Softball

Tournament Note

All Schedules are subject to change. You will be notified if your schedule changes. Please sign up for tournament notifications.

16 Open

Colorado Fireworks

Jun 24 - Jul 1, 2018
CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Final Standings

Team Rank
Ohio Lasers Green 1
The Next Level -Worley 2
OC Batbusters - Montanez 3
Sundodgers 3
Bat Company Ackerman 5
ICE Blue 5
Impact Gold Futures 16U 5
Missouri So Cal Athletics - Heinlein 5
Athletics-Mercado/Nalley 9
Chicago Cheetahs CS 9
Nationals 16 Blue 9
Ohana Tigers Indian 9
Eugene Ice 13
New Lenox Lightning MH 13
NW Lady Bandits- Black 13
Utah Fastpitch Club 13
CA Grapettes - Ward 17
Colorado Next Level (2018) 17
Lady Lightning Gold 17
Mizuno Hawks Judge 17
Texas Glory-TPA 17
USA Athletics Robles/Mora 17
USA Phenom Valentino 17
Wasco Diamonds TM 17
Chicago Cheetahs SB 25
Colorado Angels - Waller 25
Electric city heat 25
Finch's Aces 18u Many 25
Illinois Prospects 25
Nor Cal Blast Haber 25
San Diego Legacy - Bender/Davis 25
Texas Glory ICT - 02 25
Diamond Sports Hotshots Ortiz 33
Illinois Sluggers Swiatkowski 33
Oregon Blaze 16 Gold 33
Team CT 33

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Impact Gold Futures 16U (Pearland, TX) 1 0 1
Athletics-Mercado/Nalley (Temecula, CA) 1 1 0
NW Lady Bandits- Black (Bothell, WA) 1 1 0
Chicago Cheetahs CS (Downers Grove, IL) 1 1 0
Pool B
Team W L T
Finch's Aces 18u Many (Annandale, NJ) 1 0 1
CA Grapettes - Ward (San Ramon, CA) 1 1 0
Chicago Cheetahs SB (Downers Grove, IL) 0 1 1
Colorado Next Level (2018) (Arvada, CO) 0 2 0
Pool C
Team W L T
OC Batbusters - Montanez (West jordan, UT) 2 0 0
Diamond Sports Hotshots Ortiz (Pearland, TX) 1 1 0
Bat Company Ackerman (West Linn, OR) 1 1 0
Illinois Prospects (East Peoria, IL) 0 1 1
Pool D
Team W L T
Eugene Ice (Eugene, OR) 2 0 0
Team CT (stamford, CT) 2 0 0
New Lenox Lightning MH (Frankfort, IL) 1 1 0
Texas Glory-TPA (Seffner, FL) 1 1 0
Pool E
Team W L T
Electric city heat (Great Falls, MT) 1 1 0
USA Athletics Robles/Mora (Aliso Viejo, CA) 1 1 0
Oregon Blaze 16 Gold (Warren, OR) 0 2 0
Wasco Diamonds TM (Crystal Lake, IL) 0 2 0
Pool F
Team W L T
Missouri So Cal Athletics - Heinlein (Holts Summit, MO) 2 0 0
San Diego Legacy - Bender/Davis (San Diego, CA) 1 1 0
ICE Blue (Clarkston, MI) 0 1 1
Nor Cal Blast Haber (Belmont, CA) 0 2 0
Pool G
Team W L T
Lady Lightning Gold (Clemmons, NC) 2 0 0
Illinois Sluggers Swiatkowski (Mundelein, IL) 1 1 0
Utah Fastpitch Club (salt lake city, UT) 1 1 0
USA Phenom Valentino (Oxnard, CA) 0 1 1
Pool H
Team W L T
Colorado Angels - Waller (Aurora, CO) 1 1 0
Ohana Tigers Indian (Encinitas, CA) 1 1 0
Sundodgers (Seattle, WA) 0 2 0
Mizuno Hawks Judge (Plainfield, IL) 0 2 0
Pool I
Team W L T
Texas Glory ICT - 02 (Wichita, KS) 2 0 0
Ohio Lasers Green (Columbus, OH) 2 0 0
The Next Level -Worley (Temecula, CA) 2 0 0
Nationals 16 Blue (Tinley Park, IL) 0 2 0

Schedule

Filter by:

Tuesday, June 26, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Texas Glory-TPA
11 5 Wasco Diamonds TM
P2 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Eugene Ice
6 2 Electric city heat
P3 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 USA Athletics Robles/Mora
3 1 New Lenox Lightning MH
P4 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Oregon Blaze 16 Gold
4 5 Team CT
P5 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Texas Glory-TPA
6 14 Electric city heat
P6 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Eugene Ice
14 8 Wasco Diamonds TM
P7 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 USA Athletics Robles/Mora
4 7 Team CT
