Softball

Tournament Note

GFL San Diego 2019- Girls Fall Fastpitch League.
Playoffs November 7, 8, 9, 10 - Sites TBD for single elimination games.
Santee will host Double Elimination (for 8U, 10U, 12U, & 14U) that weekend
Monte Vista will host finals for HS that weekend.
***Play It Again Sports (La Mesa) - go to documents for flyer & coupon***

10U

GFL

Sep 6 - Nov 17, 2019
CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

10U Bronze
Team W L T
RS
RA
Navajo 3 Griffin 4 10 0 99 147
Santee Rampage 7 3 0 119 84
Santee Fusion 7 3 0 97 46
Peninsula Payne 3 15 0 85 194
Santee Misfits 4 8 0 71 111
IB Warriors 3 13 0 71 164
Brawley Wildcats 5 7 0 92 79
Navajo 5 Ramirez 5 9 0 105 148
Navajo 4 4 12 0 80 225
Navajo 2 Frary 3 10 1 111 193
Ramona TWO 2 7 1 99 144
Ramona ONE 0 10 0 69 147
RSD 0 10 0 49 139
10U Gold
Team W L T
RS
RA
Excel 14 0 0 144 33
Clairemont 12 2 0 152 62
Girls in Black (GIB) 12 3 1 137 55
Navajo Purple (Plunk) 12 4 0 153 54
Sun Devils Contreas 7 7 0 116 94
IV Heat 7 7 0 78 77
Peninsula Miles 7 9 0 78 87
10U Silver
Team W L T
RS
RA
Sun Devils Baca 10 3 1 114 87
Coyotes 12 5 1 194 134
Fury Cox 11 5 0 120 40
4s Ranch 12 6 0 180 96
Sun Devils Zavala 8 4 0 101 80
Santee Wildcats 10 6 0 112 83
RSD Sloan 3 8 1 43 82
8U Teams vs 10U
Team W L T
RS
RA
Sun Devils Ventura 8U 3 1 0 49 33

Schedule

Filter by:

Friday, September 06, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P1 5:00 PM Discovery Park Excel (10U Gold)
11 4 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P2 5:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Fury Cox (10U Silver)
1 2 RSD Sloan (10U Silver)
P1 7:00 PM Discovery Park Excel (10U Gold)
6 4 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P2 7:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Fury Cox (10U Silver)
7 3 RSD Sloan (10U Silver)
Saturday, September 07, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P3 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Santee Wildcats (10U Silver)
8 0 Santee Misfits (10U Bronze)
P3 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Santee Wildcats (10U Silver)
10 0 Santee Misfits (10U Bronze)
Sunday, September 08, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P5 9:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
19 2 RSD (10U Bronze)
P6 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 4 (10U Bronze)
11 10 Ramona ONE (10U Bronze)
P7 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Rampage (10U Bronze)
1 16 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P8 9:00 AM Imperial Beach Sports Park IV Heat (10U Gold)
12 5 IB Warriors (10U Bronze)
P9 9:00 AM Chula Vista Community Park 4s Ranch (10U Silver)
6 7 Sun Devils Baca (10U Silver)
P10 9:00 AM Robb Field - Robb Field Excel (10U Gold)
7 2 Peninsula Miles (10U Gold)
P5 11:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
13 12 RSD (10U Bronze)
P6 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 4 (10U Bronze)
15 12 Ramona ONE (10U Bronze)
P7 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Rampage (10U Bronze)
2 20 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P8 11:00 AM Imperial Beach Sports Park IV Heat (10U Gold)
13 5 IB Warriors (10U Bronze)
P9 11:00 AM Chula Vista Community Park 4s Ranch (10U Silver)
3 4 Sun Devils Baca (10U Silver)
P10 11:00 AM Robb Field - Robb Field Excel (10U Gold)
10 0 Peninsula Miles (10U Gold)
P4 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Fusion (10U Bronze)
9 11 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P11 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Coyotes (10U Silver)
20 2 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P12 1:30 PM Robb Field - Robb Field Girls in Black (GIB) (10U Gold)
16 0 Peninsula Payne (10U Bronze)
P13 1:30 PM Discovery Park Clairemont (10U Gold)
2 11 Sun Devils Contreas (10U Gold)
P4 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Fusion (10U Bronze)
11 10 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P11 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Coyotes (10U Silver)
14 6 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P12 3:30 PM Robb Field - Robb Field Girls in Black (GIB) (10U Gold)
