Softball

16 Power Pool - Supplemental

Colorado Fireworks - Power Pools - Supplemental Power Pools

Jun 30 - Jul 7, 2019
Aurora, CO • Commerce City, CO • Westminster, CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

CA Breeze Birch 16U

16 Power Pool - Supplemental Champion

Sun Jun 30, 2019 - Sun Jul 7, 2019

Final Standings

Team Rank
CA Breeze Birch 16U 1
Indiana Magic Gold LaMar 1
Hotshots Premier - Dumezich 2
Oklahoma Bombers 16U - Aud 2
Batbusters TH 3
Carolina Cardinals Nationals 3
Iowa Premier 16Gold 3
so cal athletics jendro 3
Batbusters Gomes - Jason 5
DeMarini Aces 5
East Cobb Bullets - Biele/Heath 5
EC Bullets-Scarborough 5
Firecrackers Brashear 5
Impact Gold Jazz 16U 5
Marucci Patriots - Jaquish 5
Midland Magic 16U Gold 5
Firecrackers Pantages / Romero 9
Lady Magic 9
Mojo-Lewis 9
NW Bullets - Duman 9
OC Tigers Lastrapes 9
Select Fastpitch 16U 9
Snohomish SWAT 02 9
Tulsa Elite 16U 9
GA Power DeMarini Grace 13
Marucci Patriots 16U Elite 13
Mizuno Storm- Mathis / Holtorf 13
Nationals 13
Oklahoma Athletics 16 premier Madden 13
PA Chaos 16U National 13
Premier Fastpitch Paulson 16u 13
Tampa Mustangs Maguire 13
AZ Hotshots 16u - Captain 17
EC Bullets 02 - Byars 17
Finesse 16u-Dreher/Lesko 17
Firecrackers Brashear/Hicks 16u 17
Intensity Midwest - Ganeff 17
Iowa Premier 16U Gold -JK 17
Louisiana Bombers 16U 17
Monarchs 16 Gold 17
New Lenox Lightning 16u PT 17
OK Exclusive 16U Premier-Hughes 17
Peoria Sluggers 16u Gold 17
ScrapYard Internationals 17
Texas Dirt Divas 02 17
Texas Glory 16u (Arkansas) 17
Tulsa Elite OKC 16U - Walde 17
Tx Threat 17
Arizona Storm Mathis/Pomeroy 25
Athletics Mercado - Ornelas 25
Athletics-Mercado/Carroll 2k3's 25
Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings 25
Finesse 16u-Dreher/Kunkel 25
Glory Adkins Gold 16U Bridges 25
Glory Adkins Locke 2021 25
Houston Power Connor 25
Illusions Gold Lampl 16u 25
Ohio Outlaws Premier 16U Lucas 25
SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC 25
Stars National - Belfield 25
Texas Bombers Gold 16U 25
Tulsa Elite 316 16u 25
VA Glory Willemssen 25
WASHINGTON ANGELS 16U-BENSON 25
ACES 16u Ashley 33
Breakers Labs 16u Black - Casillas 33
Diamond Sports Hotshots Premier Shaw 33
Firecrackers Brashear RB 33
Firecrackers Hagberg 33
Fury Platinum 33
Georgia Impact Premier - ONeal 33
Glory Adkins Gold 16U 33
Lil Rebels RC 33
LTG LIONS-CARDA 33
NorCal Firecrackers Miller 33
Suncats- Jimenez 33
TC Stars 16 Gold 33
Texas Dirt Divas 2021 33
Turnin2 Pezzoni - Robeson 33
Washington Ladyhawks Breer 33
Aces Express 16u Futures 49
Athletics Mercado/Devers 16U 49
Atlanta Premier 02- Ryman 49
Extreme Elite 16U Gold 49
Missouri So Cal Athletics - Heinlein 49
Nebraska Gold 15s - Singleton 49
Ohana Tigers 16u Quarles 49
OK Impact Gold Premier- Lyon 49
Oklahoma Diamond Girls 49
Oklahoma Diamond Girls 02 49
Orion Hunter Elite - Teal 49
PFA Gold 49
Texas Bombers 16u Gold Futures 49
Top Gun Academy - Turner 49
Vision 16U Gold Poole 49
West Bay Warriors 16U Gold 49

Pool Standings

Power Pool AA
Team W L T
RD
RS
RA
ScrapYard Internationals (Conroe, TX) 0 0 0 0 0 0
East Cobb Bullets - Biele/Heath (Sharpsburg, GA) 0 0 0 0 0 0
Finesse 16u-Dreher/Lesko (Commerce Twp, MI) 0 0 0 0 0 0
Washington Ladyhawks Breer (Puyallup, WA) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AB
Team W L T
RD
RS
RA
Athletics Mercado - Ornelas (Temecula, CA) 0 0 0 0 0 0
Mizuno Storm- Mathis / Holtorf (Surprise, AZ) 0 0 0 0 0 0
Lady Magic (Elk Grove, CA) 0 0 0 0 0 0
Aces Express 16u Futures (Manvel, TX) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AC
Team W L T
RD
RS
RA
Fury Platinum (Ringgold, GA) 0 0 0 0 0 0
Hotshots Premier - Dumezich (spring, TX) 0 0 0 0 0 0
DeMarini Aces (Overland Park, KS) 0 0 0 0 0 0
Glory Adkins Gold 16U (Flower Mound, TX) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AD
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Dirt Divas 02 (liberty, TX) 0 0 0 0 0 0
Tampa Mustangs Maguire (Hudson, FL) 0 0 0 0 0 0
LTG LIONS-CARDA (Elk Grove, CA) 0 0 0 0 0 0