P8 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Oregon Blaze 16 Gold
0 9 New Lenox Lightning MH
P9 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 San Diego Legacy - Bender/Davis
2 1 Illinois Sluggers Swiatkowski
P10 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Nor Cal Blast Haber
4 12 Lady Lightning Gold
P11 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 USA Phenom Valentino
5 5 ICE Blue
P12 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Utah Fastpitch Club
7 8 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
P13 2:00 PM Highline Park - Field 2 Chicago Cheetahs CS
5 3 Colorado Next Level (2018)
P14 2:00 PM Highline Park - Field 3 Athletics-Mercado/Nalley
2 3 Finch's Aces 18u Many
P15 2:00 PM Highline Park - Field 4 NW Lady Bandits- Black
0 11 CA Grapettes - Ward
P16 2:00 PM Highline Park - Field 5 Impact Gold Futures 16U
10 10 Chicago Cheetahs SB
P17 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 San Diego Legacy - Bender/Davis
2 9 Lady Lightning Gold
P18 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Nor Cal Blast Haber
0 15 Illinois Sluggers Swiatkowski
P19 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 USA Phenom Valentino
2 6 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
P20 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Utah Fastpitch Club
6 5 ICE Blue
P21 4:00 PM Highline Park - Field 2 Chicago Cheetahs CS
2 5 OC Batbusters - Montanez
P22 4:00 PM Highline Park - Field 3 Athletics-Mercado/Nalley
9 3 Illinois Prospects
P23 4:00 PM Highline Park - Field 4 NW Lady Bandits- Black
10 2 Bat Company Ackerman
P24 4:00 PM Highline Park - Field 5 Impact Gold Futures 16U
5 2 Diamond Sports Hotshots Ortiz
P25 4:00 PM Olympic Park - Field 3 Ohana Tigers Indian
3 2 Nationals 16 Blue
P26 4:00 PM Olympic Park - Field 4 Colorado Angels - Waller
2 5 Ohio Lasers Green
P27 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Texas Glory ICT - 02
7 1 Mizuno Hawks Judge
P28 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 The Next Level -Worley
12 9 Sundodgers
P29 6:00 PM Olympic Park - Field 3 Ohana Tigers Indian
2 17 Ohio Lasers Green
P30 6:00 PM Olympic Park - Field 4 Colorado Angels - Waller
12 11 Nationals 16 Blue
P31 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Texas Glory ICT - 02
4 0 Sundodgers
P32 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 The Next Level -Worley
8 0 Mizuno Hawks Judge
Wednesday, June 27, 2018
Game Time Location Team Score Team
B13 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Texas Glory-TPA
10 4 New Lenox Lightning MH
B14 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Team CT
5 6 Eugene Ice
B17 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 USA Athletics Robles/Mora
5 9 Wasco Diamonds TM
B18 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Electric city heat
14 8 Oregon Blaze 16 Gold
B15 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 New Lenox Lightning MH
12 1 Team CT
B16 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Texas Glory-TPA
5 12 Eugene Ice
B19 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 USA Athletics Robles/Mora
12 6 Oregon Blaze 16 Gold
B20 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Wasco Diamonds TM
5 11 Electric city heat
B21 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 San Diego Legacy - Bender/Davis
3 19 ICE Blue
B22 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
12 2 Nor Cal Blast Haber
B25 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 USA Phenom Valentino
8 0 Illinois Sluggers Swiatkowski
B26 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Lady Lightning Gold
