Basketball

Tournament Note

Please click on documents to view the Wildcat Shootout game rules, and also the What to Expect general information.

The game schedule was updated Tue the 15th at 11am. Please make sure everyone from every team in the following divisions, Boys 6 All Star, Boys 3 Elite, Girls 5 Elite and Girls 4 Eastside, knows to check their schedule again for any possible changes.

GIRLS 8 ELITE

2022 Nov 18-20 Wildcat Shootout

Nov 18 - 20, 2022
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY

GIRLS 8 ELITE Champion

Fri Nov 18, 2022 - Sun Nov 20, 2022

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Saturday, November 19, 2022
Game Time Location Team Score Team
P11 9:05 AM PACIFIC COURTS - Court 1 GAME TIME 8
28 35 LOCALHOOPS 14 GOLD
P6 11:15 AM PACIFIC COURTS - Court 1 LOCALHOOPS 14 GOLD
23 40 FOH SEATTLE 8
P1 1:25 PM PACIFIC COURTS - Court 1 FOH SEATTLE 8
54 20 GAME TIME 8
P4 2:30 PM SKYLINE HIGH SCHOOL - Court 2 MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY
31 39 SUMNER SBA
P5 2:30 PM SKYLINE HIGH SCHOOL - Court 3 ELITE 8 TAYON
34 42 PREMIER 8 BLACK
P12 3:35 PM SUMMIT TRAIL MIDDLE SCHOOL - Court 1 ELITE 8 JULIO BLACK
47 7 PNW RAIN
P13 3:35 PM SUMMIT TRAIL MIDDLE SCHOOL - Court 2 WEST ACADEMY
27 43 SOUTH LANGLEY STORM
P9 4:40 PM SKYLINE HIGH SCHOOL - Court 3 SUMNER SBA
44 30 ELITE 8 TAYON
P10 4:40 PM SKYLINE HIGH SCHOOL - Court 2 MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY
50 21 PREMIER 8 BLACK
P7 5:45 PM SUMMIT TRAIL MIDDLE SCHOOL - Court 1 PNW RAIN
14 48 SOUTH LANGLEY STORM
P8 5:45 PM SUMMIT TRAIL MIDDLE SCHOOL - Court 2 WEST ACADEMY
33 27 ELITE 8 JULIO BLACK
P14 6:50 PM SKYLINE HIGH SCHOOL - Court 2 PREMIER 8 BLACK
38 33 SUMNER SBA
P15 6:50 PM SKYLINE HIGH SCHOOL - Court 3 MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY
47 43 ELITE 8 TAYON
P2 7:55 PM SUMMIT TRAIL MIDDLE SCHOOL - Court 2 WEST ACADEMY
37 22 PNW RAIN
P3 7:55 PM SUMMIT TRAIL MIDDLE SCHOOL - Court 1 SOUTH LANGLEY STORM
47 41 ELITE 8 JULIO BLACK
Sunday, November 20, 2022
Game Time Location Team Score Team
B16 10:10 AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 4 [4] PNW RAIN
14 30 [4] ELITE 8 TAYON
B17 10:10 AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 3 [3] GAME TIME 8
27 47 [3] ELITE 8 JULIO BLACK
B19 10:10 AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 2 [2] LOCALHOOPS 14 GOLD
29 44 [2] PREMIER 8 BLACK
B21 10:10 AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 1 [1] FOH SEATTLE 8
52 34 [1] SOUTH LANGLEY STORM
B18 12:20 PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 4 [3] GAME TIME 8
21 38 [3] SUMNER SBA
B20 12:20 PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 3 [2] LOCALHOOPS 14 GOLD
26 36 [2] WEST ACADEMY
B22 12:20 PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 2 [1] SOUTH LANGLEY STORM
38 43 [2] PREMIER 8 BLACK
B23 12:20 PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 1 [1] MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY
49 48 [1] FOH SEATTLE 8

Bracket

[1] MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY
Champion
[1] FOH SEATTLE 8 - 52
B21 - Sun 11/20 10:10AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 1
[1] SOUTH LANGLEY STORM - 34
[1] MAURICE LUCAS ENFORCERS - OREGON CITY - 49
B23 - Sun 11/20 12:20PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 1
[1] FOH SEATTLE 8 - 48
[2] LOCALHOOPS 14 GOLD - 29
B19 - Sun 11/20 10:10AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 2
[2] PREMIER 8 BLACK - 44
[1] SOUTH LANGLEY STORM - 38
B22 - Sun 11/20 12:20PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 2
[2] PREMIER 8 BLACK - 43
[3] GAME TIME 8 - 27
B17 - Sun 11/20 10:10AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 3
[3] ELITE 8 JULIO BLACK - 47
[2] LOCALHOOPS 14 GOLD - 26
B20 - Sun 11/20 12:20PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 3
[2] WEST ACADEMY - 36
[3] GAME TIME 8 - 21
B18 - Sun 11/20 12:20PM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 4
[3] SUMNER SBA - 38
[4] PNW RAIN - 14
B16 - Sun 11/20 10:10AM ISSAQUAH HIGH SCHOOL - Court 4
[4] ELITE 8 TAYON - 30