Softball

Tournament Note

All Schedules are subject to change. You will be notified if your schedule changes. Please sign up for tournament notifications.

16 Open

Colorado Sparkler

Jun 26 - Jul 1, 2018
CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
American Freedom - Balbin 16A

16 Open Champion

Tue Jun 26, 2018 - Sun Jul 1, 2018

Final Standings

Team Rank
American Freedom - Balbin 16A 1
Black Widows 1
Cal Rebels-Vidal 1
Firecrackers Humble 1
OK Blaze 2
Snohomish SWAT 02 2
So Cal Athletics-Eastburn 2
Tulsa Eagles Black 2
Atlanta Premier - Patton 3
Colorado Invasion-Belloni 3
Firecrackers IV - Steiner 3
Firecrackers Media City-Travieso 3
Firecrackers-AZ.Noto 16U 3
Jersey Outlaws Premier 3
NJ Batbusters Peterson 3
Texas Glory 16u 3
AIA Athletics 5
ELITE-Mayhugh 5
Firecrackers- Eastside 5
Marucci Patriots 15U 5
Nor Cal Bownet 5
NV Batbusters-AM 5
OC Elite- Esteban 5
Texas Premier 16U Futures 5
Adrenaline Black 02 7
Avanti's Yellow Jackets 7
BOWNET 16U - Peek/Menefee 7
Colorado Lightning 16U Asmus 7
Elite-Oregon 7
Finesse - Kilburn 7
Firecrackers Keene/McIrvin 7
OK Diamond Girls 02 7
A Cut Above-Garcia/Collaso 9
Ak Krush 9
Firecrackers - Watson 16U Premier 9
Flames Fastpitch 9
GRB Rays 9
Hit Away - Doyle 9
Intruders/DiVirgilio 9
Lady Hustle-Scherer 9
Legacy Fastpitch 02 9
Majestix - Flash 9
Nor Cal Legends 9
Orland Park A's 9
Phenom CA 16U Sabac/Moes 9
Rocky MTN Thunder Grammerstorf 9
The Warriors 9
USA Athletics Sanchez 9
Colorado Crush - 16A - Higens 13
Colorado Diamonds-Sapphires 13
Denver Khaos 13
Hillsboro Diamondbacks 01 13
Indy Dreams-Bell/Atkinson 13
NJ HEIST 13
NWA Legends 02 13
Prospects Elite Throckmorton 13
San Jose Lady Sharks Burley 13
Semper Fi Bulldogs - Ruffolo 13
Team Synergy Softball 13
Teamsmith-Ken 13
Texas Glory 16U RWB 13
The Factory 16U Blue (D. Vick) 13
Utah Legends 13
Warren Wave 16 gold 13
Acers 16A Orange 17
American Freedom Express AZ - Ruden 17
ATX TWISTERS NATIONALS 17
Az Bombers - Gonzales 17
Blaze 16U A 17
California Blues Softball 17
Caligold Soares 16U 17
Carroll County Crush 01 17
Colorado Altitude 16u 17
Colorado Rockettes 17
Elk Grove Heat Red 17
Extreme Elite 16U Freshmen 17
Firecrackers-AZ Munoz 17
Mizuno Diamond Girls Rubio 17
MN Snocatz 16 White 17
Montana Avalanche 16U Weisgram 17
Ohana Tigers - Houten 17
Pro Swing Orange 17
Raptors Edge 16U 17
Rocky Mountain UpRising 17
Sluggers Fastpitch - Ohio 17
So Cal 3D Klepfer 17
SO CAL ATHLETICS MARINAKIS/JENDRO/DUGAN 17
So Cal Hydra 17
So Cal Storm 17
St. Louis Pirates-Chrzanoski 17
TC Stars- Judge 17
Team TFS STX 16u 17
Texas Blaze ETX Red 17
USSSA Pride Gil 17
Utah Eclipse 17
NC Sting - Tucker 24
Texas Thunderstix 16U 24
YELLOW JACKETS 24
Colorado Aces Fastpitch RED 25
Colorado Invasion - Rivera 25
Firecrackers Jamison 25
Firecrackers Thornburg/Gomez 25
Illinois Esprit 16u 25
Mountain West Fastpitch 25
Nebraska Nemesis Black 25
Nevada Dirt Dawgs 16A 25
NJ PRIDE 25
NorCal FIRECRACKERS-Gregory 25
Oklahoma Blaze 16U 25
Oklahoma Kaos 25
Pro Swing Blue 25
Prodigy Premier 25
Prodigy-SoCo 25
southern Idaho ice 25
Team Kansas-Kern 25
Utah Cruisers 25
Azteca Softball

Pool Standings

Pool AA
Team W L T
Avanti's Yellow Jackets (MAPLETON, IL) 2 0 0
Adrenaline Black 02 (Castle Rock, CO) 0 2 0
ATX TWISTERS NATIONALS (Austin, TX) 0 2 0
A Cut Above-Garcia/Collaso (Duarte, CA) 0 2 0
Pool AB
Team W L T
Black Widows (Hartford, IL) 2 0 0
Hit Away - Doyle (Humble, TX) 2 0 0
BOWNET 16U - Peek/Menefee (North Hollywood, CA) 1 1 0
American Freedom - Balbin 16A (Littleton, CO) 1 1 0
Pool AC
Team W L T
Elk Grove Heat Red* (Elk Grove Village, IL) 1 0 0
Intruders/DiVirgilio* (Cypress, TX) 0 0 1
OC Elite- Esteban* (Irvine, CA) 0 0 0
Azteca Softball* (Pueblo, CO) 0 0 0
Pool AD
Team W L T
Team TFS STX 16u* (League City, TX) 1 1 0
Extreme Elite 16U Freshmen* (Waterloo, IL) 1 1 0