Texas Bombers Gold 16U (Deer Park, TX) 0 0 0 0 0 0
Power Pool AE
Team W L T
RD
RS
RA
Carolina Cardinals Nationals (Lawsonville, NC) 4 0 0 21 37 9
Nebraska Gold 15s - Singleton (Lincoln, NE) 2 2 0 1 26 25
Firecrackers Brashear RB (Corona, CA) 2 2 0 -3 15 18
Extreme Elite 16U Gold (Edwardsville, IL) 2 2 0 -6 23 36
Texas Dirt Divas 2021 (liberty, TX) 0 4 0 -13 17 30
Power Pool AF
Team W L T
RD
RS
RA
Impact Gold Jazz 16U (Pearland, TX) 4 0 0 19 30 10
Firecrackers Brashear (Eastvale, CA) 3 1 0 8 29 17
Ohio Outlaws Premier 16U Lucas (Salt Rock, WV) 1 2 1 -5 20 25
CA Breeze Birch 16U (Rocklin, CA) 1 2 1 -11 11 27
Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings (Douglasville, GA) 0 4 0 -11 20 31
Power Pool AG
Team W L T
RD
RS
RA
Oklahoma Athletics 16 premier Madden (Okc, OK) 3 0 1 13 25 11
EC Bullets 02 - Byars (Fayetteville, GA) 3 1 0 8 22 14
Premier Fastpitch Paulson 16u (Mattoon, IL) 1 2 1 -4 23 27
Firecrackers Hagberg (Huntington Beach, CA) 1 2 1 -4 24 28
Ohana Tigers 16u Quarles (Norwalk, CA) 0 3 1 -13 18 32
Power Pool AH
Team W L T
RD
RS
RA
Iowa Premier 16Gold (Des Moines, IA) 3 0 0 18 31 3
Suncats- Jimenez (Gilroy, CA) 3 1 0 17 45 11
Texas Bombers 16u Gold Futures (Bulverde, TX) 1 1 1 -3 11 23
Oklahoma Diamond Girls 02 (Bixby, OK) 0 2 1 -14 3 31
Lil Rebels RC (las vegas, NV) 0 3 0 -18 12 34
Power Pool AI
Team W L T
RD
RS
RA
ACES 16u Ashley (moorpark, CA) 4 0 0 15 26 7
Glory Adkins Locke 2021 (Jefferson, GA) 3 1 0 9 25 14
Turnin2 Pezzoni - Robeson (Fenton, MI) 2 2 0 10 38 12
Tulsa Elite 16U (Tulsa, OK) 1 3 0 -14 19 41
Missouri So Cal Athletics - Heinlein (Columbia, MO) 0 4 0 -20 12 46
Power Pool AJ
Team W L T
RD
RS
RA
Orion Hunter Elite - Teal (chesapeake, VA) 3 0 0 15 34 14
Diamond Sports Hotshots Premier Shaw (Keller, TX) 2 0 1 8 23 12
OC Tigers Lastrapes (Mission Viejo, CA) 1 1 1 2 24 22
Top Gun Academy - Turner (Lee's Summit, MO) 0 2 1 -4 9 13
TC Stars 16 Gold (Fort Collins, CO) 0 3 1 -21 10 39
Power Pool AK
Team W L T
RD
RS
RA
Select Fastpitch 16U (Kansas City, KS) 4 0 0 18 30 10
West Bay Warriors 16U Gold (San Mateo, CA) 2 2 0 5 28 16
Breakers Labs 16u Black - Casillas (Vista, CA) 2 2 0 1 18 19
Vision 16U Gold Poole (Nevada, TX) 1 2 1 -8 13 21
AZ Hotshots 16u - Captain (Mesa, AZ) 0 3 1 -16 9 32
Power Pool AL
Team W L T
RD
RS
RA
Tulsa Elite OKC 16U - Walde (Oklahoma City, OK) 4 0 0 23 38 0
Stars National - Belfield (Kannapolis, NC) 3 1 0 4 26 29
Monarchs 16 Gold (Aliso Viejo, CA) 2 2 0 3 21 18
Athletics Mercado/Devers 16U (Peoria, AZ) 1 3 0 -13 15 33
Houston Power Connor (Katy, TX) 0 4 0 -17 15 35
Supplemental Pool BA
Team W L T
RD
RS
RA
NorCal Firecrackers Miller (Modesto, CA) 4 0 0 23 30 4
Marucci Patriots - Jaquish (Highland, CA) 3 1 0 10 25 15
Texas Glory 16u (Arkansas) (Alexander, AR) 2 2 0 -1 32 25
PA Chaos 16U National (Kennett Square, PA) 1 3 0 -6 15 18
Intensity Midwest - Ganeff (South Bend, IN) 0 4 0 -26 5 45
Supplemental Pool BB
Team W L T
RD
RS
RA
OK Impact Gold Premier- Lyon (Moore, OK) 3 1 0 8 33 19
EC Bullets-Scarborough (Watkinsville, GA) 3 1 0 9 16 7
Batbusters Gomes - Jason (Sacramento, CA) 1 2 1 -4 26 30
WASHINGTON ANGELS 16U-BENSON (West Richland, WA) 1 2 1 -5 13 24
Nationals (Tinley Park, IL) 1 3 0 -8 15 23
Supplemental Pool BC
Team W L T
RD
RS
RA
Atlanta Premier 02- Ryman (Duluth, GA) 2 1 0 4 19 15
Batbusters TH (Mokena, IL) 2 1 0 3 22 17
so cal athletics jendro (Wildomar, CA) 1 1 0 -6 4 15
Arizona Storm Mathis/Pomeroy (Queen Creek, AZ) 1 2 1 1 25 24
Oklahoma Bombers 16U - Aud (Edmond, OK) 1 2 1 -2 29 28
Supplemental Pool BD
Team W L T
RD
RS
RA
Georgia Impact Premier - ONeal (McDonough, GA) 2 0 0 8 16 8
Midland Magic 16U Gold (Glen Carbon, IL) 1 1 0 6 10 3
SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC (Murrieta, CA) 2 1 0 -3 6 10
Glory Adkins Gold 16U Bridges (Flower Mound, TX) 1 2 0 -5 11 16
Marucci Patriots 16U Elite (Prairieville, LA) 0 2 0 -6 4 10
Supplemental Pool BE
Team W L T
RD
RS
RA
PFA Gold (Alta Loma, CA) 4 0 0 22 38 13
