Lacrosse

Tournament Note

Laxfest 2017 has been CANCELLED due to inclement weather. Unfortunately, we will not be able to reschedule.

Boys 5/6

Hudson Laxfest 5/6 - Boys & Girls & 3/4 -Girls

May 6, 2017
Hudson, OH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Boys 5/6 Competitive
Team W L
AVON YOUTH PURPLE (AVON, OH) 0 0
Wadsworth 5/6 Boys Lacrosse (Wadsworth, OH) 0 0
Perrysburg Yellow Jackets (Perrysburg, Ohio) 0 0
Jackson Youth A team (Jackson Township, Ohio) 0 0
Kenston Youth Lacrosse - 5/6 A (Chagrin Falls, OH) 0 0
Medina Boys 5-6A (Medina, Ohio) 0 0
Mentor Youth Lacrosse 5/6 Red (Mentor, Ohio) 0 0
Raider Youth Lacrosse 5/6 I (Shaker Heights, OH) 0 0
Solon Lacrosse Club 5/6 Blue (Solon, Ohio) 0 0
Strongsville Boys 5/6 Comp (Strongsville, Ohio) 0 0
Revere Lacrosse Club 5 / 6 A ("Bath Richfield Copley West Akron", Ohio) 0 0
Chagrin Falls Black (Chagrin Falls, Ohio) 0 0
Hoover Vikings A (North Canton, OH) 0 0
Hudson 5/6 Eagles (Hudson, Ohio) 0 0
Rocky River - Maroon 0 0
Boys 5/6 Developmental
Team W L
AVON YOUTH GOLD (AVON, OH) 0 0
Canfield Lacrosse (Canfield, OH) 0 0
Copley Lax Club (Copley, Oh) 0 0
Anthony Wayne Generals (Anthony Wayne, OH) 0 0
Holy Cross Academy 5/6 (New Caslte, Pa) 0 0
Jackson Youth b team (Jackson Township, Ohio) 0 0
Kenston Youth Lacrosse - 5/6 B (Chagrin Falls, OH) 0 0
Sylvania Lacrosse (Sylvania, OH) 0 0
Medina Boys 5-6B (Medina, Ohio) 0 0
Rocky River - White (Rocky River, Ohio) 0 0
Lake Erie Lightning Boys 5/6 (Painesville, OH) 0 0
Mentor Youth Lacrosse 5/6 White (Mentor, Ohio) 0 0
Avon Lake Boys Youth B (Avon Lake, Ohio) 0 0
Raider Youth Lacrosse 5/6 II (Shaker Heights, OH) 0 0
Solon Lacrosse Club 5/6 White (Solon, Ohio) 0 0
Strongsville Boys 5/6 Dev (Strongsville, Ohio) 0 0
Brunswick Boys 5/6 Developmental (Brunswick, OH) 0 0
Copley Lax Club 5/6 B (Copley, Oh) 0 0
Revere Lacrosse Club 5 / 6 B ("Bath Richfield Copley West Akron", Ohio) 0 0
Chagrin Falls Orange (Chagrin Falls, Ohio) 0 0
Hudson 5/6 Blue (Hudson, Ohio) 0 0
Hudson 5/6 Silver (Hudson, Ohio) 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, May 06, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 2 Hoover Vikings A
Mentor Youth Lacrosse 5/6 Red
P4 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 3 Raider Youth Lacrosse 5/6 I
Kenston Youth Lacrosse - 5/6 A
P5 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 4 Solon Lacrosse Club 5/6 Blue
Rocky River - Maroon
P7 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 7 Strongsville Boys 5/6 Comp
Chagrin Falls Black
P8 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 8 Hudson 5/6 Blue
Copley Lax Club 5/6 B
P9 9:00 AM Hudson Schools Campus - Field 9 Raider Youth Lacrosse 5/6 II
Copley Lax Club
P2 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 2 AVON YOUTH PURPLE
Hudson 5/6 Eagles
P6 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 3 Revere Lacrosse Club 5 / 6 A
Medina Boys 5-6A
P10 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 4 Solon Lacrosse Club 5/6 White
Avon Lake Boys Youth B
P12 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 7 Brunswick Boys 5/6 Developmental
Jackson Youth b team
P13 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 8 Canfield Lacrosse
Rocky River - White
P14 10:00 AM Hudson Schools Campus - Field 9 Chagrin Falls Orange
Strongsville Boys 5/6 Dev
P3 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 2 Jackson Youth A team
Wadsworth 5/6 Boys Lacrosse
P11 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 7 Holy Cross Academy 5/6
Kenston Youth Lacrosse - 5/6 B
P15 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 8 Anthony Wayne Generals
Revere Lacrosse Club 5 / 6 B
P16 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 9 Mentor Youth Lacrosse 5/6 White
Lake Erie Lightning Boys 5/6
P24 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 3 Rocky River - Maroon
Strongsville Boys 5/6 Comp
P39 11:00 AM Hudson Schools Campus - Field 4 Solon Lacrosse Club 5/6 Blue
Mentor Youth Lacrosse 5/6 Red
