Basketball

Boys - 11U

ZG NY State Championships

Apr 28 - 30, 2017
NY
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

champion
Lightning - Rosenoff

Boys - 11U Champion

Fri Apr 28, 2017 - Sun Apr 30, 2017

Schedule

Filter by:

Friday, April 28, 2017
Game Time Location Team Score Team
P4 6:55 PM A. Island Garden - Court 1 Primetime
65 50 Lightning - Rothman
P5 6:55 PM A. Island Garden - Court 2 Queens Pythons - Yellow
66 6 Lightning - Heenan
P21 7:55 PM C. SUNY Old Westbury - Court 9 Riverside Hawks - Drew
20 0 NY Gauchos - Black
P23 8:55 PM A. Island Garden - Court 3 Lightning - Rothman
47 69 Queens Pythons - Yellow
P24 8:55 PM A. Island Garden - Court 1 Primetime
59 6 Lightning - Heenan
Saturday, April 29, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM L. Ardsley High School - Court 31 Riverside Hawks - Drew
37 9 RJS Avengers - Sales
P2 9:00 AM G. House of Sports - Court 19 Tri State Thunder - Red
42 32 Castle Athletics
P3 9:00 AM F. Hooperstown - Court 17 NY Gauchos - Black
0 20 Riverside Hawks - Lefty
P57 9:00 AM H. Sarah Lawrence College - Court 22 Pelham Pelicans
36 9 Fenom Fire - Blue
P59 9:00 AM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Greenwich Stars - Blue
23 33 Scarsdale Sharks - Gold
P10 10:05 AM B Garden City - Court 5 Lightning - Rosenoff
57 33 Lightning - LoCastro
P11 10:05 AM B Garden City - Court 6 LWB Skyscrapers
36 13 RJS Avengers - Mike
P33 10:05 AM C. SUNY Old Westbury - Court 8 Lightning - Kiggins 1
32 6 Lightning - Joyce
P20 11:00 AM G. House of Sports - Court 19 RJS Avengers - Sales
32 31 Tri State Thunder - Red
P22 11:00 AM F. Hooperstown - Court 17 Castle Athletics
37 40 Riverside Hawks - Lefty
P37 11:00 AM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Greenwich Stars - Blue
45 5 Fenom Fire - Blue
P38 11:00 AM H. Sarah Lawrence College - Court 22 Scarsdale Sharks - Gold
40 24 Pelham Pelicans
P50 11:10 AM E. SUSA - Court 15 BSNY Metro
35 21 Lightning - Mauer
P36 12:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Fenom Fire - Orange
38 12 Hooperstown Huskies
P15 12:15 PM C. SUNY Old Westbury - Court 9 Lightning - Joyce
20 0 Team Overtime - Aaron
P29 12:15 PM B Garden City - Court 5 Lightning - LoCastro
21 41 LWB Skyscrapers
P30 12:15 PM B Garden City - Court 6 Lightning - Rosenoff
68 7 RJS Avengers - Mike
P16 1:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Fenom Fire - Orange
42 21 Edge Athletics
P14 1:20 PM C. SUNY Old Westbury - Court 9 Empire Basketball
38 41 Lightning - Kiggins 1
P17 2:00 PM I. Brewster Sports Center - Court 25 Metro Mambas
27 5 Hooperstown Huskies
P19 2:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Greenwich GBA
22 34 Pelham Pelicans
P9 3:30 PM C. SUNY Old Westbury - Court 8 Team Overtime - Eric
21 48 Lightning - Kiggins 2
P13 3:30 PM D. LIU POST - Court 12 Asphalt Green - Yellow
15 35 BSNY Metro
P8 4:35 PM D. LIU POST - Court 11 Asphalt Green - Blue
30 38 Queens Pythons - Blue
P34 4:35 PM E. SUSA - Court 14 Empire Basketball
37 41 Team Overtime - Aaron
P6 5:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 22 Marksmen Basketball
48 19 Westport Allstars