NW Bullets - Duman (Tualitin, OR) 3 1 0 11 26 9
GA Power DeMarini Grace (Cumming, GA) 2 2 0 -8 25 34
New Lenox Lightning 16u PT (Tinley Park, IL) 1 3 0 -5 23 28
Illusions Gold Lampl 16u (Tomball, TX) 0 4 0 -20 13 41
Supplemental Pool BF
Team W L T
RD
RS
RA
OK Exclusive 16U Premier-Hughes (OKLAHOMA CITY, OK) 3 1 0 14 30 13
Indiana Magic Gold LaMar (Indianapolis, IN) 2 1 0 9 28 9
VA Glory Willemssen (Fairfax Station, VA) 2 1 0 7 27 19
Snohomish SWAT 02 (Bellevue, WA) 1 3 0 -20 13 39
Athletics-Mercado/Carroll 2k3's (RIVERSIDE, CA) 1 3 0 -10 15 33
Supplemental Pool BG
Team W L T
RD
RS
RA
Tulsa Elite 316 16u (Derby, KS) 3 1 0 6 24 18
Firecrackers Brashear/Hicks 16u (Ontario, CA) 2 2 0 2 22 20
Iowa Premier 16U Gold -JK (Des Moines, IA) 2 2 0 -1 17 18
Louisiana Bombers 16U (Abbeville, LA) 2 2 0 -3 16 19
Tx Threat (the woodlands, TX) 1 3 0 -4 20 24
Supplemental Pool BH
Team W L T
RD
RS
RA
Oklahoma Diamond Girls (Tulsa, OK) 3 0 0 15 18 3
Mojo-Lewis (Locust Grove, GA) 3 1 0 2 16 14
Peoria Sluggers 16u Gold (Peoria, IL) 2 2 0 9 22 13
Finesse 16u-Dreher/Kunkel (Commerce Twp, MI) 1 2 0 -7 7 14
Firecrackers Pantages / Romero (Fontana, CA) 0 4 0 -19 5 24

Schedule

Filter by:

Tuesday, July 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Aurora Sports Park - A1 Texas Dirt Divas 2021
6 10 Extreme Elite 16U Gold
B1 8:00 AM Aurora Sports Park - B1 ScrapYard Internationals
0 1 East Cobb Bullets - Biele/Heath
P2 8:00 AM Aurora Sports Park - A2 Carolina Cardinals Nationals
12 8 Nebraska Gold 15s - Singleton
B2 8:00 AM Aurora Sports Park - B2 Finesse 16u-Dreher/Lesko
5 3 Washington Ladyhawks Breer
P3 8:00 AM Horseshoe Park - East Texas Glory 16u (Arkansas)
7 12 Marucci Patriots - Jaquish
P4 8:00 AM Horseshoe Park - West PA Chaos 16U National
11 0 Intensity Midwest - Ganeff
B5 8:00 AM Aurora Sports Park - B3 Athletics Mercado - Ornelas
3 4 Mizuno Storm- Mathis / Holtorf
P5 8:00 AM Highline Park - Field 1 Arizona Storm Mathis/Pomeroy
10 10 Oklahoma Bombers 16U - Aud
B6 8:00 AM Aurora Sports Park - B4 Lady Magic
11 12 Aces Express 16u Futures
P6 8:00 AM Highline Park - Field 2 Louisiana Bombers 16U
2 5 Tx Threat
P7 8:00 AM Highline Park - Field 3 Tulsa Elite 316 16u
7 8 Firecrackers Brashear/Hicks 16u
P8 8:00 AM Highline Park - Field 4 PFA Gold
12 2 Illusions Gold Lampl 16u
B9 8:00 AM Aurora Sports Park - C1 Fury Platinum
7 8 Hotshots Premier - Dumezich
P9 8:00 AM Highline Park - Field 5 NW Bullets - Duman
3 2 New Lenox Lightning 16u PT
B10 8:00 AM Aurora Sports Park - C2 DeMarini Aces
7 1 Glory Adkins Gold 16U
B13 8:00 AM Aurora Sports Park - C3 Texas Dirt Divas 02
8 1 Tampa Mustangs Maguire
B14 8:00 AM Aurora Sports Park - C4 LTG LIONS-CARDA
6 4 Texas Bombers Gold 16U
B3 10:00 AM Aurora Sports Park - B2 ScrapYard Internationals
2 0 Washington Ladyhawks Breer
B4 10:00 AM Aurora Sports Park - B1 East Cobb Bullets - Biele/Heath
1 4 Finesse 16u-Dreher/Lesko
B7 10:00 AM Aurora Sports Park - B4 Athletics Mercado - Ornelas
3 4 Lady Magic
B8 10:00 AM Aurora Sports Park - B3 Mizuno Storm- Mathis / Holtorf
5 2 Aces Express 16u Futures
P10 10:00 AM Aurora Sports Park - A1 Texas Dirt Divas 2021
5 6 Firecrackers Brashear RB
P11 10:00 AM Aurora Sports Park - A2 Extreme Elite 16U Gold
8 7 Nebraska Gold 15s - Singleton
B11 10:00 AM Aurora Sports Park - C2 Fury Platinum
2 3 Glory Adkins Gold 16U
B12 10:00 AM Aurora Sports Park - C1 Hotshots Premier - Dumezich
10 1 DeMarini Aces
P12 10:00 AM Horseshoe Park - East Texas Glory 16u (Arkansas)
0 8 NorCal Firecrackers Miller
P13 10:00 AM Horseshoe Park - West Marucci Patriots - Jaquish
6 1 Intensity Midwest - Ganeff
P14 10:00 AM Highline Park - Field 1 Arizona Storm Mathis/Pomeroy
8 3 Atlanta Premier 02- Ryman
B15 10:00 AM Aurora Sports Park - C4 Tampa Mustangs Maguire
6 8 Texas Bombers Gold 16U
P15 10:00 AM Highline Park - Field 2 Louisiana Bombers 16U
4 3 Iowa Premier 16U Gold -JK
B16 10:00 AM Aurora Sports Park - C3 Texas Dirt Divas 02
9 4 LTG LIONS-CARDA
P16 10:00 AM Highline Park - Field 3 Tx Threat
3 7 Firecrackers Brashear/Hicks 16u