2 3 Utah Fastpitch Club
P33 12:00 PM Horseshoe Park - East Colorado Next Level (2018)
7 10 OC Batbusters - Montanez
P34 12:00 PM Horseshoe Park - West Finch's Aces 18u Many
4 4 Illinois Prospects
B23 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 San Diego Legacy - Bender/Davis
13 5 Nor Cal Blast Haber
B24 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 ICE Blue
0 10 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
B27 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Illinois Sluggers Swiatkowski
3 11 Lady Lightning Gold
B28 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 USA Phenom Valentino
2 3 Utah Fastpitch Club
P35 2:00 PM Horseshoe Park - East CA Grapettes - Ward
5 7 Bat Company Ackerman
P36 2:00 PM Horseshoe Park - West Chicago Cheetahs SB
0 12 Diamond Sports Hotshots Ortiz
B29 4:00 PM Highline Park - Field 2 Ohana Tigers Indian
18 9 Mizuno Hawks Judge
B30 4:00 PM Highline Park - Field 3 Sundodgers
3 15 Colorado Angels - Waller
B33 4:00 PM Highline Park - Field 4 Texas Glory ICT - 02
5 6 Nationals 16 Blue
B34 4:00 PM Highline Park - Field 5 Ohio Lasers Green
9 1 The Next Level -Worley
B31 6:00 PM Highline Park - Field 3 Mizuno Hawks Judge
13 6 Sundodgers
B32 6:00 PM Highline Park - Field 2 Ohana Tigers Indian
6 11 Colorado Angels - Waller
B35 6:00 PM Highline Park - Field 5 Texas Glory ICT - 02
1 14 The Next Level -Worley
B36 6:00 PM Highline Park - Field 4 Nationals 16 Blue
2 7 Ohio Lasers Green
Thursday, June 28, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Highline Park - Field 3 Chicago Cheetahs CS
7 13 Athletics-Mercado/Nalley
B2 8:00 AM Highline Park - Field 4 NW Lady Bandits- Black
10 0 Impact Gold Futures 16U
B9 8:00 AM Highline Park - Field 5 OC Batbusters - Montanez
16 2 Illinois Prospects
B3 10:00 AM Highline Park - Field 4 Chicago Cheetahs CS
1 11 Impact Gold Futures 16U
B4 10:00 AM Highline Park - Field 3 Athletics-Mercado/Nalley
9 3 NW Lady Bandits- Black
B10 10:00 AM Highline Park - Field 5 Bat Company Ackerman
12 3 Diamond Sports Hotshots Ortiz
B5 12:00 PM Highline Park - Field 3 Colorado Next Level (2018)
5 6 Finch's Aces 18u Many
B6 12:00 PM Highline Park - Field 4 CA Grapettes - Ward
8 13 Chicago Cheetahs SB
B12 12:00 PM Highline Park - Field 5 OC Batbusters - Montanez
10 2 Bat Company Ackerman
B7 2:00 PM Highline Park - Field 4 Colorado Next Level (2018)
9 1 CA Grapettes - Ward
B8 2:00 PM Highline Park - Field 3 Finch's Aces 18u Many
3 11 Chicago Cheetahs SB
B11 2:00 PM Highline Park - Field 5 Illinois Prospects
8 5 Diamond Sports Hotshots Ortiz
Friday, June 29, 2018
Game Time Location Team Score Team
B37 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Oregon Blaze 16 Gold
5 6 Texas Glory ICT - 02
B53 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Team CT
2 11 Sundodgers
B69 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 CA Grapettes - Ward
9 3 Illinois Sluggers Swiatkowski
B85 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Diamond Sports Hotshots Ortiz
11 0 Nor Cal Blast Haber
B38 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Athletics-Mercado/Nalley
10 7 Texas Glory ICT - 02
B39 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Mizuno Hawks Judge
1 7 ICE Blue
B70 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 OC Batbusters - Montanez
10 0 CA Grapettes - Ward
B71 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Finch's Aces 18u Many
5 6 Texas Glory-TPA
B54 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Chicago Cheetahs SB
2 11 Sundodgers
B55 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 USA Athletics Robles/Mora
0 5 NW Lady Bandits- Black