P7 5:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 23 U1 Pythons
9 29 Greenwich Stars - White
P35 5:00 PM I. Brewster Sports Center - Court 25 Edge Athletics
5 30 Metro Mambas
P42 5:40 PM A. Island Garden - Court 3 Lightning - Heenan
20 45 Lightning - Rothman
P51 5:40 PM D. LIU POST - Court 12 Lightning - Freeman
0 20 Asphalt Green - Yellow
P27 6:45 PM D. LIU POST - Court 11 Queens Pythons - Blue
48 21 Team Overtime - Eric
P28 6:45 PM D. LIU POST - Court 12 Asphalt Green - Blue
32 41 Lightning - Kiggins 2
P26 7:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Marksmen Basketball
45 13 Greenwich Stars - White
P25 9:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 22 Westport Allstars
33 19 U1 Pythons
Sunday, April 30, 2017
Game Time Location Team Score Team
P40 8:00 AM G. House of Sports - Court 18 Riverside Hawks - Lefty
30 50 Tri State Thunder - Red
P44 8:00 AM G. House of Sports - Court 19 Greenwich Stars - White
26 56 Westport Allstars
P41 9:00 AM F. Hooperstown - Court 17 Castle Athletics
18 38 Riverside Hawks - Drew
P49 9:00 AM E. SUSA - Court 14 Lightning - Rosenoff
42 28 LWB Skyscrapers
P56 9:00 AM H. Sarah Lawrence College - Court 22 Greenwich GBA
14 49 Greenwich Stars - Blue
P45 10:00 AM I. Brewster Sports Center - Court 25 Marksmen Basketball
59 7 U1 Pythons
P46 10:05 AM C. SUNY Old Westbury - Court 9 Lightning - Kiggins 2
36 42 Queens Pythons - Blue
P48 10:05 AM B Garden City - Court 5 RJS Avengers - Mike
21 26 Lightning - LoCastro
P18 11:00 AM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Fenom Fire - Blue
6 42 Scarsdale Sharks - Gold
P43 11:10 AM C. SUNY Old Westbury - Court 9 Primetime
41 45 Queens Pythons - Yellow
P54 12:00 PM G. House of Sports - Court 19 Hooperstown Huskies
25 23 Edge Athletics
P31 12:15 PM B Garden City - Court 6 Lightning - Mauer
32 42 Asphalt Green - Yellow
P32 12:15 PM B Garden City - Court 7 Lightning - Freeman
30 31 BSNY Metro
P52 12:15 PM C. SUNY Old Westbury - Court 9 Team Overtime - Aaron
34 33 Lightning - Kiggins 1
P53 12:15 PM C. SUNY Old Westbury - Court 8 Empire Basketball
30 10 Lightning - Joyce
P39 1:00 PM I. Brewster Sports Center - Court 24 NY Gauchos - Black
0 20 RJS Avengers - Sales
P55 1:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 23 Fenom Fire - Orange
38 36 Metro Mambas
P58 1:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 22 Greenwich GBA
6 40 Scarsdale Sharks - Gold*
P47 1:20 PM B Garden City - Court 6 Asphalt Green - Blue
45 18 Team Overtime - Eric
B3 2:25 PM C. SUNY Old Westbury - Court 8 [1] Queens Pythons - Blue
36 25 [1] Team Overtime - Aaron
B5 2:25 PM C. SUNY Old Westbury - Court 10 [1] Queens Pythons - Yellow
0 20 [2] Primetime
P12 2:25 PM B Garden City - Court 6 Lightning - Freeman
33 26 Lightning - Mauer
B1 4:00 PM H. Sarah Lawrence College - Court 22 [1] Marksmen Basketball
[1] Scarsdale Sharks - Gold
B6 4:00 PM G. House of Sports - Court 20 Riverside Hawks - Drew
50 8 [1] Fenom Fire - Orange
B4 4:35 PM C. SUNY Old Westbury - Court 8 [1] Lightning - Rosenoff
49 9 [1] BSNY Metro
B2 6:00 PM G. House of Sports - Court 21 Riverside Hawks - Drew
Bracket Winner B1