Softball

Tournament Note

All Schedules are subject to change. You will be notified if your schedule changes. Please sign up for tournament notifications.

18 Open

Colorado Sparkler

Jun 26 - Jul 1, 2018
CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Final Standings

Team Rank
Firecrackers- Kimura 1
KRUNCH GOLD 1
Colorado Crush Nunn 18A 2
NJ Heist Gold 2
Firecrackers AZ-Regester 3
Firecrackers Doyle 18A 3
Nor Cal Legends 3
North West Bullets Hollen 3
BreakAway Speed 5
Oklahoma Athletics 18U 5
Oklahoma Intimidators 5
Raiders softball 5
Team Kansas - Diskin 5
Team TFS - Elite (Bastian) 5
Vendetta AZ 18U LaFlesch 5
warren wave 5
American Freedom Gold Co 9
Bash 9
Colorado Bombers Allen 9
Mn Snocatz 18black 9
Northeast Hurricanes Gold National 9
SJ Mystics Gold - Dorman 9
TC Stars 18A 9
Wyo Pride 9
Blaze USSSA Pride Elite 13
Colorado Stars - Beavers 13
Kansas City Stingrays 13
Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL) 13
PA Strikers Showcase 13
Stx Gators 13
USSSA Pride-Lucero 13
Vision Elite - Barrera 13
All American Fastpitch Wade 17
American Freedom Express 18U (Patton) 17
Azteca (Blue) 17
Batbusters-AZ 17
Colorado Aces 18U 17
Colorado Bullets 17
E1 Prospects Allende 17
E1 Prospects Silva 17
Firecrackers-DFW Rosales 17
Impact Gold WTX - Gammons 17
NJ Heist Elite 17
Premier Speed International 17
Pro Swing 17
Team Easton Straka 17
Texas Thunderstix 17
The Next Level 18u-Mena 17
A Cut Above - Munoz 25
Artesia Punishers- LV18 25
Barrington Hurricanes 25
Compuware 18U Orange 25
CS Thunder ~ Henry 25
Minors Gold 25
Newtown Rock 18U Elite - Seiple 25
Newtown Rock 18U Elite (Baker) 25
OK Lady Hawks 25
Pacific Coast PREDATORS 25
Prodigy Bush 25
Snohomish Shock - Campbell 25
Southern Thunder Elite 25
Stealth Fastpitch Adams 25
Strike Force Black 25
tEAMSMiTH 18 Ken 25
Nor Cal Strike Zone

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Barrington Hurricanes (Barrington, IL) 1 1 0
All American Fastpitch Wade (Monument, CO) 1 1 0
Snohomish Shock - Campbell (Marysville, WA) 0 2 0
Batbusters-AZ (Mesa, AZ) 0 2 0
Pool B
Team W L T
Firecrackers AZ-Regester (Gilbert, AZ) 2 0 0
American Freedom Gold Co (Longmont, CO) 2 0 0
Raiders softball (Lynn, MA) 1 1 0
Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL) (Lockport, IL) 1 1 0
Pool C
Team W L T
warren wave (grayslake, IL) 2 0 0
Azteca (Blue) (Pueblo, CO) 1 0 1
Vendetta AZ 18U LaFlesch (Gilbert, AZ) 1 1 0
Premier Speed International (Olympia, WA) 1 1 0
Pool D
Team W L T
Kansas City Stingrays (Overland Park, KS) 1 0 1
Compuware 18U Orange 1 1 0
E1 Prospects Allende (glendora, CA) 0 2 0
Blaze USSSA Pride Elite (Berthoud, CO) 0 2 0
Pool E
Team W L T
Oklahoma Athletics 18U (Edmond, OK) 1 0 1
Firecrackers Doyle 18A (Brighton, CO) 1 1 0
Southern Thunder Elite (Cedar city, UT) 0 2 0
Wyo Pride (casper, WY) 0 2 0
Pool F
Team W L T
Team Kansas - Diskin (Olathe, KS) 2 0 0
Colorado Bombers Allen (Centennial, CO) 1 0 1
E1 Prospects Silva (Hemet, CA) 1 1 0
SJ Mystics Gold - Dorman (Pemberton, NJ) 1 1 0
Pool G
Team W L T
Firecrackers- Kimura (Westminster, CA) 1 1 0
Mn Snocatz 18black (East Bethel, MN) 0 1 1
Colorado Bullets (Littleton, CO) 0 2 0
OK Lady Hawks (Tahlequah, OK) 0 2 0
Pool H
Team W L T
Colorado Crush Nunn 18A (Parker, CO) 2 0 0
Oklahoma Intimidators (Muskogee, OK) 2 0 0
Minors Gold (REDLANDS, CA) 1 0 1
Bash (Bellingham, WA) 1 1 0
Pool I
Team W L T
Northeast Hurricanes Gold National (Hampton, NH) 1 0 1
TC Stars 18A (Fort Collins, CO) 1 1 0
Artesia Punishers- LV18 (Las Vegas, NV) 1 1 0
Vision Elite - Barrera (Keller, TX) 0 2 0
Pool J
Team W L T
KRUNCH GOLD (Dauphin, PA) 2 0 0
Team TFS - Elite (Bastian) (Reno, NV) 1 0 1
CS Thunder ~ Henry (Monument, CO) 1 1 0
