Basketball

U11 Boys

2019 BCCBA Club League (U10-U13 Boys)

Nov 3, 2019 - Feb 23, 2020
BC
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

U11 Boys Pool
Team W L
PD
PS
PA
Split Second U11 8 0 148 424 276
BC Bounce U11 7 1 156 438 282
SBMC U11 5 3 24 357 333
VanCity U11 4 4 37 341 304
FYBA U11 4 4 41 362 321
Athelite U11 3 5 38 316 278
Excel U11 1 7 -175 247 422
3D Basketball U11 0 8 -269 175 444

Schedule

Filter by:

Sunday, November 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
P11 9:00 AM Simon Fraser University - East 2 BC Bounce U11
56 19 3D Basketball U11
P7 10:10 AM Simon Fraser University - East 2 Split Second U11
46 30 VanCity U11
P3 11:20 AM Simon Fraser University - East 2 FYBA U11
49 38 Athelite U11
P25 12:30 PM Simon Fraser University - East 2 Split Second U11
61 22 Excel U11
P24 1:40 PM Simon Fraser University - East 2 FYBA U11
58 50 SBMC U11
P17 2:50 PM Simon Fraser University - East 2 BC Bounce U11
85 35 Excel U11
P10 4:00 PM Simon Fraser University - East 1 VanCity U11
39 41 SBMC U11
P26 4:00 PM Simon Fraser University - East 2 3D Basketball U11
35 53 Athelite U11
Sunday, November 24, 2019
Game Time Location Team Score Team
P18 9:00 AM Simon Fraser University - East 2 Athelite U11
25 40 VanCity U11
P5 10:10 AM Simon Fraser University - East 2 Excel U11
44 45 SBMC U11
P28 11:20 AM Simon Fraser University - East 2 FYBA U11
38 50 VanCity U11
P22 12:30 PM Simon Fraser University - East 2 BC Bounce U11
40 52 Split Second U11
P6 1:40 PM Simon Fraser University - East 2 3D Basketball U11
18 58 FYBA U11
P21 2:50 PM Simon Fraser University - East 2 Excel U11
17 54 Athelite U11
P16 4:00 PM Simon Fraser University - East 1 3D Basketball U11
5 55 Split Second U11
P27 4:00 PM Simon Fraser University - East 2 SBMC U11
37 56 BC Bounce U11
Sunday, December 15, 2019
Game Time Location Team Score Team
P8 9:00 AM BC Prep - Court 2 Athelite U11
26 38 BC Bounce U11
P13 10:10 AM BC Prep - Court 2 Excel U11
24 41 VanCity U11
P2 11:20 AM BC Prep - Court 2 SBMC U11
54 64 Split Second U11
P14 12:30 PM BC Prep - Court 2 FYBA U11
44 55 BC Bounce U11
P23 1:40 PM BC Prep - Court 2 VanCity U11
58 22 3D Basketball U11
P9 2:50 PM BC Prep - Court 2 FYBA U11
44 33 Excel U11
P12 4:00 PM BC Prep - Court 1 Athelite U11
42 43 Split Second U11
P20 4:00 PM BC Prep - Court 2 3D Basketball U11
16 68 SBMC U11
Sunday, January 12, 2020
Game Time Location Team Score Team
P4 9:00 AM Simon Fraser University - East 2 VanCity U11
BC Bounce U11
P1 10:10 AM Simon Fraser University - East 2 3D Basketball U11
Excel U11
P29 11:20 AM Simon Fraser University - East 2 FYBA U11
SBMC U11
P30 12:30 PM Simon Fraser University - East 2 3D Basketball U11
Athelite U11
P19 1:40 PM Simon Fraser University - East 2 Split Second U11
FYBA U11
P31 2:50 PM Simon Fraser University - East 2 BC Bounce U11
Excel U11
P15 4:00 PM Simon Fraser University - East 2 SBMC U11
Athelite U11
P32 4:00 PM Simon Fraser University - East 1 Split Second U11
VanCity U11
Sunday, February 09, 2020
Game Time Location Team Score Team
P34 9:00 AM Capilano University - Court 2 3D Basketball U11
27 50 Athelite U11
P35 10:10 AM Capilano University - Court 2 BC Bounce U11
59 26 Excel U11
P36 11:20 AM Capilano University - Court 2 FYBA U11
43 44 Split Second U11
P37 12:30 PM Capilano University - Court 2 BC Bounce U11
49 43 VanCity U11
P38 1:40 PM Capilano University - Court 2 FYBA U11
28 33 SBMC U11
P39 2:50 PM Capilano University - Court 2 Split Second U11
59 40 VanCity U11
P33 4:00 PM Capilano University - Court 1 3D Basketball U11
33 46 Excel U11
P40 4:00 PM Capilano University - Court 2 Athelite U11
28 29 SBMC U11
Saturday, February 22, 2020
Game Time Location Team Score Team
B1 11:20 AM Pinetree Community Centre - Court 1 U11 Boys Pool 5th Place
U11 Boys Pool 8th Place
B2 2:50 PM Pinetree Community Centre - Court 1 U11 Boys Pool 6th Place
U11 Boys Pool 7th Place
B3 4:00 PM Pinetree Community Centre - Court 2 Bracket Winner B1
U11 Boys Pool 4th Place
Sunday, February 23, 2020
Game Time Location Team Score Team
B4 9:30 AM Douglas College - Court 1 Bracket Winner B2
U11 Boys Pool 3rd Place
B5 10:40 AM Douglas College - Court 2 U11 Boys Pool 1st Place
Bracket Winner B3
B6 1:00 PM Douglas College - Court 1 U11 Boys Pool 2nd Place
Bracket Winner B4
B7 3:20 PM Douglas College - Court 1 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6

Bracket

Bracket Winner B7
Champion
U11 Boys Pool 5th Place
B1 - Sat 2/22 11:20AM Pinetree Community Centre - Court 1
U11 Boys Pool 8th Place
U11 Boys Pool 6th Place
B2 - Sat 2/22 2:50PM Pinetree Community Centre - Court 1
U11 Boys Pool 7th Place
Bracket Winner B1
B3 - Sat 2/22 4:00PM Pinetree Community Centre - Court 2
U11 Boys Pool 4th Place
Bracket Winner B2
B4 - Sun 2/23 9:30AM Douglas College - Court 1
U11 Boys Pool 3rd Place
U11 Boys Pool 1st Place
B5 - Sun 2/23 10:40AM Douglas College - Court 2
Bracket Winner B3
Bracket Winner B5
B7 - Sun 2/23 3:20PM Douglas College - Court 1
Bracket Winner B6
U11 Boys Pool 2nd Place
B6 - Sun 2/23 1:00PM Douglas College - Court 1
Bracket Winner B4