Soccer

Adult Men

Las Cruces, NM

Jun 8 - 9, 2019
Las Cruces, NM
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Scorchers 2.0

Adult Men Champion

Sat Jun 8, 2019 - Sun Jun 9, 2019

Pool Standings

A
Team W L T P
GD
GS
GA
Scorchers 2.0 (Las Cruces, NM) 2 1 0 6 7 14 7
CatataFish (LAS CRUCES, NM) 2 1 0 6 2 12 10
Team Alpha (Las Cruces, NM) 1 1 1 4 1 14 13
BenchWarmers (Las Cruces, NM) 0 2 1 1 -10 5 15
B
Team W L T P
GD
GS
GA
Real Sosobad (Las Cruces, NM) 2 0 1 7 20 25 5
Taste The Rainbow (Las Cruces, NM) 2 0 1 7 20 27 7
Nothing's from nowhere (Las Cruces, NM) 1 2 0 3 -11 10 21
CFC Ancient Tumbleweeds (Fairacres, NM) 0 3 0 0 -29 3 32

Schedule

Filter by:

Saturday, June 08, 2019
Game Time Location Home Score Away
P1 4:30 PM Burn Lake - Field 11 CatataFish
6 0 BenchWarmers
P2 5:00 PM Burn Lake - Field 11 Team Alpha
6 3 Scorchers 2.0
P3 5:00 PM Burn Lake - Field 12 Nothing's from nowhere
10 1 CFC Ancient Tumbleweeds
P4 6:00 PM Burn Lake - Field 11 Real Sosobad
5 5 Taste The Rainbow
P5 6:30 PM Burn Lake - Field 11 BenchWarmers
4 4 Team Alpha
P6 6:30 PM Burn Lake - Field 12 CatataFish
0 6 Scorchers 2.0
P7 8:00 PM Burn Lake - Field 10 CFC Ancient Tumbleweeds
0 10 Real Sosobad
P8 8:00 PM Burn Lake - Field 11 Nothing's from nowhere
0 10 Taste The Rainbow
P9 8:30 PM Burn Lake - Field 12 Scorchers 2.0
5 1 BenchWarmers
P10 9:00 PM Burn Lake - Field 12 CatataFish
6 4 Team Alpha
P11 9:30 PM Burn Lake - Field 10 Taste The Rainbow
12 2 CFC Ancient Tumbleweeds
P12 9:30 PM Burn Lake - Field 11 Nothing's from nowhere
0 10 Real Sosobad
B1 10:30 PM Burn Lake - Field 10 [1] Scorchers 2.0
4 3 [2] Taste The Rainbow
B2 10:30 PM Burn Lake - Field 11 [1] Real Sosobad
5 2 [2] CatataFish
B5 10:30 PM Burn Lake - Field 12 [4] BenchWarmers
9 8 [4] CFC Ancient Tumbleweeds
B3 11:30 PM Burn Lake - Field 10 Scorchers 2.0
4 3 Real Sosobad
B4 11:30 PM Burn Lake - Field 11 [3] Team Alpha
5 1 [3] Nothing's from nowhere
B6 11:30 PM Burn Lake - Field 12 Taste The Rainbow
9 3 CatataFish

Bracket

[1] Scorchers 2.0
Champion
[3] Team Alpha
5th Place
[4] BenchWarmers
7th Place
[2] Taste The Rainbow
3rd Place
[1] Scorchers 2.0 - 4
B1 - Sat 6/8 10:30PM Burn Lake - Field 10
[2] Taste The Rainbow - 3
[1] Real Sosobad - 5
B2 - Sat 6/8 10:30PM Burn Lake - Field 11
[2] CatataFish - 2
Scorchers 2.0 - 4
B3 - Sat 6/8 11:30PM Burn Lake - Field 10
Real Sosobad - 3
[3] Team Alpha - 5
B4 - Sat 6/8 11:30PM Burn Lake - Field 11
[3] Nothing's from nowhere - 1
Taste The Rainbow - 9
B6 - Sat 6/8 11:30PM Burn Lake - Field 12
CatataFish - 3
[4] BenchWarmers - 9
B5 - Sat 6/8 10:30PM Burn Lake - Field 12
[4] CFC Ancient Tumbleweeds - 8