P17 10:00 AM Highline Park - Field 4 PFA Gold
11 5 GA Power DeMarini Grace
P18 10:00 AM Highline Park - Field 5 Illusions Gold Lampl 16u
6 8 New Lenox Lightning 16u PT
P19 12:00 PM Aurora Sports Park - A1 Carolina Cardinals Nationals
4 0 Firecrackers Brashear RB
P20 12:00 PM Aurora Sports Park - A2 Impact Gold Jazz 16U
9 1 Firecrackers Brashear
P21 12:00 PM Horseshoe Park - East PA Chaos 16U National
0 8 NorCal Firecrackers Miller
P22 12:00 PM Horseshoe Park - West Nationals
7 6 Batbusters Gomes - Jason
P23 12:00 PM Highline Park - Field 1 Oklahoma Bombers 16U - Aud
3 12 Batbusters TH
P24 12:00 PM Highline Park - Field 2 Peoria Sluggers 16u Gold
1 2 Oklahoma Diamond Girls
P25 12:00 PM Highline Park - Field 3 Tulsa Elite 316 16u
6 2 Iowa Premier 16U Gold -JK
P26 12:00 PM Highline Park - Field 4 NW Bullets - Duman
9 1 GA Power DeMarini Grace
P27 12:00 PM Highline Park - Field 5 Athletics-Mercado/Carroll 2k3's
5 8 VA Glory Willemssen
P30 2:00 PM Horseshoe Park - East OK Impact Gold Premier- Lyon
3 1 EC Bullets-Scarborough
P31 2:00 PM Horseshoe Park - West Nationals
1 4 WASHINGTON ANGELS 16U-BENSON
P33 2:00 PM Highline Park - Field 2 Firecrackers Pantages / Romero
0 7 Finesse 16u-Dreher/Kunkel
P34 2:00 PM Highline Park - Field 3 SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC
1 0 Glory Adkins Gold 16U Bridges
P35 2:00 PM Highline Park - Field 4 Snohomish SWAT 02
0 9 Indiana Magic Gold LaMar
P28 5:00 PM Aurora Sports Park - A1 CA Breeze Birch 16U
3 3 Ohio Outlaws Premier 16U Lucas
P29 5:00 PM Aurora Sports Park - A2 Impact Gold Jazz 16U
8 3 Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings
P37 6:30 PM Aurora Sports Park - A1 Firecrackers Brashear
7 3 Ohio Outlaws Premier 16U Lucas
P38 6:30 PM Aurora Sports Park - A2 CA Breeze Birch 16U
5 4 Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings
P39 6:30 PM Aurora Sports Park - C3 Premier Fastpitch Paulson 16u
3 8 Oklahoma Athletics 16 premier Madden
P40 6:30 PM Aurora Sports Park - C4 Ohana Tigers 16u Quarles
9 13 Firecrackers Hagberg
P48 8:00 PM Aurora Sports Park - C3 Premier Fastpitch Paulson 16u
5 7 EC Bullets 02 - Byars
P49 8:00 PM Aurora Sports Park - C4 Oklahoma Athletics 16 premier Madden
2 2 Firecrackers Hagberg
P55 9:30 PM Aurora Sports Park - C4 Ohana Tigers 16u Quarles
1 3 EC Bullets 02 - Byars
Wednesday, July 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
P56 8:00 AM Aurora Sports Park - C1 Diamond Sports Hotshots Premier Shaw
6 6 OC Tigers Lastrapes
P57 8:00 AM Aurora Sports Park - C2 Orion Hunter Elite - Teal
14 2 TC Stars 16 Gold
P58 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Nebraska Gold 15s - Singleton
4 0 Firecrackers Brashear RB
P59 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Texas Dirt Divas 2021
1 7 Carolina Cardinals Nationals
P60 8:00 AM Highline Park - Field 1 Intensity Midwest - Ganeff
1 9 NorCal Firecrackers Miller
P61 8:00 AM Highline Park - Field 2 Texas Glory 16u (Arkansas)
6 2 PA Chaos 16U National
P62 8:00 AM Highline Park - Field 3 Batbusters TH
3 10 Atlanta Premier 02- Ryman
P63 8:00 AM Highline Park - Field 4 Arizona Storm Mathis/Pomeroy
3 4 so cal athletics jendro
P64 10:00 AM Aurora Sports Park - C1 TC Stars 16 Gold
3 10 OC Tigers Lastrapes
P65 10:00 AM Aurora Sports Park - C2 Orion Hunter Elite - Teal
7 4 Top Gun Academy - Turner
P66 10:00 AM Olympic Park - Field 1 Extreme Elite 16U Gold
0 14 Carolina Cardinals Nationals
P67 10:00 AM Olympic Park - Field 2 Texas Dirt Divas 2021
5 7 Nebraska Gold 15s - Singleton
P68 10:00 AM Highline Park - Field 1 Marucci Patriots - Jaquish
4 2 PA Chaos 16U National
P69 10:00 AM Highline Park - Field 2 Texas Glory 16u (Arkansas)
19 3 Intensity Midwest - Ganeff
P70 10:00 AM Highline Park - Field 3 Oklahoma Bombers 16U - Aud
12 0 so cal athletics jendro
P71 10:00 AM Highline Park - Field 4 Arizona Storm Mathis/Pomeroy
4 7 Batbusters TH
P72 12:00 PM Aurora Sports Park - B2 Glory Adkins Locke 2021
7 6 Tulsa Elite 16U
