Lacrosse

Boys U11 - Silver

Florida Lacrosse Cup 2017

Jun 17 - 18, 2017
Boca Raton, FL • Delray Beach, FL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Snipers (ph)

Boys U11 - Silver Champion

Sat Jun 17, 2017 - Sun Jun 18, 2017

Pool Standings

A
Team W L
GD
GS
GA
Snipers (ph) 3 0 16 27 11
Xtreme East - U11 (Ft Lauderdale, FL) 2 1 6 22 16
Empire Elite (Sunrise, FL) 2 1 2 17 15
FCA* (Palm Beach Gardens, FL) 0 3 -15 11 26
Barracudas U11 (Davie, FL) 0 3 -10 7 17
B
Team W L
GD
GS
GA
Xtreme West - U11 (ft Lauderdale, FL) 3 0 16 27 11
Viera Venom 2 1 13 22 9
Ohana Lacrosse Company (Saint Augustine, FL) 1 2 -1 16 17
Florida Elite 0 3 -28 6 34

Schedule

Filter by:

Saturday, June 17, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 11:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 3 Empire Elite
8 4 FCA
P7 12:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 3 Florida Elite
1 10 Ohana Lacrosse Company
P8 12:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 Xtreme West - U11
6 3 Viera Venom
P2 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 3 Snipers (ph)
10 4 Xtreme East - U11
P14 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 Barracudas U11
3 4 FCA*
P4 2:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 4 Ohana Lacrosse Company
2 6 Viera Venom
P3 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 Xtreme West - U11
11 4 Florida Elite
P5 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 3 Barracudas U11
2 5 Empire Elite
P6 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 4 FCA
2 9 Xtreme East - U11
Sunday, June 18, 2017
Game Time Location Team Score Team
P9 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 2 Snipers (ph)
8 2 Barracudas U11
P11 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 3 Viera Venom
13 1 Florida Elite
P12 9:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 4 Xtreme West - U11
10 4 Ohana Lacrosse Company
P10 10:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 3 Xtreme East - U11
9 4 Empire Elite
P13 11:00 AM Spanish River Athletic Facilities - 3 Snipers (ph)
9 5 FCA
B1 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 4 [1] Snipers (ph)
12 5 [2] Viera Venom
B2 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 5 [2] Xtreme East - U11
6 4 [1] Xtreme West - U11
B4 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 2 [5] Empire Elite
12 6 [6] Ohana Lacrosse Company
B6 1:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 3 [8] FCA
8 1 [9] Florida Elite
B3 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 4 [1] Snipers (ph)
6 2 [2] Xtreme East - U11
B5 3:00 PM Spanish River Athletic Facilities - 5 [7] Barracudas U11
1 6 [5] Empire Elite

Bracket

[1] Snipers (ph)
Champion
[5] Empire Elite
[8] FCA
[1] Snipers (ph) - 6
B3 - Sun 6/18 3:00PM Spanish River Athletic Facilities - 4
[2] Xtreme East - U11 - 2
[1] Snipers (ph) - 12
B1 - Sun 6/18 1:00PM Spanish River Athletic Facilities - 4
[2] Viera Venom - 5
[2] Xtreme East - U11 - 6
B2 - Sun 6/18 1:00PM Spanish River Athletic Facilities - 5
[1] Xtreme West - U11 - 4
[7] Barracudas U11 - 1
B5 - Sun 6/18 3:00PM Spanish River Athletic Facilities - 5
[5] Empire Elite - 6
[5] Empire Elite - 12
B4 - Sun 6/18 1:00PM Spanish River Athletic Facilities - 2
[6] Ohana Lacrosse Company - 6
[8] FCA - 8
B6 - Sun 6/18 1:00PM Spanish River Athletic Facilities - 3
[9] Florida Elite - 1