Baseball

10u

2024 Reedsburg Lenny Alexander Tournament

Jul 19 - 21, 2024
reedsburg, WI
Register
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
RD
RS
RA
West Madison Thunder-Yellow 0 0 0 0 0 0
West Madison Thunder-Blue 0 0 0 0 0 0
Sun Prairie Red 10U 0 0 0 0 0 0
Mount Horeb 0 0 0 0 0 0
Reedsburg 0 0 0 0 0 0
Sauk Prairie 0 0 0 0 0 0
Beaver Dam 0 0 0 0 0 0
BGC Citizens State Bank 0 0 0 0 0 0
Wautoma 0 0 0 0 0 0
Portage 0 0 0 0 0 0
Pardeeville 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Friday, July 19, 2024
Game Time Location Team Score Team
P3 2:00 PM Oak Park Sun Prairie Red 10U
BGC Citizens State Bank
P4 2:00 PM Nishan Park - Saputo Wautoma
Reedsburg
P2 2:30 PM Nishan Park - West Portage
Sauk Prairie
P1 3:30 PM Nishan Park - Saputo West Madison Thunder-Yellow
Beaver Dam
P5 3:30 PM Oak Park Pardeeville
West Madison Thunder-Blue
P9 5:30 PM Nishan Park - West BGC Citizens State Bank
Pardeeville
P8 6:30 PM Nishan Park - Saputo West Madison Thunder-Blue
Sun Prairie Red 10U
P10 6:30 PM Oak Park Reedsburg
Sauk Prairie
Saturday, July 20, 2024
Game Time Location Team Score Team
P7 8:00 AM Nishan Park - West Beaver Dam
Wautoma
P11 8:00 AM Oak Park Portage
Mount Horeb
P6 9:30 AM Oak Park Mount Horeb
West Madison Thunder-Yellow
B1 12:30 PM Oak Park Pool 1 11th Place
Pool 1 10th Place
B2 2:00 PM Nishan Park - Saputo Pool 1 6th Place
Pool 1 7th Place
B3 2:00 PM Oak Park Pool 1 9th Place
Pool 1 8th Place
B5 3:30 PM Nishan Park - Saputo Pool 1 1st Place
Bracket Winner B1
B7 5:00 PM Oak Park Pool 1 2nd Place
Bracket Winner B3
B4 6:30 PM Oak Park Pool 1 4th Place
Pool 1 5th Place
B6 6:30 PM Nishan Park - Saputo Pool 1 3rd Place
Bracket Winner B2
Sunday, July 21, 2024
Game Time Location Team Score Team
B8 9:00 AM Nishan Park - West Bracket Winner B5
Bracket Winner B4
B9 10:30 AM Nishan Park - West Bracket Winner B6
Bracket Winner B7
B10 1:30 PM Nishan Park - West Bracket Winner B8
Bracket Winner B9

Bracket

Bracket Winner B10
CHAMPIONS
Bracket Winner B5
B8 - Sun 7/21 9:00AM Nishan Park - West
Bracket Winner B4
Bracket Winner B6
B9 - Sun 7/21 10:30AM Nishan Park - West
Bracket Winner B7
Bracket Winner B8
B10 - Sun 7/21 1:30PM Nishan Park - West
Bracket Winner B9
Pool 1 1st Place
B5 - Sat 7/20 3:30PM Nishan Park - Saputo
Bracket Winner B1
Pool 1 6th Place
B2 - Sat 7/20 2:00PM Nishan Park - Saputo
Pool 1 7th Place
Pool 1 3rd Place
B6 - Sat 7/20 6:30PM Nishan Park - Saputo
Bracket Winner B2
Pool 1 11th Place
B1 - Sat 7/20 12:30PM Oak Park
Pool 1 10th Place
Pool 1 4th Place
B4 - Sat 7/20 6:30PM Oak Park
Pool 1 5th Place
Pool 1 2nd Place
B7 - Sat 7/20 5:00PM Oak Park
Bracket Winner B3
Pool 1 9th Place
B3 - Sat 7/20 2:00PM Oak Park
Pool 1 8th Place