Pacific Coast PREDATORS (Thousand Oaks, CA) 0 2 0
Pool K
Team W L T
Firecrackers-DFW Rosales (Keller, TX) 1 0 1
USSSA Pride-Lucero (Denver, CO) 1 1 0
Newtown Rock 18U Elite - Seiple (Newtown, PA) 0 2 0
Stealth Fastpitch Adams (Rosamond, CA) 0 2 0
Pool L
Team W L T
Team Easton Straka (Yucaipa, CA) 2 0 0
Pro Swing (Fort Collins, CO) 1 0 1
Impact Gold WTX - Gammons (Merkel, TX) 1 1 0
NJ Heist Gold (Bloomfield, NJ) 1 1 0
Pool M
Team W L T
Prodigy Bush (ENGLEWOOD, CO) 2 0 0
Newtown Rock 18U Elite (Baker) (Moorestown, NJ) 2 0 0
tEAMSMiTH 18 Ken (La Verne, CA) 1 1 0
Stx Gators (San Antonio, TX) 1 1 0
Pool N
Team W L T
PA Strikers Showcase (Morgantown, PA) 2 0 0
The Next Level 18u-Mena (Temecula, CA) 0 2 0
Texas Thunderstix (San Antonio, TX) 0 2 0
Strike Force Black (Arvada, CO) 0 2 0
Pool O
Team W L T
Nor Cal Legends (San Jose, CA) 2 0 0
North West Bullets Hollen (Newberg, OR) 2 0 0
BreakAway Speed (Houston, TX) 2 0 0
Colorado Stars - Beavers (Longmont, CO) 1 1 0
Pool P
Team W L T
A Cut Above - Munoz (West Covina, CA) 1 1 0
Colorado Aces 18U (Parker, CO) 0 2 0
American Freedom Express 18U (Patton) (Willow Park, TX) 0 2 0
NJ Heist Elite (Bloomfield, NJ) 0 2 0

Schedule

Filter by:

Tuesday, June 26, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Tepper - Field 1 All American Fastpitch Wade
1 9 Firecrackers AZ-Regester
P2 8:00 AM Tepper - Field 2 Snohomish Shock - Campbell
3 8 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
P3 8:00 AM Tepper - Field 3 American Freedom Gold Co
10 4 Batbusters-AZ
P4 8:00 AM Tepper - Field 4 Raiders softball
4 6 Barrington Hurricanes
P5 8:00 AM Carroll Butts - Field 1 Firecrackers Doyle 18A
11 8 E1 Prospects Silva
P6 8:00 AM Carroll Butts - Field 2 Wyo Pride
0 10 Team Kansas - Diskin
P7 8:00 AM Carroll Butts - Field 3 Colorado Bombers Allen
9 1 Southern Thunder Elite
P8 8:00 AM Carroll Butts - Field 4 SJ Mystics Gold - Dorman
0 12 Oklahoma Athletics 18U
P9 10:00 AM Tepper - Field 1 All American Fastpitch Wade
17 10 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
P10 10:00 AM Tepper - Field 2 Snohomish Shock - Campbell
7 9 Firecrackers AZ-Regester
P11 10:00 AM Tepper - Field 3 American Freedom Gold Co
6 5 Barrington Hurricanes
P12 10:00 AM Tepper - Field 4 Raiders softball
12 4 Batbusters-AZ
P13 10:00 AM Carroll Butts - Field 1 Firecrackers Doyle 18A
2 11 Team Kansas - Diskin
P14 10:00 AM Carroll Butts - Field 2 Wyo Pride
7 16 E1 Prospects Silva
P15 10:00 AM Carroll Butts - Field 3 Colorado Bombers Allen
6 6 Oklahoma Athletics 18U
P16 10:00 AM Carroll Butts - Field 4 SJ Mystics Gold - Dorman
8 4 Southern Thunder Elite
P17 12:00 PM Tepper - Field 1 Azteca (Blue)
6 5 E1 Prospects Allende
P18 12:00 PM Tepper - Field 2 Premier Speed International
13 15 Kansas City Stingrays
P19 12:00 PM Tepper - Field 3 Blaze USSSA Pride Elite
6 17 Vendetta AZ 18U LaFlesch
P20 12:00 PM Tepper - Field 4 Compuware 18U Orange
3 13 warren wave
P21 12:00 PM Carroll Butts - Field 1 Colorado Bullets
2 5 Minors Gold
P22 12:00 PM Carroll Butts - Field 2 Mn Snocatz 18black
6 8 Oklahoma Intimidators
P23 12:00 PM Carroll Butts - Field 3 Colorado Crush Nunn 18A
11 10 Firecrackers- Kimura
P24 12:00 PM Carroll Butts - Field 4 Bash
8 1 OK Lady Hawks
P25 2:00 PM Tepper - Field 1 Azteca (Blue)
3 3 Kansas City Stingrays
P26 2:00 PM Tepper - Field 2 Premier Speed International
8 6 E1 Prospects Allende
P27 2:00 PM Tepper - Field 3 Blaze USSSA Pride Elite
1 21 warren wave
P28 2:00 PM Tepper - Field 4 Compuware 18U Orange
5 4 Vendetta AZ 18U LaFlesch
P29 2:00 PM Carroll Butts - Field 1 Colorado Bullets
3 4 Oklahoma Intimidators
P30 2:00 PM Carroll Butts - Field 2 Mn Snocatz 18black
2 2 Minors Gold