Blaze 16U A* (Berthoud, CO) 1 1 0
Pool AE
Team W L T
Texas Blaze ETX Red (Rosenberg, TX) 1 1 0
Caligold Soares 16U (Brentwood, CA) 0 2 0
Flames Fastpitch (Brighton, IL) 0 2 0
Colorado Altitude 16u (Monument, CO) 0 2 0
Pool AF
Team W L T
California Blues Softball (N Tustin, CA) 2 0 0
Texas Glory 16u (Krum, TX) 2 0 0
Orland Park A's (Lockport, IL) 2 0 0
Firecrackers - Watson 16U Premier (San Clemente, CA) 1 1 0
Pool AG
Team W L T
Cal Rebels-Vidal* (la puente, CA) 1 0 0
Warren Wave 16 gold* (grayslake, IL) 0 0 0
Texas Glory 16U RWB* (Purdon, TX) 0 0 0
Elite-Oregon* (Scio, OR) 0 1 0
Pool AH
Team W L T
Colorado Diamonds-Sapphires* (Littleton, CO) 2 0 0
Firecrackers- Eastside* (Alta Loma, CA) 1 1 0
Texas Premier 16U Futures* (Round Rock, TX) 0 2 0
Pool AI
Team W L T
Firecrackers Humble (Huntington Beach, CA) 2 0 0
Colorado Crush - 16A - Higens (Aurora, CO) 2 0 0
Indy Dreams-Bell/Atkinson (Greenwood, IN) 2 0 0
Texas Thunderstix 16U (San Antonio, TX) 1 1 0
Pool AJ
Team W L T
Firecrackers IV - Steiner (Murrieta, CA) 1 1 0
Mountain West Fastpitch (Lehi, UT) 0 2 0
Colorado Invasion - Rivera (Thornton, CO) 0 2 0
ELITE-Mayhugh (Overland Park, KS) 0 2 0
Pool AK
Team W L T
Utah Cruisers (Kearns, UT) 1 1 0
Team Kansas-Kern (Overland Park, KS) 0 2 0
Firecrackers Jamison (Lancaster, CA) 0 2 0
Colorado Invasion-Belloni (Lakewood, CO) 0 2 0
Pool AL
Team W L T
Utah Eclipse (South Jordan, UT) 2 0 0
American Freedom Express AZ - Ruden (Tucson, AZ) 2 0 0
Team Synergy Softball (Wichita, KS) 2 0 0
Firecrackers Keene/McIrvin (tehachapi, CA) 1 1 0
Pool AM
Team W L T
Marucci Patriots 15U (Prairieville, LA) 2 0 0
Utah Legends (Bountiful, UT) 1 1 0
Colorado Lightning 16U Asmus (Fort Collins, CO) 1 1 0
Firecrackers Media City-Travieso (Burbank, CA) 0 1 1
Pool AN
Team W L T
Acers 16A Orange (Kent, WA) 2 0 0
Firecrackers Thornburg/Gomez (Whittier, CA) 1 1 0
Finesse - Kilburn (Royal Oak, MI) 0 1 1
Colorado Rockettes (Thornton, CO) 0 2 0
Pool AO
Team W L T
Snohomish SWAT 02 (Bellevue, WA) 2 0 0
USA Athletics Sanchez (Torrance, CA) 2 0 0
Majestix - Flash (Arvada, CO) 2 0 0
MN Snocatz 16 White (East Bethel, MN) 1 3 0
Pool AP
Team W L T
Lady Hustle-Scherer (San Leandro, CA) 1 1 0
GRB Rays (Windsor, WI) 0 2 0
Legacy Fastpitch 02 (Blue Springs, MO) 0 2 0
NC Sting - Tucker (wellington, CO) 0 2 0
Pool AQ
Team W L T
Az Bombers - Gonzales (Chandler, AZ) 1 1 0
Mizuno Diamond Girls Rubio (Carson, CA) 0 2 0
Nevada Dirt Dawgs 16A (Nevada, MO) 0 2 0
Pro Swing Blue (Loveland, CO) 0 2 0
Pool AR
Team W L T
Nor Cal Bownet (Sonoma, CA) 2 0 0
Prospects Elite Throckmorton (Columbia, MO) 2 0 0
Firecrackers-AZ Munoz (Peoria, AZ) 2 0 0
Pro Swing Orange (Cheyenne, WY) 1 1 0
Pool AS
Team W L T
Prodigy Premier (Brighton, CO) 2 0 0
St. Louis Pirates-Chrzanoski (SAINT LOUIS, MO) 2 2 0
Firecrackers-AZ.Noto 16U (Paradise Valley, AZ) 1 1 0
Nor Cal Legends (San Jose, CA) 1 1 0
Pool AT
Team W L T
NorCal FIRECRACKERS-Gregory (Dublin, CA) 2 0 0
Montana Avalanche 16U Weisgram (MIssoula, MT) 1 1 0
Prodigy-SoCo (Pueblo West, CO) 0 2 0
NWA Legends 02 (Bella Vista, AR) 0 2 0
Pool AU
Team W L T
Ohana Tigers - Houten (Lake Forest, CA) 2 0 0
SO CAL ATHLETICS MARINAKIS/JENDRO/DUGAN (Murrieta, CA) 1 1 0
YELLOW JACKETS (BILLINGS, MT) 1 1 0
Raptors Edge 16U (Larkspur, CO) 0 2 0
Pool AV
Team W L T
Phenom CA 16U Sabac/Moes (Santa Barbara, CA) 2 0 0
USSSA Pride Gil (Peora, AZ) 1 1 0
Nebraska Nemesis Black (Lincoln, NE) 1 1 0
Rocky Mountain UpRising (Arvada, CO) 0 2 0
Pool AW
Team W L T
Rocky MTN Thunder Grammerstorf* (Highlands Ranch, CO) 1 0 0
San Jose Lady Sharks Burley* (San Jose, CA) 1 0 0
Sluggers Fastpitch - Ohio* (POWELL, OH) 0 0 0
AIA Athletics* (Redmond, OR) 0 0 0
Pool AX
Team W L T
TC Stars- Judge* (Ft. Collins, CO) 1 1 0
Semper Fi Bulldogs - Ruffolo* (Cherry Valley, CA) 1 1 0
Hillsboro Diamondbacks 01* (Hillsboro, OR) 1 1 0
