Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2019 MLK Jr. Weekend Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 6TH

2019 Martin Luther King Jr. Bringing Everyone Together Weekend

Jan 19 - 21, 2019
AUBURN, WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

NW THUNDERHOOPS

BOYS 6TH Champion

Sat Jan 19, 2019 - Mon Jan 21, 2019

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
NW THUNDERHOOPS 3 0 71
ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY 2 1 89
B TOWN HOOPS 1 2 122
ELITE 0 3 130
POOL B
Team W L
PA
KAMIAK 3 0 83
SUMNER SBA 2 1 97
RIVERSIDE 2025 1 2 123
AUBURN ABA GOLD 0 3 129

Schedule

Filter by:

Saturday, January 19, 2019
Game Time Location Team Score Team
P11 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 RIVERSIDE 2025
43 33 AUBURN ABA GOLD
P5 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 B TOWN HOOPS
38 33 ELITE
P6 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
28 43 NW THUNDERHOOPS
P12 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 KAMIAK
52 35 SUMNER SBA
P1 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
42 31 B TOWN HOOPS
P2 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 ELITE
20 51 NW THUNDERHOOPS
P3 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 KAMIAK
47 21 AUBURN ABA GOLD
P4 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 SUMNER SBA
36 17 RIVERSIDE 2025
Sunday, January 20, 2019
Game Time Location Team Score Team
P10 9:00 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
41 15 ELITE
P7 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 AUBURN ABA GOLD
28 39 SUMNER SBA
P8 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 KAMIAK
54 27 RIVERSIDE 2025
P9 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 NW THUNDERHOOPS
47 23 B TOWN HOOPS
B13 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [3] B TOWN HOOPS
40 31 [4] AUBURN ABA GOLD
B17 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 [1] NW THUNDERHOOPS
47 21 [2] SUMNER SBA
B18 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3 [2] ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
42 45 [1] KAMIAK
B14 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [4] ELITE
37 29 [3] RIVERSIDE 2025
Monday, January 21, 2019
Game Time Location Team Score Team
B15 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 AUBURN ABA GOLD
34 27 RIVERSIDE 2025
B16 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 B TOWN HOOPS
39 34 ELITE
B19 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 SUMNER SBA
30 41 ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
B20 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 NW THUNDERHOOPS
34 22 KAMIAK

Bracket

[1] NW THUNDERHOOPS
[4] ELITE - 37
B14 - Sun 1/20 1:20PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[3] RIVERSIDE 2025 - 29
B TOWN HOOPS - 39
B16 - Mon 1/21 10:05AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
ELITE - 34
[3] B TOWN HOOPS - 40
B13 - Sun 1/20 12:15PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[4] AUBURN ABA GOLD - 31
AUBURN ABA GOLD - 34
B15 - Mon 1/21 10:05AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
RIVERSIDE 2025 - 27
[2] ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY - 42
B18 - Sun 1/20 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 3
[1] KAMIAK - 45
NW THUNDERHOOPS - 34
B20 - Mon 1/21 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
KAMIAK - 22
SUMNER SBA - 30
B19 - Mon 1/21 12:15PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY - 41
[1] NW THUNDERHOOPS - 47
B17 - Sun 1/20 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
[2] SUMNER SBA - 21