P31 2:00 PM Carroll Butts - Field 3 Colorado Crush Nunn 18A
12 0 OK Lady Hawks
P32 2:00 PM Carroll Butts - Field 4 Bash
4 10 Firecrackers- Kimura
Wednesday, June 27, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Carroll Butts - Field 1 All American Fastpitch Wade
5 4 Batbusters-AZ
B2 8:00 AM Carroll Butts - Field 2 Barrington Hurricanes
11 9 Snohomish Shock - Campbell
B5 8:00 AM Carroll Butts - Field 3 American Freedom Gold Co
9 1 Firecrackers AZ-Regester
B6 8:00 AM Carroll Butts - Field 4 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
1 15 Raiders softball
P33 8:00 AM Tepper - Field 1 TC Stars 18A
10 2 Pacific Coast PREDATORS
P34 8:00 AM Tepper - Field 2 Northeast Hurricanes Gold National
5 5 Team TFS - Elite (Bastian)
P35 8:00 AM Tepper - Field 3 CS Thunder ~ Henry
9 13 Artesia Punishers- LV18
P36 8:00 AM Tepper - Field 4 KRUNCH GOLD
10 2 Vision Elite - Barrera
P37 8:00 AM Westfield Village - 1 Prodigy Bush
15 7 The Next Level 18u-Mena
P38 8:00 AM Westfield Village - 2 Newtown Rock 18U Elite (Baker)
6 2 Texas Thunderstix
P39 8:00 AM Hyland Hills Complex - 1 Colorado Stars - Beavers
10 11 A Cut Above - Munoz
P40 8:00 AM Hyland Hills Complex - 2 North West Bullets Hollen
5 0 American Freedom Express 18U (Patton)
P41 8:00 AM Hyland Hills Complex - 3 Colorado Aces 18U
4 11 Nor Cal Legends
B3 10:00 AM Carroll Butts - Field 2 Batbusters-AZ
10 2 Snohomish Shock - Campbell
B4 10:00 AM Carroll Butts - Field 1 All American Fastpitch Wade
11 9 Barrington Hurricanes
B7 10:00 AM Carroll Butts - Field 4 Firecrackers AZ-Regester
9 1 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
B8 10:00 AM Carroll Butts - Field 3 American Freedom Gold Co
4 5 Raiders softball
P42 10:00 AM Tepper - Field 1 TC Stars 18A
3 8 Team TFS - Elite (Bastian)
P43 10:00 AM Tepper - Field 2 Northeast Hurricanes Gold National
10 6 Pacific Coast PREDATORS
P44 10:00 AM Tepper - Field 3 CS Thunder ~ Henry
9 0 Vision Elite - Barrera
P45 10:00 AM Tepper - Field 4 KRUNCH GOLD
10 2 Artesia Punishers- LV18
P46 10:00 AM Westfield Village - 1 Prodigy Bush
18 1 Texas Thunderstix
P47 10:00 AM Westfield Village - 2 Newtown Rock 18U Elite (Baker)
8 5 The Next Level 18u-Mena
P48 10:00 AM Hyland Hills Complex - 1 Colorado Stars - Beavers
10 4 American Freedom Express 18U (Patton)
P49 10:00 AM Hyland Hills Complex - 2 North West Bullets Hollen
10 2 A Cut Above - Munoz
P50 10:00 AM Hyland Hills Complex - 3 NJ Heist Elite
5 15 BreakAway Speed
B9 12:00 PM Carroll Butts - Field 1 Azteca (Blue)
0 11 Vendetta AZ 18U LaFlesch
B10 12:00 PM Carroll Butts - Field 2 warren wave
2 6 Premier Speed International
B13 12:00 PM Carroll Butts - Field 3 Blaze USSSA Pride Elite
7 11 E1 Prospects Allende
B14 12:00 PM Carroll Butts - Field 4 Kansas City Stingrays
3 8 Compuware 18U Orange
P51 12:00 PM Tepper - Field 1 USSSA Pride-Lucero
11 13 Team Easton Straka
P52 12:00 PM Tepper - Field 2 Newtown Rock 18U Elite - Seiple
3 11 Impact Gold WTX - Gammons
P53 12:00 PM Tepper - Field 3 Pro Swing
15 1 Stealth Fastpitch Adams
P54 12:00 PM Tepper - Field 4 NJ Heist Gold
2 10 Firecrackers-DFW Rosales
P55 12:00 PM Westfield Village - 1 Strike Force Black
8 14 tEAMSMiTH 18 Ken
P56 12:00 PM Westfield Village - 2 PA Strikers Showcase
6 3 Stx Gators
P57 12:00 PM Hyland Hills Complex - 2 Colorado Aces 18U
4 6 BreakAway Speed
P58 12:00 PM Hyland Hills Complex - 3 NJ Heist Elite
5 16 Nor Cal Legends
B11 2:00 PM Carroll Butts - Field 2 Azteca (Blue)
3 4 warren wave
B12 2:00 PM Carroll Butts - Field 1 Vendetta AZ 18U LaFlesch
6 9 Premier Speed International
B15 2:00 PM Carroll Butts - Field 4 Blaze USSSA Pride Elite
2 10 Kansas City Stingrays
B16 2:00 PM Carroll Butts - Field 3 E1 Prospects Allende
4 5 Compuware 18U Orange