Pool AY
Team W L T
Atlanta Premier - Patton (Snellville, GA) 2 0 0
OK Blaze (Broken Arrow, OK) 2 0 0
So Cal 3D Klepfer (Orange, CA) 2 0 0
The Warriors (Lafayette, CO) 0 2 0
Pool AZ
Team W L T
Carroll County Crush 01 (Cartbody Rd, GA) 1 1 0
OK Diamond Girls 02 (Bixby, OK) 1 1 0
Colorado Aces Fastpitch RED (Parker, CO) 0 2 0
So Cal Hydra (La Crescenta, CA) 0 2 0
Pool BA
Team W L T
Jersey Outlaws Premier (Bordentown, NJ) 2 0 0
Oklahoma Blaze 16U (Edmond, OK) 0 2 0
Denver Khaos (Arvada, CO) 0 2 0
So Cal Storm (Ontario, CA) 0 2 0
Pool BB
Team W L T
NJ Batbusters Peterson (Trenton, NJ) 2 0 0
Oklahoma Kaos (Broken Arrow, OK) 2 0 0
NV Batbusters-AM (Reno, NV) 1 1 0
So Cal Athletics-Eastburn (ONTARIO, CA) 1 1 0
Pool BC
Team W L T
southern Idaho ice (Jerome, ID) 1 1 0
Teamsmith-Ken (La Verne, CA) 1 1 0
Illinois Esprit 16u (Affton, MO) 0 1 1
NJ HEIST (Bloomfield, NJ) 0 3 1
Pool BD
Team W L T
Tulsa Eagles Black (Tulsa, OK) 2 0 0
The Factory 16U Blue (D. Vick) (Poway, CA) 2 0 0
Ak Krush (Anchorage, AK) 1 1 0
NJ PRIDE (Bloomfield, NJ) 0 1 1

Schedule

Filter by:

Tuesday, June 26, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Westfield Village - 1 A Cut Above-Garcia/Collaso
7 23 Black Widows
P2 8:00 AM Westfield Village - 2 Adrenaline Black 02
7 8 Hit Away - Doyle
P3 8:00 AM Big Dry Creek - Field 1 OC Elite- Esteban*
10 2 Extreme Elite 16U Freshmen*
P4 8:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Azteca Softball*
0 0 Team TFS STX 16u*
P5 8:00 AM Lutz - Field 1 Firecrackers Humble
22 3 ELITE-Mayhugh
P6 8:00 AM Lutz - Field 2 Colorado Crush - 16A - Higens
8 0 Mountain West Fastpitch
P7 8:00 AM Lutz - Field 3 Firecrackers IV - Steiner
3 4 Indy Dreams-Bell/Atkinson
P8 8:00 AM Lutz - Field 4 Colorado Invasion - Rivera
9 17 Texas Thunderstix 16U
P33 8:00 AM Youth Memorial - 1 Caligold Soares 16U
5 6 Orland Park A's
P34 8:00 AM Youth Memorial - 2 Colorado Altitude 16u
0 28 Texas Glory 16u
P35 8:00 AM Youth Memorial - 3 Firecrackers - Watson 16U Premier
12 1 Flames Fastpitch
P36 8:00 AM Youth Memorial - 4 California Blues Softball
16 4 Texas Blaze ETX Red
P37 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 Firecrackers Media City-Travieso
4 4 Finesse - Kilburn
P38 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 Colorado Lightning 16U Asmus
4 8 Acers 16A Orange
P39 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 5 Firecrackers Thornburg/Gomez
0 4 Marucci Patriots 15U
P40 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 Colorado Rockettes
4 12 Utah Legends
P9 10:00 AM Westfield Village - 1 A Cut Above-Garcia/Collaso
3 9 Hit Away - Doyle
P10 10:00 AM Westfield Village - 2 Adrenaline Black 02
2 9 Black Widows
P11 10:00 AM Big Dry Creek - Field 1 OC Elite- Esteban*
6 5 Team TFS STX 16u*
P12 10:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Azteca Softball*
0 0 Extreme Elite 16U Freshmen*
P13 10:00 AM Lutz - Field 1 Firecrackers Humble
15 0 Mountain West Fastpitch
P14 10:00 AM Lutz - Field 2 Colorado Crush - 16A - Higens
11 4 ELITE-Mayhugh
P15 10:00 AM Lutz - Field 3 Firecrackers IV - Steiner
10 0 Texas Thunderstix 16U
P16 10:00 AM Lutz - Field 4 Colorado Invasion - Rivera
0 13 Indy Dreams-Bell/Atkinson
P41 10:00 AM Youth Memorial - 1 Caligold Soares 16U
1 7 Texas Glory 16u
P42 10:00 AM Youth Memorial - 2 Colorado Altitude 16u
1 14 Orland Park A's
P43 10:00 AM Youth Memorial - 3 Firecrackers - Watson 16U Premier
6 11 Texas Blaze ETX Red
P44 10:00 AM Youth Memorial - 4 California Blues Softball
12 2 Flames Fastpitch
P45 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 Firecrackers Media City-Travieso
3 5 Acers 16A Orange
P46 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 Colorado Lightning 16U Asmus
18 9 Finesse - Kilburn
P47 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 5 Firecrackers Thornburg/Gomez