P73 12:00 PM Aurora Sports Park - C1 Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings
4 8 Firecrackers Brashear
P74 12:00 PM Aurora Sports Park - C2 Diamond Sports Hotshots Premier Shaw
4 3 Top Gun Academy - Turner
P75 12:00 PM Aurora Sports Park - C3 Impact Gold Jazz 16U
7 2 CA Breeze Birch 16U
P76 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Extreme Elite 16U Gold
5 9 Firecrackers Brashear RB
P77 12:00 PM Olympic Park - Field 2 Oklahoma Athletics 16 premier Madden
5 4 EC Bullets 02 - Byars
P78 12:00 PM Highline Park - Field 1 Marucci Patriots - Jaquish
3 5 NorCal Firecrackers Miller
P79 12:00 PM Highline Park - Field 2 Batbusters Gomes - Jason
7 7 WASHINGTON ANGELS 16U-BENSON
P80 12:00 PM Highline Park - Field 3 Oklahoma Bombers 16U - Aud
4 6 Atlanta Premier 02- Ryman
P81 12:00 PM Highline Park - Field 4 Midland Magic 16U Gold
8 0 SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC
B17 2:00 PM Aurora Sports Park - C3 Finesse 16u-Dreher/Lesko
4 11 Texas Dirt Divas 02
B18 2:00 PM Aurora Sports Park - C4 Hotshots Premier - Dumezich
4 3 Mizuno Storm- Mathis / Holtorf
B21 2:00 PM Aurora Sports Park - A3 East Cobb Bullets - Biele/Heath
5 2 LTG LIONS-CARDA
B22 2:00 PM Aurora Sports Park - A4 DeMarini Aces
11 12 Aces Express 16u Futures
B25 2:00 PM Aurora Sports Park - A1 ScrapYard Internationals
8 0 Texas Bombers Gold 16U
B26 2:00 PM Aurora Sports Park - A2 Glory Adkins Gold 16U
1 9 Lady Magic
P82 2:00 PM Aurora Sports Park - B1 ACES 16u Ashley
11 0 Tulsa Elite 16U
P83 2:00 PM Aurora Sports Park - B2 Turnin2 Pezzoni - Robeson
19 0 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
P84 2:00 PM Aurora Sports Park - C1 Firecrackers Brashear
13 1 CA Breeze Birch 16U
P85 2:00 PM Aurora Sports Park - C2 Impact Gold Jazz 16U
6 4 Ohio Outlaws Premier 16U Lucas
P86 2:00 PM Olympic Park - Field 1 Premier Fastpitch Paulson 16u
9 6 Firecrackers Hagberg
P87 2:00 PM Olympic Park - Field 2 Oklahoma Athletics 16 premier Madden
10 2 Ohana Tigers 16u Quarles
P88 2:00 PM Highline Park - Field 1 Nationals
1 5 EC Bullets-Scarborough
P89 2:00 PM Highline Park - Field 2 Batbusters Gomes - Jason
12 9 OK Impact Gold Premier- Lyon
P90 2:00 PM Highline Park - Field 3 Marucci Patriots 16U Elite
2 5 Glory Adkins Gold 16U Bridges
P91 2:00 PM Highline Park - Field 4 Midland Magic 16U Gold
2 3 Georgia Impact Premier - ONeal
B19 4:00 PM Aurora Sports Park - C4 Finesse 16u-Dreher/Lesko
1 7 Mizuno Storm- Mathis / Holtorf
B23 4:00 PM Aurora Sports Park - A4 LTG LIONS-CARDA
8 10 DeMarini Aces
B24 4:00 PM Aurora Sports Park - A3 East Cobb Bullets - Biele/Heath
1 8 Aces Express 16u Futures
B27 4:00 PM Aurora Sports Park - A2 Texas Bombers Gold 16U
6 5 Glory Adkins Gold 16U
B28 4:00 PM Aurora Sports Park - A1 ScrapYard Internationals
2 10 Lady Magic
P92 4:00 PM Aurora Sports Park - B1 ACES 16u Ashley
5 3 Turnin2 Pezzoni - Robeson
P93 4:00 PM Aurora Sports Park - B2 Glory Adkins Locke 2021
10 1 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
P94 4:00 PM Aurora Sports Park - C1 West Bay Warriors 16U Gold
2 5 Select Fastpitch 16U
P95 4:00 PM Aurora Sports Park - C2 Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings
9 10 Ohio Outlaws Premier 16U Lucas
P96 4:00 PM Aurora Sports Park - C3 Iowa Premier 16Gold
12 1 Lil Rebels RC
P97 4:00 PM Olympic Park - Field 1 Premier Fastpitch Paulson 16u
6 6 Ohana Tigers 16u Quarles
P98 4:00 PM Olympic Park - Field 2 Firecrackers Hagberg
3 8 EC Bullets 02 - Byars
P99 4:00 PM Olympic Park - Field 3 Monarchs 16 Gold
0 2 Tulsa Elite OKC 16U - Walde
P100 4:00 PM Olympic Park - Field 4 Athletics Mercado/Devers 16U
11 3 Houston Power Connor
P101 4:00 PM Highline Park - Field 1 Nationals
6 8 OK Impact Gold Premier- Lyon
P102 4:00 PM Highline Park - Field 2 EC Bullets-Scarborough
3 2 WASHINGTON ANGELS 16U-BENSON
P103 4:00 PM Highline Park - Field 3 Marucci Patriots 16U Elite
2 5 SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC
B29 6:00 PM Aurora Sports Park - B1 Washington Ladyhawks Breer
8 10 Tampa Mustangs Maguire
