Lacrosse

Tournament Note

Laxfest 2017 has been CANCELLED due to inclement weather. Unfortunately, we will not be able to reschedule.

Boys 7/8

Hudson Laxfest 7/8 - Boys & Girls + 3/4 - Boys

May 7, 2017
Hudson, OH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Competitive
Team W L
Anthony Wayne Generals (Anthony Wayne, OH) 0 0
Perrysburg Yellow Jackets (Perrysburg, Ohio) 0 0
Medina 7/8 A (Medina, OH) 0 0
Jackson MS A team (Jackson Township, Ohio) 0 0
Kenston Youth Lacrosse - 7/8 A (Chagrin Falls, OH) 0 0
Green Lacrosse Club (Green, Ohio) 0 0
Mentor Youth Lacrosse 7/8 Red (Mentor, Ohio) 0 0
Strongsville Boys 7/8 Comp (Strongsville, Ohio) 0 0
Revere Lacrosse Club 7/8 A (Bath Richfield Copley West Akron, Ohio) 0 0
Chagrin Falls Black (Chagrin Falls, Ohio) 0 0
Ottawa Hills 7/8 (Ottawa Hills, Ohio) 0 0
Hudson 7/8 Vikings (Hudson, Ohio) 0 0
Avon Youth Purple 0 0
Developmental
Team W L
AVON YOUTH GOLD (AVON, OH) 0 0
Canfield Lacrosse (Canfield, OH) 0 0
Copley Lax Club (Copley, Oh) 0 0
Wadsworth 7/8 Boys Lacrosse (Wadsworth, OH) 0 0
Medina 7/8 B (Medina, OH) 0 0
Kenston Youth Lacrosse - 7/8 B (Chagrin Falls, OH) 0 0
Sylvania Lacrosse (Sylvania, OH) 0 0
Lake Blue Streaks (Uniontown, Ohio) 0 0
Cuyahoga Valley Christian Academy (Cuyahoga Falls, Ohio) 0 0
Lake Erie Lightning Boys 7/8 (Painesville, OH) 0 0
Mentor Youth Lacrosse 7/8 White (Mentor, Ohio) 0 0
Strongsville Boys 7/8 Green (Strongsville, Ohio) 0 0
Strongsville Boys 7/8 White (Strongsville, Ohio) 0 0
West Geauga Middle School (Chesterland, Ohio) 0 0
Brunswick Boys 7/8 Developmental (Brunswick, OH) 0 0
Revere Lacrosse Club 7/8 B (Bath Richfield Copley West Akron, Ohio) 0 0
Chagrin Falls Orange (Chagrin Falls, Ohio) 0 0
Hudson 7/8 Navy (Hudson, Ohio) 0 0
Hudson 7/8 Steel (Hudson, Ohio) 0 0
Jackson MS - B 0 0

Schedule

Filter by:

Sunday, May 07, 2017
Game Time Location Team Score Team
P2 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 4 Avon Youth Purple
Strongsville Boys 7/8 Comp
P3 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 2 Mentor Youth Lacrosse 7/8 Red
Revere Lacrosse Club 7/8 A
P5 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 3 Medina 7/8 A
Hudson 7/8 Vikings
P7 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 8 Hudson 7/8 Steel
AVON YOUTH GOLD
P9 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 9 Lake Blue Streaks
Lake Erie Lightning Boys 7/8
P14 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 7 Wadsworth 7/8 Boys Lacrosse
Mentor Youth Lacrosse 7/8 White
P8 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 7 Strongsville Boys 7/8 Green
Copley Lax Club
P10 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 9 Revere Lacrosse Club 7/8 B
Jackson MS - B
P11 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 8 Kenston Youth Lacrosse - 7/8 B
Cuyahoga Valley Christian Academy
P12 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 3 Medina 7/8 B
Strongsville Boys 7/8 White
P13 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 4 Canfield Lacrosse
Chagrin Falls Orange
P17 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 2 Jackson MS A team
Kenston Youth Lacrosse - 7/8 A
P6 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 7 Sylvania Lacrosse
West Geauga Middle School
P16 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 3 Medina 7/8 A
Green Lacrosse Club
P18 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 2 Chagrin Falls Black
Anthony Wayne Generals
P19 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 4 Mentor Youth Lacrosse 7/8 Red
Perrysburg Yellow Jackets
P20 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 9 Revere Lacrosse Club 7/8 A
Strongsville Boys 7/8 Comp
P21 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 8 Ottawa Hills 7/8
Hudson 7/8 Vikings
P15 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Brunswick Boys 7/8 Developmental
Hudson 7/8 Navy
P24 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 AVON YOUTH GOLD
Lake Blue Streaks
P27 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Jackson MS - B
Medina 7/8 B
P28 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Cuyahoga Valley Christian Academy
Canfield Lacrosse
P31 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Mentor Youth Lacrosse 7/8 White
Hudson 7/8 Steel
P33 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Avon Youth Purple
Jackson MS A team
P1 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Kenston Youth Lacrosse - 7/8 A
Ottawa Hills 7/8
P22 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Green Lacrosse Club
Anthony Wayne Generals
P23 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Sylvania Lacrosse
Strongsville Boys 7/8 Green
P26 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Lake Erie Lightning Boys 7/8
Kenston Youth Lacrosse - 7/8 B
P36 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Hudson 7/8 Vikings
Perrysburg Yellow Jackets
P37 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Chagrin Falls Black
Revere Lacrosse Club 7/8 A
P25 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Copley Lax Club
Revere Lacrosse Club 7/8 B
P29 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Strongsville Boys 7/8 White
Wadsworth 7/8 Boys Lacrosse
P30 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Chagrin Falls Orange
Brunswick Boys 7/8 Developmental
P32 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Hudson 7/8 Navy
West Geauga Middle School
P39 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Lake Blue Streaks
Hudson 7/8 Steel
P49 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Avon Youth Purple
Mentor Youth Lacrosse 7/8 Red
P4 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Perrysburg Yellow Jackets
Chagrin Falls Black
P34 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Medina 7/8 A
Kenston Youth Lacrosse - 7/8 A
P35 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Strongsville Boys 7/8 Comp
Ottawa Hills 7/8
P41 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Kenston Youth Lacrosse - 7/8 B
AVON YOUTH GOLD
P42 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Green Lacrosse Club
Jackson MS A team
P43 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Canfield Lacrosse
Lake Erie Lightning Boys 7/8
P38 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Strongsville Boys 7/8 Green
Medina 7/8 B
P40 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Revere Lacrosse Club 7/8 B
Sylvania Lacrosse
P44 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Wadsworth 7/8 Boys Lacrosse
Jackson MS - B
P45 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Brunswick Boys 7/8 Developmental
Cuyahoga Valley Christian Academy
P46 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Strongsville Boys 7/8 White
Copley Lax Club
P48 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Hudson 7/8 Navy
Mentor Youth Lacrosse 7/8 White
P47 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 West Geauga Middle School
Chagrin Falls Orange
P50 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 12 (Malson- turf) Hudson 7/8 Vikings
Anthony Wayne Generals

Bracket

No Bracket Games for this Division