B86 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Eugene Ice
6 4 Diamond Sports Hotshots Ortiz
B87 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Wasco Diamonds TM
5 6 Bat Company Ackerman
B40 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Colorado Next Level (2018)
1 18 Ohio Lasers Green
B41 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 New Lenox Lightning MH
10 1 Electric city heat
B72 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 San Diego Legacy - Bender/Davis
2 4 Ohana Tigers Indian
B73 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Chicago Cheetahs CS
9 1 Utah Fastpitch Club
B56 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Lady Lightning Gold
6 17 Nationals 16 Blue
B57 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Illinois Prospects
4 5 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
B88 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 The Next Level -Worley
4 2 USA Phenom Valentino
B89 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Impact Gold Futures 16U
10 9 Colorado Angels - Waller
B45 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Athletics-Mercado/Nalley
3 8 ICE Blue
B61 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Sundodgers
8 6 NW Lady Bandits- Black
B62 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Nationals 16 Blue
11 7 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
B77 6:00 PM Highline Park - Field 4 OC Batbusters - Montanez
3 1 Texas Glory-TPA
B78 6:00 PM Highline Park - Field 5 Ohana Tigers Indian
8 7 Chicago Cheetahs CS
B93 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Eugene Ice
1 7 Bat Company Ackerman
B46 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Ohio Lasers Green
10 0 New Lenox Lightning MH
B94 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 The Next Level -Worley
8 0 Impact Gold Futures 16U
Saturday, June 30, 2018
Game Time Location Team Score Team
B42 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Oregon Blaze 16 Gold
12 13 Texas Glory ICT - 02
B43 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 Colorado Next Level (2018)
11 9 Electric city heat
B58 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Team CT
3 17 Chicago Cheetahs SB
B59 8:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Lady Lightning Gold
11 2 Illinois Prospects
B44 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 1 Texas Glory ICT - 02
6 9 Mizuno Hawks Judge
B49 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 2 ICE Blue
0 14 Ohio Lasers Green
B60 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 3 Chicago Cheetahs SB
1 8 USA Athletics Robles/Mora
B65 10:00 AM Arapahoe Little League - Field 4 Sundodgers
5 4 Nationals 16 Blue
B64 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
11 1 USA Athletics Robles/Mora
B74 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Illinois Sluggers Swiatkowski
5 6 CA Grapettes - Ward
B75 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 San Diego Legacy - Bender/Davis
2 13 Utah Fastpitch Club
B81 12:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 OC Batbusters - Montanez
22 4 Ohana Tigers Indian
B90 12:00 PM Horseshoe Park - East Nor Cal Blast Haber
3 2 Diamond Sports Hotshots Ortiz
B91 12:00 PM Horseshoe Park - West USA Phenom Valentino
5 4 Colorado Angels - Waller
B47 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 3 Colorado Next Level (2018)
8 11 Athletics-Mercado/Nalley
B63 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Lady Lightning Gold
4 7 NW Lady Bandits- Black
B76 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 CA Grapettes - Ward