7 6 Utah Legends
P48 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 Colorado Rockettes
5 8 Marucci Patriots 15U
P17 12:00 PM Westfield Village - 1 BOWNET 16U - Peek/Menefee
1 5 Avanti's Yellow Jackets
P18 12:00 PM Westfield Village - 2 American Freedom - Balbin 16A
15 0 ATX TWISTERS NATIONALS
P19 12:00 PM Big Dry Creek - Field 1 NJ HEIST
1 7 Elk Grove Heat Red
P20 12:00 PM Big Dry Creek - Field 2 Blaze 16U A*
10 4 Intruders/DiVirgilio*
P21 12:00 PM Lutz - Field 1 Firecrackers Jamison
5 10 Team Synergy Softball
P22 12:00 PM Lutz - Field 2 Colorado Invasion-Belloni
6 12 Utah Eclipse
P23 12:00 PM Lutz - Field 3 Firecrackers Keene/McIrvin
4 2 Team Kansas-Kern
P24 12:00 PM Lutz - Field 4 American Freedom Express AZ - Ruden
14 7 Utah Cruisers
P49 12:00 PM Youth Memorial - 1 Cal Rebels-Vidal
16 6 St. Louis Pirates-Chrzanoski
P50 12:00 PM Youth Memorial - 2 Elite-Oregon*
10 8 Texas Premier 16U Futures*
P51 12:00 PM Youth Memorial - 3 Firecrackers- Eastside*
11 5 Warren Wave 16 gold*
P52 12:00 PM Youth Memorial - 4 Colorado Diamonds-Sapphires*
5 24 Texas Glory 16U RWB*
P53 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 3 USA Athletics Sanchez
9 0 Legacy Fastpitch 02
P54 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 4 Majestix - Flash
10 9 GRB Rays
P55 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 5 Lady Hustle-Scherer
9 6 MN Snocatz 16 White
P56 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 6 NC Sting - Tucker
6 18 Snohomish SWAT 02
P25 2:00 PM Westfield Village - 1 BOWNET 16U - Peek/Menefee
9 3 ATX TWISTERS NATIONALS
P26 2:00 PM Westfield Village - 2 American Freedom - Balbin 16A
0 8 Avanti's Yellow Jackets
P27 2:00 PM Big Dry Creek - Field 1 NJ HEIST
1 1 Intruders/DiVirgilio
P28 2:00 PM Big Dry Creek - Field 2 Blaze 16U A*
4 8 Elk Grove Heat Red*
P29 2:00 PM Lutz - Field 1 Firecrackers Jamison
7 10 Utah Eclipse
P30 2:00 PM Lutz - Field 2 Colorado Invasion-Belloni
8 10 Team Synergy Softball
P31 2:00 PM Lutz - Field 3 Firecrackers Keene/McIrvin
8 11 Utah Cruisers
P32 2:00 PM Lutz - Field 4 American Freedom Express AZ - Ruden
2 1 Team Kansas-Kern
P57 2:00 PM Youth Memorial - 1 Cal Rebels-Vidal*
14 1 Texas Premier 16U Futures*
P58 2:00 PM Youth Memorial - 2 Elite-Oregon
7 13 St. Louis Pirates-Chrzanoski
P59 2:00 PM Youth Memorial - 3 Firecrackers- Eastside*
6 7 Texas Glory 16U RWB*
P60 2:00 PM Youth Memorial - 4 Colorado Diamonds-Sapphires*
20 2 Warren Wave 16 gold*
P61 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 3 USA Athletics Sanchez
9 7 GRB Rays
P62 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 4 Majestix - Flash
6 4 Legacy Fastpitch 02
P63 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 5 Lady Hustle-Scherer
1 9 Snohomish SWAT 02
P64 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 6 NC Sting - Tucker
2 11 MN Snocatz 16 White
Wednesday, June 27, 2018
Game Time Location Team Score Team
P65 8:00 AM Big Dry Creek - Field 1 San Jose Lady Sharks Burley
3 2 MN Snocatz 16 White
P66 8:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Rocky MTN Thunder Grammerstorf*
4 2 Hillsboro Diamondbacks 01*
P67 8:00 AM Lutz - Field 1 Teamsmith-Ken
3 11 Tulsa Eagles Black
P68 8:00 AM Lutz - Field 2 Illinois Esprit 16u
6 6 NJ PRIDE
P69 8:00 AM Lutz - Field 3 The Factory 16U Blue (D. Vick)
10 5 southern Idaho ice
P70 8:00 AM Lutz - Field 4 Ak Krush
8 7 NJ HEIST
P71 8:00 AM Youth Memorial - 1 So Cal 3D Klepfer
6 3 OK Diamond Girls 02
P72 8:00 AM Youth Memorial - 2 The Warriors
3 12 Carroll County Crush 01
P73 8:00 AM Youth Memorial - 3 So Cal Hydra
1 19 OK Blaze
P74 8:00 AM Youth Memorial - 4 Colorado Aces Fastpitch RED
1 14 Atlanta Premier - Patton
P75 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 Mizuno Diamond Girls Rubio
3 13 Prospects Elite Throckmorton
