Basketball

U10 Boys

2019 BCCBA Club League (U10-U13 Boys)

Nov 3, 2019 - Feb 23, 2020
BC
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

U10 Boys Pool
Team W L
PD
PS
PA
Athelite U10 8 0 215 346 131
FYBA U10 6 2 39 283 244
Split Second U10 5 3 51 296 245
VanCity U10 3 5 -106 228 334
BC Bounce U10 2 6 -69 209 278
SBMC U10 0 8 -130 191 321

Schedule

Filter by:

Sunday, November 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
P11 9:00 AM Simon Fraser University - East 1 VanCity U10
25 43 Split Second U10
P12 10:10 AM Simon Fraser University - East 1 BC Bounce U10
24 44 Athelite U10
P3 11:20 AM Simon Fraser University - East 1 VanCity U10
40 37 SBMC U10
P4 12:30 PM Simon Fraser University - East 1 FYBA U10
35 18 BC Bounce U10
P9 1:40 PM Simon Fraser University - East 1 Split Second U10
23 45 Athelite U10
P10 2:50 PM Simon Fraser University - East 1 FYBA U10
43 21 SBMC U10
Sunday, November 24, 2019
Game Time Location Team Score Team
P8 9:00 AM Simon Fraser University - East 1 SBMC U10
14 35 BC Bounce U10
P5 10:10 AM Simon Fraser University - East 1 Athelite U10
52 7 VanCity U10
P6 11:20 AM Simon Fraser University - East 1 Split Second U10
35 14 SBMC U10
P1 12:30 PM Simon Fraser University - East 1 Athelite U10
39 11 FYBA U10
P15 1:40 PM Simon Fraser University - East 1 BC Bounce U10
45 31 VanCity U10
P13 2:50 PM Simon Fraser University - East 1 Split Second U10
37 39 FYBA U10
Sunday, December 15, 2019
Game Time Location Team Score Team
P16 9:00 AM BC Prep - Court 1 Split Second U10
54 35 VanCity U10
P17 10:10 AM BC Prep - Court 1 Athelite U10
41 10 BC Bounce U10
P7 11:20 AM BC Prep - Court 1 VanCity U10
29 47 FYBA U10
P14 12:30 PM BC Prep - Court 1 Athelite U10
49 15 SBMC U10
P18 1:40 PM BC Prep - Court 1 SBMC U10
39 43 FYBA U10
P2 2:50 PM BC Prep - Court 1 BC Bounce U10
19 40 Split Second U10
Sunday, January 12, 2020
Game Time Location Team Score Team
P19 9:00 AM Simon Fraser University - East 1 Split Second U10
SBMC U10
P20 10:10 AM Simon Fraser University - East 1 VanCity U10
BC Bounce U10
P21 11:20 AM Simon Fraser University - East 1 Split Second U10
Athelite U10
P22 12:30 PM Simon Fraser University - East 1 BC Bounce U10
FYBA U10
P23 1:40 PM Simon Fraser University - East 1 VanCity U10
SBMC U10
P24 2:50 PM Simon Fraser University - East 1 Athelite U10
FYBA U10
Sunday, February 09, 2020
Game Time Location Team Score Team
P25 9:00 AM Capilano University - Court 1 VanCity U10
26 22 SBMC U10
P26 10:10 AM Capilano University - Court 1 Split Second U10
14 39 Athelite U10
P27 11:20 AM Capilano University - Court 1 VanCity U10
35 34 BC Bounce U10
P28 12:30 PM Capilano University - Court 1 Athelite U10
37 27 FYBA U10
P29 1:40 PM Capilano University - Court 1 Split Second U10
50 29 SBMC U10
P30 2:50 PM Capilano University - Court 1 BC Bounce U10
24 38 FYBA U10
Saturday, February 22, 2020
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Pinetree Community Centre - Court 1 U10 Boys Pool 4th Place
U10 Boys Pool 5th Place
B2 10:10 AM Pinetree Community Centre - Court 1 U10 Boys Pool 3rd Place
U10 Boys Pool 6th Place
B3 6:20 PM Pinetree Community Centre - Court 1 Bracket Winner B1
U10 Boys Pool 1st Place
B4 6:20 PM Pinetree Community Centre - Court 2 Bracket Winner B2
U10 Boys Pool 2nd Place
Sunday, February 23, 2020
Game Time Location Team Score Team
B5 2:10 PM Douglas College - Court 2 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4

Bracket

Bracket Winner B5
Champion
U10 Boys Pool 4th Place
B1 - Sat 2/22 9:00AM Pinetree Community Centre - Court 1
U10 Boys Pool 5th Place
U10 Boys Pool 3rd Place
B2 - Sat 2/22 10:10AM Pinetree Community Centre - Court 1
U10 Boys Pool 6th Place
Bracket Winner B1
B3 - Sat 2/22 6:20PM Pinetree Community Centre - Court 1
U10 Boys Pool 1st Place
Bracket Winner B2
B4 - Sat 2/22 6:20PM Pinetree Community Centre - Court 2
U10 Boys Pool 2nd Place
Bracket Winner B3
B5 - Sun 2/23 2:10PM Douglas College - Court 2
Bracket Winner B4