Lacrosse

78 Cup

Washington Cup 2019

May 31 - Jun 2, 2019
Issaquah, WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Pool - 78 A
Team W L
GA
Cedarcrest 2 1 12
Kitsap 1 2 22
Issaquah Gold 0 3 18
Pool - 78 B
Team W L
GA
Everett 3 0 3
Wenatchee 2 1 13
Mercer Maroon 1 2 26
Liberty 1 3 27
Pool - 78 C
Team W L
GA
Newport 4 0 5
Peninsula 2 1 4
North Creek 1 2 25
Skyline Silver 1 3 30

Schedule

Filter by:

Friday, May 31, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 5:00 PM Beaver Lake MS Skyline Silver
3 1 Issaquah Gold
P2 6:00 PM Central Park - Field 1 Cedarcrest
8 2 Kitsap
P3 7:00 PM Central Park - Field 1 Mercer Maroon
0 15 Everett
P4 7:00 PM Central Park - Field 2 Wenatchee
9 2 Liberty
P5 8:00 PM Central Park - Field 1 North Creek
0 8 Peninsula
P6 8:00 PM Central Park - Field 2 Skyline Silver
0 13 Newport
Saturday, June 01, 2019
Game Time Location Team Score Team
P7 9:00 AM Central Park - Field 1 Newport
12 1 Kitsap
P8 9:00 AM Beaver Lake MS Issaquah Gold
2 7 Cedarcrest
P9 10:00 AM Central Park - Field 1 Liberty
4 5 Mercer Maroon
P10 10:00 AM Beaver Lake MS Wenatchee
1 10 Everett
P11 11:00 AM Central Park - Field 1 Newport
14 3 North Creek
P12 11:00 AM Beaver Lake MS Skyline Silver
0 9 Peninsula
P13 12:00 PM Beaver Lake MS Kitsap
8 2 Issaquah Gold
P14 1:00 PM Beaver Lake MS Wenatchee
7 1 Mercer Maroon
P15 1:00 PM Central Park - Field 1 Everett
11 2 Liberty
P16 2:00 PM Beaver Lake MS Skyline Silver
3 7 North Creek
P17 2:00 PM Central Park - Field 1 Peninsula
1 4 Newport
P18 3:00 PM Central Park - Field 1 Liberty
8 2 Cedarcrest
B5 5:00 PM Central Park - Field 1 [10] Skyline Silver
3 2 [11] Issaquah Gold
B1 6:00 PM Central Park - Field 1 [1] Newport
13 0 [8] Mercer Maroon
B2 6:00 PM Beaver Lake MS [4] Peninsula
1 5 [5] Wenatchee
B3 7:00 PM Central Park - Field 1 [2] Everett
9 2 [7] Kitsap
B4 7:00 PM Beaver Lake MS [3] Cedarcrest
2 10 [6] North Creek
B12 8:00 PM Central Park - Field 1 [10] Skyline Silver
1 9 [9] Liberty
Sunday, June 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
B7 9:00 AM Central Park - Field 1 [1] Newport
11 2 [5] Wenatchee
B8 9:00 AM Central Park - Field 2 [2] Everett
7 1 [6] North Creek
B9 11:00 AM Central Park - Field 1 [8] Mercer Maroon
3 7 [4] Peninsula
B10 11:00 AM Central Park - Field 2 [7] Kitsap
4 5 [3] Cedarcrest
B13 12:00 PM Central Park - Field 2 [1] Newport
8 5 [2] Everett

Bracket

Bracket Winner B13
Champion
[2] Everett - 9
B3 - Sat 6/1 7:00PM Central Park - Field 1
[7] Kitsap - 2
[10] Skyline Silver - 3
B5 - Sat 6/1 5:00PM Central Park - Field 1
[11] Issaquah Gold - 2
[2] Everett - 7
B8 - Sun 6/2 9:00AM Central Park - Field 2
[6] North Creek - 1
[8] Mercer Maroon - 3
B9 - Sun 6/2 11:00AM Central Park - Field 1
[4] Peninsula - 7
[1] Newport - 13
B1 - Sat 6/1 6:00PM Central Park - Field 1
[8] Mercer Maroon - 0
[1] Newport - 11
B7 - Sun 6/2 9:00AM Central Park - Field 1
[5] Wenatchee - 2
[4] Peninsula - 1
B2 - Sat 6/1 6:00PM Beaver Lake MS
[5] Wenatchee - 5
[3] Cedarcrest - 2
B4 - Sat 6/1 7:00PM Beaver Lake MS
[6] North Creek - 10
[1] Newport - 8
B13 - Sun 6/2 12:00PM Central Park - Field 2
[2] Everett - 5
[10] Skyline Silver - 1
B12 - Sat 6/1 8:00PM Central Park - Field 1
[9] Liberty - 9
[7] Kitsap - 4
B10 - Sun 6/2 11:00AM Central Park - Field 2
[3] Cedarcrest - 5