Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2019 Last Chance TOC Qualifier Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
(Some divisions updated~check your teams games for possible changes)
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

GIRLS HS YELLOW

2019 LAST CHANCE QUALIFIER

Apr 13 - 14, 2019
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

TREE OF HOPE 2024 NIKE

GIRLS HS YELLOW Champion

Sat Apr 13, 2019 - Sun Apr 14, 2019

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
TREE OF HOPE 2024 NIKE 4 0 90
W.E.S.T. ACADEMY 3 1 139
PACIFIC 15'S 2 2 124
JACKSON 1 3 135
ENUMCLAW HORNETS 0 4 177
POOL B
Team W L
PA
Y.E.A. 15UA RISE 4 0 112
EXCEL(CAN) 3 1 136
LA CONNER 2 2 151
NW ALL STARS BLUE 1 3 176
PACIFIC 9/10 0 4 202

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 PACIFIC 15'S
44 38 ENUMCLAW HORNETS
P9 9:00 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 TREE OF HOPE 2024 NIKE
50 27 W.E.S.T. ACADEMY
P10 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 JACKSON
14 30 PACIFIC 15'S
P14 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 TREE OF HOPE 2024 NIKE
56 24 ENUMCLAW HORNETS
P13 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 W.E.S.T. ACADEMY
41 33 JACKSON
P7 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 PACIFIC 9/10
42 54 LA CONNER
P8 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 EXCEL(CAN)
48 28 NW ALL STARS BLUE
P11 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 Y.E.A. 15UA RISE
66 21 PACIFIC 9/10
P12 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 NW ALL STARS BLUE
23 50 LA CONNER
P16 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 Y.E.A. 15UA RISE
49 33 EXCEL(CAN)
Sunday, April 14, 2019
Game Time Location Team Score Team
P15 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 PACIFIC 9/10
31 39 NW ALL STARS BLUE
P17 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 ENUMCLAW HORNETS
26 35 W.E.S.T. ACADEMY
P6 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 ENUMCLAW HORNETS
34 42 JACKSON
P18 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 PACIFIC 15'S
21 37 TREE OF HOPE 2024 NIKE
P19 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 EXCEL(CAN)
43 22 PACIFIC 9/10
P20 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 LA CONNER
31 47 Y.E.A. 15UA RISE
P2 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 TREE OF HOPE 2024 NIKE
30 18 JACKSON
P3 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 LA CONNER
37 39 EXCEL(CAN)
P4 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 Y.E.A. 15UA RISE
47 27 NW ALL STARS BLUE
P5 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 W.E.S.T. ACADEMY
35 30 PACIFIC 15'S
B21 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [1] TREE OF HOPE 2024 NIKE
34 32 [1] Y.E.A. 15UA RISE

Bracket

[1] TREE OF HOPE 2024 NIKE
Champion
[1] TREE OF HOPE 2024 NIKE - 34
B21 - Sun 4/14 6:45PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[1] Y.E.A. 15UA RISE - 32