM Aurora Sports Park - A3 Firecrackers - Sewell Premier
4 3 Excel Elite Gold 18u
P46 6:30 PM Aurora Sports Park - A4 Salinas Storm 18Gold Heen
3 13 Universal Fastpitch Garcia 18 Gold
P47 6:30 PM Aurora Sports Park - B1 Colorado Styxx
1 8 Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
P48 6:30 PM Aurora Sports Park - B2 OK Exclusive 18U Premier-Hughes
1 4 Firecrackers TJ
P49 6:30 PM Aurora Sports Park - B3 18U Vision Gold Poole
3 7 LTG Lions 18U- Henderson/Lively
P50 6:30 PM Aurora Sports Park - B4 Sorcerers 18G Gabales
6 7 Carolina Elite Genovese
P51 6:30 PM Aurora Sports Park - C1 Oregon Blaze Gold
2 4 Conklin Raiders 18U Gold
P52 6:30 PM Aurora Sports Park - C2 So Cal 3D 18U Colon
4 2 Illusions Gold - Plocheck
P57 7:30 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Firecrackers ELP
4 8 California Cruisers Gold Garcia
P58 7:30 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra AASA-Macias 18G
8 0 AZ Bombers 18U Gold
P59 7:30 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Originals - KC
4 6 So Cal Athletics Garcia
B1 8:00 PM Aurora Sports Park - C1 East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute
1 5 TX Impact Gold - Jackson
B2 8:00 PM Aurora Sports Park - C2 FIRECRACKERS-ARIZONA
5 6 Louisville Lady Sluggers - Huecker
P61 8:00 PM Aurora Sports Park - B1 California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019
5 5 18u Texas Glory RWB
P62 8:00 PM Aurora Sports Park - B2 Colorado Styxx
4 1 Firecrackers TJ
P63 8:00 PM Aurora Sports Park - B3 CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019)
1 2 Atlanta Premier Gold
P64 8:00 PM Aurora Sports Park - B4 18U Vision Gold Poole
2 3 Carolina Elite Genovese
B3 9:30 PM Aurora Sports Park - C2 East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute
9 4 FIRECRACKERS-ARIZONA
B4 9:30 PM Aurora Sports Park - C1 TX Impact Gold - Jackson
3 8 Louisville Lady Sluggers - Huecker
P65 9:30 PM Aurora Sports Park - B1 California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019
0 3 Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
P66 9:30 PM Aurora Sports Park - B2 OK Exclusive 18U Premier-Hughes
5 2 18u Texas Glory RWB
P67 9:30 PM Aurora Sports Park - B3 CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019)
2 11 LTG Lions 18U- Henderson/Lively
P68 9:30 PM Aurora Sports Park - B4 Sorcerers 18G Gabales
7 3 Atlanta Premier Gold
Wednesday, July 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
B21 8:00 AM Christopher Fields - Field 2 TX Impact Gold - Jackson
0 7 Glory Adkins Gold 18U
B22 8:00 AM Christopher Fields - Field 3 Firecrackers Rico/Weil
4 3 Scrap Yard Internationals
B25 8:00 AM Christopher Fields - Field 1 East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute
7 4 Firecrackers Brashear
B26 8:00 AM Christopher Fields - Field 4 Athletics 18 Premier Madden
21 3 ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer)
P69 8:00 AM Aurora Sports Park - A1 18U Vision Gold Poole
2 19 Sorcerers 18G Gabales
P70 8:00 AM Aurora Sports Park - A2 LTG Lions 18U- Henderson/Lively
9 1 Carolina Elite Genovese
P71 8:00 AM Aurora Sports Park - A3 Monarchs 18 Gold
12 1 So Cal 3D 18U Colon
P72 8:00 AM Aurora Sports Park - A4 Conklin Raiders 18U Gold
10 2 Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno
P73 8:00 AM Aurora Sports Park - B1 Fury Platinum 19/20
8 0 Nemesis Elite 18u Gold