B30 6:00 PM Aurora Sports Park - B2 Fury Platinum
8 2 Athletics Mercado - Ornelas
P44 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Mojo-Lewis
7 0 Finesse 16u-Dreher/Kunkel
P46 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Athletics-Mercado/Carroll 2k3's
2 17 Indiana Magic Gold LaMar
P50 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Firecrackers Pantages / Romero
1 8 Oklahoma Diamond Girls
P53 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 OK Exclusive 16U Premier-Hughes
12 2 Snohomish SWAT 02
P104 6:00 PM Aurora Sports Park - C1 AZ Hotshots 16u - Captain
5 8 Select Fastpitch 16U
P105 6:00 PM Aurora Sports Park - C2 Vision 16U Gold Poole
2 7 Breakers Labs 16u Black - Casillas
P106 6:00 PM Aurora Sports Park - C3 Suncats- Jimenez
16 1 Oklahoma Diamond Girls 02
P107 6:00 PM Aurora Sports Park - C4 Texas Bombers 16u Gold Futures
10 6 Lil Rebels RC
P108 6:00 PM Olympic Park - Field 3 Monarchs 16 Gold
6 8 Stars National - Belfield
P109 6:00 PM Olympic Park - Field 4 Tulsa Elite OKC 16U - Walde
9 0 Houston Power Connor
P110 6:00 PM Highline Park - Field 3 Georgia Impact Premier - ONeal
13 6 Glory Adkins Gold 16U Bridges
B31 8:00 PM Aurora Sports Park - B2 Washington Ladyhawks Breer
4 7 Athletics Mercado - Ornelas
B32 8:00 PM Aurora Sports Park - B1 Tampa Mustangs Maguire
7 2 Fury Platinum
P36 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 OK Exclusive 16U Premier-Hughes
11 8 VA Glory Willemssen
P51 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Mojo-Lewis
7 6 Peoria Sluggers 16u Gold
P111 8:00 PM Aurora Sports Park - C1 AZ Hotshots 16u - Captain
1 1 Vision 16U Gold Poole
P112 8:00 PM Aurora Sports Park - C2 West Bay Warriors 16U Gold
6 3 Breakers Labs 16u Black - Casillas
P113 8:00 PM Aurora Sports Park - C3 Iowa Premier 16Gold
15 2 Oklahoma Diamond Girls 02
P114 8:00 PM Aurora Sports Park - C4 Texas Bombers 16u Gold Futures
1 17 Suncats- Jimenez
P115 8:00 PM Olympic Park - Field 3 Athletics Mercado/Devers 16U
3 11 Stars National - Belfield
Thursday, July 04, 2019
Game Time Location Team Score Team
P116 8:00 AM Aurora Sports Park - A1 Breakers Labs 16u Black - Casillas
0 9 Select Fastpitch 16U
P117 8:00 AM Aurora Sports Park - A2 AZ Hotshots 16u - Captain
1 15 West Bay Warriors 16U Gold
P118 8:00 AM Aurora Sports Park - A3 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
10 11 Tulsa Elite 16U
P119 8:00 AM Aurora Sports Park - A4 ACES 16u Ashley
4 3 Glory Adkins Locke 2021
P120 8:00 AM Olympic Park - Field 1 New Lenox Lightning 16u PT
9 10 GA Power DeMarini Grace
P121 8:00 AM Olympic Park - Field 2 PFA Gold
6 2 NW Bullets - Duman
P122 8:00 AM Olympic Park - Field 3 Firecrackers Brashear/Hicks 16u
1 3 Iowa Premier 16U Gold -JK
P123 8:00 AM Olympic Park - Field 4 Louisiana Bombers 16U
3 5 Tulsa Elite 316 16u
P124 10:00 AM Aurora Sports Park - A1 Vision 16U Gold Poole
7 5 West Bay Warriors 16U Gold
P125 10:00 AM Aurora Sports Park - A2 AZ Hotshots 16u - Captain
2 8 Breakers Labs 16u Black - Casillas
P126 10:00 AM Aurora Sports Park - A3 Turnin2 Pezzoni - Robeson
3 5 Glory Adkins Locke 2021
P127 10:00 AM Aurora Sports Park - A4 ACES 16u Ashley
6 1 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
P128 10:00 AM Aurora Sports Park - C3 Houston Power Connor
5 7 Stars National - Belfield
P129 10:00 AM Aurora Sports Park - C4 Monarchs 16 Gold
7 1 Athletics Mercado/Devers 16U
P130 10:00 AM Olympic Park - Field 1 Illusions Gold Lampl 16u
0 12 NW Bullets - Duman
P131 10:00 AM Olympic Park - Field 2 PFA Gold
9 4 New Lenox Lightning 16u PT
P132 10:00 AM Olympic Park - Field 3 Tx Threat
5 6 Tulsa Elite 316 16u
P133 10:00 AM Olympic Park - Field 4 Louisiana Bombers 16U
7 6 Firecrackers Brashear/Hicks 16u
P41 12:00 PM Highline Park - Field 2 Batbusters Gomes - Jason
1 7 EC Bullets-Scarborough
P42 12:00 PM Highline Park - Field 3 OK Impact Gold Premier- Lyon
13 0 WASHINGTON ANGELS 16U-BENSON
P134 12:00 PM Aurora Sports Park - A1 Vision 16U Gold Poole
3 8 Select Fastpitch 16U