5 4 Peninsula Payne (10U Bronze)
P13 3:30 PM Discovery Park Clairemont (10U Gold)
9 8 Sun Devils Contreas (10U Gold)
Friday, September 13, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P14 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Fury Cox (10U Silver)
9 1 Santee Misfits (10U Bronze)
P15 5:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Excel (10U Gold)
10 5 RSD Sloan (10U Silver)
P107 5:30 PM Ramona Softball Girls Fields Coyotes (10U Silver)
20 7 Ramona TWO (10U Bronze)
P14 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Fury Cox (10U Silver)
11 3 Santee Misfits (10U Bronze)
P15 7:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Excel (10U Gold)
14 0 RSD Sloan (10U Silver)
P107 7:30 PM Ramona Softball Girls Fields Coyotes (10U Silver)
15 8 Ramona TWO (10U Bronze)
Saturday, September 14, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P16 9:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Santee Wildcats (10U Silver)
15 1 RSD (10U Bronze)
P17 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Ramona ONE (10U Bronze)
4 15 Santee Rampage (10U Bronze)
P16 11:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Santee Wildcats (10U Silver)
15 7 RSD (10U Bronze)
P17 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Ramona ONE (10U Bronze)
0 20 Santee Rampage (10U Bronze)
P18 1:00 PM Santee ASA - Santee ASA IV Heat (10U Gold)
0 7 Santee Fusion (10U Bronze)
IV Heat Forfeit
P18 3:00 PM Santee ASA - Santee ASA IV Heat (10U Gold)
0 7 Santee Fusion (10U Bronze)
IV Heat Forfeit
Sunday, September 15, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P19 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
16 5 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P20 9:00 AM Robb Field - Robb Field Clairemont (10U Gold)
2 8 Peninsula Miles (10U Gold)
P21 9:00 AM Discovery Park Sun Devils Contreas (10U Gold)
7 10 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P22 9:00 AM Chula Vista Community Park IB Warriors (10U Bronze)
6 10 Sun Devils Baca (10U Silver)
P23 9:00 AM Robb Field - Robb Field Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
12 6 Peninsula Payne (10U Bronze)
P24 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Coyotes (10U Silver)
11 1 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
P19 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
10 9 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P20 11:00 AM Robb Field - Robb Field Clairemont (10U Gold)
13 2 Peninsula Miles (10U Gold)
P21 11:00 AM Discovery Park Sun Devils Contreas (10U Gold)
16 7 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P22 11:00 AM Chula Vista Community Park IB Warriors (10U Bronze)
3 12 Sun Devils Baca (10U Silver)
P23 11:00 AM Robb Field - Robb Field Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
23 2 Peninsula Payne (10U Bronze)
P24 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Coyotes (10U Silver)
10 5 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
P25 1:30 PM Stagecoach Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
12 2 4s Ranch (10U Silver)
P26 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Brawley Wildcats (10U Bronze)
12 0 Navajo 4 (10U Bronze)
P25 3:30 PM Stagecoach Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
13 5 4s Ranch (10U Silver)
P26 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Brawley Wildcats (10U Bronze)
15 0 Navajo 4 (10U Bronze)
Friday, September 20, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P27 5:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
14 10 RSD (10U Bronze)
P28 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
6 7 Santee Rampage (10U Bronze)
P27 7:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
14 7 RSD (10U Bronze)
P28 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
12 16 Santee Rampage (10U Bronze)
Saturday, September 21, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P29 9:00 AM Twin Hills Youth Park Santee Misfits (10U Bronze)
4 12 Coyotes (10U Silver)
P29 11:00 AM Twin Hills Youth Park Santee Misfits (10U Bronze)
