Lacrosse

Boys U13

Florida Lacrosse Cup 2017

Jun 17 - 18, 2017
Boca Raton, FL • Delray Beach, FL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Xtreme West - U13

Boys U13 Champion

Sat Jun 17, 2017 - Sun Jun 18, 2017

Pool Standings

A
Team W L
GD
GS
GA
Barracudas U13 Navy 3 0 14 25 11
Ohana Lacrosse Comany 2 1 2 17 15
Viera Venom 1 2 4 21 17
Snipers Orange (ph) 1 2 -7 16 23
Xtreme East - U13 0 3 -15 10 25
B
Team W L
GD
GS
GA
Xtreme West - U13 3 0 26 32 6
Florida Elite 2 1 10 24 14
Snipers Black (ph) 2 1 7 25 18
FCA 1 2 -7 11 18
Barracudas U13 Orange 0 3 -34 5 39

Schedule

Filter by:

Saturday, June 17, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 2 Barracudas U13 Navy
6 3 Ohana Lacrosse Comany
P2 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 3 Xtreme East - U13
5 9 Snipers Orange (ph)
P4 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 5 Barracudas U13 Orange
3 16 Florida Elite
P7 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 4 Snipers Black (ph)
1 11 Xtreme West - U13
P3 11:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 5 Xtreme West - U13
13 2 FCA
P5 11:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 2 Viera Venom
7 8 Barracudas U13 Navy
P11 11:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 4 Barracudas U13 Orange
2 17 Snipers Black (ph)
P6 12:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 5 Ohana Lacrosse Comany
7 6 Snipers Orange (ph)
P8 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 5 FCA
3 5 Florida Elite
P9 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 4 Xtreme East - U13
2 9 Viera Venom
Sunday, June 18, 2017
Game Time Location Team Score Team
P10 10:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 5 Snipers Orange (ph)
1 11 Barracudas U13 Navy
P15 10:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 4 Snipers Black (ph)
7 5 Viera Venom
P12 11:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 2 Florida Elite
3 8 Xtreme West - U13
P13 12:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 5 Xtreme East - U13
3 7 Ohana Lacrosse Comany
P14 12:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 Barracudas U13 Orange
0 6 FCA
B1 2:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 3 [1] Barracudas U13 Navy
5 3 [2] Florida Elite
B2 2:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 4 [1] Xtreme West - U13
12 2 [2] Ohana Lacrosse Comany
B4 2:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 5 [3] Viera Venom
7 9 [3] Snipers Black (ph)
B5 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 [4] Snipers Orange (ph)
3 3 [4] FCA
B6 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 3 [5] Xtreme East - U13
5 3 [5] Barracudas U13 Orange
B3 4:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 [1] Barracudas U13 Navy
4 11 [1] Xtreme West - U13

Bracket

[1] Xtreme West - U13
Champion
[3] Snipers Black (ph)
Bracket Winner B5
[5] Xtreme East - U13
[1] Barracudas U13 Navy - 5
B1 - Sun 6/18 2:00PM Spanish River Athletic Facilities - 3
[2] Florida Elite - 3
[1] Xtreme West - U13 - 12
B2 - Sun 6/18 2:00PM Spanish River Athletic Facilities - 4
[2] Ohana Lacrosse Comany - 2
[1] Barracudas U13 Navy - 4
B3 - Sun 6/18 4:00PM Spanish River Athletic Facilities - 2
[1] Xtreme West - U13 - 11
[3] Viera Venom - 7
B4 - Sun 6/18 2:00PM Spanish River Athletic Facilities - 5
[3] Snipers Black (ph) - 9
[4] Snipers Orange (ph) - 3
B5 - Sun 6/18 3:00PM Spanish River Athletic Facilities - 2
[4] FCA - 3
[5] Xtreme East - U13 - 5
B6 - Sun 6/18 3:00PM Spanish River Athletic Facilities - 3
[5] Barracudas U13 Orange - 3