6 3 Finch's Aces 18u Many
B79 2:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 Utah Fastpitch Club
13 2 Texas Glory-TPA
B92 2:00 PM Horseshoe Park - East Nor Cal Blast Haber
6 15 Wasco Diamonds TM
B97 2:00 PM Horseshoe Park - West Bat Company Ackerman
2 4 The Next Level -Worley
B48 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 New Lenox Lightning MH
12 7 Mizuno Hawks Judge
B66 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
5 4 NW Lady Bandits- Black
B80 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Chicago Cheetahs CS
7 6 CA Grapettes - Ward
B95 4:00 PM Horseshoe Park - West USA Phenom Valentino
5 8 Eugene Ice
B96 4:00 PM Horseshoe Park - East Impact Gold Futures 16U
18 8 Wasco Diamonds TM
B50 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 New Lenox Lightning MH
4 7 Athletics-Mercado/Nalley
B82 6:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Chicago Cheetahs CS
10 9 Utah Fastpitch Club
B98 6:00 PM Horseshoe Park - East Impact Gold Futures 16U
9 6 Eugene Ice
B100 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
16 2 Ohana Tigers Indian
B101 8:00 PM Arapahoe Little League - Field 4 Bat Company Ackerman
12 9 Athletics-Mercado/Nalley
B102 8:00 PM Horseshoe Park - East ICE Blue
13 10 Chicago Cheetahs CS
B103 8:00 PM Horseshoe Park - West Impact Gold Futures 16U
7 3 Nationals 16 Blue
Sunday, July 01, 2018
Game Time Location Team Score Team
B104 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Ohio Lasers Green
17 0 Missouri So Cal Athletics - Heinlein
B105 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Sundodgers
2 1 Bat Company Ackerman
B106 8:00 AM Olympic Park - Field 3 The Next Level -Worley
12 4 ICE Blue
B107 8:00 AM Olympic Park - Field 4 OC Batbusters - Montanez
8 0 Impact Gold Futures 16U
B108 10:00 AM Olympic Park - Field 1 Ohio Lasers Green
8 5 Sundodgers
B109 10:00 AM Olympic Park - Field 4 The Next Level -Worley
10 2 OC Batbusters - Montanez
B110 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Ohio Lasers Green
15 7 The Next Level -Worley

Bracket

Box Bracket A
Box Bracket B
Box Bracket C
Box Bracket D
Box Bracket E
Box Bracket F
Box Bracket G
Box Bracket H
Box Bracket I
Team to Championship Single
Team to Championship Single
Team to Championship Single
Team to Championship Single
Team to Championship Single
Team to Championship Single
Team to Championship Single
Team to Championship Single
16 OPEN DOUBLE ELIMINATION BRACKET I
16 OPEN DOUBLE ELIMINATION BRACKET II
16 OPEN DOUBLE ELIMINATION BRACKET III
16 OPEN DOUBLE ELIMINATION BRACKET IV
16 OPEN CHAMPIONSHIP SINGLE ELIMINATION
Athletics-Mercado/Nalley
Impact Gold Futures 16U
Chicago Cheetahs SB
Colorado Next Level (2018)
OC Batbusters - Montanez
Illinois Prospects
Eugene Ice
New Lenox Lightning MH
Electric city heat
USA Athletics Robles/Mora
Missouri So Cal Athletics - Heinlein
San Diego Legacy - Bender/Davis
Utah Fastpitch Club
Lady Lightning Gold
Colorado Angels - Waller
Mizuno Hawks Judge
Ohio Lasers Green
The Next Level -Worley
The Next Level -Worley
Team to Championship Single
Ohio Lasers Green
FIREWORKS OPEN CHAMPIONS
Ohio Lasers Green
Team to Championship Single
Sundodgers
Team to Championship Single
OC Batbusters - Montanez
Team to Championship Single
NW Lady Bandits- Black - 10
B2 - Thu 6/28 8:00AM Highline Park - Field 4
Impact Gold Futures 16U - 0
Athletics-Mercado/Nalley - 9
B4 - Thu 6/28 10:00AM Highline Park - Field 3
NW Lady Bandits- Black - 3
Chicago Cheetahs CS - 7
B1 - Thu 6/28 8:00AM Highline Park - Field 3
Athletics-Mercado/Nalley - 13
Chicago Cheetahs CS - 1
B3 - Thu 6/28 10:00AM Highline Park - Field 4