P59 2:00 PM Tepper - Field 1 USSSA Pride-Lucero
6 3 Impact Gold WTX - Gammons
P60 2:00 PM Tepper - Field 2 Newtown Rock 18U Elite - Seiple
1 14 Team Easton Straka
P61 2:00 PM Tepper - Field 3 Pro Swing
4 4 Firecrackers-DFW Rosales
P62 2:00 PM Tepper - Field 4 NJ Heist Gold
18 1 Stealth Fastpitch Adams
P63 2:00 PM Westfield Village - 1 Strike Force Black
0 17 Stx Gators
P64 2:00 PM Westfield Village - 2 PA Strikers Showcase
3 2 tEAMSMiTH 18 Ken
Thursday, June 28, 2018
Game Time Location Team Score Team
B21 8:00 AM Tepper - Field 3 Colorado Bombers Allen
2 15 E1 Prospects Silva
B22 8:00 AM Tepper - Field 4 Team Kansas - Diskin
1 3 SJ Mystics Gold - Dorman
B33 8:00 AM Carroll Butts - Field 1 TC Stars 18A
4 5 Artesia Punishers- LV18
B34 8:00 AM Carroll Butts - Field 2 Vision Elite - Barrera
7 6 Northeast Hurricanes Gold National
B49 8:00 AM Tepper - Field 1 Prodigy Bush
7 9 tEAMSMiTH 18 Ken
B50 8:00 AM Tepper - Field 2 Stx Gators
8 5 Newtown Rock 18U Elite (Baker)
B53 8:00 AM Westfield Village - 1 Strike Force Black
2 21 The Next Level 18u-Mena
B54 8:00 AM Westfield Village - 2 Texas Thunderstix
1 7 PA Strikers Showcase
B61 8:00 AM Carroll Butts - Field 3 Colorado Aces 18U
3 7 A Cut Above - Munoz
B62 8:00 AM Carroll Butts - Field 4 American Freedom Express 18U (Patton)
9 13 NJ Heist Elite
B23 10:00 AM Tepper - Field 4 Colorado Bombers Allen
9 4 Team Kansas - Diskin
B24 10:00 AM Tepper - Field 3 E1 Prospects Silva
9 1 SJ Mystics Gold - Dorman
B35 10:00 AM Carroll Butts - Field 2 TC Stars 18A
10 4 Northeast Hurricanes Gold National
B36 10:00 AM Carroll Butts - Field 1 Artesia Punishers- LV18
11 8 Vision Elite - Barrera
B51 10:00 AM Tepper - Field 2 Prodigy Bush
0 6 Newtown Rock 18U Elite (Baker)
B52 10:00 AM Tepper - Field 1 tEAMSMiTH 18 Ken
0 9 Stx Gators
B55 10:00 AM Westfield Village - 2 Strike Force Black
3 11 Texas Thunderstix
B56 10:00 AM Westfield Village - 1 The Next Level 18u-Mena
10 5 PA Strikers Showcase
B63 10:00 AM Carroll Butts - Field 4 Colorado Aces 18U
0 15 American Freedom Express 18U (Patton)
B64 10:00 AM Carroll Butts - Field 3 A Cut Above - Munoz
1 11 NJ Heist Elite
B17 12:00 PM Westfield Village - 1 Firecrackers Doyle 18A
2 10 Southern Thunder Elite
B18 12:00 PM Westfield Village - 2 Oklahoma Athletics 18U
10 0 Wyo Pride
B25 12:00 PM Carroll Butts - Field 1 Colorado Bullets
0 16 Firecrackers- Kimura
B26 12:00 PM Carroll Butts - Field 2 OK Lady Hawks
3 16 Mn Snocatz 18black
B29 12:00 PM Tepper - Field 3 Colorado Crush Nunn 18A
6 10 Minors Gold
B30 12:00 PM Tepper - Field 4 Oklahoma Intimidators
2 7 Bash
B41 12:00 PM Carroll Butts - Field 3 USSSA Pride-Lucero
9 1 Stealth Fastpitch Adams
B42 12:00 PM Carroll Butts - Field 4 Firecrackers-DFW Rosales
13 0 Newtown Rock 18U Elite - Seiple
B45 12:00 PM Christopher Fields - Field 3 Pro Swing
7 0 Team Easton Straka
B46 12:00 PM Christopher Fields - Field 4 Impact Gold WTX - Gammons
1 13 NJ Heist Gold
B57 12:00 PM Tepper - Field 1 Colorado Stars - Beavers
2 13 Nor Cal Legends
B58 12:00 PM Tepper - Field 2 BreakAway Speed
0 8 North West Bullets Hollen
B19 2:00 PM Westfield Village - 2 Firecrackers Doyle 18A
1 3 Wyo Pride
B20 2:00 PM Westfield Village - 1 Southern Thunder Elite
0 9 Oklahoma Athletics 18U
B27 2:00 PM Carroll Butts - Field 2 Colorado Bullets
8 6 OK Lady Hawks
B28 2:00 PM Carroll Butts - Field 1 Firecrackers- Kimura
5 3 Mn Snocatz 18black
B31 2:00 PM Tepper - Field 4 Colorado Crush Nunn 18A
13 12 Oklahoma Intimidators
B32 2:00 PM Tepper - Field 3 Minors Gold
8 9 Bash
B37 2:00 PM Christopher Fields - Field 3 CS Thunder ~ Henry
8 4 Pacific Coast PREDATORS
B38 2:00 PM Christopher Fields - Field 4 Team TFS - Elite (Bastian)
7 5 KRUNCH GOLD
