Softball

10U

1st to 3rd Events - "All American Memorial Day Classic" Powered by AASA & PGF

May 25 - 26, 2019
CA
Register

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RD
RS
RA
San Jose Sting -Hernandez 4 0 0 24 28 4
Dirtdogs Lujan 2 1 0 0 15 15
Foothill Gold 10u Woodcock 2 1 0 3 21 18
Cal Nuggets 10U 1 1 1 6 18 12
Rockets 10u - Gasca 1 2 0 0 20 20
Easton Bullets Martinez 0 2 1 -13 6 19
AASA-Camarena 0 3 0 -20 4 24

Schedule

Filter by:

Saturday, May 25, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Mc Nair HS - Field 3 San Jose Sting -Hernandez
8 1 Foothill Gold 10u Woodcock
P7 8:00 AM Mc Nair HS - Field 4 AASA-Camarena
1 9 Dirtdogs Lujan
P2 9:30 AM Mc Nair HS - Field 3 Cal Nuggets 10U
3 6 San Jose Sting -Hernandez
P8 9:30 AM Mc Nair HS - Field 4 AASA-Camarena
3 11 Rockets 10u - Gasca
P3 11:00 AM Mc Nair HS - Field 3 Rockets 10u - Gasca
2 3 Dirtdogs Lujan
P9 11:00 AM Mc Nair HS - Field 4 Easton Bullets Martinez
3 6 Foothill Gold 10u Woodcock
P4 12:30 PM Mc Nair HS - Field 3 Dirtdogs Lujan
3 12 Cal Nuggets 10U
P10 12:30 PM Mc Nair HS - Field 4 Easton Bullets Martinez
0 10 San Jose Sting -Hernandez
P5 2:00 PM Mc Nair HS - Field 3 AASA-Camarena
0 4 San Jose Sting -Hernandez
P11 2:00 PM Mc Nair HS - Field 4 Rockets 10u - Gasca
7 14 Foothill Gold 10u Woodcock
P6 3:30 PM Mc Nair HS - Field 3 Easton Bullets Martinez
3 3 Cal Nuggets 10U
Sunday, May 26, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Northgate - Field 2 [7] AASA-Camarena
5 1 [6] Easton Bullets Martinez
B2 8:00 AM Northgate - Field 3 [3] Foothill Gold 10u Woodcock
6 5 [4] Cal Nuggets 10U
B3 9:30 AM Northgate - Field 3 [2] Dirtdogs Lujan
10 0 [5] Rockets 10u - Gasca
B4 9:30 AM Northgate - Field 2 [1] San Jose Sting -Hernandez
5 0 AASA-Camarena
B5 11:00 AM Northgate - Field 2 Foothill Gold 10u Woodcock
7 3 Dirtdogs Lujan
B6 11:00 AM Northgate - Field 3 Cal Nuggets 10U
5 6 Rockets 10u - Gasca
B7 12:30 PM Northgate - Field 2 Easton Bullets Martinez
2 5 Dirtdogs Lujan
B8 12:30 PM Northgate - Field 3 Rockets 10u - Gasca
6 12 AASA-Camarena
B9 2:00 PM Northgate - Field 2 San Jose Sting -Hernandez
Foothill Gold 10u Woodcock
B10 2:00 PM Northgate - Field 3 AASA-Camarena
Dirtdogs Lujan
B11 3:30 PM Northgate - Field 2 Bracket Loser B9
Bracket Winner B10
B12 5:00 PM Northgate - Field 2 Bracket Winner B9
Bracket Winner B11
B13 6:30 PM Northgate - Field 2 Bracket Loser B12
Bracket Winner B12

Bracket

10U Bracket
If Game
Bracket Winner B12
Champion
Easton Bullets Martinez - 2
B7 - Sun 5/26 12:30PM Northgate - Field 2
Dirtdogs Lujan - 5
Bracket Loser B9
B11 - Sun 5/26 3:30PM Northgate - Field 2
Bracket Winner B10
[7] AASA-Camarena - 5
B1 - Sun 5/26 8:00AM Northgate - Field 2
[6] Easton Bullets Martinez - 1
[3] Foothill Gold 10u Woodcock - 6
B2 - Sun 5/26 8:00AM Northgate - Field 3
[4] Cal Nuggets 10U - 5
Foothill Gold 10u Woodcock - 7
B5 - Sun 5/26 11:00AM Northgate - Field 2
Dirtdogs Lujan - 3
Cal Nuggets 10U - 5
B6 - Sun 5/26 11:00AM Northgate - Field 3
Rockets 10u - Gasca - 6
Bracket Winner B9
B12 - Sun 5/26 5:00PM Northgate - Field 2
Bracket Winner B11
[1] San Jose Sting -Hernandez - 5
B4 - Sun 5/26 9:30AM Northgate - Field 2
AASA-Camarena - 0
AASA-Camarena
B10 - Sun 5/26 2:00PM Northgate - Field 3
Dirtdogs Lujan
Rockets 10u - Gasca - 6
B8 - Sun 5/26 12:30PM Northgate - Field 3
AASA-Camarena - 12
[2] Dirtdogs Lujan - 10
B3 - Sun 5/26 9:30AM Northgate - Field 3
[5] Rockets 10u - Gasca - 0
San Jose Sting -Hernandez
B9 - Sun 5/26 2:00PM Northgate - Field 2
Foothill Gold 10u Woodcock
Bracket Loser B12
B13 - Sun 5/26 6:30PM Northgate - Field 2
Bracket Winner B12