Softball

18U

PGF SE Regional Championships

Jul 16 - 18, 2020
, Longwood, FL • Clermont, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Thursday, July 16, 2020
Game Time Location Team Score Team
P15 8:00 AM Soldiers Creek - Field 6 Bandits Black
1 3 South Florida Intensity National
P17 8:00 AM Soldiers Creek - Field 5 Florida Storm - Ralph/Francis
6 1 Auburndale Synergy Pontbtriant
P4 9:45 AM Soldiers Creek - Field 5 South Florida Intensity National
2 4 Florida Storm - Ralph/Francis
P5 9:45 AM Soldiers Creek - Field 6 Florida Select Davis
2 9 Bandits Black
P1 11:30 AM Soldiers Creek - Field 6 South Florida Intensity 18u
0 10 Wagner's Gold
P2 11:30 AM Soldiers Creek - Field 5 Florida Power Black 18u Kaser
2 7 Wildfire Pollock 18U
P3 11:30 AM Soldiers Creek - Field 3 Indy Crush Premier
5 10 East Cobb Bullets Carver
P14 11:30 AM Soldiers Creek - Field 4 Florida Select Davis
0 2 Auburndale Synergy Pontbtriant
P6 1:15 PM Soldiers Creek - Field 6 Wagner's Gold
5 6 Florida Power Black 18u Kaser
P10 1:15 PM Soldiers Creek - Field 5 Florida Storm - Ralph/Francis
5 2 Bandits Black
P7 3:00 PM Soldiers Creek - Field 6 South Florida Intensity 18u
0 10 Indy Crush Premier
P8 3:00 PM Soldiers Creek - Field 3 Wildfire Pollock 18U
3 1 East Cobb Bullets Carver
P9 3:00 PM Soldiers Creek - Field 4 Auburndale Synergy Pontbtriant
8 7 South Florida Intensity National
P16 3:00 PM Soldiers Creek - Field 5 Florida Select Davis
3 5 Florida Storm - Ralph/Francis
P11 4:45 PM Soldiers Creek - Field 6 Indy Crush Premier
5 3 Wagner's Gold
P12 4:45 PM Soldiers Creek - Field 3 East Cobb Bullets Carver
9 0 Florida Power Black 18u Kaser
P13 4:45 PM Soldiers Creek - Field 4 Wildfire Pollock 18U
7 3 South Florida Intensity 18u
Friday, July 17, 2020
Game Time Location Team Score Team
B1 9:45 AM Soldiers Creek - Field 5 [3] South Florida Intensity National
6 0 [5] Wagner's Gold
B2 9:45 AM Soldiers Creek - Field 6 [3] Indy Crush Premier
2 9 [4] Bandits Black
B3 11:30 AM Soldiers Creek - Field 5 [4] Florida Power Black 18u Kaser
3 6 [5] Florida Select Davis
B4 11:30 AM Soldiers Creek - Field 6 [1] Florida Storm - Ralph/Francis
8 1 [6] South Florida Intensity 18u
B5 1:15 PM Soldiers Creek - Field 6 South Florida Intensity National
2 4 [2] East Cobb Bullets Carver
B6 1:15 PM Soldiers Creek - Field 2 Bandits Black
1 3 [2] Auburndale Synergy Pontbtriant
B7 1:15 PM Soldiers Creek - Field 3 [1] Wildfire Pollock 18U
10 1 Florida Select Davis
B8 1:15 PM Soldiers Creek - Field 5 Indy Crush Premier
7 3 South Florida Intensity 18u
B9 3:00 PM Soldiers Creek - Field 2 Florida Power Black 18u Kaser
3 4 South Florida Intensity National
B10 3:00 PM Soldiers Creek - Field 5 Wagner's Gold
3 4 Florida Select Davis
B13 3:00 PM Soldiers Creek - Field 3 Florida Storm - Ralph/Francis
1 2 East Cobb Bullets Carver
B14 3:00 PM Soldiers Creek - Field 6 Auburndale Synergy Pontbtriant
1 4 Wildfire Pollock 18U
Saturday, July 18, 2020
Game Time Location Team Score Team
B11 8:00 AM Soldiers Creek - Field 4 Indy Crush Premier
11 1 South Florida Intensity National
B12 8:00 AM Soldiers Creek - Field 5 Bandits Black
1 2 Florida Select Davis
B15 9:45 AM Soldiers Creek - Field 3 Florida Select Davis
0 4 Florida Storm - Ralph/Francis
B16 9:45 AM Soldiers Creek - Field 4 Auburndale Synergy Pontbtriant
2 5 Indy Crush Premier
B17 11:30 AM Soldiers Creek - Field 4 East Cobb Bullets Carver
2 9 Wildfire Pollock 18U
B18 11:30 AM Soldiers Creek - Field 3 Indy Crush Premier
6 7 Florida Storm - Ralph/Francis
B19 1:15 PM Soldiers Creek - Field 4 East Cobb Bullets Carver
9 3 Florida Storm - Ralph/Francis
B20 3:00 PM Soldiers Creek - Field 4 Wildfire Pollock 18U
3 0 East Cobb Bullets Carver