P135 12:00 PM Aurora Sports Park - A2 Suncats- Jimenez
12 5 Lil Rebels RC
P136 12:00 PM Aurora Sports Park - A3 Turnin2 Pezzoni - Robeson
13 2 Tulsa Elite 16U
P137 12:00 PM Aurora Sports Park - A4 TC Stars 16 Gold
2 2 Top Gun Academy - Turner
P138 12:00 PM Aurora Sports Park - C3 Tulsa Elite OKC 16U - Walde
12 0 Athletics Mercado/Devers 16U
P139 12:00 PM Aurora Sports Park - C4 Monarchs 16 Gold
8 7 Houston Power Connor
P140 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Illusions Gold Lampl 16u
5 9 GA Power DeMarini Grace
P141 12:00 PM Olympic Park - Field 2 Snohomish SWAT 02
3 11 VA Glory Willemssen
P142 12:00 PM Olympic Park - Field 3 Tx Threat
7 9 Iowa Premier 16U Gold -JK
P143 12:00 PM Olympic Park - Field 4 Peoria Sluggers 16u Gold
7 0 Finesse 16u-Dreher/Kunkel
P144 2:00 PM Aurora Sports Park - A1 Texas Bombers 16u Gold Futures
0 0 Oklahoma Diamond Girls 02
P145 2:00 PM Aurora Sports Park - A2 Suncats- Jimenez
0 4 Iowa Premier 16Gold
P146 2:00 PM Aurora Sports Park - A3 Orion Hunter Elite - Teal
13 8 OC Tigers Lastrapes
P147 2:00 PM Aurora Sports Park - A4 TC Stars 16 Gold
3 13 Diamond Sports Hotshots Premier Shaw
P148 2:00 PM Aurora Sports Park - B3 Tulsa Elite OKC 16U - Walde
15 0 Stars National - Belfield
P149 2:00 PM Olympic Park - Field 1 OK Exclusive 16U Premier-Hughes
7 2 Indiana Magic Gold LaMar
P150 2:00 PM Olympic Park - Field 2 Snohomish SWAT 02
8 7 Athletics-Mercado/Carroll 2k3's
P151 2:00 PM Olympic Park - Field 3 Mojo-Lewis
1 8 Oklahoma Diamond Girls
P152 2:00 PM Olympic Park - Field 4 Peoria Sluggers 16u Gold
8 4 Firecrackers Pantages / Romero
P43 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 so cal athletics jendro
Batbusters TH
P45 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Marucci Patriots 16U Elite
Georgia Impact Premier - ONeal
P47 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Midland Magic 16U Gold
Glory Adkins Gold 16U Bridges
P153 4:00 PM Aurora Sports Park - A1 Texas Bombers 16u Gold Futures
Iowa Premier 16Gold
P154 4:00 PM Aurora Sports Park - A2 Oklahoma Diamond Girls 02
Lil Rebels RC
P155 4:00 PM Aurora Sports Park - A3 Orion Hunter Elite - Teal
Diamond Sports Hotshots Premier Shaw
P156 4:00 PM Aurora Sports Park - A4 OC Tigers Lastrapes
Top Gun Academy - Turner
P157 4:00 PM Olympic Park - Field 1 OK Exclusive 16U Premier-Hughes
0 1 Athletics-Mercado/Carroll 2k3's
P158 4:00 PM Olympic Park - Field 2 Indiana Magic Gold LaMar
VA Glory Willemssen
P159 4:00 PM Olympic Park - Field 3 Mojo-Lewis
1 0 Firecrackers Pantages / Romero
P160 4:00 PM Olympic Park - Field 4 Oklahoma Diamond Girls
Finesse 16u-Dreher/Kunkel
P32 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 so cal athletics jendro
Atlanta Premier 02- Ryman
P52 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC
Georgia Impact Premier - ONeal
P54 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Midland Magic 16U Gold
Marucci Patriots 16U Elite
B20 7:30 PM Aurora Sports Park - B1 Texas Dirt Divas 02
Hotshots Premier - Dumezich
Friday, July 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
B33 8:00 AM Aurora Sports Park - B1 Finesse 16u-Dreher/Lesko
10 0 [1] PFA Gold
B34 8:00 AM Aurora Sports Park - B2 [2] Stars National - Belfield
7 6 [3] Ohio Outlaws Premier 16U Lucas
B35 8:00 AM Aurora Sports Park - B3 [1] Carolina Cardinals Nationals
9 1 [4] Tulsa Elite 16U
B36 8:00 AM Aurora Sports Park - B4 Tampa Mustangs Maguire
9 0 [5] Ohana Tigers 16u Quarles
B37 8:00 AM Aurora Sports Park - C1 Glory Adkins Gold 16U
10 11 [5] AZ Hotshots 16u - Captain
B38 8:00 AM Aurora Sports Park - C2 [1] ACES 16u Ashley
7 2 [4] Extreme Elite 16U Gold
B39 8:00 AM Aurora Sports Park - C3 [2] Suncats- Jimenez
1 13 [3] OC Tigers Lastrapes
B40 8:00 AM Aurora Sports Park - C4 Aces Express 16u Futures
3 7 [1] NorCal Firecrackers Miller
B91 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Hotshots Premier - Dumezich
9 5 [1] Tulsa Elite 316 16u
B92 8:00 AM Olympic Park - Field 2 [2] Diamond Sports Hotshots Premier Shaw