Impact Gold Futures 16U - 11
CA Grapettes - Ward - 8
B6 - Thu 6/28 12:00PM Highline Park - Field 4
Chicago Cheetahs SB - 13
Finch's Aces 18u Many - 3
B8 - Thu 6/28 2:00PM Highline Park - Field 3
Chicago Cheetahs SB - 11
Colorado Next Level (2018) - 5
B5 - Thu 6/28 12:00PM Highline Park - Field 3
Finch's Aces 18u Many - 6
Colorado Next Level (2018) - 9
B7 - Thu 6/28 2:00PM Highline Park - Field 4
CA Grapettes - Ward - 1
Bat Company Ackerman - 12
B10 - Thu 6/28 10:00AM Highline Park - Field 5
Diamond Sports Hotshots Ortiz - 3
OC Batbusters - Montanez - 10
B12 - Thu 6/28 12:00PM Highline Park - Field 5
Bat Company Ackerman - 2
OC Batbusters - Montanez - 16
B9 - Thu 6/28 8:00AM Highline Park - Field 5
Illinois Prospects - 2
Illinois Prospects - 8
B11 - Thu 6/28 2:00PM Highline Park - Field 5
Diamond Sports Hotshots Ortiz - 5
Team CT - 5
B14 - Wed 6/27 8:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Eugene Ice - 6
Texas Glory-TPA - 5
B16 - Wed 6/27 10:00AM Arapahoe Little League - Field 1
Eugene Ice - 12
Texas Glory-TPA - 10
B13 - Wed 6/27 8:00AM Arapahoe Little League - Field 1
New Lenox Lightning MH - 4
New Lenox Lightning MH - 12
B15 - Wed 6/27 10:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Team CT - 1
Electric city heat - 14
B18 - Wed 6/27 8:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Oregon Blaze 16 Gold - 8
Wasco Diamonds TM - 5
B20 - Wed 6/27 10:00AM Arapahoe Little League - Field 3
Electric city heat - 11
USA Athletics Robles/Mora - 5
B17 - Wed 6/27 8:00AM Arapahoe Little League - Field 3
Wasco Diamonds TM - 9
USA Athletics Robles/Mora - 12
B19 - Wed 6/27 10:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Oregon Blaze 16 Gold - 6
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 12
B22 - Wed 6/27 12:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Nor Cal Blast Haber - 2
ICE Blue - 0
B24 - Wed 6/27 2:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 10
San Diego Legacy - Bender/Davis - 3
B21 - Wed 6/27 12:00PM Arapahoe Little League - Field 1
ICE Blue - 19
San Diego Legacy - Bender/Davis - 13
B23 - Wed 6/27 2:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Nor Cal Blast Haber - 5
Lady Lightning Gold - 2
B26 - Wed 6/27 12:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Utah Fastpitch Club - 3
USA Phenom Valentino - 2
B28 - Wed 6/27 2:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Utah Fastpitch Club - 3
USA Phenom Valentino - 8
B25 - Wed 6/27 12:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Illinois Sluggers Swiatkowski - 0
Illinois Sluggers Swiatkowski - 3
B27 - Wed 6/27 2:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Lady Lightning Gold - 11
Sundodgers - 3
B30 - Wed 6/27 4:00PM Highline Park - Field 3
Colorado Angels - Waller - 15
Ohana Tigers Indian - 6
B32 - Wed 6/27 6:00PM Highline Park - Field 2
Colorado Angels - Waller - 11
Ohana Tigers Indian - 18
B29 - Wed 6/27 4:00PM Highline Park - Field 2
Mizuno Hawks Judge - 9
Mizuno Hawks Judge - 13
B31 - Wed 6/27 6:00PM Highline Park - Field 3
Sundodgers - 6
Ohio Lasers Green - 9
B34 - Wed 6/27 4:00PM Highline Park - Field 5
The Next Level -Worley - 1
Nationals 16 Blue - 2
B36 - Wed 6/27 6:00PM Highline Park - Field 4
Ohio Lasers Green - 7
Texas Glory ICT - 02 - 5
B33 - Wed 6/27 4:00PM Highline Park - Field 4
Nationals 16 Blue - 6
Texas Glory ICT - 02 - 1
B35 - Wed 6/27 6:00PM Highline Park - Field 5
The Next Level -Worley - 14
Ohio Lasers Green - 10
B46 - Fri 6/29 8:00PM Arapahoe Little League - Field 1
New Lenox Lightning MH - 0
Oregon Blaze 16 Gold - 5
B37 - Fri 6/29 8:00AM Arapahoe Little League - Field 1
Texas Glory ICT - 02 - 6
