Basketball

10U - Boys

2023 SCB - Midwest Slam Fest

Jul 21 - 23, 2023
Lincoln, NE
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

10u Denver Nuggets Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Lincoln Supreme 3rd Black 1 3 0 31 114 68
Lincoln Supreme 4th White 1 2 1 14 84 70
Runners 4th 1 2 -4 91 92
OSA 4th Select Howe 0 3 -41 39 98
10u Denver Nuggets Pool B
Team W L
PD
PS
PA
OSA 4th Select Yosten 3 0 34 117 61
Lincoln Supreme 4th White 2 2 1 18 99 71
Milford Legends 1 2 -20 80 103
Beatrice 4th 0 3 -32 64 125

Schedule

Filter by:

Friday, July 21, 2023
Game Time Location Team Score Team
P12 4:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Lincoln Supreme 4th White 1
29 30 Lincoln Supreme 3rd Black 1
P9 5:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 Lincoln Supreme 4th White 2
36 29 Milford Legends
P1 6:45 PM Kinetic Sports Complex - Court 8 OSA 4th Select Howe
11 22 Lincoln Supreme 4th White 1
Saturday, July 22, 2023
Game Time Location Team Score Team
P4 8:45 AM Kinetic Sports Complex - Court 7 Lincoln Supreme 3rd Black 1
40 13 OSA 4th Select Howe
P5 9:00 AM Lincoln East - Court 3 Lincoln Supreme 4th White 1
33 29 Runners 4th
P3 10:00 AM Lincoln East - Court 3 Beatrice 4th
16 41 Lincoln Supreme 4th White 2
P14 1:00 PM Lincoln East - Court 1 Lincoln Supreme 4th White 2
22 26 OSA 4th Select Yosten
P6 2:00 PM Lincoln East - Court 3 Milford Legends
31 29 Beatrice 4th
P15 4:00 PM Lincoln East - Court 2 Milford Legends
20 38 OSA 4th Select Yosten
Sunday, July 23, 2023
Game Time Location Team Score Team
P8 9:00 AM Lincoln East - Court 1 Runners 4th
36 15 OSA 4th Select Howe
P10 12:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Lincoln Supreme 3rd Black 1
44 26 Runners 4th
P13 1:00 PM Kinetic Sports Complex - Court 1 Beatrice 4th
19 53 OSA 4th Select Yosten
B1 3:00 PM Lincoln East - Court 2 [3] Runners 4th
48 45 [3] Milford Legends
B2 3:00 PM Lincoln East - Court 1 [2] Lincoln Supreme 4th White 1
37 28 [2] Lincoln Supreme 4th White 2
B3 3:00 PM Lincoln East - Court 3 [1] Lincoln Supreme 3rd Black 1
25 38 [1] OSA 4th Select Yosten
B5 3:00 PM Lincoln East - Court 4 [4] OSA 4th Select Howe
21 24 [4] Beatrice 4th

Bracket

10U Denver Nuggets
[3] Runners 4th
5th Place
[2] Lincoln Supreme 4th White 1
3rd Place
[1] OSA 4th Select Yosten
Champion
[4] Beatrice 4th
7th Place
[2] Lincoln Supreme 4th White 1 - 37
B2 - Sun 7/23 3:00PM Lincoln East - Court 1
[2] Lincoln Supreme 4th White 2 - 28
[3] Runners 4th - 48
B1 - Sun 7/23 3:00PM Lincoln East - Court 2
[3] Milford Legends - 45
[4] OSA 4th Select Howe - 21
B5 - Sun 7/23 3:00PM Lincoln East - Court 4
[4] Beatrice 4th - 24
[1] Lincoln Supreme 3rd Black 1 - 25
B3 - Sun 7/23 3:00PM Lincoln East - Court 3
[1] OSA 4th Select Yosten - 38