P74 8:00 AM Aurora Sports Park - B2 So Cal Choppers Ensey
2 12 Texas CF Intruders Gold
P75 8:00 AM Aurora Sports Park - B3 Colorado Styxx
3 4 OK Exclusive 18U Premier-Hughes
P76 8:00 AM Aurora Sports Park - B4 Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
6 3 Firecrackers TJ
P77 8:00 AM Aurora Sports Park - C3 AZ Hotshots Gold-Davis
10 2 Salinas Storm 18Gold Heen
P78 8:00 AM Aurora Sports Park - C4 Excel Elite Gold 18u
4 12 Universal Fastpitch Garcia 18 Gold
P79 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Breakers Labs 18u Blue
8 4 Strike Force Jensen
P80 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Select Fastpitch
11 2 Nationals softball 18u
P81 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Batbuster Gomes Clark
7 8 State 48 18u - Fred
P82 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Chicago Cheetahs Bowman
10 8 USA EXPLOSION 18U SMITH
B17 10:00 AM Christopher Fields - Field 1 Louisville Lady Sluggers - Huecker
6 5 Tampa Mustangs - TJ
B18 10:00 AM Christopher Fields - Field 4 Texas Bombers Gold
3 4 Texas Glory
B23 10:00 AM Christopher Fields - Field 3 TX Impact Gold - Jackson
0 7 Scrap Yard Internationals
B24 10:00 AM Christopher Fields - Field 2 Glory Adkins Gold 18U
4 5 Firecrackers Rico/Weil
P83 10:00 AM Aurora Sports Park - A1 18U Vision Gold Poole
3 5 CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019)
P84 10:00 AM Aurora Sports Park - A2 LTG Lions 18U- Henderson/Lively
6 9 Atlanta Premier Gold
P85 10:00 AM Aurora Sports Park - A3 Monarchs 18 Gold
12 3 Oregon Blaze Gold
P86 10:00 AM Aurora Sports Park - A4 Conklin Raiders 18U Gold
4 5 Illusions Gold - Plocheck
P87 10:00 AM Aurora Sports Park - B1 Iowa Premier Gold
9 1 Texas CF Intruders Gold
P88 10:00 AM Aurora Sports Park - B2 So Cal Choppers Ensey
3 2 Fury Platinum 19/20
P89 10:00 AM Aurora Sports Park - B3 Colorado Styxx
4 3 California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019
P90 10:00 AM Aurora Sports Park - B4 Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
14 4 18u Texas Glory RWB
P91 10:00 AM Aurora Sports Park - C3 AZ Hotshots Gold-Davis
2 4 Excel Elite Gold 18u
P92 10:00 AM Aurora Sports Park - C4 Firecrackers - Sewell Premier
5 4 Salinas Storm 18Gold Heen
P93 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore NW Batbusters-Seek
10 2 Nationals softball 18u
P94 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Select Fastpitch
6 2 Breakers Labs 18u Blue
P95 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez
6 2 USA EXPLOSION 18U SMITH
P96 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Chicago Cheetahs Bowman
4 5 Batbuster Gomes Clark
B19 12:00 PM Christopher Fields - Field 1 Tampa Mustangs - TJ
4 3 Texas Bombers Gold
B27 12:00 PM Christopher Fields - Field 3 Firecrackers Brashear
8 0 ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer)
B28 12:00 PM Christopher Fields - Field 2 East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute
5 6 Athletics 18 Premier Madden
P97 12:00 PM Aurora Sports Park - A1 Sorcerers 18G Gabales
10 1 CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019)
P98 12:00 PM Aurora Sports Park - A2 Carolina Elite Genovese
9 11 Atlanta Premier Gold
P99 12:00 PM Aurora Sports Park - A3 So Cal 3D 18U Colon
8 6 Oregon Blaze Gold
P100 12:00 PM Aurora Sports Park - A4 Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno
5 12 Illusions Gold - Plocheck
