Basketball

High School girls

S. Parker Bernard Memorial Tournament-(9th Annual)

Mar 13 - 15, 2020
Beavercreek, OH • Bellbrook, OH
SportsEngine Tourney

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Pool A
Team W L
PD
PS
PA
Dayton Metro-Painter 2021/2022 (Bellbrook, Ohio) 0 0 0 0 0
G -Squad 2020 (Bellbrook, Ohio) 0 0 0 0 0
WE GOT NEXT - 2022 ROE (Kettering, Oh) 0 0 0 0 0
Ohio Stars Minnich-2022 (Beavercreek, Oh) 0 0 0 0 0
Dayton Metro Welch 2021/2022 (Kettering, Ohio) 0 0 0 0 0
Cincy Chargers 2021 (Morrow, OH - Ohio) 0 0 0 0 0
Cincy Chargers 2022/2023 (Morrow, OH - Ohio) 0 0 0 0 0
Pool B
Team W L
PD
PS
PA
WE GOT NEXT - 2023 ROE (Kettering, OH) 0 0 0 0 0
Dayton Metro -Strauser 2024 (Dayton, OH) 0 0 0 0 0
Ohio Lady Attack 2023/2024 (Beavercreek, Ohio) 0 0 0 0 0
Dayton Metro-Parker (Beavercreek, Ohio) 0 0 0 0 0
Dayton Metro-Hutch 2023 (Beavercreek, Ohio) 0 0 0 0 0
Ohio Stars -2024 Weimer (Beavercreek, Ohio) 0 0 0 0 0
Ohio Stars - 2021/2022/2023 (Beavercreek, Ohio) 0 0 0 0 0
Dayton Metro 2023 Stenton (Kettering, OH) 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Friday, March 13, 2020
Game Time Location Team Score Team
P4 6:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Dayton Metro 2023 Stenton
Dayton Metro-Parker
P7 7:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Ohio Stars - 2021/2022/2023
Dayton Metro -Strauser 2024
P1 8:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Dayton Metro-Painter 2021/2022
Cincy Chargers 2021
Saturday, March 14, 2020
Game Time Location Team Score Team
P2 9:00 AM Bellbrook Middle School - Main Gym Cincy Chargers 2022/2023
Ohio Stars Minnich-2022
P3 10:00 AM Bellbrook Middle School - Main Gym Dayton Metro-Painter 2021/2022
WE GOT NEXT - 2022 ROE
P8 11:00 AM Bellbrook Middle School - Main Gym G -Squad 2020
Dayton Metro Welch 2021/2022
P5 12:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Ohio Lady Attack 2023/2024
WE GOT NEXT - 2023 ROE
P14 1:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Dayton Metro-Hutch 2023
Dayton Metro -Strauser 2024
P13 2:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym WE GOT NEXT - 2023 ROE
Ohio Stars - 2021/2022/2023
P9 3:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Cincy Chargers 2021
Dayton Metro Welch 2021/2022
P11 4:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Dayton Metro-Parker
Ohio Lady Attack 2023/2024
P6 5:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Ohio Stars -2024 Weimer
Dayton Metro-Hutch 2023
P10 5:00 PM Bales Arena - Court 2 Ohio Stars Minnich-2022
WE GOT NEXT - 2022 ROE
P15 6:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Cincy Chargers 2022/2023
G -Squad 2020
P12 7:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Dayton Metro 2023 Stenton
Ohio Stars -2024 Weimer
Sunday, March 15, 2020
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Bellcreek Intermediate Pool A 4th Place
Pool B 5th Place
B2 10:00 AM Bales Arena - Court 1 Pool A 2nd Place
Pool B 7th Place
B3 10:00 AM Bales Arena - Court 2 Pool B 3rd Place
Pool A 6th Place
B4 10:00 AM Bales Arena - Court 3 Pool A 1st Place
Pool B 8th Place
B5 10:00 AM Bales Arena - Court 4 Pool B 4th Place
Pool A 5th Place
B6 10:00 AM Bellcreek Intermediate Pool B 2nd Place
Pool A 7th Place
B7 11:00 AM Bales Arena - Court 3 Pool A 3rd Place
Pool B 6th Place
B8 11:00 AM Bales Arena - Court 4 Pool B 1st Place
Bracket Winner B1
B9 12:00 PM Bales Arena - Court 1 Bracket Winner B2
Bracket Winner B3
B10 12:00 PM Bales Arena - Court 2 Bracket Winner B4
Bracket Winner B5
B11 1:00 PM Bales Arena - Court 2 Bracket Winner B6
Bracket Winner B7
B12 2:00 PM Bales Arena - Court 1 Bracket Winner B8
Bracket Winner B9
B13 3:00 PM Bales Arena - Court 1 Bracket Winner B10
Bracket Winner B11
B14 5:00 PM Bellbrook Middle School - Main Gym Bracket Winner B12
Bracket Winner B13

Bracket

Bracket Winner B14
CHAMPIONS
Bracket Winner B12
B14 - Sun 3/15 5:00PM Bellbrook Middle School - Main Gym
Bracket Winner B13
Bracket Winner B2
B9 - Sun 3/15 12:00PM Bales Arena - Court 1
Bracket Winner B3
Pool A 2nd Place
B2 - Sun 3/15 10:00AM Bales Arena - Court 1
Pool B 7th Place
Bracket Winner B8
B12 - Sun 3/15 2:00PM Bales Arena - Court 1
Bracket Winner B9
Bracket Winner B10
B13 - Sun 3/15 3:00PM Bales Arena - Court 1
Bracket Winner B11
Bracket Winner B6
B11 - Sun 3/15 1:00PM Bales Arena - Court 2
Bracket Winner B7
Bracket Winner B4
B10 - Sun 3/15 12:00PM Bales Arena - Court 2
Bracket Winner B5
Pool B 3rd Place
B3 - Sun 3/15 10:00AM Bales Arena - Court 2
Pool A 6th Place
Pool A 1st Place
B4 - Sun 3/15 10:00AM Bales Arena - Court 3
Pool B 8th Place
Pool A 3rd Place
B7 - Sun 3/15 11:00AM Bales Arena - Court 3
Pool B 6th Place
Pool B 1st Place
B8 - Sun 3/15 11:00AM Bales Arena - Court 4
Bracket Winner B1
Pool B 4th Place
B5 - Sun 3/15 10:00AM Bales Arena - Court 4
Pool A 5th Place
Pool B 2nd Place
B6 - Sun 3/15 10:00AM Bellcreek Intermediate
Pool A 7th Place
Pool A 4th Place
B1 - Sun 3/15 9:00AM Bellcreek Intermediate
Pool B 5th Place