Bracket

Losers Bracket
Winners Bracket
[1] Wildfire Pollock 18U
Champion
Florida Storm - Ralph/Francis - 1
B13 - Fri 7/17 3:00PM Soldiers Creek - Field 3
East Cobb Bullets Carver - 2
[1] Wildfire Pollock 18U - 10
B7 - Fri 7/17 1:15PM Soldiers Creek - Field 3
Florida Select Davis - 1
Wildfire Pollock 18U - 3
B20 - Sat 7/18 3:00PM Soldiers Creek - Field 4
East Cobb Bullets Carver - 0
South Florida Intensity National - 2
B5 - Fri 7/17 1:15PM Soldiers Creek - Field 6
[2] East Cobb Bullets Carver - 4
Auburndale Synergy Pontbtriant - 1
B14 - Fri 7/17 3:00PM Soldiers Creek - Field 6
Wildfire Pollock 18U - 4
East Cobb Bullets Carver - 2
B17 - Sat 7/18 11:30AM Soldiers Creek - Field 4
Wildfire Pollock 18U - 9
East Cobb Bullets Carver - 9
B19 - Sat 7/18 1:15PM Soldiers Creek - Field 4
Florida Storm - Ralph/Francis - 3
Indy Crush Premier - 6
B18 - Sat 7/18 11:30AM Soldiers Creek - Field 3
Florida Storm - Ralph/Francis - 7
[4] Florida Power Black 18u Kaser - 3
B3 - Fri 7/17 11:30AM Soldiers Creek - Field 5
[5] Florida Select Davis - 6
[3] South Florida Intensity National - 6
B1 - Fri 7/17 9:45AM Soldiers Creek - Field 5
[5] Wagner's Gold - 0
Auburndale Synergy Pontbtriant - 2
B16 - Sat 7/18 9:45AM Soldiers Creek - Field 4
Indy Crush Premier - 5
Bandits Black - 1
B12 - Sat 7/18 8:00AM Soldiers Creek - Field 5
Florida Select Davis - 2
Florida Select Davis - 0
B15 - Sat 7/18 9:45AM Soldiers Creek - Field 3
Florida Storm - Ralph/Francis - 4
[1] Florida Storm - Ralph/Francis - 8
B4 - Fri 7/17 11:30AM Soldiers Creek - Field 6
[6] South Florida Intensity 18u - 1
Indy Crush Premier - 7
B8 - Fri 7/17 1:15PM Soldiers Creek - Field 5
South Florida Intensity 18u - 3
Indy Crush Premier - 11
B11 - Sat 7/18 8:00AM Soldiers Creek - Field 4
South Florida Intensity National - 1
Bandits Black - 1
B6 - Fri 7/17 1:15PM Soldiers Creek - Field 2
[2] Auburndale Synergy Pontbtriant - 3
Florida Power Black 18u Kaser - 3
B9 - Fri 7/17 3:00PM Soldiers Creek - Field 2
South Florida Intensity National - 4
Wagner's Gold - 3
B10 - Fri 7/17 3:00PM Soldiers Creek - Field 5
Florida Select Davis - 4
[3] Indy Crush Premier - 2
B2 - Fri 7/17 9:45AM Soldiers Creek - Field 6
[4] Bandits Black - 9