B43 2:00 PM Carroll Butts - Field 4 Stealth Fastpitch Adams
2 14 Newtown Rock 18U Elite - Seiple
B44 2:00 PM Carroll Butts - Field 3 USSSA Pride-Lucero
6 12 Firecrackers-DFW Rosales
B59 2:00 PM Tepper - Field 2 Colorado Stars - Beavers
8 9 BreakAway Speed
B60 2:00 PM Tepper - Field 1 Nor Cal Legends
9 6 North West Bullets Hollen
B39 4:00 PM Christopher Fields - Field 4 Pacific Coast PREDATORS
0 9 KRUNCH GOLD
B40 4:00 PM Christopher Fields - Field 3 CS Thunder ~ Henry
2 4 Team TFS - Elite (Bastian)
B47 4:00 PM Christopher Fields - Field 2 Team Easton Straka
9 6 Impact Gold WTX - Gammons
B48 4:00 PM Christopher Fields - Field 1 Pro Swing
8 2 NJ Heist Gold
Friday, June 29, 2018
Game Time Location Team Score Team
B65 8:00 AM Tepper - Field 1 All American Fastpitch Wade
14 10 CS Thunder ~ Henry
B66 8:00 AM Tepper - Field 2 Premier Speed International
7 9 NJ Heist Gold
B67 8:00 AM Tepper - Field 3 Oklahoma Athletics 18U
7 1 PA Strikers Showcase
B68 8:00 AM Tepper - Field 4 Firecrackers- Kimura
8 0 A Cut Above - Munoz
B95 8:00 AM Westfield Village - 1 Raiders softball
7 0 Vision Elite - Barrera
B96 8:00 AM Westfield Village - 2 Compuware 18U Orange
13 14 USSSA Pride-Lucero
B99 8:00 AM Big Dry Creek - Field 1 Team TFS - Elite (Bastian)
13 6 Barrington Hurricanes
B100 8:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Pro Swing
13 11 Vendetta AZ 18U LaFlesch
B125 8:00 AM Carroll Butts - Field 1 Batbusters-AZ
8 4 Pacific Coast PREDATORS
B126 8:00 AM Carroll Butts - Field 2 warren wave
6 4 Impact Gold WTX - Gammons
B127 8:00 AM Carroll Butts - Field 3 Wyo Pride
10 3 Strike Force Black
B128 8:00 AM Carroll Butts - Field 4 Colorado Bullets
6 12 Colorado Aces 18U
B155 8:00 AM Northern Lights - Field 1 Firecrackers AZ-Regester
13 6 Northeast Hurricanes Gold National
B156 8:00 AM Northern Lights - Field 3 Kansas City Stingrays
17 2 Stealth Fastpitch Adams
B159 8:00 AM Northern Lights - Field 4 KRUNCH GOLD
16 1 Snohomish Shock - Campbell
B160 8:00 AM Northern Lights - Field 5 Team Easton Straka
10 1 Azteca (Blue)
B69 10:00 AM Tepper - Field 1 Artesia Punishers- LV18
2 3 American Freedom Gold Co
B70 10:00 AM Tepper - Field 2 Firecrackers-DFW Rosales
2 3 E1 Prospects Allende
B71 10:00 AM Tepper - Field 3 Stx Gators
3 6 SJ Mystics Gold - Dorman
B72 10:00 AM Tepper - Field 4 Nor Cal Legends
9 6 Minors Gold
B97 10:00 AM Westfield Village - 1 E1 Prospects Silva
13 0 tEAMSMiTH 18 Ken
B98 10:00 AM Westfield Village - 2 Bash
0 10 North West Bullets Hollen
B101 10:00 AM Big Dry Creek - Field 1 The Next Level 18u-Mena
3 2 Southern Thunder Elite
B102 10:00 AM Big Dry Creek - Field 2 NJ Heist Elite
1 8 Mn Snocatz 18black
B129 10:00 AM Carroll Butts - Field 1 TC Stars 18A
13 3 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
B130 10:00 AM Carroll Butts - Field 2 Newtown Rock 18U Elite - Seiple
2 7 Blaze USSSA Pride Elite
B131 10:00 AM Carroll Butts - Field 3 Newtown Rock 18U Elite (Baker)
2 3 Team Kansas - Diskin
B132 10:00 AM Carroll Butts - Field 4 BreakAway Speed
5 8 Oklahoma Intimidators
B157 10:00 AM Northern Lights - Field 1 Colorado Bombers Allen
13 6 Prodigy Bush
B158 10:00 AM Northern Lights - Field 3 Colorado Crush Nunn 18A
4 3 Colorado Stars - Beavers
B161 10:00 AM Northern Lights - Field 4 Texas Thunderstix
6 9 Firecrackers Doyle 18A
B162 10:00 AM Northern Lights - Field 5 American Freedom Express 18U (Patton)
10 2 OK Lady Hawks
B77 12:00 PM Tepper - Field 1 All American Fastpitch Wade
1 6 NJ Heist Gold
B78 12:00 PM Tepper - Field 2 Oklahoma Athletics 18U
3 10 Firecrackers- Kimura
B79 12:00 PM Tepper - Field 3 American Freedom Gold Co
3 1 E1 Prospects Allende
B80 12:00 PM Tepper - Field 4 SJ Mystics Gold - Dorman
3 9 Nor Cal Legends
