Lacrosse

2019 (8th) - B

NXT Cup

Jul 11 - 12, 2015
Newtown Square, PA • West Chester, PA
champion
Team Turnpike 2019

2019 (8th) - B Champion

Sat Jul 11, 2015 - Sun Jul 12, 2015

Pool Standings

Group 1
Team W L T P
GD
GS
GA
Leading Edge South 3 0 0 9 14 27 13
LI Outlaws Silver 2019 2 1 0 6 4 21 17
Mesa Fresh Fever 2019 Orange 1 2 0 3 -5 20 25
Titanium Cincinatti 2019 Blue 0 3 0 0 -13 13 26
Group 2
Team W L T P
GD
GS
GA
SJ Shamrocks U15 3 0 0 9 14 26 12
Titanium Indiana 2019 1 1 1 4 1 16 15
Legacy Renegades 2019 1 2 0 3 -6 16 22
Philadelphia Freedom 2019 White 0 2 1 1 -9 12 21
Group 3
Team W L T P
GD
GS
GA
Team Turnpike 2019 3 0 0 9 21 38 3
2019 Lunar Eclipse 2 0 1 7 10 25 11
PA Roughriders 2019 Select 2 1 0 6 -1 12 14
Fusion Elite 2019 1 1 1 4 -1 16 21
SJS Gray 19 0 3 0 0 -13 9 22
Bucks Select Black 2019 0 3 0 0 -16 5 34

Schedule

Filter by:

Saturday, July 11, 2015
Game Time Location Team Score Team
P3 1:50 PM Episcopal Academy - Field A Bucks Select Black 2019
3 5 PA Roughriders 2019 Select
P4 1:50 PM Episcopal Academy - Field B SJS Gray 19
4 7 2019 Lunar Eclipse
P5 1:50 PM Episcopal Academy - Field C Team Turnpike 2019
12 1 Fusion Elite 2019
P15 2:40 PM Episcopal Academy - Field F Mesa Fresh Fever 2019 Orange
5 12 Leading Edge South
P16 2:40 PM Episcopal Academy - Field I LI Outlaws Silver 2019
8 5 Titanium Cincinatti 2019 Blue
P20 2:40 PM Episcopal Academy - Field G Philadelphia Freedom 2019 White
4 4 Titanium Indiana 2019
P21 2:40 PM Episcopal Academy - Field H SJ Shamrocks U15
10 4 Legacy Renegades 2019
P10 3:30 PM Episcopal Academy - Field A PA Roughriders 2019 Select
6 2 SJS Gray 19
P11 3:30 PM Episcopal Academy - Field B Bucks Select Black 2019
1 17 Team Turnpike 2019
P12 3:30 PM Episcopal Academy - Field C 2019 Lunar Eclipse
6 6 Fusion Elite 2019
P8 4:20 PM Episcopal Academy - Field F Leading Edge South
7 3 Titanium Cincinatti 2019 Blue
P9 4:20 PM Episcopal Academy - Field I LI Outlaws Silver 2019
8 4 Mesa Fresh Fever 2019 Orange
P13 4:20 PM Episcopal Academy - Field G Titanium Indiana 2019
6 4 Legacy Renegades 2019
P14 4:20 PM Episcopal Academy - Field H SJ Shamrocks U15
9 2 Philadelphia Freedom 2019 White
P17 5:10 PM Episcopal Academy - Field A Team Turnpike 2019
9 1 PA Roughriders 2019 Select
P18 5:10 PM Episcopal Academy - Field B Fusion Elite 2019
9 3 SJS Gray 19
P19 5:10 PM Episcopal Academy - Field C 2019 Lunar Eclipse
12 1 Bucks Select Black 2019
P1 6:00 PM Episcopal Academy - Field F LI Outlaws Silver 2019
5 8 Leading Edge South
P2 6:00 PM Episcopal Academy - Field I Titanium Cincinatti 2019 Blue
5 11 Mesa Fresh Fever 2019 Orange
P6 6:00 PM Episcopal Academy - Field G SJ Shamrocks U15
7 6 Titanium Indiana 2019
P7 6:00 PM Episcopal Academy - Field H Legacy Renegades 2019
8 6 Philadelphia Freedom 2019 White
Sunday, July 12, 2015
Game Time Location Team Score Team
B0 8:50 AM Episcopal Academy - Field I [4] Titanium Cincinatti 2019 Blue
6 7 [6] Bucks Select Black 2019
B0 8:50 AM Episcopal Academy - Field G [4] Philadelphia Freedom 2019 White
7 4 [4] Fusion Elite 2019
B0 8:50 AM Episcopal Academy - Field F [3] Legacy Renegades 2019
9 1 [5] SJS Gray 19
B4 8:50 AM Episcopal Academy - Field A [2] LI Outlaws Silver 2019
4 9 [2] Titanium Indiana 2019
B5 8:50 AM Episcopal Academy - Field B [3] Mesa Fresh Fever 2019 Orange
6 7 [3] PA Roughriders 2019 Select
B0 10:30 AM Episcopal Academy - Field B [3] Mesa Fresh Fever 2019 Orange
4 10 [2] Titanium Indiana 2019
B0 10:30 AM Episcopal Academy - Field A [2] LI Outlaws Silver 2019
4 8 [3] PA Roughriders 2019 Select
B6 10:30 AM Episcopal Academy - Field G [3] Legacy Renegades 2019
4 4 [4] Fusion Elite 2019
B7 10:30 AM Episcopal Academy - Field H [4] Titanium Cincinatti 2019 Blue
5 7 [5] SJS Gray 19
B8 10:30 AM Episcopal Academy - Field I [4] Philadelphia Freedom 2019 White
4 2 [6] Bucks Select Black 2019
B9 12:10 PM Episcopal Academy - Field F [1] Leading Edge South
4 9 [2] 2019 Lunar Eclipse
B10 12:10 PM Episcopal Academy - Field I [1] Team Turnpike 2019
9 5 [1] SJ Shamrocks U15
B11 1:50 PM Episcopal Academy - Field F [1] Leading Edge South
4 9 [1] SJ Shamrocks U15
B12 1:50 PM Episcopal Academy - Field I [2] 2019 Lunar Eclipse
1 11 [1] Team Turnpike 2019