P76 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 5 Pro Swing Blue
0 16 Firecrackers-AZ Munoz
P77 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 Nor Cal Bownet
11 3 Nevada Dirt Dawgs 16A
P78 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 Pro Swing Orange
7 8 Az Bombers - Gonzales
P113 8:00 AM Schaefer Complex - Field 5 Nor Cal Legends
5 7 Montana Avalanche 16U Weisgram
P114 8:00 AM Schaefer Complex - Field 6 Prodigy Premier
20 1 NWA Legends 02
P79 10:00 AM Big Dry Creek - Field 1 San Jose Lady Sharks Burley*
5 9 Hillsboro Diamondbacks 01*
P80 10:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Rocky MTN Thunder Grammerstorf
13 5 MN Snocatz 16 White
P81 10:00 AM Lutz - Field 1 Teamsmith-Ken
13 9 NJ PRIDE
P82 10:00 AM Lutz - Field 2 Illinois Esprit 16u
2 20 Tulsa Eagles Black
P83 10:00 AM Lutz - Field 3 The Factory 16U Blue (D. Vick)
10 2 NJ HEIST
P84 10:00 AM Lutz - Field 4 Ak Krush
5 13 southern Idaho ice
P85 10:00 AM Youth Memorial - 1 So Cal 3D Klepfer
8 6 Carroll County Crush 01
P86 10:00 AM Youth Memorial - 2 The Warriors
2 4 OK Diamond Girls 02
P87 10:00 AM Youth Memorial - 3 So Cal Hydra
0 14 Atlanta Premier - Patton
P88 10:00 AM Youth Memorial - 4 Colorado Aces Fastpitch RED
2 14 OK Blaze
P89 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 Mizuno Diamond Girls Rubio
4 7 Firecrackers-AZ Munoz
P90 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 5 Pro Swing Blue
4 21 Prospects Elite Throckmorton
P91 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 Nor Cal Bownet
9 1 Az Bombers - Gonzales
P92 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 Pro Swing Orange
12 5 Nevada Dirt Dawgs 16A
P115 10:00 AM Schaefer Complex - Field 5 Nor Cal Legends
22 2 NWA Legends 02
P116 10:00 AM Schaefer Complex - Field 6 Prodigy Premier
3 2 Montana Avalanche 16U Weisgram
B1 12:00 PM Lutz - Field 1 A Cut Above-Garcia/Collaso
1 5 Avanti's Yellow Jackets
B2 12:00 PM Lutz - Field 2 ATX TWISTERS NATIONALS
5 10 Adrenaline Black 02
B5 12:00 PM Lutz - Field 3 BOWNET 16U - Peek/Menefee
7 5 Black Widows
B6 12:00 PM Lutz - Field 4 Hit Away - Doyle
0 21 American Freedom - Balbin 16A
P93 12:00 PM Big Dry Creek - Field 1 Semper Fi Bulldogs - Ruffolo*
8 3 Sluggers Fastpitch - Ohio*
P94 12:00 PM Big Dry Creek - Field 2 TC Stars- Judge*
0 10 AIA Athletics*
P95 12:00 PM Youth Memorial - 1 So Cal Storm
2 10 Oklahoma Kaos
P96 12:00 PM Youth Memorial - 2 Denver Khaos
1 22 NJ Batbusters Peterson
P97 12:00 PM Youth Memorial - 3 So Cal Athletics-Eastburn
16 1 Oklahoma Blaze 16U
P98 12:00 PM Youth Memorial - 4 NV Batbusters-AM
4 5 Jersey Outlaws Premier
P99 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 3 Ohana Tigers - Houten
6 0 Nebraska Nemesis Black
P100 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 5 Raptors Edge 16U
1 12 USSSA Pride Gil
P101 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 4 Phenom CA 16U Sabac/Moes
15 1 YELLOW JACKETS
P102 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 6 Rocky Mountain UpRising
2 13 SO CAL ATHLETICS MARINAKIS/JENDRO/DUGAN
P117 12:00 PM Schaefer Complex - Field 5 NorCal FIRECRACKERS-Gregory
5 3 St. Louis Pirates-Chrzanoski
P118 12:00 PM Schaefer Complex - Field 6 Prodigy-SoCo
3 14 Firecrackers-AZ.Noto 16U
B3 2:00 PM Lutz - Field 2 A Cut Above-Garcia/Collaso
5 8 ATX TWISTERS NATIONALS
B4 2:00 PM Lutz - Field 1 Avanti's Yellow Jackets
12 3 Adrenaline Black 02
B7 2:00 PM Lutz - Field 4 Black Widows
5 12 Hit Away - Doyle
B8 2:00 PM Lutz - Field 3 BOWNET 16U - Peek/Menefee
5 10 American Freedom - Balbin 16A
P103 2:00 PM Big Dry Creek - Field 1 Semper Fi Bulldogs - Ruffolo*
16 12 AIA Athletics*
P104 2:00 PM Big Dry Creek - Field 2 TC Stars- Judge*
2 5 Sluggers Fastpitch - Ohio*
P105 2:00 PM Youth Memorial - 1 So Cal Storm
1 23 NJ Batbusters Peterson
P106 2:00 PM Youth Memorial - 2 Denver Khaos