B107 12:00 PM Westfield Village - 1 Raiders softball
14 6 USSSA Pride-Lucero
B108 12:00 PM Westfield Village - 2 E1 Prospects Silva
1 6 North West Bullets Hollen
B109 12:00 PM Big Dry Creek - Field 1 Team TFS - Elite (Bastian)
6 4 Pro Swing
B110 12:00 PM Big Dry Creek - Field 2 The Next Level 18u-Mena
1 10 Mn Snocatz 18black
B137 12:00 PM Carroll Butts - Field 1 Batbusters-AZ
5 9 warren wave
B138 12:00 PM Carroll Butts - Field 3 Wyo Pride
3 2 Colorado Aces 18U
B139 12:00 PM Carroll Butts - Field 2 TC Stars 18A
5 3 Blaze USSSA Pride Elite
B140 12:00 PM Carroll Butts - Field 4 Team Kansas - Diskin
6 8 Oklahoma Intimidators
B167 12:00 PM Northern Lights - Field 1 Firecrackers AZ-Regester
8 0 Kansas City Stingrays
B168 12:00 PM Northern Lights - Field 3 Colorado Bombers Allen
1 9 Colorado Crush Nunn 18A
B169 12:00 PM Northern Lights - Field 4 KRUNCH GOLD
9 5 Team Easton Straka
B170 12:00 PM Northern Lights - Field 5 Firecrackers Doyle 18A
8 1 American Freedom Express 18U (Patton)
B73 2:00 PM Tepper - Field 1 CS Thunder ~ Henry
5 8 Premier Speed International
B74 2:00 PM Tepper - Field 2 PA Strikers Showcase
7 2 A Cut Above - Munoz
B75 2:00 PM Tepper - Field 3 Artesia Punishers- LV18
0 4 Firecrackers-DFW Rosales
B76 2:00 PM Tepper - Field 4 Stx Gators
9 6 Minors Gold
B103 2:00 PM Westfield Village - 1 Vision Elite - Barrera
8 7 Compuware 18U Orange
B104 2:00 PM Westfield Village - 2 tEAMSMiTH 18 Ken
1 11 Bash
B105 2:00 PM Big Dry Creek - Field 1 Barrington Hurricanes
2 9 Vendetta AZ 18U LaFlesch
B106 2:00 PM Big Dry Creek - Field 2 Southern Thunder Elite
4 5 NJ Heist Elite
B133 2:00 PM Carroll Butts - Field 1 Pacific Coast PREDATORS
3 12 Impact Gold WTX - Gammons
B134 2:00 PM Carroll Butts - Field 3 Strike Force Black
2 11 Colorado Bullets
B135 2:00 PM Carroll Butts - Field 2 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
5 3 Newtown Rock 18U Elite - Seiple
B136 2:00 PM Carroll Butts - Field 4 Newtown Rock 18U Elite (Baker)
2 7 BreakAway Speed
B163 2:00 PM Northern Lights - Field 1 Northeast Hurricanes Gold National
21 7 Stealth Fastpitch Adams
B164 2:00 PM Northern Lights - Field 3 Prodigy Bush
6 13 Colorado Stars - Beavers
B165 2:00 PM Northern Lights - Field 4 Snohomish Shock - Campbell
6 7 Azteca (Blue)
B166 2:00 PM Northern Lights - Field 5 Texas Thunderstix
10 6 OK Lady Hawks
Saturday, June 30, 2018
Game Time Location Team Score Team
B81 8:00 AM Tepper - Field 1 SJ Mystics Gold - Dorman
5 3 Premier Speed International
B82 8:00 AM Tepper - Field 2 E1 Prospects Allende
1 6 PA Strikers Showcase
B83 8:00 AM Tepper - Field 3 Oklahoma Athletics 18U
11 1 Firecrackers-DFW Rosales
B84 8:00 AM Tepper - Field 4 All American Fastpitch Wade
4 12 Stx Gators
B141 8:00 AM Carroll Butts - Field 1 Team Kansas - Diskin
10 3 Impact Gold WTX - Gammons
B142 8:00 AM Carroll Butts - Field 2 Blaze USSSA Pride Elite
12 11 Colorado Bullets
B143 8:00 AM Carroll Butts - Field 3 Colorado Aces 18U
9 17 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
B144 8:00 AM Carroll Butts - Field 4 Batbusters-AZ
9 11 BreakAway Speed
B111 10:00 AM Tepper - Field 1 The Next Level 18u-Mena
3 4 Vision Elite - Barrera
B112 10:00 AM Tepper - Field 2 Pro Swing
0 11 Bash
B113 10:00 AM Tepper - Field 3 E1 Prospects Silva
2 4 Vendetta AZ 18U LaFlesch
B114 10:00 AM Tepper - Field 4 USSSA Pride-Lucero
8 5 NJ Heist Elite
B171 10:00 AM Carroll Butts - Field 1 American Freedom Express 18U (Patton)
3 4 Northeast Hurricanes Gold National
B172 10:00 AM Carroll Butts - Field 2 Team Easton Straka
1 7 Colorado Stars - Beavers
B173 10:00 AM Carroll Butts - Field 3 Colorado Bombers Allen
12 3 Azteca (Blue)
B174 10:00 AM Carroll Butts - Field 4 Kansas City Stingrays
10 1 Texas Thunderstix