Athletics-Mercado/Nalley - 3
B45 - Fri 6/29 6:00PM Arapahoe Little League - Field 1
ICE Blue - 8
ICE Blue - 0
B49 - Sat 6/30 10:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Ohio Lasers Green - 14
New Lenox Lightning MH - 10
B41 - Fri 6/29 2:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Electric city heat - 1
Colorado Next Level (2018) - 1
B40 - Fri 6/29 2:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Ohio Lasers Green - 18
Mizuno Hawks Judge - 1
B39 - Fri 6/29 10:00AM Arapahoe Little League - Field 2
ICE Blue - 7
Athletics-Mercado/Nalley - 10
B38 - Fri 6/29 10:00AM Arapahoe Little League - Field 1
Texas Glory ICT - 02 - 7
Colorado Next Level (2018) - 8
B47 - Sat 6/30 2:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Athletics-Mercado/Nalley - 11
Texas Glory ICT - 02 - 6
B44 - Sat 6/30 10:00AM Arapahoe Little League - Field 1
Mizuno Hawks Judge - 9
Colorado Next Level (2018) - 11
B43 - Sat 6/30 8:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Electric city heat - 9
ICE Blue
B51
Athletics-Mercado/Nalley
New Lenox Lightning MH - 4
B50 - Sat 6/30 6:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Athletics-Mercado/Nalley - 7
New Lenox Lightning MH - 12
B48 - Sat 6/30 4:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Mizuno Hawks Judge - 7
Oregon Blaze 16 Gold - 12
B42 - Sat 6/30 8:00AM Arapahoe Little League - Field 1
Texas Glory ICT - 02 - 13
Nationals 16 Blue - 11
B62 - Fri 6/29 6:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 7
Team CT - 2
B53 - Fri 6/29 8:00AM Arapahoe Little League - Field 2
Sundodgers - 11
Sundodgers - 8
B61 - Fri 6/29 6:00PM Arapahoe Little League - Field 3
NW Lady Bandits- Black - 6
Sundodgers - 5
B65 - Sat 6/30 10:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Nationals 16 Blue - 4
Illinois Prospects - 4
B57 - Fri 6/29 4:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 5
Lady Lightning Gold - 6
B56 - Fri 6/29 4:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Nationals 16 Blue - 17
USA Athletics Robles/Mora - 0
B55 - Fri 6/29 12:00PM Arapahoe Little League - Field 2
NW Lady Bandits- Black - 5
Chicago Cheetahs SB - 2
B54 - Fri 6/29 12:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Sundodgers - 11
Lady Lightning Gold - 4
B63 - Sat 6/30 2:00PM Arapahoe Little League - Field 4
NW Lady Bandits- Black - 7
Chicago Cheetahs SB - 1
B60 - Sat 6/30 10:00AM Arapahoe Little League - Field 3
USA Athletics Robles/Mora - 8
Lady Lightning Gold - 11
B59 - Sat 6/30 8:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Illinois Prospects - 2
Nationals 16 Blue
B67
Missouri So Cal Athletics - Heinlein
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 5
B66 - Sat 6/30 4:00PM Arapahoe Little League - Field 4
NW Lady Bandits- Black - 4
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 11
B64 - Sat 6/30 12:00PM Arapahoe Little League - Field 3
USA Athletics Robles/Mora - 1
Team CT - 3
B58 - Sat 6/30 8:00AM Arapahoe Little League - Field 3
Chicago Cheetahs SB - 17
Ohana Tigers Indian - 8
B78 - Fri 6/29 6:00PM Highline Park - Field 5
Chicago Cheetahs CS - 7
CA Grapettes - Ward - 9
B69 - Fri 6/29 8:00AM Arapahoe Little League - Field 3
Illinois Sluggers Swiatkowski - 3
OC Batbusters - Montanez - 3
B77 - Fri 6/29 6:00PM Highline Park - Field 4
Texas Glory-TPA - 1
OC Batbusters - Montanez - 22
B81 - Sat 6/30 12:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Ohana Tigers Indian - 4
Chicago Cheetahs CS - 9
B73 - Fri 6/29 2:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Utah Fastpitch Club - 1
San Diego Legacy - Bender/Davis - 2