1 8 Oklahoma Kaos
P107 2:00 PM Youth Memorial - 3 So Cal Athletics-Eastburn
3 14 Jersey Outlaws Premier
P108 2:00 PM Youth Memorial - 4 NV Batbusters-AM
7 6 Oklahoma Blaze 16U
P109 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 3 Ohana Tigers - Houten
13 5 USSSA Pride Gil
P110 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 5 Raptors Edge 16U
3 7 Nebraska Nemesis Black
P111 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 4 Phenom CA 16U Sabac/Moes
9 6 SO CAL ATHLETICS MARINAKIS/JENDRO/DUGAN
P112 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 6 Rocky Mountain UpRising
6 8 YELLOW JACKETS
P119 2:00 PM Schaefer Complex - Field 5 NorCal FIRECRACKERS-Gregory
8 7 Firecrackers-AZ.Noto 16U
P120 2:00 PM Schaefer Complex - Field 6 Prodigy-SoCo
3 5 St. Louis Pirates-Chrzanoski
Thursday, June 28, 2018
Game Time Location Team Score Team
B9 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 OC Elite- Esteban
10 2 Elk Grove Heat Red
B21 8:00 AM Big Dry Creek - Field 1 Firecrackers - Watson 16U Premier
6 21 Orland Park A's
B22 8:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Texas Glory 16u
9 2 California Blues Softball
B33 8:00 AM Hyland Hills Complex - 1 Firecrackers Humble
2 11 Indy Dreams-Bell/Atkinson
B34 8:00 AM Hyland Hills Complex - 2 Texas Thunderstix 16U
8 9 Colorado Crush - 16A - Higens
B41 8:00 AM Youth Memorial - 1 Firecrackers Jamison
2 10 Team Kansas-Kern
B42 8:00 AM Youth Memorial - 2 Utah Cruisers
8 6 Colorado Invasion-Belloni
B45 8:00 AM Youth Memorial - 3 Firecrackers Keene/McIrvin
6 9 Team Synergy Softball
B46 8:00 AM Youth Memorial - 4 Utah Eclipse
3 8 American Freedom Express AZ - Ruden
B57 8:00 AM Waddell Park - Field 1 USA Athletics Sanchez
14 3 MN Snocatz 16 White
B58 8:00 AM Waddell Park - Field 2 Snohomish SWAT 02
9 6 Majestix - Flash
B61 8:00 AM Waddell Park - Field 3 Lady Hustle-Scherer
15 1 Legacy Fastpitch 02
B62 8:00 AM Waddell Park - Field 4 GRB Rays
19 3 NC Sting - Tucker
B73 8:00 AM Schaefer Complex - Field 5 Nor Cal Legends
5 4 St. Louis Pirates-Chrzanoski
B74 8:00 AM Schaefer Complex - Field 6 Firecrackers-AZ.Noto 16U
4 20 Prodigy Premier
B77 8:00 AM Lutz - Field 1 NorCal FIRECRACKERS-Gregory
9 6 Montana Avalanche 16U Weisgram
B78 8:00 AM Lutz - Field 2 NWA Legends 02
11 12 Prodigy-SoCo
B81 8:00 AM Lutz - Field 3 Ohana Tigers - Houten
15 2 YELLOW JACKETS
B82 8:00 AM Lutz - Field 4 SO CAL ATHLETICS MARINAKIS/JENDRO/DUGAN
16 1 Raptors Edge 16U
B97 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 So Cal 3D Klepfer
7 4 OK Blaze
B98 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 Atlanta Premier - Patton
14 4 The Warriors
B109 8:00 AM Northern Lights - Field 3 So Cal Athletics-Eastburn
4 6 Oklahoma Kaos
B110 8:00 AM Northern Lights - Field 4 NJ Batbusters Peterson
5 6 NV Batbusters-AM
B117 8:00 AM Northern Lights - Field 5 The Factory 16U Blue (D. Vick)
6 10 Tulsa Eagles Black
P124 8:00 AM Hyland Hills Complex - 3 TC Stars- Judge
2 5 Hillsboro Diamondbacks 01
B12 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 OC Elite- Esteban
8 1 Intruders/DiVirgilio
B23 10:00 AM Big Dry Creek - Field 2 Firecrackers - Watson 16U Premier
8 9 California Blues Softball
B24 10:00 AM Big Dry Creek - Field 1 Orland Park A's
9 7 Texas Glory 16u
B35 10:00 AM Hyland Hills Complex - 2 Firecrackers Humble
14 2 Texas Thunderstix 16U
B36 10:00 AM Hyland Hills Complex - 1 Indy Dreams-Bell/Atkinson
6 9 Colorado Crush - 16A - Higens
B43 10:00 AM Youth Memorial - 2 Firecrackers Jamison
7 3 Colorado Invasion-Belloni
B44 10:00 AM Youth Memorial - 1 Team Kansas-Kern
3 17 Utah Cruisers
B47 10:00 AM Youth Memorial - 4 Firecrackers Keene/McIrvin
8 9 Utah Eclipse
B48 10:00 AM Youth Memorial - 3 Team Synergy Softball
6 10 American Freedom Express AZ - Ruden
B59 10:00 AM Waddell Park - Field 2 MN Snocatz 16 White