B87 12:00 PM Tepper - Field 1 SJ Mystics Gold - Dorman
9 3 PA Strikers Showcase
B88 12:00 PM Tepper - Field 3 Oklahoma Athletics 18U
12 0 Stx Gators
B117 12:00 PM Tepper - Field 2 Vision Elite - Barrera
4 6 Bash
B118 12:00 PM Tepper - Field 4 Vendetta AZ 18U LaFlesch
13 5 USSSA Pride-Lucero
B147 12:00 PM Carroll Butts - Field 1 Team Kansas - Diskin
6 4 Blaze USSSA Pride Elite
B148 12:00 PM Carroll Butts - Field 3 Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL)
0 9 BreakAway Speed
B177 12:00 PM Carroll Butts - Field 2 Northeast Hurricanes Gold National
5 3 Colorado Stars - Beavers
B178 12:00 PM Carroll Butts - Field 4 Colorado Bombers Allen
9 8 Kansas City Stingrays
B85 2:00 PM Tepper - Field 1 NJ Heist Gold
5 1 Firecrackers- Kimura
B86 2:00 PM Tepper - Field 3 American Freedom Gold Co
7 8 Nor Cal Legends
B115 2:00 PM Tepper - Field 2 Raiders softball
1 12 North West Bullets Hollen
B116 2:00 PM Tepper - Field 4 Team TFS - Elite (Bastian)
9 1 Mn Snocatz 18black
B145 2:00 PM Carroll Butts - Field 1 warren wave
19 0 Wyo Pride
B146 2:00 PM Carroll Butts - Field 3 TC Stars 18A
5 15 Oklahoma Intimidators
B175 2:00 PM Carroll Butts - Field 2 Firecrackers AZ-Regester
2 3 Colorado Crush Nunn 18A
B176 2:00 PM Carroll Butts - Field 4 KRUNCH GOLD
10 0 Firecrackers Doyle 18A
B89 4:00 PM Tepper - Field 1 Firecrackers- Kimura
14 3 SJ Mystics Gold - Dorman
B90 4:00 PM Tepper - Field 3 Oklahoma Athletics 18U
12 1 American Freedom Gold Co
B119 4:00 PM Tepper - Field 2 Raiders softball
4 3 Bash
B120 4:00 PM Tepper - Field 4 Vendetta AZ 18U LaFlesch
13 5 Mn Snocatz 18black
B149 4:00 PM Carroll Butts - Field 1 Wyo Pride
0 13 Team Kansas - Diskin
B150 4:00 PM Carroll Butts - Field 3 BreakAway Speed
11 5 TC Stars 18A
B179 4:00 PM Carroll Butts - Field 2 Firecrackers AZ-Regester
5 3 Northeast Hurricanes Gold National
B180 4:00 PM Carroll Butts - Field 4 Colorado Bombers Allen
13 14 Firecrackers Doyle 18A
Sunday, July 01, 2018
Game Time Location Team Score Team
B183 8:00 AM Northwest Open Space - B warren wave
7 14 Firecrackers Doyle 18A
B184 8:00 AM Northwest Open Space - D Colorado Crush Nunn 18A
11 1 BreakAway Speed
B185 8:00 AM Northwest Open Space - C KRUNCH GOLD
8 2 Team Kansas - Diskin
B186 8:00 AM Northwest Open Space - A Oklahoma Intimidators
4 6 Firecrackers AZ-Regester
B190 8:00 AM Tepper - Field 1 NJ Heist Gold
14 6 Vendetta AZ 18U LaFlesch
B191 8:00 AM Tepper - Field 2 North West Bullets Hollen
7 3 Oklahoma Athletics 18U
B192 8:00 AM Tepper - Field 3 Team TFS - Elite (Bastian)
1 3 Firecrackers- Kimura
B193 8:00 AM Tepper - Field 4 Nor Cal Legends
9 1 Raiders softball
B187 10:00 AM Northwest Open Space - B Firecrackers Doyle 18A
3 13 Colorado Crush Nunn 18A
B188 10:00 AM Northwest Open Space - A KRUNCH GOLD
6 0 Firecrackers AZ-Regester
B194 10:00 AM Tepper - Field 1 NJ Heist Gold
11 9 North West Bullets Hollen
B195 10:00 AM Tepper - Field 4 Firecrackers- Kimura
13 5 Nor Cal Legends
B189 12:00 PM Northwest Open Space - A Colorado Crush Nunn 18A
8 11 KRUNCH GOLD
B196 12:00 PM Tepper - Field 4 NJ Heist Gold
0 13 Firecrackers- Kimura

Bracket

Box Bracket P
Box Bracket A
Box Bracket B
Box Bracket C
Box Bracket D
Box Bracket E
Box Bracket F
Box Bracket G
Box Bracket H
Box Bracket I
Box Bracket J
Box Bracket K
Box Bracket L
Box Bracket M
Box Bracket N
Box Bracket O
18 MT. ELBERT BRACKET I (1st & 2nd Seeds)
18 LONGS PEAK BRACKET II (3rd & 4th Seeds)
18 MT. ELBERT BRACKET II (1st & 2nd Seeds)
18 LONGS PEAK BRACKET I (3rd & 4th Seeds)
LONG'S PEAK CHAMPIONSHIP BRACKET
MT. ELBERT CHAMPIONSHIP BRACKET
All American Fastpitch Wade
Batbusters-AZ
Raiders softball
Firecrackers AZ-Regester
Premier Speed International
warren wave