4 15 Coyotes (10U Silver)
P30 5:30 PM Imperial Beach Sports Park Brawley Wildcats (10U Bronze)
10 1 IB Warriors (10U Bronze)
P30 7:30 PM Imperial Beach Sports Park Brawley Wildcats (10U Bronze)
4 8 IB Warriors (10U Bronze)
Sunday, September 22, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P31 9:00 AM Discovery Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
2 3 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P32 9:00 AM Robb Field - Robb Field Clairemont (10U Gold)
12 0 Peninsula Payne (10U Bronze)
P108 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields Sun Devils Ventura 8U (8U Teams vs 10U)
15 4 Ramona TWO (10U Bronze)
P31 11:00 AM Discovery Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
4 10 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P32 11:00 AM Robb Field - Robb Field Clairemont (10U Gold)
14 0 Peninsula Payne (10U Bronze)
P108 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields Sun Devils Ventura 8U (8U Teams vs 10U)
15 7 Ramona TWO (10U Bronze)
P33 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Fusion (10U Bronze)
14 0 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P34 1:30 PM Linda Kaesar Field Navajo 4 (10U Bronze)
0 14 4s Ranch (10U Silver)
P35 1:30 PM Robb Field - Robb Field IV Heat (10U Gold)
6 1 Peninsula Miles (10U Gold)
P33 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Fusion (10U Bronze)
13 2 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P34 3:30 PM Linda Kaesar Field Navajo 4 (10U Bronze)
0 16 4s Ranch (10U Silver)
P35 3:30 PM Robb Field - Robb Field IV Heat (10U Gold)
4 7 Peninsula Miles (10U Gold)
Friday, September 27, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P36 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Fury Cox (10U Silver)
4 3 Santee Wildcats (10U Silver)
P37 5:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
7 2 RSD Sloan (10U Silver)
P36 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Fury Cox (10U Silver)
13 2 Santee Wildcats (10U Silver)
P37 7:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
7 3 RSD Sloan (10U Silver)
Saturday, September 28, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P38 10:00 AM Sweetwater Valley Complex IV Heat (10U Gold)
3 4 Excel (10U Gold)
P38 12:00 PM Sweetwater Valley Complex IV Heat (10U Gold)
0 12 Excel (10U Gold)
P40 1:30 PM Twin Hills Youth Park Brawley Wildcats (10U Bronze)
3 6 Coyotes (10U Silver)
P40 3:30 PM Twin Hills Youth Park Brawley Wildcats (10U Bronze)
5 8 Coyotes (10U Silver)
Sunday, September 29, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P41 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
12 0 Santee Wildcats (10U Silver)
P42 9:00 AM Robb Field - Robb Field Fury Cox (10U Silver)
11 1 Peninsula Payne (10U Bronze)
P43 9:00 AM Robb Field - Robb Field Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
0 14 Peninsula Miles (10U Gold)
P44 9:00 AM Discovery Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
6 3 Sun Devils Contreas (10U Gold)
P45 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 2 Frary (10U Bronze)
15 12 Ramona ONE (10U Bronze)
P46 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Sun Devils Baca (10U Silver)
13 0 Santee Misfits (10U Bronze)
P47 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields 4s Ranch (10U Silver)
14 6 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
P41 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
10 7 Santee Wildcats (10U Silver)
P42 11:00 AM Robb Field - Robb Field Fury Cox (10U Silver)
8 0 Peninsula Payne (10U Bronze)
P43 11:00 AM Robb Field - Robb Field Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
4 13 Peninsula Miles (10U Gold)
P44 11:00 AM Discovery Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
8 5 Sun Devils Contreas (10U Gold)
P45 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 2 Frary (10U Bronze)
17 11 Ramona TWO (10U Bronze)
P46 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Sun Devils Baca (10U Silver)
11 1 Santee Misfits (10U Bronze)
P47 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields 4s Ranch (10U Silver)
11 3 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