Bracket

[1] Team Turnpike 2019
Champion
[1] SJ Shamrocks U15
3rd Place
[2] 2019 Lunar Eclipse - 1
B12 - Sun 7/12 1:50PM Episcopal Academy - Field I
[1] Team Turnpike 2019 - 11
[4] Philadelphia Freedom 2019 White - 7
- Sun 7/12 8:50AM Episcopal Academy - Field G
[4] Fusion Elite 2019 - 4
[1] Leading Edge South - 4
B11 - Sun 7/12 1:50PM Episcopal Academy - Field F
[1] SJ Shamrocks U15 - 9
[4] Titanium Cincinatti 2019 Blue - 5
B7 - Sun 7/12 10:30AM Episcopal Academy - Field H
[5] SJS Gray 19 - 7
[3] Legacy Renegades 2019 - 4
B6 - Sun 7/12 10:30AM Episcopal Academy - Field G
[4] Fusion Elite 2019 - 4
[2] LI Outlaws Silver 2019 - 4
B4 - Sun 7/12 8:50AM Episcopal Academy - Field A
[2] Titanium Indiana 2019 - 9
[1] Leading Edge South - 4
B9 - Sun 7/12 12:10PM Episcopal Academy - Field F
[2] 2019 Lunar Eclipse - 9
[3] Mesa Fresh Fever 2019 Orange - 6
B5 - Sun 7/12 8:50AM Episcopal Academy - Field B
[3] PA Roughriders 2019 Select - 7
[1] Team Turnpike 2019 - 9
B10 - Sun 7/12 12:10PM Episcopal Academy - Field I
[1] SJ Shamrocks U15 - 5
[4] Philadelphia Freedom 2019 White - 4
B8 - Sun 7/12 10:30AM Episcopal Academy - Field I
[6] Bucks Select Black 2019 - 2
[3] Mesa Fresh Fever 2019 Orange - 4
- Sun 7/12 10:30AM Episcopal Academy - Field B
[2] Titanium Indiana 2019 - 10
[3] Legacy Renegades 2019 - 9
- Sun 7/12 8:50AM Episcopal Academy - Field F
[5] SJS Gray 19 - 1
[4] Titanium Cincinatti 2019 Blue - 6
- Sun 7/12 8:50AM Episcopal Academy - Field I
[6] Bucks Select Black 2019 - 7
[2] LI Outlaws Silver 2019 - 4
- Sun 7/12 10:30AM Episcopal Academy - Field A
[3] PA Roughriders 2019 Select - 8