Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 December Dunk Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 5TH

2018 DECEMBER DUNK TOURNAMENT

Dec 8 - 9, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

STYLE 4 BLUE

BOYS 5TH Champion

Sat Dec 8, 2018 - Sun Dec 9, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
STYLE 5 BLACK 2 0 41
D BLOCK 1 1 67
RIVERSIDE 2026 0 2 82
POOL B
Team W L
PA
SUMNER SPARTANS 2 0 62
STYLE 4 BLUE 1 1 58
EBC 5 BLUE 0 2 59
POOL C
Team W L
PA
ELITE 4 GREY 2 0 38
NET BASKETBALL 2026 1 1 52
AUBURN 4 ABA 0 2 57

Schedule

Filter by:

Saturday, December 08, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 10:05 AM FEDERAL WAY BOYS & GIRLS CLUB ELITE 4 GREY
36 8 AUBURN 4 ABA
P2 10:05 AM EX3 TEEN CENTER D BLOCK
17 50 STYLE 5 BLACK
P4 12:15 PM FEDERAL WAY BOYS & GIRLS CLUB NET BASKETBALL 2026
30 34 ELITE 4 GREY
P5 12:15 PM EX3 TEEN CENTER RIVERSIDE 2026
17 32 D BLOCK
P3 1:20 PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL EBC 5 BLUE
20 29 STYLE 4 BLUE
P7 2:25 PM FEDERAL WAY BOYS & GIRLS CLUB AUBURN 4 ABA
18 21 NET BASKETBALL 2026
P8 2:25 PM EX3 TEEN CENTER STYLE 5 BLACK
50 24 RIVERSIDE 2026
P6 3:30 PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL SUMNER SPARTANS
30 27 EBC 5 BLUE
P9 5:40 PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL STYLE 4 BLUE
35 38 SUMNER SPARTANS
Sunday, December 09, 2018
Game Time Location Team Score Team
B13 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [2] STYLE 4 BLUE
36 17 [2] NET BASKETBALL 2026
B14 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [2] D BLOCK
42 31 [1] ELITE 4 GREY
B15 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 NET BASKETBALL 2026
29 34 ELITE 4 GREY
B16 2:25 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL [1] STYLE 5 BLACK
30 44 STYLE 4 BLUE
B17 2:25 PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL D BLOCK
16 30 [1] SUMNER SPARTANS
B10 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [3] RIVERSIDE 2026
27 39 [3] EBC 5 BLUE
B18 4:35 PM SUMNER MIDDLE SCHOOL STYLE 4 BLUE
62 41 SUMNER SPARTANS
B19 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 STYLE 5 BLACK
45 27 D BLOCK
B11 5:40 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [3] RIVERSIDE 2026
28 19 [3] AUBURN 4 ABA
B12 7:50 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [3] EBC 5 BLUE
35 25 [3] AUBURN 4 ABA

Bracket

[2] STYLE 4 BLUE
Champion
STYLE 4 BLUE - 62
B18 - Sun 12/9 4:35PM SUMNER MIDDLE SCHOOL
SUMNER SPARTANS - 41
[1] STYLE 5 BLACK - 30
B16 - Sun 12/9 2:25PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL
STYLE 4 BLUE - 44
[2] STYLE 4 BLUE - 36
B13 - Sun 12/9 11:10AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[2] NET BASKETBALL 2026 - 17
D BLOCK - 16
B17 - Sun 12/9 2:25PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL
[1] SUMNER SPARTANS - 30
STYLE 5 BLACK - 45
B19 - Sun 12/9 4:35PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
D BLOCK - 27
[2] D BLOCK - 42
B14 - Sun 12/9 11:10AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[1] ELITE 4 GREY - 31
[3] RIVERSIDE 2026 - 27
B10 - Sun 12/9 3:30PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] EBC 5 BLUE - 39
[3] EBC 5 BLUE - 35
B12 - Sun 12/9 7:50PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] AUBURN 4 ABA - 25
[3] RIVERSIDE 2026 - 28
B11 - Sun 12/9 5:40PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] AUBURN 4 ABA - 19
NET BASKETBALL 2026 - 29
B15 - Sun 12/9 1:20PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
ELITE 4 GREY - 34