P45 1:00 PM Ramona Softball Girls Fields Ramona ONE (10U Bronze)
11 12 Ramona TWO (10U Bronze)
P48 1:00 PM Santee ASA - Santee ASA RSD (10U Bronze)
0 13 Santee Fusion (10U Bronze)
P49 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Rampage (10U Bronze)
19 2 Navajo 4 (10U Bronze)
P50 1:30 PM Imperial Beach Sports Park Clairemont (10U Gold)
16 4 IB Warriors (10U Bronze)
P48 3:00 PM Santee ASA - Santee ASA RSD (10U Bronze)
0 15 Santee Fusion (10U Bronze)
P49 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Rampage (10U Bronze)
17 5 Navajo 4 (10U Bronze)
P50 3:30 PM Imperial Beach Sports Park Clairemont (10U Gold)
13 6 IB Warriors (10U Bronze)
Friday, October 04, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P51 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Santee Misfits (10U Bronze)
Santee Rampage (10U Bronze)
P51 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Santee Misfits (10U Bronze)
Santee Rampage (10U Bronze)
Saturday, October 05, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P52 9:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 4 (10U Bronze)
11 6 RSD (10U Bronze)
P52 11:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 4 (10U Bronze)
10 4 RSD (10U Bronze)
Sunday, October 06, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P53 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Navajo 2 Frary (10U Bronze)
6 11 Santee Misfits (10U Bronze)
P54 9:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Santee Wildcats (10U Silver)
7 0 RSD Sloan (10U Silver)
Forfeit
P55 9:00 AM Robb Field - Robb Field Sun Devils Contreas (10U Gold)
5 2 Peninsula Miles (10U Gold)
P56 9:00 AM Discovery Park Peninsula Payne (10U Bronze)
6 10 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P57 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields IB Warriors (10U Bronze)
7 3 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P59 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
14 8 Ramona TWO (10U Bronze)
P60 9:00 AM Twin Hills Youth Park Sun Devils Baca (10U Silver)
10 10 Coyotes (10U Silver)
P61 9:00 AM Linda Kaesar Field Fury Cox (10U Silver)
3 4 4s Ranch (10U Silver)
P62 10:00 AM Debbie Pittman Field Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
3 5 IV Heat (10U Gold)
P53 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Navajo 2 Frary (10U Bronze)
8 15 Santee Misfits (10U Bronze)
P54 11:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Santee Wildcats (10U Silver)
7 0 RSD Sloan (10U Silver)
Forfeit
P55 11:00 AM Robb Field - Robb Field Sun Devils Contreas (10U Gold)
13 6 Peninsula Miles (10U Gold)
P56 11:00 AM Discovery Park Peninsula Payne (10U Bronze)
4 10 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P57 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields IB Warriors (10U Bronze)
11 7 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P59 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
15 8 Ramona ONE (10U Bronze)
P60 11:00 AM Twin Hills Youth Park Sun Devils Baca (10U Silver)
6 13 Coyotes (10U Silver)
P61 11:00 AM Linda Kaesar Field Fury Cox (10U Silver)
1 3 4s Ranch (10U Silver)
P62 12:00 PM Debbie Pittman Field Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
2 3 IV Heat (10U Gold)
P59 1:00 PM Ramona Softball Girls Fields Ramona TWO (10U Bronze)
14 7 Ramona ONE (10U Bronze)
P63 1:00 PM Santee ASA - Santee ASA Clairemont (10U Gold)
12 0 Santee Fusion (10U Bronze)
P64 1:00 PM Meserve Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
11 3 Brawley Wildcats (10U Bronze)
P63 3:00 PM Santee ASA - Santee ASA Clairemont (10U Gold)
11 8 Santee Fusion (10U Bronze)
P64 3:00 PM Meserve Park Girls in Black (GIB) (10U Gold)
9 1 Brawley Wildcats (10U Bronze)
Friday, October 11, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P65 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
5 6 Santee Wildcats (10U Silver)
P66 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Santee Fusion (10U Bronze)
Santee Misfits (10U Bronze)
P67 6:00 PM Imperial Beach Sports Park Fury Cox (10U Silver)
12 2 IB Warriors (10U Bronze)