1 13 Majestix - Flash
B60 10:00 AM Waddell Park - Field 1 USA Athletics Sanchez
9 2 Snohomish SWAT 02
B63 10:00 AM Waddell Park - Field 4 Legacy Fastpitch 02
9 1 NC Sting - Tucker
B64 10:00 AM Waddell Park - Field 3 Lady Hustle-Scherer
7 10 GRB Rays
B76 10:00 AM Schaefer Complex - Field 5 Nor Cal Legends
14 6 Prodigy Premier
B79 10:00 AM Lutz - Field 2 Montana Avalanche 16U Weisgram
13 1 NWA Legends 02
B80 10:00 AM Lutz - Field 1 NorCal FIRECRACKERS-Gregory
13 2 Prodigy-SoCo
B83 10:00 AM Lutz - Field 4 YELLOW JACKETS
6 7 Raptors Edge 16U
B84 10:00 AM Lutz - Field 3 Ohana Tigers - Houten
4 6 SO CAL ATHLETICS MARINAKIS/JENDRO/DUGAN
B99 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 OK Blaze
13 2 The Warriors
B100 10:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 So Cal 3D Klepfer
7 5 Atlanta Premier - Patton
B111 10:00 AM Northern Lights - Field 4 So Cal Athletics-Eastburn
1 6 NJ Batbusters Peterson
B112 10:00 AM Northern Lights - Field 3 Oklahoma Kaos
7 6 NV Batbusters-AM
B118 10:00 AM Northern Lights - Field 5 NJ PRIDE
8 4 Ak Krush
P121 10:00 AM Schaefer Complex - Field 6 Firecrackers- Eastside
2 4 Colorado Diamonds-Sapphires
P125 10:00 AM Hyland Hills Complex - 3 TC Stars- Judge
6 2 Semper Fi Bulldogs - Ruffolo
P127 10:00 AM Schaefer Complex - Field 2 Extreme Elite 16U Freshmen
3 6 Blaze 16U A
B17 12:00 PM Schaefer Complex - Field 3 Caligold Soares 16U
5 3 Flames Fastpitch
B18 12:00 PM Schaefer Complex - Field 4 Texas Blaze ETX Red
9 1 Colorado Altitude 16u
B25 12:00 PM Big Dry Creek - Field 1 Cal Rebels-Vidal
8 5 Warren Wave 16 gold
B26 12:00 PM Big Dry Creek - Field 2 Texas Glory 16U RWB
7 6 Elite-Oregon
B37 12:00 PM Hyland Hills Complex - 1 Firecrackers IV - Steiner
9 6 ELITE-Mayhugh
B38 12:00 PM Hyland Hills Complex - 2 Mountain West Fastpitch
15 1 Colorado Invasion - Rivera
B49 12:00 PM Youth Memorial - 1 Firecrackers Media City-Travieso
5 9 Marucci Patriots 15U
B50 12:00 PM Youth Memorial - 2 Utah Legends
10 4 Colorado Lightning 16U Asmus
B53 12:00 PM Youth Memorial - 3 Firecrackers Thornburg/Gomez
15 1 Finesse - Kilburn
B54 12:00 PM Youth Memorial - 4 Acers 16A Orange
10 1 Colorado Rockettes
B65 12:00 PM Waddell Park - Field 1 Mizuno Diamond Girls Rubio
0 14 Nevada Dirt Dawgs 16A
B66 12:00 PM Waddell Park - Field 2 Az Bombers - Gonzales
10 2 Pro Swing Blue
B69 12:00 PM Waddell Park - Field 3 Nor Cal Bownet
3 5 Prospects Elite Throckmorton
B70 12:00 PM Waddell Park - Field 4 Firecrackers-AZ Munoz
7 3 Pro Swing Orange
B75 12:00 PM Schaefer Complex - Field 5 St. Louis Pirates-Chrzanoski
13 1 Firecrackers-AZ.Noto 16U
B85 12:00 PM Lutz - Field 1 Phenom CA 16U Sabac/Moes
12 3 Nebraska Nemesis Black
B86 12:00 PM Lutz - Field 2 USSSA Pride Gil
14 2 Rocky Mountain UpRising
B89 12:00 PM Lutz - Field 3 San Jose Lady Sharks Burley
0 2 Sluggers Fastpitch - Ohio
B90 12:00 PM Lutz - Field 4 AIA Athletics
3 8 Rocky MTN Thunder Grammerstorf
B101 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 3 So Cal Hydra
0 8 OK Diamond Girls 02
B102 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 5 Carroll County Crush 01
9 1 Colorado Aces Fastpitch RED
B105 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 4 So Cal Storm
7 0 Oklahoma Blaze 16U
B106 12:00 PM Pioneer (Arvada) - 6 Jersey Outlaws Premier
15 3 Denver Khaos
B113 12:00 PM Northern Lights - Field 3 Teamsmith-Ken
4 6 southern Idaho ice
B114 12:00 PM Northern Lights - Field 4 NJ HEIST
7 8 Illinois Esprit 16u
B120 12:00 PM Northern Lights - Field 5 Tulsa Eagles Black
9 1 NJ PRIDE
P122 12:00 PM Schaefer Complex - Field 6 Firecrackers- Eastside
12 3 Texas Premier 16U Futures
P126 12:00 PM Hyland Hills Complex - 3 Hillsboro Diamondbacks 01
2 6 Semper Fi Bulldogs - Ruffolo
P128 12:00 PM Schaefer Complex - Field 2 Extreme Elite 16U Freshmen
10 9 Team TFS STX 16u
