Basketball

Boys - 9th

Zero Gravity New Hampshire State Championships

May 4 - 5, 2019
Derry, NH • Hampton, NH • Plaistow, NH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

BDS

Boys - 9th Champion

Sat May 4, 2019 - Sun May 5, 2019

Pool Standings

Division I Red
Team W L
PD
PS
PA
Northeast Xtreme - Stevens 4 0 28 230 202
One Dream 3 0 59 218 131
Team Saints 2 1 30 154 113
DC Blue Devils-White 1 2 -1 170 167
MV Rivals - Donovan 1 2 -2 167 171
Lakes Region Raptors 0 3 -54 136 194
Gladiators 0 3 -60 74 171
Division II Green
Team W L
PD
PS
PA
NH Fire 3 0 32 125 93
BDS 2 1 15 163 144
Future Hoops - Biron 2 1 1 121 120
Cap City Hampton - Floras 1 2 16 159 137
Boys & Girls Club of Greater Nashua 0 4 -64 135 209

Schedule

Filter by:

Saturday, May 04, 2019
Game Time Location Team Score Team
P5 10:00 AM Plaistow YMCA - Court 2 Future Hoops - Biron
33 45 NH Fire
P7 12:00 PM The Sports Barn - Court 3 Future Hoops - Biron
46 44 Cap City Hampton - Floras
P12 2:00 PM Derry SportsZone - Court 6 Gladiators
33 53 MV Rivals - Donovan
P1 3:00 PM The RIM Sports Complex - Court 1 BDS
62 60 Cap City Hampton - Floras
P13 4:00 PM Derry SportsZone - Court 3 One Dream
70 24 Gladiators
P18 4:00 PM The RIM Sports Complex - Court 4 Lakes Region Raptors
49 64 Northeast Xtreme - Stevens
P21 4:00 PM Derry SportsZone - Court 5 NH Fire
42 29 Boys & Girls Club of Greater Nashua
P6 6:00 PM The Sports Barn - Court 1 Boys & Girls Club of Greater Nashua
46 70 BDS
P10 6:00 PM The RIM Sports Complex - Court 5 Northeast Xtreme - Stevens
56 47 Team Saints
P11 6:00 PM The RIM Sports Complex - Court 4 Lakes Region Raptors
47 71 DC Blue Devils-White
P14 6:00 PM Derry SportsZone - Court 3 MV Rivals - Donovan
63 85 One Dream
P8 8:00 PM The RIM Sports Complex - Court 5 Team Saints
59 40 Lakes Region Raptors
P9 8:00 PM The RIM Sports Complex - Court 4 DC Blue Devils-White
55 57 Northeast Xtreme - Stevens
Sunday, May 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
P17 11:00 AM The Sports Barn - Court 4 MV Rivals - Donovan
51 53 Northeast Xtreme - Stevens
P3 12:00 PM The RIM Sports Complex - Court 1 NH Fire
38 31 BDS
P15 12:00 PM The RIM Sports Complex - Court 5 Gladiators
17 48 Team Saints
P16 12:00 PM The RIM Sports Complex - Court 2 One Dream
63 44 DC Blue Devils-White
P4 1:00 PM Plaistow YMCA - Court 2 Cap City Hampton - Floras
55 29 Boys & Girls Club of Greater Nashua
P2 3:00 PM The Sports Barn - Court 2 Future Hoops - Biron
42 31 Boys & Girls Club of Greater Nashua
B19 4:00 PM The Sports Barn - Court 4 [1] Northeast Xtreme - Stevens
41 64 [2] One Dream
B20 5:00 PM The Sports Barn - Court 3 [1] NH Fire
54 62 [2] BDS

Bracket

[2] One Dream
Champion
[2] BDS
Champion
[1] Northeast Xtreme - Stevens - 41
B19 - Sun 5/5 4:00PM The Sports Barn - Court 4
[2] One Dream - 64
[1] NH Fire - 54
B20 - Sun 5/5 5:00PM The Sports Barn - Court 3
[2] BDS - 62