P65 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
0 15 Santee Wildcats (10U Silver)
P66 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Santee Fusion (10U Bronze)
Santee Misfits (10U Bronze)
P67 8:00 PM Imperial Beach Sports Park Fury Cox (10U Silver)
6 2 IB Warriors (10U Bronze)
Saturday, October 12, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P68 9:00 AM Sweetwater Valley Complex Sun Devils Contreas (10U Gold)
3 10 Excel (10U Gold)
P68 11:00 AM Sweetwater Valley Complex Sun Devils Contreas (10U Gold)
7 10 Excel (10U Gold)
P69 4:00 PM Meserve Park Navajo 4 (10U Bronze)
9 14 Brawley Wildcats (10U Bronze)
P69 6:00 PM Meserve Park Navajo 4 (10U Bronze)
3 20 Brawley Wildcats (10U Bronze)
Sunday, October 13, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P70 9:00 AM Discovery Park Sun Devils Baca (10U Silver)
7 5 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P71 9:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Girls in Black (GIB) (10U Gold)
14 0 RSD Sloan (10U Silver)
P72 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields 4s Ranch (10U Silver)
17 4 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P73 9:00 AM Robb Field - Robb Field Coyotes (10U Silver)
10 5 Peninsula Payne (10U Bronze)
P70 11:00 AM Discovery Park Sun Devils Baca (10U Silver)
5 11 Sun Devils Zavala (10U Silver)
P71 11:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Girls in Black (GIB) (10U Gold)
2 2 RSD Sloan (10U Silver)
P72 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields 4s Ranch (10U Silver)
9 6 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P73 11:00 AM Robb Field - Robb Field Coyotes (10U Silver)
11 12 Peninsula Payne (10U Bronze)
P74 1:00 PM Debbie Pittman Field Clairemont (10U Gold)
11 3 IV Heat (10U Gold)
P109 1:00 PM Santee ASA - Santee ASA Sun Devils Ventura 8U (8U Teams vs 10U)
9 8 Santee Rampage (10U Bronze)
P75 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Ramona TWO (10U Bronze)
13 15 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P76 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Peninsula Miles (10U Gold)
2 0 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P74 3:00 PM Debbie Pittman Field Clairemont (10U Gold)
8 5 IV Heat (10U Gold)
P109 3:00 PM Santee ASA - Santee ASA Sun Devils Ventura 8U (8U Teams vs 10U)
10 14 Santee Rampage (10U Bronze)
P75 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Ramona TWO (10U Bronze)
15 15 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
P76 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Peninsula Miles (10U Gold)
2 1 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
Friday, October 18, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P77 5:30 PM Santee ASA - Santee ASA Peninsula Payne (10U Bronze)
1 6 Santee Wildcats (10U Silver)
P78 5:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
1 12 RSD Sloan (10U Silver)
P79 5:30 PM Cactus Park - Cactus Park Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
7 6 Fury Cox (10U Silver)
P80 6:00 PM Imperial Beach Sports Park Excel (10U Gold)
14 0 IB Warriors (10U Bronze)
P77 7:30 PM Santee ASA - Santee ASA Peninsula Payne (10U Bronze)
5 8 Santee Wildcats (10U Silver)
P78 7:30 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
5 14 RSD Sloan (10U Silver)
P79 7:30 PM Cactus Park - Cactus Park Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
7 1 Fury Cox (10U Silver)
P80 8:00 PM Imperial Beach Sports Park Excel (10U Gold)
11 2 IB Warriors (10U Bronze)
Saturday, October 19, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P82 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Excel (10U Gold)
11 1 Santee Wildcats (10U Silver)
P82 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Excel (10U Gold)
14 2 Santee Wildcats (10U Silver)
P81 5:00 PM Santee ASA - Santee ASA Navajo 4 (10U Bronze)
5 20 Santee Misfits (10U Bronze)
P81 7:00 PM Santee ASA - Santee ASA Navajo 4 (10U Bronze)
3 12 Santee Misfits (10U Bronze)
Sunday, October 20, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P83 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields RSD (10U Bronze)
Ramona TWO (10U Bronze)