B19 2:00 PM Schaefer Complex - Field 4 Flames Fastpitch
11 7 Colorado Altitude 16u
B20 2:00 PM Schaefer Complex - Field 3 Caligold Soares 16U
8 3 Texas Blaze ETX Red
B27 2:00 PM Big Dry Creek - Field 2 Warren Wave 16 gold
1 11 Elite-Oregon
B28 2:00 PM Big Dry Creek - Field 1 Cal Rebels-Vidal
6 7 Texas Glory 16U RWB
B39 2:00 PM Hyland Hills Complex - 2 ELITE-Mayhugh
8 9 Colorado Invasion - Rivera
B40 2:00 PM Hyland Hills Complex - 1 Firecrackers IV - Steiner
13 2 Mountain West Fastpitch
B51 2:00 PM Youth Memorial - 2 Firecrackers Media City-Travieso
15 6 Colorado Lightning 16U Asmus
B52 2:00 PM Youth Memorial - 1 Marucci Patriots 15U
15 13 Utah Legends
B55 2:00 PM Youth Memorial - 4 Finesse - Kilburn
10 2 Colorado Rockettes
B56 2:00 PM Youth Memorial - 3 Firecrackers Thornburg/Gomez
4 3 Acers 16A Orange
B67 2:00 PM Waddell Park - Field 2 Mizuno Diamond Girls Rubio
6 14 Pro Swing Blue
B68 2:00 PM Waddell Park - Field 1 Nevada Dirt Dawgs 16A
8 6 Az Bombers - Gonzales
B71 2:00 PM Waddell Park - Field 4 Nor Cal Bownet
9 0 Pro Swing Orange
B72 2:00 PM Waddell Park - Field 3 Prospects Elite Throckmorton
9 1 Firecrackers-AZ Munoz
B87 2:00 PM Lutz - Field 2 Nebraska Nemesis Black
10 0 Rocky Mountain UpRising
B88 2:00 PM Lutz - Field 1 Phenom CA 16U Sabac/Moes
4 6 USSSA Pride Gil
B91 2:00 PM Lutz - Field 4 San Jose Lady Sharks Burley
10 1 AIA Athletics
B92 2:00 PM Lutz - Field 3 Sluggers Fastpitch - Ohio
7 5 Rocky MTN Thunder Grammerstorf
B103 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 5 So Cal Hydra
2 12 Colorado Aces Fastpitch RED
B104 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 3 OK Diamond Girls 02
6 2 Carroll County Crush 01
B107 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 6 Oklahoma Blaze 16U
8 4 Denver Khaos
B108 2:00 PM Pioneer (Arvada) - 4 So Cal Storm
4 10 Jersey Outlaws Premier
B115 2:00 PM Northern Lights - Field 4 Teamsmith-Ken
6 5 NJ HEIST
B116 2:00 PM Northern Lights - Field 3 southern Idaho ice
6 5 Illinois Esprit 16u
B119 2:00 PM Northern Lights - Field 5 The Factory 16U Blue (D. Vick)
11 7 Ak Krush
P123 2:00 PM Schaefer Complex - Field 6 Texas Premier 16U Futures
12 18 Colorado Diamonds-Sapphires
P129 2:00 PM Schaefer Complex - Field 2 Blaze 16U A
1 11 Team TFS STX 16u
Friday, June 29, 2018
Game Time Location Team Score Team
B121 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 3 OC Elite- Esteban
9 7 Caligold Soares 16U
B122 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 5 Texas Glory 16U RWB
5 3 Colorado Crush - 16A - Higens
B123 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 4 Utah Cruisers
2 3 Marucci Patriots 15U
B124 8:00 AM Pioneer (Arvada) - 6 USA Athletics Sanchez
11 1 Nevada Dirt Dawgs 16A
B149 8:00 AM Lutz - Field 1 [1] Team TFS STX 16u
4 17 Orland Park A's
B150 8:00 AM Lutz - Field 2 [1] Colorado Diamonds-Sapphires
5 9 Firecrackers IV - Steiner
B151 8:00 AM Lutz - Field 3 American Freedom Express AZ - Ruden
3 0 Firecrackers Thornburg/Gomez
B152 8:00 AM Lutz - Field 4 GRB Rays
9 0 Prospects Elite Throckmorton
B177 8:00 AM Youth Memorial - 1 Intruders/DiVirgilio
3 10 Texas Blaze ETX Red
B178 8:00 AM Youth Memorial - 2 Cal Rebels-Vidal
9 1 Indy Dreams-Bell/Atkinson
B179 8:00 AM Youth Memorial - 3 Team Kansas-Kern
4 10 Utah Legends
B180 8:00 AM Youth Memorial - 4 Snohomish SWAT 02
14 1 Az Bombers - Gonzales
B208 8:00 AM Skyline Vista - Field 1 Lady Hustle-Scherer
8 6 Firecrackers-AZ Munoz
B209 8:00 AM Skyline Vista - Field 2 Prodigy-SoCo
1 10 Phenom CA 16U Sabac/Moes
B233 8:00 AM Schaefer Complex - Field 1 Elk Grove Heat Red
6 7 Flames Fastpitch
B234 8:00 AM Schaefer Complex - Field 2 Elite-Oregon
2 12 Firecrackers Humble
B235 8:00 AM Schaefer Complex - Field 3 Firecrackers Jamison
5 9 Firecrackers Media City-Travieso
B261 8:00 AM Schaefer Complex - Field 6 [3] Blaze 16U A
5 3 California Blues Softball