B72 - Fri 6/29 2:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Ohana Tigers Indian - 4
Finch's Aces 18u Many - 5
B71 - Fri 6/29 10:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Texas Glory-TPA - 6
OC Batbusters - Montanez - 10
B70 - Fri 6/29 10:00AM Arapahoe Little League - Field 3
CA Grapettes - Ward - 0
Utah Fastpitch Club - 13
B79 - Sat 6/30 2:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Texas Glory-TPA - 2
CA Grapettes - Ward - 6
B76 - Sat 6/30 2:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Finch's Aces 18u Many - 3
San Diego Legacy - Bender/Davis - 2
B75 - Sat 6/30 12:00PM Arapahoe Little League - Field 2
Utah Fastpitch Club - 13
Ohana Tigers Indian
B83
Chicago Cheetahs CS
Chicago Cheetahs CS - 10
B82 - Sat 6/30 6:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Utah Fastpitch Club - 9
Chicago Cheetahs CS - 7
B80 - Sat 6/30 4:00PM Arapahoe Little League - Field 1
CA Grapettes - Ward - 6
Illinois Sluggers Swiatkowski - 5
B74 - Sat 6/30 12:00PM Arapahoe Little League - Field 1
CA Grapettes - Ward - 6
The Next Level -Worley - 8
B94 - Fri 6/29 8:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Impact Gold Futures 16U - 0
Diamond Sports Hotshots Ortiz - 11
B85 - Fri 6/29 8:00AM Arapahoe Little League - Field 4
Nor Cal Blast Haber - 0
Eugene Ice - 1
B93 - Fri 6/29 6:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Bat Company Ackerman - 7
Bat Company Ackerman - 2
B97 - Sat 6/30 2:00PM Horseshoe Park - West
The Next Level -Worley - 4
Impact Gold Futures 16U - 10
B89 - Fri 6/29 4:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Colorado Angels - Waller - 9
The Next Level -Worley - 4
B88 - Fri 6/29 4:00PM Arapahoe Little League - Field 3
USA Phenom Valentino - 2
Wasco Diamonds TM - 5
B87 - Fri 6/29 12:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Bat Company Ackerman - 6
Eugene Ice - 6
B86 - Fri 6/29 12:00PM Arapahoe Little League - Field 3
Diamond Sports Hotshots Ortiz - 4
USA Phenom Valentino - 5
B95 - Sat 6/30 4:00PM Horseshoe Park - West
Eugene Ice - 8
Nor Cal Blast Haber - 6
B92 - Sat 6/30 2:00PM Horseshoe Park - East
Wasco Diamonds TM - 15
USA Phenom Valentino - 5
B91 - Sat 6/30 12:00PM Horseshoe Park - West
Colorado Angels - Waller - 4
Bat Company Ackerman
B99
Impact Gold Futures 16U
Impact Gold Futures 16U - 9
B98 - Sat 6/30 6:00PM Horseshoe Park - East
Eugene Ice - 6
Impact Gold Futures 16U - 18
B96 - Sat 6/30 4:00PM Horseshoe Park - East
Wasco Diamonds TM - 8
Nor Cal Blast Haber - 3
B90 - Sat 6/30 12:00PM Horseshoe Park - East
Diamond Sports Hotshots Ortiz - 2
The Next Level -Worley - 12
B106 - Sun 7/1 8:00AM Olympic Park - Field 3
ICE Blue - 4
Ohio Lasers Green - 15
B110 - Sun 7/1 12:00PM Olympic Park - Field 1
The Next Level -Worley - 7
OC Batbusters - Montanez - 8
B107 - Sun 7/1 8:00AM Olympic Park - Field 4
Impact Gold Futures 16U - 0
Sundodgers - 2
B105 - Sun 7/1 8:00AM Olympic Park - Field 2
Bat Company Ackerman - 1
The Next Level -Worley - 10
B109 - Sun 7/1 10:00AM Olympic Park - Field 4
OC Batbusters - Montanez - 2
Bat Company Ackerman - 12
B101 - Sat 6/30 8:00PM Arapahoe Little League - Field 4
Athletics-Mercado/Nalley - 9
ICE Blue - 13
B102 - Sat 6/30 8:00PM Horseshoe Park - East
Chicago Cheetahs CS - 10
Ohio Lasers Green - 17
B104 - Sun 7/1 8:00AM Olympic Park - Field 1
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 0
Missouri So Cal Athletics - Heinlein - 16
B100 - Sat 6/30 8:00PM Arapahoe Little League - Field 1
Ohana Tigers Indian - 2
Impact Gold Futures 16U - 7
B103 - Sat 6/30 8:00PM Horseshoe Park - West
Nationals 16 Blue - 3
Ohio Lasers Green - 8
B108 - Sun 7/1 10:00AM Olympic Park - Field 1
Sundodgers - 5