P84 9:00 AM Santee ASA - Santee ASA Santee Fusion (10U Bronze)
Santee Rampage (10U Bronze)
P85 9:00 AM Robb Field - Robb Field Girls in Black (GIB) (10U Gold)
4 2 Peninsula Miles (10U Gold)
P86 9:00 AM Chula Vista Community Park Sun Devils Contreas (10U Gold)
9 10 Sun Devils Baca (10U Silver)
P87 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields 4s Ranch (10U Silver)
3 13 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P88 9:00 AM Twin Hills Youth Park Sun Devils Zavala (10U Silver)
12 9 Coyotes (10U Silver)
P89 9:00 AM Melody Field Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
0 12 Fury Cox (10U Silver)
P83 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields RSD (10U Bronze)
Ramona TWO (10U Bronze)
P84 11:00 AM Santee ASA - Santee ASA Santee Fusion (10U Bronze)
Santee Rampage (10U Bronze)
P85 11:00 AM Robb Field - Robb Field Girls in Black (GIB) (10U Gold)
4 5 Peninsula Miles (10U Gold)
P86 11:00 AM Chula Vista Community Park Sun Devils Contreas (10U Gold)
8 5 Sun Devils Baca (10U Silver)
P87 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields 4s Ranch (10U Silver)
9 13 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P88 11:00 AM Twin Hills Youth Park Sun Devils Zavala (10U Silver)
15 3 Coyotes (10U Silver)
P89 11:00 AM Melody Field Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
0 15 Fury Cox (10U Silver)
P90 1:30 PM Robb Field - Robb Field Navajo 2 Frary (10U Bronze)
7 14 Peninsula Payne (10U Bronze)
P90 3:30 PM Robb Field - Robb Field Navajo 2 Frary (10U Bronze)
4 15 Peninsula Payne (10U Bronze)
Saturday, October 26, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P91 1:30 PM Twin Hills Youth Park Clairemont (10U Gold)
14 5 Coyotes (10U Silver)
P91 3:30 PM Twin Hills Youth Park Clairemont (10U Gold)
15 2 Coyotes (10U Silver)
P92 6:00 PM Debbie Pittman Field Brawley Wildcats (10U Bronze)
2 11 IV Heat (10U Gold)
P92 8:00 PM Debbie Pittman Field Brawley Wildcats (10U Bronze)
3 13 IV Heat (10U Gold)
Sunday, October 27, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P93 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields 4s Ranch (10U Silver)
15 5 Ramona ONE (10U Bronze)
P94 9:00 AM Discovery Park IB Warriors (10U Bronze)
2 10 Sun Devils Contreas (10U Gold)
P106 9:00 AM Robb Field - Robb Field Girls in Black (GIB) (10U Gold)
15 8 Peninsula Payne (10U Bronze)
P110 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields Sun Devils Zavala (10U Silver)
Ramona TWO (10U Bronze)
P93 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields 4s Ranch (10U Silver)
15 0 Ramona ONE (10U Bronze)
P94 11:00 AM Discovery Park IB Warriors (10U Bronze)
7 11 Sun Devils Contreas (10U Gold)
P106 11:00 AM Robb Field - Robb Field Girls in Black (GIB) (10U Gold)
12 2 Peninsula Payne (10U Bronze)
P110 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields Sun Devils Zavala (10U Silver)
Ramona TWO (10U Bronze)
Friday, November 01, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P96 6:00 PM Imperial Beach Sports Park Santee Misfits (10U Bronze)
IB Warriors (10U Bronze)
P96 8:00 PM Imperial Beach Sports Park Santee Misfits (10U Bronze)
IB Warriors (10U Bronze)
Saturday, November 02, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P98 9:00 AM Twin Hills Youth Park Santee Wildcats (10U Silver)
Coyotes (10U Silver)
P98 11:00 AM Twin Hills Youth Park Santee Wildcats (10U Silver)
Coyotes (10U Silver)
P103 1:30 PM CANCELED Excel (10U Gold)
Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
P103 3:30 PM CANCELED Excel (10U Gold)
Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
Sunday, November 03, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
P97 9:00 AM Robb Field - Robb Field Excel (10U Gold)
Peninsula Payne (10U Bronze)
P99 9:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Santee Rampage (10U Bronze)
RSD (10U Bronze)
P100 9:00 AM Robb Field - Robb Field Sun Devils Baca (10U Silver)
7 6 Peninsula Miles (10U Gold)
P101 9:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Clairemont (10U Gold)
Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P111 9:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