P101 12:00 PM Aurora Sports Park - B1 Iowa Premier Gold
5 1 Nemesis Elite 18u Gold
P102 12:00 PM Aurora Sports Park - B3 OK Exclusive 18U Premier-Hughes
13 4 California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019
P103 12:00 PM Aurora Sports Park - B4 Firecrackers TJ
3 4 18u Texas Glory RWB
P104 12:00 PM Aurora Sports Park - C4 Firecrackers - Sewell Premier
3 5 Universal Fastpitch Garcia 18 Gold
P105 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore NW Batbusters-Seek
4 5 Strike Force Jensen
P106 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Mizuno Storm - Beach - Gold
4 5 TEXAS BLAZE 18 ELITE
P107 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez
7 5 State 48 18u - Fred
P108 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Texas Glory Gold
5 2 Panthers Gold
B29 2:00 PM Aurora Sports Park - B3 FIRECRACKERS-ARIZONA
3 6 Aces Express Gold McCorkle
B30 2:00 PM Aurora Sports Park - B4 TC Stars Gold
6 8 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
P109 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Washington Majestics
9 3 So Cal Athletics Garcia
P110 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Mizuno Storm - Beach - Gold
5 13 Originals - KC
P111 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Louisiana Bombers 18u Gold
0 8 Extreme Elite 18U Gold
P112 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Texas Glory Gold
7 3 Lady Hustle Gold-Marshall
B31 4:00 PM Aurora Sports Park - B4 FIRECRACKERS-ARIZONA
6 6 TC Stars Gold
B32 4:00 PM Aurora Sports Park - B3 Aces Express Gold McCorkle
7 10 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
P113 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Washington Majestics
4 13 Originals - KC
P114 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra So Cal Athletics Garcia
11 2 TEXAS BLAZE 18 ELITE
P115 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Louisiana Bombers 18u Gold
8 5 Lady Hustle Gold-Marshall
P116 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Extreme Elite 18U Gold
8 0 Panthers Gold
B20 4:30 PM Christopher Fields - Field 4 Louisville Lady Sluggers - Huecker
12 10 Texas Glory
P53 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez
11 12 Batbuster Gomes Clark
P54 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram USA EXPLOSION 18U SMITH
5 12 State 48 18u - Fred
P55 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore NJ Cheetahs - Mauro
8 5 Wheatland Spikes
P56 6:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Semper Fi Bulldogs - Lucero
3 10 California Breeze Warren
P39 8:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Semper Fi Bulldogs - Lucero
2 6 Wheatland Spikes
Thursday, July 04, 2019
Game Time Location Team Score Team
P117 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Firecrackers FL Gold
2 4 Firecrackers Gale
P118 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra American Pastime Gold
2 4 So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold
P119 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Aces Express Jacoby
7 8 Arizona Hotshots - Georges
P120 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Bandits 18U
8 0 Firecrackers- Kimura
P121 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Texas Premier Gold
2 7 So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold
P122 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra American Pastime Gold