Compuware 18U Orange
Kansas City Stingrays
Oklahoma Athletics 18U
Wyo Pride
E1 Prospects Silva
Colorado Bombers Allen
Firecrackers- Kimura
Colorado Bullets
Bash
Colorado Crush Nunn 18A
Artesia Punishers- LV18
TC Stars 18A
Team TFS - Elite (Bastian)
KRUNCH GOLD
Firecrackers-DFW Rosales
Newtown Rock 18U Elite - Seiple
Pro Swing
Team Easton Straka
Stx Gators
Newtown Rock 18U Elite (Baker)
The Next Level 18u-Mena
Texas Thunderstix
Nor Cal Legends
BreakAway Speed
NJ Heist Elite
American Freedom Express 18U (Patton)
Firecrackers- Kimura
Mt. Elbert Champion
NJ Heist Gold
Winner to Championship Bracket
Firecrackers- Kimura
Winner to Championship Bracket
Oklahoma Athletics 18U
Winner to Championship Bracket
North West Bullets Hollen
Winner to Championship Bracket
Team TFS - Elite (Bastian)
Winner to Championship Bracket
Raiders softball
Winner to Championship Bracket
Vendetta AZ 18U LaFlesch
Winner to Championship Bracket
warren wave
Winner to Championship Bracket
Oklahoma Intimidators
Winner to Championship Bracket
Team Kansas - Diskin
Winner to Championship Bracket
BreakAway Speed
Winner to Championship Bracket
Colorado Crush Nunn 18A
Winner to Championship Bracket
KRUNCH GOLD
Winner to Championship Bracket
Firecrackers AZ-Regester
Winner to Championship Bracket
Firecrackers Doyle 18A
Winner to Championship Bracket
KRUNCH GOLD
LONGS PEAK CHAMPIONS
Nor Cal Legends
Winner to Championship Bracket
Barrington Hurricanes - 11
B2 - Wed 6/27 8:00AM Carroll Butts - Field 2
Snohomish Shock - Campbell - 9
All American Fastpitch Wade - 11
B4 - Wed 6/27 10:00AM Carroll Butts - Field 1
Barrington Hurricanes - 9
All American Fastpitch Wade - 5
B1 - Wed 6/27 8:00AM Carroll Butts - Field 1
Batbusters-AZ - 4
Batbusters-AZ - 10
B3 - Wed 6/27 10:00AM Carroll Butts - Field 2
Snohomish Shock - Campbell - 2
Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL) - 1
B6 - Wed 6/27 8:00AM Carroll Butts - Field 4
Raiders softball - 15
American Freedom Gold Co - 4
B8 - Wed 6/27 10:00AM Carroll Butts - Field 3
Raiders softball - 5
American Freedom Gold Co - 9
B5 - Wed 6/27 8:00AM Carroll Butts - Field 3
Firecrackers AZ-Regester - 1
Firecrackers AZ-Regester - 9
B7 - Wed 6/27 10:00AM Carroll Butts - Field 4
Mizuno Hawks / Cvitanovich (IL) - 1
warren wave - 2
B10 - Wed 6/27 12:00PM Carroll Butts - Field 2
Premier Speed International - 6
Vendetta AZ 18U LaFlesch - 6
B12 - Wed 6/27 2:00PM Carroll Butts - Field 1
Premier Speed International - 9
Azteca (Blue) - 0
B9 - Wed 6/27 12:00PM Carroll Butts - Field 1
Vendetta AZ 18U LaFlesch - 11
Azteca (Blue) - 3
B11 - Wed 6/27 2:00PM Carroll Butts - Field 2
warren wave - 4
Kansas City Stingrays - 3
B14 - Wed 6/27 12:00PM Carroll Butts - Field 4
Compuware 18U Orange - 8
E1 Prospects Allende - 4
B16 - Wed 6/27 2:00PM Carroll Butts - Field 3
Compuware 18U Orange - 5
Blaze USSSA Pride Elite - 7
B13 - Wed 6/27 12:00PM Carroll Butts - Field 3
E1 Prospects Allende - 11
Blaze USSSA Pride Elite - 2
B15 - Wed 6/27 2:00PM Carroll Butts - Field 4
Kansas City Stingrays - 10
Oklahoma Athletics 18U - 10
B18 - Thu 6/28 12:00PM Westfield Village - 2
Wyo Pride - 0
Southern Thunder Elite - 0
B20 - Thu 6/28 2:00PM Westfield Village - 1
Oklahoma Athletics 18U - 9
Firecrackers Doyle 18A - 2
B17 - Thu 6/28 12:00PM Westfield Village - 1
Southern Thunder Elite - 10
Firecrackers Doyle 18A - 1
B19 - Thu 6/28 2:00PM Westfield Village - 2
Wyo Pride - 3
Team Kansas - Diskin - 1
B22 - Thu 6/28 8:00AM Tepper - Field 4
SJ Mystics Gold - Dorman - 3
E1 Prospects Silva - 9
B24 - Thu 6/28 10:00AM Tepper - Field 3
SJ Mystics Gold - Dorman - 1
Colorado Bombers Allen - 2
B21 - Thu 6/28 8:00AM Tepper - Field 3
E1 Prospects Silva - 15
Colorado Bombers Allen - 9 <