Basketball

6th Grade Girls - White Division

2020 Pride of the North

Feb 28 - Mar 1, 2020
Bemidji, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

East Grand Forks

6th Grade Girls - White Division Champion

Fri Feb 28, 2020 - Sun Mar 1, 2020

Pool Standings

Pool A
Team W L
PD
PS
PA
East Grand Forks (East Grand Forks, MN) 2 0 19 50 31
Mahnomen Waubun (Mahnomen, MN) 1 1 20 58 38
Grand Rapids Crummy (Grand Rapids, MN) 0 2 -39 23 62
Pool B
Team W L
PD
PS
PA
Hibbing (Hibbing, MN) 2 0 15 45 30
Park Rapids (Park Rapids, MN) 1 1 -10 33 43
Bemidji Yanish (Bemidji, MN) 0 2 -5 31 36
Pool C
Team W L
PD
PS
PA
West Fargo Lakers (West Fargo, ND) 2 0 32 56 24
Clearbrook Gonvik (Clearbrook, MN) 1 1 19 50 31
Lady Lakers (Cass Lake, MN) 0 2 -51 14 65

Schedule

Filter by:

Friday, February 28, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 6:15 PM Bemidji High School - Court 3 Grand Rapids Crummy
14 36 Mahnomen Waubun
P2 6:15 PM Bemidji High School - Court 1 Bemidji Yanish
16 18 Park Rapids
P3 6:15 PM Bemidji High School - Court 2 Clearbrook Gonvik
31 9 Lady Lakers
P1 8:15 PM Bemidji High School - Court 1 East Grand Forks
24 22 Mahnomen Waubun
P2 8:15 PM Bemidji High School - Court 2 Hibbing
27 15 Park Rapids
P3 8:15 PM Bemidji High School - Court 3 West Fargo Lakers
34 5 Lady Lakers
Saturday, February 29, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 10:00 AM Bemidji Middle School - North East Grand Forks
26 9 Grand Rapids Crummy
P2 10:00 AM Bemidji State University - BSU Gymnasium Hibbing
18 15 Bemidji Yanish
P3 10:00 AM Bemidji Middle School - South West Fargo Lakers
22 19 Clearbrook Gonvik
B1 2:00 PM Bemidji Middle School - North [1] Hibbing
19 16 [1] West Fargo Lakers
B3 2:00 PM Bemidji Middle School - South [2] Mahnomen Waubun
27 17 [2] Clearbrook Gonvik
B5 2:00 PM Gene Dillon Elementary - AUX Gym [3] Grand Rapids Crummy
17 43 [3] Bemidji Yanish
B2 4:00 PM Bemidji State University - BSU Gymnasium Hibbing
23 25 [1] East Grand Forks
B4 4:00 PM Bemidji Middle School - North Mahnomen Waubun
19 12 [2] Park Rapids
B6 4:00 PM Bemidji Middle School - South Bemidji Yanish
32 6 [3] Lady Lakers

Bracket

[1] East Grand Forks
Champion
[2] Mahnomen Waubun
Consolation
[3] Bemidji Yanish
[2] Mahnomen Waubun - 27
B3 - Sat 2/29 2:00PM Bemidji Middle School - South
[2] Clearbrook Gonvik - 17
Mahnomen Waubun - 19
B4 - Sat 2/29 4:00PM Bemidji Middle School - North
[2] Park Rapids - 12
[3] Grand Rapids Crummy - 17
B5 - Sat 2/29 2:00PM Gene Dillon Elementary - AUX Gym
[3] Bemidji Yanish - 43
Hibbing - 23
B2 - Sat 2/29 4:00PM Bemidji State University - BSU Gymnasium
[1] East Grand Forks - 25
Bemidji Yanish - 32
B6 - Sat 2/29 4:00PM Bemidji Middle School - South
[3] Lady Lakers - 6
[1] Hibbing - 19
B1 - Sat 2/29 2:00PM Bemidji Middle School - North
[1] West Fargo Lakers - 16