Basketball

Birch Lake (7th)

Summer Jam 2019

Jun 14 - 16, 2019
Bloomington, MN • Burnsville, MN • Shakopee, MN
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Tree of Hope 2024 Team Loyd

Birch Lake (7th) Champion

Fri Jun 14, 2019 - Sun Jun 16, 2019

Teams

Schedule

Filter by:

Friday, June 14, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 2:00 PM BL Jefferson HS - JF6 CY Select 7th Beta
26 53 North Tartan Ohnstead
B2 2:00 PM BL Jefferson HS - JF7 Minnesota Stars Gardner
40 57 MN FURY 2024 BLUE
B3 5:30 PM Burnsville High School - BV2 All Iowa Attack 7th Black
29 42 P.R.E.P. Reliford
B4 5:30 PM Burnsville High School - BV3 Crossfire - Robertson
41 48 Minnesota Stars Borowicz
B5 6:40 PM Burnsville High School - BV2 Tree of Hope 2024 Team Loyd
54 17 SD Network 13U-Greg
B6 6:40 PM Burnsville High School - BV3 All Iowa Attack 7th Red
36 48 North Tartan Tinjum
B7 7:50 PM Burnsville High School - BV2 Lady Martin Bros 2024
28 32 Nebraska Lasers Gold
B8 7:50 PM Burnsville High School - BV3 Tayler Hill Elite 2024
55 16 Nebraska Attack 7th UAA
Saturday, June 15, 2019
Game Time Location Team Score Team
B9 3:00 PM Burnsville High School - BV1 SD Network 13U-Greg
23 27 Crossfire - Robertson
B10 3:00 PM Burnsville High School - BV2 Tree of Hope 2024 Team Loyd
45 17 Minnesota Stars Borowicz
B11 3:00 PM Burnsville High School - BV4 Lady Martin Bros 2024
36 35 CY Select 7th Beta
B12 4:10 PM Burnsville High School - BV1 Nebraska Lasers Gold
17 36 North Tartan Ohnstead
B13 4:10 PM Burnsville High School - BV2 Nebraska Attack 7th UAA
24 54 All Iowa Attack 7th Red
B14 4:10 PM Burnsville High School - BV3 Tayler Hill Elite 2024
49 42 North Tartan Tinjum
B15 5:20 PM Burnsville High School - BV1 Minnesota Stars Gardner
43 7 All Iowa Attack 7th Black
B16 5:20 PM Burnsville High School - BV2 MN FURY 2024 BLUE
54 38 P.R.E.P. Reliford
B17 6:30 PM Burnsville High School - BV6 Crossfire - Robertson
41 33 Lady Martin Bros 2024
B18 6:30 PM Shakopee High School - Ct 2 SD Network 13U-Greg
38 41 CY Select 7th Beta
B19 7:40 PM BL Jefferson HS - JF1 Nebraska Lasers Gold
32 52 Minnesota Stars Borowicz
B20 7:40 PM BL Jefferson HS - JF2 P.R.E.P. Reliford
53 52 North Tartan Tinjum
B21 7:40 PM BL Kennedy HS - KN1 Tayler Hill Elite 2024
37 42 MN FURY 2024 BLUE
B22 7:40 PM Burnsville High School - BV5 Tree of Hope 2024 Team Loyd
39 25 North Tartan Ohnstead
B23 7:40 PM Burnsville High School - BV6 All Iowa Attack 7th Red
38 24 Minnesota Stars Gardner
B24 7:40 PM BL Kennedy HS - KN5 Nebraska Attack 7th UAA
57 32 All Iowa Attack 7th Black
Sunday, June 16, 2019
Game Time Location Team Score Team
B25 9:10 AM BL Jefferson HS - JF2 Tree of Hope 2024 Team Loyd
46 32 MN FURY 2024 BLUE
B26 9:10 AM BL Kennedy HS - KN7 Crossfire - Robertson
28 39 All Iowa Attack 7th Red
B32 12:40 PM Shakopee High School - Ct 2 CY Select 7th Beta
35 30 Nebraska Attack 7th UAA
B27 1:50 PM BL Kennedy HS - KN1 North Tartan Ohnstead
24 31 Tayler Hill Elite 2024
B28 1:50 PM BL Kennedy HS - KN2 North Tartan Tinjum
31 34 Nebraska Lasers Gold
B29 1:50 PM BL Kennedy HS - KN3 P.R.E.P. Reliford
48 47 Minnesota Stars Borowicz
B30 1:50 PM BL Kennedy HS - KN4 Lady Martin Bros 2024
37 30 Minnesota Stars Gardner
B31 1:50 PM BL Kennedy HS - KN5 SD Network 13U-Greg
39 17 All Iowa Attack 7th Black

