Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 December Dunk Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 8TH BLUE

2018 DECEMBER DUNK TOURNAMENT

Dec 8 - 9, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

STYLE 7 BLUE

BOYS 8TH BLUE Champion

Sat Dec 8, 2018 - Sun Dec 9, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
STYLE 7 BLUE 4 0 104
ECBA PIONEERS 8 JONES 3 1 140
B TOWN HOOPS 2 2 219
KENT ELITE RED SMITH 1 3 206
NORTHWEST COASTAL 0 4 159
POOL B
Team W L
PA
STYLE 8 BLACK 3 1 165
SEATTLE STARS 7 BLACK 3 1 166
WASHINGTON SUPREME 2024 2 2 190
TIDES 2 2 181
SBA 0 4 241

Schedule

Filter by:

Saturday, December 08, 2018
Game Time Location Team Score Team
P5 9:00 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 B TOWN HOOPS
51 31 NORTHWEST COASTAL
P2 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 STYLE 7 BLUE
47 29 ECBA PIONEERS 8 JONES
P1 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 NORTHWEST COASTAL
43 47 KENT ELITE RED SMITH
P9 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 STYLE 7 BLUE
73 48 B TOWN HOOPS
P6 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 KENT ELITE RED SMITH
36 61 ECBA PIONEERS 8 JONES
P11 1:20 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL STYLE 8 BLACK
53 44 WASHINGTON SUPREME 2024
P12 4:35 PM EX3 TEEN CENTER TIDES
57 37 SBA
P19 5:40 PM SUMNER MIDDLE SCHOOL SEATTLE STARS 7 BLACK
58 47 WASHINGTON SUPREME 2024
P4 6:45 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 STYLE 8 BLACK
49 50 TIDES
P3 7:50 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 SBA
23 51 SEATTLE STARS 7 BLACK
Sunday, December 09, 2018
Game Time Location Team Score Team
P7 1:20 PM EX3 TEEN CENTER WASHINGTON SUPREME 2024
40 34 SBA
P8 1:20 PM FEDERAL WAY BOYS & GIRLS CLUB SEATTLE STARS 7 BLACK
49 31 TIDES
P10 1:20 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL ECBA PIONEERS 8 JONES
59 26 NORTHWEST COASTAL
P13 3:30 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL B TOWN HOOPS
31 72 ECBA PIONEERS 8 JONES
P14 3:30 PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL STYLE 7 BLUE
57 27 KENT ELITE RED SMITH
P15 3:30 PM FEDERAL WAY BOYS & GIRLS CLUB WASHINGTON SUPREME 2024
46 45 TIDES
P20 3:30 PM EX3 TEEN CENTER SBA
24 93 STYLE 8 BLACK
P16 5:40 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 STYLE 8 BLACK
65 47 SEATTLE STARS 7 BLACK
P17 5:40 PM LAKERIDGE MIDDLE SCHOOL KENT ELITE RED SMITH
43 45 B TOWN HOOPS
P18 5:40 PM MOUNTAIN VIEW MIDDLE SCHOOL NORTHWEST COASTAL
0 2 STYLE 7 BLUE
NW COASTAL NO SHOW FORFEIT
B21 7:50 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [1] STYLE 7 BLUE
47 38 [1] STYLE 8 BLACK

Bracket

[1] STYLE 7 BLUE
Champion
[1] STYLE 7 BLUE - 47
B21 - Sun 12/9 7:50PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[1] STYLE 8 BLACK - 38