12 1 [3] Texas Bombers 16u Gold Futures
B93 8:00 AM Olympic Park - Field 3 [1] Oklahoma Athletics 16 premier Madden
6 2 [4] Vision 16U Gold Poole
B94 8:00 AM Olympic Park - Field 4 Athletics Mercado - Ornelas
11 1 [5] Texas Dirt Divas 2021
B160 8:00 AM Highline Park - Field 1 [2] Marucci Patriots - Jaquish
3 2 [5] Firecrackers Pantages / Romero
B161 8:00 AM Highline Park - Field 2 [3] so cal athletics jendro
6 2 [4] Glory Adkins Gold 16U Bridges
B162 8:00 AM Highline Park - Field 3 [2] EC Bullets-Scarborough
11 4 [5] Athletics-Mercado/Carroll 2k3's
B163 8:00 AM Highline Park - Field 4 [3] GA Power DeMarini Grace
2 4 [4] Louisiana Bombers 16U
B62 10:00 AM Aurora Sports Park - C1 Mizuno Storm- Mathis / Holtorf
4 3 [1] OK Exclusive 16U Premier-Hughes
B63 10:00 AM Aurora Sports Park - C2 [2] West Bay Warriors 16U Gold
6 9 [3] Firecrackers Brashear RB
B64 10:00 AM Aurora Sports Park - C3 [1] Impact Gold Jazz 16U
8 0 [4] Top Gun Academy - Turner
B65 10:00 AM Aurora Sports Park - C4 Washington Ladyhawks Breer
10 4 [5] Lil Rebels RC
B95 10:00 AM Olympic Park - Field 1 ScrapYard Internationals
15 0 [5] Missouri So Cal Athletics - Heinlein
B96 10:00 AM Olympic Park - Field 2 [1] Select Fastpitch 16U
3 1 [4] Firecrackers Hagberg
B97 10:00 AM Olympic Park - Field 3 [2] Firecrackers Brashear
4 10 [3] Monarchs 16 Gold
B98 10:00 AM Olympic Park - Field 4 LTG LIONS-CARDA
4 3 [1] Atlanta Premier 02- Ryman
B164 10:00 AM Highline Park - Field 1 [2] Mojo-Lewis
5 4 [5] Nationals
B165 10:00 AM Highline Park - Field 2 [3] Iowa Premier 16U Gold -JK
4 3 [4] Arizona Storm Mathis/Pomeroy
B166 10:00 AM Highline Park - Field 3 [2] Indiana Magic Gold LaMar
10 2 [5] Intensity Midwest - Ganeff
B167 10:00 AM Highline Park - Field 4 [3] SO CAL Athletics Marinakis/Fox 16U OC
6 7 [4] New Lenox Lightning 16u PT
B66 12:00 PM Aurora Sports Park - C1 Texas Bombers Gold 16U
4 3 [5] Houston Power Connor
B67 12:00 PM Aurora Sports Park - C2 [1] Orion Hunter Elite - Teal
0 4 [4] CA Breeze Birch 16U
B68 12:00 PM Aurora Sports Park - C3 [2] EC Bullets 02 - Byars
1 5 [3] Turnin2 Pezzoni - Robeson
B69 12:00 PM Aurora Sports Park - C4 DeMarini Aces
6 3 [1] OK Impact Gold Premier- Lyon
B120 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Texas Dirt Divas 02
3 1 [1] Oklahoma Diamond Girls
B121 12:00 PM Olympic Park - Field 2 [2] Glory Adkins Locke 2021
5 6 [3] Premier Fastpitch Paulson 16u
B122 12:00 PM Olympic Park - Field 3 [1] Iowa Premier 16Gold
10 4 [4] Athletics Mercado/Devers 16U
B123 12:00 PM Olympic Park - Field 4 Fury Platinum
4 6 [5] Atlanta Vipers 03 - Trowell/Billings
B188 12:00 PM Highline Park - Field 1 [2] Batbusters TH
1 0 [5] Illusions Gold Lampl 16u
B189 12:00 PM Highline Park - Field 2 [3] Texas Glory 16u (Arkansas)
9 7 [4] Snohomish SWAT 02
B190 12:00 PM Highline Park - Field 3 [2] Firecrackers Brashear/Hicks 16u
3 6 [5] Marucci Patriots 16U Elite
B191 12:00 PM Highline Park - Field 4 [3] Batbusters Gomes - Jason
9 5 [4] Finesse 16u-Dreher/Kunkel
B45 2:00 PM Aurora Sports Park - C1 Finesse 16u-Dreher/Lesko
9 5 Stars National - Belfield
B46 2:00 PM Aurora Sports Park - C2 Carolina Cardinals Nationals
6 3 Tampa Mustangs Maguire
B47 2:00 PM Aurora Sports Park - C3 AZ Hotshots 16u - Captain
3 2 ACES 16u Ashley
B48 2:00 PM Aurora Sports Park - C4 OC Tigers Lastrapes
10 3 NorCal Firecrackers Miller
B124 2:00 PM Olympic Park - Field 1 [1] Lady Magic
22 4 [5] TC Stars 16 Gold
B125 2:00 PM Olympic Park - Field 2 [1] Tulsa Elite OKC 16U - Walde
2 1 [4] Oklahoma Diamond Girls 02
B126 2:00 PM Olympic Park - Field 3 [2] Nebraska Gold 15s - Singleton
6 9 [3] Breakers Labs 16u Black - Casillas
B127 2:00 PM Olympic Park - Field 4 East Cobb Bullets - Biele/Heath
4 3 [1] Georgia Impact Premier - ONeal
B192 2:00 PM Highline Park - Field 1 [2] Midland Magic 16U Gold
8 0 [5] Tx Threat
B193 2:00 PM Highline Park - Field 2 [3] VA Glory Willemssen
5 9 [4] PA Chaos 16U National
B194 2:00 PM Highline Park - Field 3 [2] NW Bullets - Duman
5 2 [5] Oklahoma Bombers 16U - Aud