3 11 Firecrackers FL Gold
P123 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram So Cal Pumas Gold
0 9 Firecrackers- Kimura
P124 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Bandits 18U
13 2 Aces Express Jacoby
P125 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Texas Premier Gold
6 6 Firecrackers Gale
P126 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra NJ Cheetahs - Mauro
7 14 California Breeze Warren
P127 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram So Cal Pumas Gold
2 4 Arizona Hotshots - Georges
P128 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla AZ Bombers 18U Gold
2 5 Tampa Mustangs Hannigan
P129 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Colorado Angels Quimby 18 Gold
6 5 Wheatland Spikes
P130 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra NJ Cheetahs - Mauro
1 0 Semper Fi Bulldogs - Lucero
P131 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram AASA-Macias 18G
10 3 California Cruisers Gold Garcia
P132 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla AZ Bombers 18U Gold
4 4 Firecrackers ELP
P133 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Colorado Angels Quimby 18 Gold
6 3 Semper Fi Bulldogs - Lucero
P134 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Wheatland Spikes
2 5 California Breeze Warren
P135 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram AASA-Macias 18G
7 6 Firecrackers ELP
P136 4:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla California Cruisers Gold Garcia
2 2 Tampa Mustangs Hannigan
P44 6:00 PM Horseshoe Park - East Washington Majestics
TEXAS BLAZE 18 ELITE
P60 8:00 PM Horseshoe Park - East Washington Majestics
Mizuno Storm - Beach - Gold
Friday, July 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
B81 8:00 AM Aurora Sports Park - A1 [1] Monarchs 18 Gold
4 3 [1] Firecrackers Gale
B82 8:00 AM Aurora Sports Park - A2 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
7 4 [1] Select Fastpitch
B104 8:00 AM Aurora Sports Park - A3 [1] Iowa Premier Gold
5 0 [1] California Breeze Warren
B105 8:00 AM Aurora Sports Park - A4 [4] TC Stars Gold
3 8 [1] So Cal Athletics Garcia
B136 8:00 AM Christopher Fields - Field 1 [2] Extreme Elite 18U Gold
9 11 [5] Mizuno Storm - Beach - Gold
B137 8:00 AM Christopher Fields - Field 2 [3] So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold
1 4 [4] Wheatland Spikes
B138 8:00 AM Christopher Fields - Field 3 [2] Batbuster Gomes Clark
6 5 [5] AZ Bombers 18U Gold
B139 8:00 AM Christopher Fields - Field 4 [3] Bandits 18U
6 1 [4] Strike Force Jensen
B35 10:00 AM Aurora Sports Park - B1 [1] Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
11 5 [1] Texas Glory Gold
B36 10:00 AM Aurora Sports Park - B2 Aces Express Gold McCorkle
6 5 [1] Firecrackers- Kimura
B58 10:00 AM Aurora Sports Park - B3 [1] Sorcerers 18G Gabales
14 0 [1] AASA-Macias 18G
B59 10:00 AM Aurora Sports Park - B4 FIRECRACKERS-ARIZONA
12 4 [1] State 48 18u - Fred
B83 10:00 AM Aurora Sports Park - A1 [3] Fury Platinum 19/20
11 2 [4] So Cal 3D 18U Colon
B85 10:00 AM Aurora Sports Park - A2 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
2 1 Monarchs 18 Gold
B106 10:00 AM Aurora Sports Park - A3 [4] Carolina Elite Genovese
10 7 [3] Conklin Raiders 18U Gold
B108 10:00 AM Aurora Sports Park - A4 So Cal Athletics Garcia
3 8 Iowa Premier Gold