Ramona TWO (10U Bronze)
P97 11:00 AM Robb Field - Robb Field Excel (10U Gold)
Peninsula Payne (10U Bronze)
P99 11:00 AM Hillsdale Middle School - RSD 1 Santee Rampage (10U Bronze)
RSD (10U Bronze)
P100 11:00 AM Robb Field - Robb Field Sun Devils Baca (10U Silver)
7 6 Peninsula Miles (10U Gold)
P101 11:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Clairemont (10U Gold)
Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
P112 11:00 AM Ramona Softball Girls Fields Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
Ramona TWO (10U Bronze)
P102 1:30 PM Linda Kaesar Field Navajo 4 (10U Bronze)
3 15 4s Ranch (10U Silver)
P104 1:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Fusion (10U Bronze)
Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
P105 1:30 PM Ramona Softball Girls Fields Navajo 2 Frary (10U Bronze)
Ramona ONE (10U Bronze)
P102 3:30 PM Linda Kaesar Field Navajo 4 (10U Bronze)
3 19 4s Ranch (10U Silver)
P104 3:30 PM Lake Murray Fields - Lake Murray Fields Santee Fusion (10U Bronze)
Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
P105 3:30 PM Ramona Softball Girls Fields Navajo 2 Frary (10U Bronze)
Ramona ONE (10U Bronze)
Wednesday, November 06, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
B21 6:00 PM Cactus Park - Cactus 2 Ramona ONE (10U Bronze)
RSD (10U Bronze)
B24 6:00 PM Santee ASA - Santee 3 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
Navajo 4 (10U Bronze)
B11 8:00 PM Cactus Park - Cactus 2 Coyotes (10U Silver)
Fury Cox (10U Silver)
B23 8:00 PM Santee ASA - Santee 3 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
7 0 Navajo 2 Frary (10U Bronze)
Forfeit
Thursday, November 07, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
B2 6:00 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Clairemont (10U Gold)
Peninsula Miles (10U Gold)
B3 6:00 PM Santee ASA - Santee 3 Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
Sun Devils Contreas (10U Gold)
B12 8:00 PM Santee ASA - Santee 3 Sun Devils Baca (10U Silver)
Santee Wildcats (10U Silver)
B13 8:00 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 4s Ranch (10U Silver)
RSD Sloan (10U Silver)
Friday, November 08, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
B25 6:00 PM Santee ASA - Santee 3 RSD (10U Bronze)
Santee Misfits (10U Bronze)
B1 8:00 PM Hillsdale Middle School - RSD 1 Girls in Black (GIB) (10U Gold)
IV Heat (10U Gold)
B22 8:00 PM Santee ASA - Santee 3 Brawley Wildcats (10U Bronze)
Ramona TWO (10U Bronze)
Saturday, November 09, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
B5 8:00 AM Santee ASA - Santee 3 Clairemont (10U Gold)
Sun Devils Contreas (10U Gold)
B6 8:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 Santee Misfits (10U Bronze)
IB Warriors (10U Bronze)
B4 10:00 AM Santee ASA - Santee 3 Excel (10U Gold)
Girls in Black (GIB) (10U Gold)
B7 10:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 Brawley Wildcats (10U Bronze)
Peninsula Payne (10U Bronze)
B8 12:00 PM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
Santee Rampage (10U Bronze)
B14 12:00 PM Santee ASA - Santee 3 Sun Devils Zavala (10U Silver)
Fury Cox (10U Silver)
B9 2:00 PM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
Santee Fusion (10U Bronze)
B15 2:00 PM Santee ASA - Santee 3 Sun Devils Baca (10U Silver)
4s Ranch (10U Silver)
B6 4:00 PM Santee ASA - Santee 3 Girls in Black (GIB) (10U Gold)
Sun Devils Contreas (10U Gold)
B7 6:00 PM Santee ASA - Santee 3 Excel (10U Gold)
Clairemont (10U Gold)
Sunday, November 10, 2019
Game Time Location Vistitor Score Home
B10 8:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 IB Warriors (10U Bronze)
Peninsula Payne (10U Bronze)
B16 8:00 AM Santee ASA - Santee 3 Fury Cox (10U Silver)
4s Ranch (10U Silver)
B7 10:00 AM Santee ASA - Santee 3 Sun Devils Zavala (10U Silver)
Sun Devils Baca (10U Silver)
B11 10:00 AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
Santee Fusion (10U Bronze)
B8 12:00 PM Santee ASA - Santee 3 Clairemont (10U Gold)
Sun Devils Contreas (10U Gold)
B12 12:00 PM Lake Murray Fields - Lake Murray 1 Bracket Winner B30
Bracket Winner B31
