Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 December Dunk Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 6TH

2018 DECEMBER DUNK TOURNAMENT

Dec 8 - 9, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

TEAM PURE

BOYS 6TH Champion

Sat Dec 8, 2018 - Sun Dec 9, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
KENT ELITE RED 2 0 72
TIDES 1 1 65
STYLE 5 BLUE 0 2 78
POOL B
Team W L
PA
STYLE 6 BLACK 2 0 17
MUSTANGS 1 1 70
ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY 0 2 91
POOL C
Team W L
PA
TEAM PURE 2 0 57
NET BASKETBALL 2025 WHITE 1 1 87
RIVERSIDE 2025 0 2 92

Schedule

Filter by:

Saturday, December 08, 2018
Game Time Location Team Score Team
P5 10:05 AM PACIFIC COURTS - Court 2 MUSTANGS
30 22 ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
P7 10:05 AM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL KENT ELITE RED
41 35 STYLE 5 BLUE
P9 10:05 AM SUMNER MIDDLE SCHOOL RIVERSIDE 2025
41 44 NET BASKETBALL 2025 WHITE
P3 12:15 PM SUMNER MIDDLE SCHOOL TEAM PURE
48 24 RIVERSIDE 2025
P4 12:15 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL STYLE 5 BLUE
23 37 TIDES
P8 12:15 PM PACIFIC COURTS - Court 2 STYLE 6 BLACK
48 12 MUSTANGS
P1 2:25 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL TIDES
37 42 KENT ELITE RED
P2 2:25 PM PACIFIC COURTS - Court 2 ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
5 61 STYLE 6 BLACK
P6 3:30 PM SUMNER MIDDLE SCHOOL NET BASKETBALL 2025 WHITE
33 46 TEAM PURE
Sunday, December 09, 2018
Game Time Location Team Score Team
B13 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [2] MUSTANGS
26 36 [2] NET BASKETBALL 2025 WHITE
B14 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [2] TIDES
44 46 [1] TEAM PURE
B15 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 MUSTANGS
21 30 TIDES
B16 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [1] KENT ELITE RED
48 30 NET BASKETBALL 2025 WHITE
B17 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 TEAM PURE
45 44 [1] STYLE 6 BLACK
B18 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 KENT ELITE RED
43 48 TEAM PURE
B19 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 NET BASKETBALL 2025 WHITE
25 43 STYLE 6 BLACK
B10 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [3] STYLE 5 BLUE
42 17 [3] ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
B11 5:40 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [3] STYLE 5 BLUE
52 21 [3] RIVERSIDE 2025
B12 7:50 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [3] ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY
41 18 [3] RIVERSIDE 2025

Bracket

[1] TEAM PURE
Champion
KENT ELITE RED - 43
B18 - Sun 12/9 2:25PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
TEAM PURE - 48
[1] KENT ELITE RED - 48
B16 - Sun 12/9 12:15PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
NET BASKETBALL 2025 WHITE - 30
[2] MUSTANGS - 26
B13 - Sun 12/9 10:05AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[2] NET BASKETBALL 2025 WHITE - 36
TEAM PURE - 45
B17 - Sun 12/9 12:15PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[1] STYLE 6 BLACK - 44
NET BASKETBALL 2025 WHITE - 25
B19 - Sun 12/9 2:25PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
STYLE 6 BLACK - 43
[2] TIDES - 44
B14 - Sun 12/9 10:05AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[1] TEAM PURE - 46
[3] STYLE 5 BLUE - 42
B10 - Sun 12/9 3:30PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[3] ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY - 17
[3] ECBA PIONEERS 5/6 MURPHY - 41
B12 - Sun 12/9 7:50PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[3] RIVERSIDE 2025 - 18
[3] STYLE 5 BLUE - 52
B11 - Sun 12/9 5:40PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[3] RIVERSIDE 2025 - 21
MUSTANGS - 21
B15 - Sun 12/9 12:15PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
TIDES - 30