B140 10:00 AM Christopher Fields - Field 1 [2] TEXAS BLAZE 18 ELITE
9 5 [5] USA EXPLOSION 18U SMITH
B141 10:00 AM Christopher Fields - Field 2 [3] NW Batbusters-Seek
5 2 [4] Texas Premier Gold
B142 10:00 AM Christopher Fields - Field 3 [2] Tampa Mustangs Hannigan
5 6 [5] Lady Hustle Gold-Marshall
B143 10:00 AM Christopher Fields - Field 4 [3] Colorado Angels Quimby 18 Gold
5 13 [4] So Cal Pumas Gold
B37 12:00 PM Aurora Sports Park - B1 [3] Firecrackers - Sewell Premier
10 1 [5] Firecrackers TJ
B39 12:00 PM Aurora Sports Park - B2 Aces Express Gold McCorkle
3 13 Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
B60 12:00 PM Aurora Sports Park - B3 [4] 18u Texas Glory RWB
9 4 [4] Nemesis Elite 18u Gold
B62 12:00 PM Aurora Sports Park - B4 FIRECRACKERS-ARIZONA
1 9 Sorcerers 18G Gabales
B79 12:00 PM Aurora Sports Park - A2 [2] OK Exclusive 18U Premier-Hughes
0 10 [4] Salinas Storm 18Gold Heen
B84 12:00 PM Aurora Sports Park - A1 Texas Glory
7 3 [1] Fury Platinum 19/20
B102 12:00 PM Aurora Sports Park - A4 [1] Universal Fastpitch Garcia 18 Gold
6 7 [5] Texas CF Intruders Gold
B107 12:00 PM Aurora Sports Park - A3 Tampa Mustangs - TJ
8 0 [1] Carolina Elite Genovese
B164 12:00 PM Christopher Fields - Field 1 [2] Firecrackers FL Gold
4 6 [5] Aces Express Jacoby
B165 12:00 PM Christopher Fields - Field 2 [3] Louisiana Bombers 18u Gold
1 8 [4] Firecrackers ELP
B166 12:00 PM Christopher Fields - Field 3 [2] Breakers Labs 18u Blue
9 0 [5] Semper Fi Bulldogs - Lucero
B167 12:00 PM Christopher Fields - Field 4 [3] Chicago Cheetahs Bowman
6 7 [4] Washington Majestics
B33 2:00 PM Aurora Sports Park - B2 [2] LTG Lions 18U- Henderson/Lively
10 1 [5] Oregon Blaze Gold
B38 2:00 PM Aurora Sports Park - B1 Louisville Lady Sluggers - Huecker
3 5 [1] Firecrackers - Sewell Premier
B56 2:00 PM Aurora Sports Park - B4 [2] Illusions Gold - Plocheck
15 1 [5] Excel Elite Gold 18u
B61 2:00 PM Aurora Sports Park - B3 Texas Bombers Gold
26 5 [1] 18u Texas Glory RWB
B80 2:00 PM Aurora Sports Park - A1 [3] Atlanta Premier Gold
2 1 [6] Texas Bombers Gold Elite 18u-Moreno
B87 2:00 PM Aurora Sports Park - A2 East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute
9 0 [2] Salinas Storm 18Gold Heen
B110 2:00 PM Aurora Sports Park - A4 ACES 18 U GOLD (Ashley/Creamer)
2 7 [2] Texas CF Intruders Gold
B168 2:00 PM Christopher Fields - Field 1 [2] NJ Cheetahs - Mauro
3 11 [5] Nationals softball 18u
B169 2:00 PM Christopher Fields - Field 2 [3] California Cruisers Gold Garcia
6 0 [4] Panthers Gold
B170 2:00 PM Christopher Fields - Field 3 [2] Arizona Hotshots - Georges
4 2 [5] American Pastime Gold
B171 2:00 PM Christopher Fields - Field 4 [3] Originals - KC
8 9 [4] Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez
B34 4:00 PM Aurora Sports Park - B1 [2] So Cal Choppers Ensey
10 2 [6] California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019
B41 4:00 PM Aurora Sports Park - B2 Athletics 18 Premier Madden
7 4 [2] LTG Lions 18U- Henderson/Lively
B57 4:00 PM Aurora Sports Park - B3 [2] AZ Hotshots Gold-Davis
8 7 [6] 18U Vision Gold Poole
B64 4:00 PM Aurora Sports Park - B4 Firecrackers Brashear
4 1 [2] Illusions Gold - Plocheck
B86 4:00 PM Aurora Sports Park - A1 Glory Adkins Gold 18U
10 9 Atlanta Premier Gold
B93 4:00 PM Aurora Sports Park - A2 Texas Glory
11 2 Lady Lightning Gold Demarini Platinum Squad