B9 2:00 PM Santee ASA - Santee 3 Excel (10U Gold)
Bracket Winner B8
B8 4:00 PM Santee ASA - Santee 3 Bracket Loser B17
Bracket Winner B16
B9 6:00 PM Santee ASA - Santee 3 Bracket Winner B17
Bracket Winner B18

Bracket

10U GOLD
Single Elimination
Double Elimination
#2 seed
#3 seed
#4 seed
10U SILVER
Single Elimination
Double Elimination
#4 seed
#3 seed
#2 seed
10U Bronze
Single Elimination
Champions
Navajo 4 Bronze - Incorrect
GIB
Sun Devils Contreas
Clairemont Force
GIB
Bracket Winner B1
#4 seed Double Elimination
Bracket Winner B2
#2 seed Double Elimination
Bracket Winner B3
#3 seed Double Elimination
Bracket Winner
10U Gold Champions
Bracket Winner B11
#4 seed Double Elimination
Bracket Winner B12
#2 seed Double Elimination
Bracket Winner B13
#3 seed Double Elimination
Bracket Winner B19
10U Silver Champions
Bracket Winner B26
vs IB Warriors
Bracket Winner B27
vs Peninsula Payne
Bracket Winner B28
vs Santee Rampage
Bracket Winner B29
vs Santee Fusion
Bracket Winner
10U Bronze
Girls in Black (GIB) (10U Gold)
B1 - Fri 11/8 8:00PM Hillsdale Middle School - RSD 1
IV Heat (10U Gold)
Clairemont (10U Gold)
B2 - Thu 11/7 6:00PM Hillsdale Middle School - RSD 1
Peninsula Miles (10U Gold)
Navajo Purple (Plunk) (10U Gold)
B3 - Thu 11/7 6:00PM Santee ASA - Santee 3
Sun Devils Contreas (10U Gold)
Excel (10U Gold)
B4 - Sat 11/9 10:00AM Santee ASA - Santee 3
Girls in Black (GIB) (10U Gold)
Clairemont (10U Gold)
B5 - Sat 11/9 8:00AM Santee ASA - Santee 3
Sun Devils Contreas (10U Gold)
Girls in Black (GIB) (10U Gold)
B6 - Sat 11/9 4:00PM Santee ASA - Santee 3
Sun Devils Contreas (10U Gold)
Excel (10U Gold)
B9 - Sun 11/10 2:00PM Santee ASA - Santee 3
Bracket Winner B8
Excel (10U Gold)
B7 - Sat 11/9 6:00PM Santee ASA - Santee 3
Clairemont (10U Gold)
Clairemont (10U Gold)
B8 - Sun 11/10 12:00PM Santee ASA - Santee 3
Sun Devils Contreas (10U Gold)
Sun Devils Zavala (10U Silver)
B7 - Sun 11/10 10:00AM Santee ASA - Santee 3
Sun Devils Baca (10U Silver)
4s Ranch (10U Silver)
B13 - Thu 11/7 8:00PM Hillsdale Middle School - RSD 1
RSD Sloan (10U Silver)
Bracket Winner B17
B9 - Sun 11/10 6:00PM Santee ASA - Santee 3
Bracket Winner B18
Sun Devils Baca (10U Silver)
B15 - Sat 11/9 2:00PM Santee ASA - Santee 3
4s Ranch (10U Silver)
Sun Devils Zavala (10U Silver)
B14 - Sat 11/9 12:00PM Santee ASA - Santee 3
Fury Cox (10U Silver)
Fury Cox (10U Silver)
B16 - Sun 11/10 8:00AM Santee ASA - Santee 3
4s Ranch (10U Silver)
Bracket Loser B17
B8 - Sun 11/10 4:00PM Santee ASA - Santee 3
Bracket Winner B16
Coyotes (10U Silver)
B11 - Wed 11/6 8:00PM Cactus Park - Cactus 2
Fury Cox (10U Silver)
Sun Devils Baca (10U Silver)
B12 - Thu 11/7 8:00PM Santee ASA - Santee 3
Santee Wildcats (10U Silver)
Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
B23 - Wed 11/6 8:00PM Santee ASA - Santee 3
Navajo 2 Frary (10U Bronze)
RSD (10U Bronze)
B25 - Fri 11/8 6:00PM Santee ASA - Santee 3
Santee Misfits (10U Bronze)
Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
B9 - Sat 11/9 2:00PM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
Santee Fusion (10U Bronze)
IB Warriors (10U Bronze)
B10 - Sun 11/10 8:00AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
Peninsula Payne (10U Bronze)
Brawley Wildcats (10U Bronze)
B22 - Fri 11/8 8:00PM Santee ASA - Santee 3
Ramona TWO (10U Bronze)
Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
B8 - Sat 11/9 12:00PM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
Santee Rampage (10U Bronze)
Navajo 5 Ramirez (10U Bronze)
B11 - Sun 11/10 10:00AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
Santee Fusion (10U Bronze)
Ramona ONE (10U Bronze)
B21 - Wed 11/6 6:00PM Cactus Park - Cactus 2
RSD (10U Bronze)
Brawley Wildcats (10U Bronze)
B7 - Sat 11/9 10:00AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
Peninsula Payne (10U Bronze)
Navajo 3 Griffin (10U Bronze)
B24 - Wed 11/6 6:00PM Santee ASA - Santee 3
Navajo 4 (10U Bronze)
Bracket Winner B30
B12 - Sun 11/10 12:00PM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
Bracket Winner B31
Santee Misfits (10U Bronze)
B6 - Sat 11/9 8:00AM Lake Murray Fields - Lake Murray 1
IB Warriors (10U Bronze)