P17 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Sylvania Lacrosse
Medina Boys 5-6B
P18 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Hudson 5/6 Silver
AVON YOUTH GOLD
P19 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Perrysburg Yellow Jackets
Hoover Vikings A
P21 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Hudson 5/6 Eagles
Raider Youth Lacrosse 5/6 I
P23 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Kenston Youth Lacrosse - 5/6 A
Revere Lacrosse Club 5 / 6 A
P25 12:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Medina Boys 5-6A
Chagrin Falls Black
P20 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Mentor Youth Lacrosse 5/6 Red
Jackson Youth A team
P22 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Wadsworth 5/6 Boys Lacrosse
Solon Lacrosse Club 5/6 Blue
P26 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Copley Lax Club 5/6 B
Raider Youth Lacrosse 5/6 II
P27 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Hudson 5/6 Blue
Solon Lacrosse Club 5/6 White
P28 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Copley Lax Club
Holy Cross Academy 5/6
P32 1:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Rocky River - White
Anthony Wayne Generals
P29 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Avon Lake Boys Youth B
Brunswick Boys 5/6 Developmental
P30 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Kenston Youth Lacrosse - 5/6 B
Canfield Lacrosse
P31 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Jackson Youth b team
Chagrin Falls Orange
P33 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Strongsville Boys 5/6 Dev
Mentor Youth Lacrosse 5/6 White
P37 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 AVON YOUTH PURPLE
Perrysburg Yellow Jackets
P42 2:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Chagrin Falls Black
Kenston Youth Lacrosse - 5/6 A
P34 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Revere Lacrosse Club 5 / 6 B
Sylvania Lacrosse
P35 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Lake Erie Lightning Boys 5/6
Hudson 5/6 Silver
P36 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Medina Boys 5-6B
AVON YOUTH GOLD
P40 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Wadsworth 5/6 Boys Lacrosse
Hudson 5/6 Eagles
P41 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Strongsville Boys 5/6 Comp
Revere Lacrosse Club 5 / 6 A
P43 3:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Medina Boys 5-6A
Rocky River - Maroon
P38 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Jackson Youth A team
Raider Youth Lacrosse 5/6 I
P44 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Solon Lacrosse Club 5/6 White
Copley Lax Club 5/6 B
P45 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 Holy Cross Academy 5/6
Raider Youth Lacrosse 5/6 II
P46 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 12 (Malson- turf) Brunswick Boys 5/6 Developmental
Hudson 5/6 Blue
P48 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Chagrin Falls Orange
Avon Lake Boys Youth B
P49 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Anthony Wayne Generals
Kenston Youth Lacrosse - 5/6 B
P55 4:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 AVON YOUTH PURPLE
Hoover Vikings A
P47 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 9 Canfield Lacrosse
Copley Lax Club
P50 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 3 Mentor Youth Lacrosse 5/6 White
Jackson Youth b team
P51 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 7 Sylvania Lacrosse
Rocky River - White
P52 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 8 Hudson 5/6 Silver
Strongsville Boys 5/6 Dev
P53 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 4 AVON YOUTH GOLD
Revere Lacrosse Club 5 / 6 B
P54 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 2 Medina Boys 5-6B
Lake Erie Lightning Boys 5/6
P56 5:00 PM Hudson Schools Campus - Field 12 (Malson- turf) Hudson 5/6 Eagles
Perrysburg Yellow Jackets

Bracket

No Bracket Games for this Division