B109 4:00 PM Aurora Sports Park - A3 [3] Colorado Styxx
10 7 [5] CO. Next Level Gold- 18 Worth (2019)
B116 4:00 PM Aurora Sports Park - A4 Tampa Mustangs - TJ
5 11 Iowa Premier Gold
B148 4:00 PM Christopher Fields - Field 1 Mizuno Storm - Beach - Gold
3 4 Wheatland Spikes
B149 4:00 PM Christopher Fields - Field 2 Batbuster Gomes Clark
2 10 Bandits 18U
B150 4:00 PM Christopher Fields - Field 3 TEXAS BLAZE 18 ELITE
8 3 NW Batbusters-Seek
B151 4:00 PM Christopher Fields - Field 4 Lady Hustle Gold-Marshall
7 11 So Cal Pumas Gold
B176 6:00 PM Christopher Fields - Field 1 Aces Express Jacoby
0 8 Firecrackers ELP
Saturday, July 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
B40 9:00 AM Aurora Sports Park - B1 Scrap Yard Internationals
7 4 So Cal Choppers Ensey
B47 9:00 AM Aurora Sports Park - B2 Firecrackers - Sewell Premier
0 7 Oro Valley Suncats 18U Gold - Judge
B63 9:00 AM Aurora Sports Park - B3 Firecrackers Rico/Weil
0 2 AZ Hotshots Gold-Davis
B70 9:00 AM Aurora Sports Park - B4 Texas Bombers Gold
2 10 Sorcerers 18G Gabales
B177 10:00 AM Christopher Fields - Field 2 Breakers Labs 18u Blue
0 1 Washington Majestics
B178 10:00 AM Christopher Fields - Field 3 Nationals softball 18u
2 3 California Cruisers Gold Garcia
B179 10:00 AM Christopher Fields - Field 4 Arizona Hotshots - Georges
7 4 Firecrackers HTX Gold-Garza/Valdez
B42 10:30 AM Aurora Sports Park - A1 Texas Glory Gold
9 4 Firecrackers- Kimura
B48 10:30 AM Aurora Sports Park - B1 Athletics 18 Premier Madden
7 8 Scrap Yard Internationals
B65 10:30 AM Aurora Sports Park - A2 AASA-Macias 18G
9 2 State 48 18u - Fred
B71 10:30 AM Aurora Sports Park - B3 Firecrackers Brashear
2 4 AZ Hotshots Gold-Davis
B88 10:30 AM Aurora Sports Park - A3 Firecrackers Gale
2 8 Select Fastpitch
B94 10:30 AM Aurora Sports Park - B2 East Cobb Bullets 18 Gold - Schnute
0 2 Glory Adkins Gold 18U
B111 10:30 AM Aurora Sports Park - A4 California Breeze Warren
2 1 TC Stars Gold
B117 10:30 AM Aurora Sports Park - B4 Texas CF Intruders Gold
3 1 Colorado Styxx
B144 11:30 AM Christopher Fields - Field 1 Extreme Elite 18U Gold
9 2 So Cal Athletics Marinakis/Fox 18 U Gold
B145 11:30 AM Christopher Fields - Field 2 AZ Bombers 18U Gold
0 6 Strike Force Jensen
B146 11:30 AM Christopher Fields - Field 3 USA EXPLOSION 18U SMITH
5 7 Texas Premier Gold
B147 11:30 AM Christopher Fields - Field 4 Tampa Mustangs Hannigan
2 3 Colorado Angels Quimby 18 Gold
B43 12:00 PM Aurora Sports Park - A2 Aces Express Gold McCorkle
2 12 Louisville Lady Sluggers - Huecker
B46 12:00 PM Aurora Sports Park - A1 Firecrackers TJ
5 0 Texas Glory Gold
B66 12:00 PM Aurora Sports Park - A4 FIRECRACKERS-ARIZONA
3 14 18u Texas Glory RWB
B69 12:00 PM Aurora Sports Park - A3 Nemesis Elite 18u Gold
1 4 AASA-Macias 18G
B172 1:00 PM Christopher Fields - Field 1 Firecrackers FL Gold
5 0 Louisiana Bombers 18u Gold
B173 1:00 PM Christopher Fields - Field 2 Semper Fi Bulldogs - Lucero
7 0 Chicago Cheetahs Bowman
B174 1:00 PM Christopher Fields - Field 3 NJ Cheetahs - Mauro
2 7 Panthers Gold
B175 1:00 PM Christopher Fields - Field 4 American Pastime Gold
0 5 Originals - KC
B44 1:30 PM Aurora Sports Park - A1 Oregon Blaze Gold
3 7 So Cal Choppers Ensey
B45 1:30 PM Aurora Sports Park - A2 California Cruisers-AE 18U Gold 2018/2019
0 4 LTG Lions 18U- Henderson/Lively
B67 1:30 PM Aurora Sports Park - A3 Excel Elite Gold 18u
1 8 Firecrackers Rico/Weil