Basketball

Tournament Note

Final Schedule!!!

Remember to bring rosters to registration, Only 3 coaches passes will be given to each team.

8th Grade Boys

5th Annual Hoopz Summer Championships

Jul 19 - 21, 2019
Gatlinburg, TN

Pool Standings

Pool C
Team W L
Impact 2 2
Montgomery Rockets 2 2
TN Glory 1 3

Schedule

Filter by:

Friday, July 19, 2019
Game Time Location Team Score Team
P16 4:10 PM Rocky Top Sports World - Court 5 TN Glory
53 26 Impact
P13 6:30 PM Gatlinburg Pittman High School - Court 2 Southern Indiana Select
35 46 Selma One Ball
P4 7:40 PM Rocky Top Sports World - Court 2 TN Glory
41 54 Montgomery Rockets
P6 8:50 PM Gatlinburg Pittman High School - Court 1 North Alabama Stars
59 50 Selma One Ball
P18 8:50 PM Gatlinburg Pittman High School - Court 2 Tri State Assault Blue
43 59 Carver Premier
Saturday, July 20, 2019
Game Time Location Team Score Team
P2 9:10 AM Rocky Top Sports World - Court 5 Carver Premier
51 31 Georgia Stars TS
P5 9:10 AM Gatlinburg Pittman High School - Court 2 Selma One Ball
35 49 Tri State Assault Blue
P20 9:10 AM Rocky Top Sports World - Court 3 Southern Indiana Select
56 26 TN Glory
P1 11:30 AM Rocky Top Sports World - Court 4 Tri State Assault Blue
50 37 Georgia Stars TS
P11 11:30 AM Rocky Top Sports World - Court 2 TN Glory
39 54 Carver Premier
P17 12:40 PM Rocky Top Sports World - Court 4 North Alabama Stars
30 48 Southern Indiana Select
P21 12:40 PM Gatlinburg Pittman High School - Court 1 Selma One Ball
46 53 Impact
P9 3:00 PM Rocky Top Sports World - Court 5 Carver Premier
55 39 Southern Indiana Select
P10 3:00 PM Rocky Top Sports World - Court 1 Impact
42 48 Tri State Assault Blue
P15 3:00 PM Rocky Top Sports World - Court 3 Georgia Stars TS
37 52 Montgomery Rockets
P8 5:20 PM Rocky Top Sports World - Court 2 Impact
47 46 Montgomery Rockets
P19 5:20 PM Rocky Top Sports World - Court 3 North Alabama Stars
60 57 Georgia Stars TS
P14 7:40 PM Rocky Top Sports World - Court 3 Montgomery Rockets
61 64 North Alabama Stars
Sunday, July 21, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:10 AM Rocky Top Sports World - Court 1 [3] Georgia Stars TS
49 57 [3] TN Glory
B2 11:30 AM Rocky Top Sports World - Court 6 [1] North Alabama Stars
42 46 TN Glory
B3 11:30 AM Gatlinburg Pittman High School - Court 2 [2] Montgomery Rockets
38 33 [3] Selma One Ball
B4 11:30 AM Rocky Top Sports World - Court 2 [1] Carver Premier
71 54 [2] Southern Indiana Select
B5 11:30 AM Rocky Top Sports World - Court 4 [1] Impact
47 50 [2] Tri State Assault Blue
B6 1:50 PM Rocky Top Sports World - Court 6 TN Glory
44 39 Montgomery Rockets
B7 1:50 PM Rocky Top Sports World - Court 2 Carver Premier
75 51 Tri State Assault Blue
B8 4:10 PM Rocky Top Sports World - Court 3 TN Glory
47 70 Carver Premier

Bracket

[1] Carver Premier
Champion
[1] North Alabama Stars - 42
B2 - Sun 7/21 11:30AM Rocky Top Sports World - Court 6
TN Glory - 46
[2] Montgomery Rockets - 38
B3 - Sun 7/21 11:30AM Gatlinburg Pittman High School - Court 2
[3] Selma One Ball - 33
[3] Georgia Stars TS - 49
B1 - Sun 7/21 9:10AM Rocky Top Sports World - Court 1
[3] TN Glory - 57
Carver Premier - 75
B7 - Sun 7/21 1:50PM Rocky Top Sports World - Court 2
Tri State Assault Blue - 51
TN Glory - 44
B6 - Sun 7/21 1:50PM Rocky Top Sports World - Court 6
Montgomery Rockets - 39
TN Glory - 47
B8 - Sun 7/21 4:10PM Rocky Top Sports World - Court 3
Carver Premier - 70
[1] Carver Premier - 71
B4 - Sun 7/21 11:30AM Rocky Top Sports World - Court 2
[2] Southern Indiana Select - 54
[1] Impact - 47
B5 - Sun 7/21 11:30AM Rocky Top Sports World - Court 4
[2] Tri State Assault Blue - 50