Basketball

Boys - 14U

ZG Championship Tip-Off

Sep 24 - 25, 2016
MA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Holyoke Elite

Boys - 14U Champion

Sat Sep 24, 2016 - Sun Sep 25, 2016

Schedule

Filter by:

Saturday, September 24, 2016
Game Time Location Team Score Team
P2 9:00 AM MPlex - Court 21 Synergy Hoops
11 58 Boston Bobcats - Rudy*
P4 9:00 AM South Shore Field House - Court 13 EVOLUTION - BS/DK
40 54 UBC - Straut
P5 9:00 AM The U - Court 3 Team Saints
44 14 UBC - Stinchfield
P7 9:00 AM MPlex - Court 17 Franklin Falcons
37 41 Rise Above Basketball - Mahoney
P1 11:00 AM South Shore Field House - Court 11 Mass Raiders
40 67 Boston Spartans
P1 11:00 AM MPlex - Court 19 HCBC Havoc - Seaver
23 51 Franklin Falcons
P2 11:00 AM The U - Court 4 UBC - Straut
20 72 Mig's Team - Feliciano*
P6 11:00 AM MPlex - Court 21 Rise Above Basketball - Mahoney
50 47 Boston Bobcats - Rudy*
P23 11:00 AM The U - Court 3 Team Saints
47 48 Massasoit Warriors - Palazzi
P1 12:00 PM The U - Court 6 C4 Basketball
72 22 EVOLUTION - BS/DK
P2 12:00 PM The U - Court 1 South Shore Wolfpack
68 77 EVOLUTION - RB/RT
P5 1:00 PM MPlex - Court 19 HCBC Havoc - Seaver
55 33 Synergy Hoops
P26 1:00 PM MPlex - Court 18 Central Mass Swarm - Gold
49 67 Central Mass Shamrocks White
P39 1:00 PM The U - Court 3 Massasoit Warriors - Palazzi
63 31 UBC - Stinchfield
P3 2:00 PM The U - Court 6 Mig's Team - Feliciano*
58 50 C4 Basketball
P18 2:00 PM South Shore Field House - Court 11 Boston Spartans
79 44 South Shore Wolfpack
P19 2:00 PM The U - Court 1 Mass Raiders
59 40 EVOLUTION - RB/RT
P25 2:00 PM MPlex - Court 17 EVOLUTION - LR
0 20 The Future
P28 3:00 PM Kingston Sports Center - Court 14 Blue Devils
48 38 Worcester Sting
P33 3:00 PM Kingston Sports Center - Court 15 Bridgewater Rebels
53 19 EVOLUTION - JC
P40 4:00 PM MPlex - Court 19 NE Swish
25 36 Central Mass Shamrocks Green
P8 5:00 PM MPlex - Court 19 Central Mass Swarm - Gold
20 0 EVOLUTION - LR
P9 5:00 PM MPlex - Court 18 The Future
42 78 Central Mass Shamrocks White
P15 5:00 PM The U - Court 8 Rise Above Basketball - Donoghue
38 51 Massasoit Warriors - Carulli
P16 5:00 PM The U - Court 7 UBC - Leahy
54 39 Mig's Team - Ortiz
P17 5:00 PM The U - Court 4 EVOLUTION - JC
21 71 R.I. Magic
P6 6:00 PM MPlex - Court 20 Central Mass Shamrocks Green
48 32 HCBC Havoc - Trafecante
P10 6:00 PM The U - Court 2 Blue Devils
29 34 Blazers
P11 6:00 PM The U - Court 7 Mass Select
41 15 MT Elite Ducks Rogers
P12 6:00 PM Kingston Sports Center - Court 14 Worcester Sting
19 49 Holyoke Elite
P32 7:00 PM The U - Court 6 Massasoit Warriors - Carulli
51 32 UBC - Leahy
P34 7:00 PM The U - Court 8 Mig's Team - Ortiz
58 57 R.I. Magic
P52 7:00 PM South Shore Field House - Court 11 Bridgewater Rebels
38 42 Rise Above Basketball - Donoghue
P24 8:00 PM MPlex - Court 17 HCBC Havoc - Trafecante
53 45 NE Swish
P27 8:00 PM The U - Court 2 Blazers
41 49 Mass Select
P29 8:00 PM The U - Court 1 MT Elite Ducks Rogers
28 44 Holyoke Elite
Sunday, September 25, 2016
Game Time Location Team Score Team
P4 8:00 AM MPlex - Court 21 Franklin Falcons
60 12 Synergy Hoops
P3 9:00 AM MPlex - Court 20 Rise Above Basketball - Mahoney
59 44 HCBC Havoc - Seaver
P44 9:00 AM The U - Court 3 Worcester Sting
0 20 Blazers
P46 9:00 AM Kingston Sports Center - Court 15 MT Elite Ducks Rogers
28 57 Blue Devils
P5 10:00 AM South Shore Field House - Court 9 C4 Basketball
55 19 UBC - Straut
P6 10:00 AM South Shore Field House - Court 11 Mig's Team - Feliciano*
20 0 EVOLUTION - BS/DK
P22 10:00 AM The U - Court 2 UBC - Stinchfield
45 57 Central Mass Shamrocks Green
P41 10:00 AM The U - Court 5 NE Swish
0 20 Team Saints
P43 10:00 AM MPlex - Court 17 Central Mass Swarm - Gold
68 43 The Future
P45 10:00 AM Kingston Sports Center - Court 14 Holyoke Elite
53 40 Mass Select
P53 10:00 AM Kingston Sports Center - Court 15 Bridgewater Rebels
23 39 Massasoit Warriors - Carulli
P35 11:00 AM The U - Court 1 EVOLUTION - RB/RT
40 58 Boston Spartans
B2 12:00 PM The U - Court 6 [2] Franklin Falcons
45 48 [2] Blue Devils
P7 12:00 PM MPlex - Court 20 Massasoit Warriors - Palazzi
42 49 HCBC Havoc - Trafecante
P36 12:00 PM Kingston Sports Center - Court 15 Mass Raiders
74 60 South Shore Wolfpack
P49 12:00 PM Kingston Sports Center - Court 14 EVOLUTION - JC
0 20 Massasoit Warriors - Carulli*
P42 1:00 PM The U - Court 8 Central Mass Shamrocks White
20 0 EVOLUTION - LR
P50 1:00 PM South Shore Field House - Court 11 R.I. Magic
48 31 UBC - Leahy
P51 1:00 PM The U - Court 2 Mig's Team - Ortiz
52 38 Rise Above Basketball - Donoghue
B3 2:00 PM The U - Court 7 [1] Holyoke Elite
51 40 [1] Rise Above Basketball - Mahoney
B4 2:00 PM The U - Court 6 [1] C4 Basketball
56 54 Blue Devils
B6 3:00 PM The U - Court 8 [1] Central Mass Shamrocks Green
20 62 [2] Mig's Team - Ortiz
B7 3:00 PM The U - Court 7 [2] Team Saints
0 20 [1] Massasoit Warriors - Carulli
B10 3:00 PM South Shore Field House - Court 9 [1] Boston Spartans
69 51 [1] Central Mass Shamrocks White
B11 3:00 PM South Shore Field House - Court 10 Mig's Team - Feliciano
72 59 Mass Raiders
B5 4:00 PM The U - Court 7 C4 Basketball
52 56 Holyoke Elite
B8 4:00 PM The U - Court 8 Mig's Team - Ortiz
37 57 Massasoit Warriors - Carulli