Basketball

Boys - 6th

Zero Gravity Phight for Philly

Apr 16 - 18, 2021
PA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

International
Team W L
PD
PS
PA
Young Hooperz 3 0 42 177 77
Next Play Basketball 1 2 -2 81 88
Penn Playmakers 1 2 -20 87 95
My Sky Elite Magda 1 2 -20 51 136
National Blue
Team W L
PD
PS
PA
All Day Hoops* 3 0 50 127 65
My Sky Elite Rivers 2 1 4 116 112
Downingtown Heat - Pitcherella 1 2 -23 108 131
PSB Philly Livingstone 1 2 -7 107 114
Monstars - Derstine 0 3 -36 74 122
National Red
Team W L
PD
PS
PA
Delco Goats - Koperna 3 0 51 141 83
LA Elit3 2 1 -10 112 129
Coast 2 Coast 1 2 -9 120 129
Collegeville Jaguars - Jandrisitz 0 3 -32 127 159
National White
Team W L
PD
PS
PA
Buxmont Blue Devils 3 0 42 122 80
ECP Timson 2 1 4 111 107
Bensalem Chargers 1 2 -9 101 110
PA Barnstormers 0 3 -37 74 111

Schedule

Filter by:

Saturday, April 17, 2021
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM 5. XL Sports World - Court 2 All Day Hoops
41 26 Downingtown Heat - Pitcherella
P2 8:00 AM 5. XL Sports World - Court 3 My Sky Elite Rivers
32 26 Monstars - Derstine
P3 9:10 AM 5. XL Sports World - Court 2 PSB Philly Livingstone
24 39 All Day Hoops
P4 9:10 AM 5. XL Sports World - Court 3 Downingtown Heat - Pitcherella
40 50 My Sky Elite Rivers
P9 3:00 PM 2. Archbishop Ryan - North Court LA Elit3
45 41 Coast 2 Coast
P1 4:10 PM 2. Archbishop Ryan - South Court Collegeville Jaguars - Jandrisitz
46 52 LA Elit3
P2 4:10 PM 2. Archbishop Ryan - North Court Coast 2 Coast
30 41 Delco Goats - Koperna
P13 5:20 PM 5. XL Sports World - Court 1 Bensalem Chargers
38 21 PA Barnstormers
P15 5:20 PM 6. Phelps School - Court 2 My Sky Elite Magda
13 83 Young Hooperz
P16 5:20 PM 6. Phelps School - Court 1 Penn Playmakers
14 37 Next Play Basketball
P7 6:30 PM 6. Phelps School - Court 2 Penn Playmakers
53 10 My Sky Elite Magda
P8 6:30 PM 6. Phelps School - Court 1 Young Hooperz
46 44 Next Play Basketball
P14 6:30 PM 5. XL Sports World - Court 2 ECP Timson
31 40 Buxmont Blue Devils
Sunday, April 18, 2021
Game Time Location Team Score Team
P5 8:00 AM 5. XL Sports World - Court 1 ECP Timson
40 33 Bensalem Chargers
P6 8:00 AM 5. XL Sports World - Court 2 PA Barnstormers
19 33 Buxmont Blue Devils
P6 8:00 AM 7. USTC Fieldhouse - Court 4 PSB Philly Livingstone
43 33 Monstars - Derstine
P7 9:10 AM 7. USTC Fieldhouse - Court 4 Downingtown Heat - Pitcherella
42 40 PSB Philly Livingstone
P21 9:10 AM 5. XL Sports World - Court 2 Buxmont Blue Devils
49 30 Bensalem Chargers
P22 9:10 AM 5. XL Sports World - Court 1 ECP Timson
40 34 PA Barnstormers
P25 9:10 AM 7. USTC Fieldhouse - Court 3 Monstars - Derstine
15 47 All Day Hoops
P5 10:20 AM 7. USTC Fieldhouse - Court 2 All Day Hoops*
46 34 My Sky Elite Rivers
P23 10:20 AM 7. USTC Fieldhouse - Court 3 Next Play Basketball
0 28 My Sky Elite Magda
P10 11:30 AM 7. USTC Fieldhouse - Court 2 Collegeville Jaguars - Jandrisitz
38 58 Delco Goats - Koperna
P24 11:30 AM 6. Phelps School - Court 2 Penn Playmakers
20 48 Young Hooperz
P17 12:40 PM 7. USTC Fieldhouse - Court 1 Delco Goats - Koperna
42 15 LA Elit3
P18 12:40 PM 7. USTC Fieldhouse - Court 2 Collegeville Jaguars - Jandrisitz
43 49 Coast 2 Coast
B1 4:10 PM 7. USTC Fieldhouse - Court 1 [1] Delco Goats - Koperna
44 51 [1] All Day Hoops
B2 4:10 PM 7. USTC Fieldhouse - Court 2 [1] Buxmont Blue Devils
26 35 [1] Young Hooperz
B3 5:20 PM 7. USTC Fieldhouse - Court 1 [1] All Day Hoops
48 32 [1] Young Hooperz

Bracket

[1] All Day Hoops
Champion
[1] Delco Goats - Koperna - 44
B1 - Sun 4/18 4:10PM 7. USTC Fieldhouse - Court 1
[1] All Day Hoops - 51
[1] All Day Hoops - 48
B3 - Sun 4/18 5:20PM 7. USTC Fieldhouse - Court 1
[1] Young Hooperz - 32
[1] Buxmont Blue Devils - 26
B2 - Sun 4/18 4:10PM 7. USTC Fieldhouse - Court 2
[1] Young Hooperz - 35