Bracket

TOP TEAM ON BRACKET HOME WEAR WHITE
North Tartan Ohnstead
4th Place
P.R.E.P. Reliford
5th Place
Nebraska Lasers Gold
7th Place
All Iowa Attack 7th Red
Consolation Champion (9th Place)
Lady Martin Bros 2024
11th place
Minnesota Stars Gardner
12th Place
MN FURY 2024 BLUE
2nd Place
Tayler Hill Elite 2024
3rd Place
Minnesota Stars Borowicz
6th Place
CY Select 7th Beta
13th Place
SD Network 13U-Greg
15th Place
Tree of Hope 2024 Team Loyd
Champion
All Iowa Attack 7th Black
16th Place
North Tartan Tinjum
8th Place
Nebraska Attack 7th UAA
14th Place
Crossfire - Robertson
10th Place
Minnesota Stars Gardner - 43
B15 - Sat 6/15 5:20PM Burnsville High School - BV1
All Iowa Attack 7th Black - 7
Tree of Hope 2024 Team Loyd - 54
B5 - Fri 6/14 6:40PM Burnsville High School - BV2
SD Network 13U-Greg - 17
Tree of Hope 2024 Team Loyd - 46
B25 - Sun 6/16 9:10AM BL Jefferson HS - JF2
MN FURY 2024 BLUE - 32
Nebraska Lasers Gold - 17
B12 - Sat 6/15 4:10PM Burnsville High School - BV1
North Tartan Ohnstead - 36
Crossfire - Robertson - 28
B26 - Sun 6/16 9:10AM BL Kennedy HS - KN7
All Iowa Attack 7th Red - 39
All Iowa Attack 7th Red - 38
B23 - Sat 6/15 7:40PM Burnsville High School - BV6
Minnesota Stars Gardner - 24
Nebraska Attack 7th UAA - 24
B13 - Sat 6/15 4:10PM Burnsville High School - BV2
All Iowa Attack 7th Red - 54
CY Select 7th Beta - 35
B32 - Sun 6/16 12:40PM Shakopee High School - Ct 2
Nebraska Attack 7th UAA - 30
Tayler Hill Elite 2024 - 37
B21 - Sat 6/15 7:40PM BL Kennedy HS - KN1
MN FURY 2024 BLUE - 42
Crossfire - Robertson - 41
B17 - Sat 6/15 6:30PM Burnsville High School - BV6
Lady Martin Bros 2024 - 33
North Tartan Ohnstead - 24
B27 - Sun 6/16 1:50PM BL Kennedy HS - KN1
Tayler Hill Elite 2024 - 31
Lady Martin Bros 2024 - 37
B30 - Sun 6/16 1:50PM BL Kennedy HS - KN4
Minnesota Stars Gardner - 30
Lady Martin Bros 2024 - 36
B11 - Sat 6/15 3:00PM Burnsville High School - BV4
CY Select 7th Beta - 35
Nebraska Attack 7th UAA - 57
B24 - Sat 6/15 7:40PM BL Kennedy HS - KN5
All Iowa Attack 7th Black - 32
P.R.E.P. Reliford - 48
B29 - Sun 6/16 1:50PM BL Kennedy HS - KN3
Minnesota Stars Borowicz - 47
All Iowa Attack 7th Red - 36
B6 - Fri 6/14 6:40PM Burnsville High School - BV3
North Tartan Tinjum - 48
Crossfire - Robertson - 41
B4 - Fri 6/14 5:30PM Burnsville High School - BV3
Minnesota Stars Borowicz - 48
SD Network 13U-Greg - 39
B31 - Sun 6/16 1:50PM BL Kennedy HS - KN5
All Iowa Attack 7th Black - 17
CY Select 7th Beta - 26
B1 - Fri 6/14 2:00PM BL Jefferson HS - JF6
North Tartan Ohnstead - 53
Lady Martin Bros 2024 - 28
B7 - Fri 6/14 7:50PM Burnsville High School - BV2
Nebraska Lasers Gold - 32
Tree of Hope 2024 Team Loyd - 45
B10 - Sat 6/15 3:00PM Burnsville High School - BV2
Minnesota Stars Borowicz - 17
Tayler Hill Elite 2024 - 49
B14 - Sat 6/15 4:10PM Burnsville High School - BV3
North Tartan Tinjum - 42
P.R.E.P. Reliford - 53
B20 - Sat 6/15 7:40PM BL Jefferson HS - JF2
North Tartan Tinjum - 52
Tayler Hill Elite 2024 - 55
B8 - Fri 6/14 7:50PM Burnsville High School - BV3
Nebraska Attack 7th UAA - 16
SD Network 13U-Greg - 23
B9 - Sat 6/15 3:00PM Burnsville High School - BV1
Crossfire - Robertson - 27
North Tartan Tinjum - 31
B28 - Sun 6/16 1:50PM BL Kennedy HS - KN2
Nebraska Lasers Gold - 34
Tree of Hope 2024 Team Loyd - 39
B22 - Sat 6/15 7:40PM Burnsville High School - BV5
North Tartan Ohnstead - 25
Nebraska Lasers Gold - 32
B19 - Sat 6/15 7:40PM BL Jefferson HS - JF1
Minnesota Stars Borowicz - 52
MN FURY 2024 BLUE - 54
B16 - Sat 6/15 5:20PM Burnsville High School - BV2
P.R.E.P. Reliford - 38
SD Network 13U-Greg - 38
B18 - Sat 6/15 6:30PM Shakopee High School - Ct 2
CY Select 7th Beta - 41
Minnesota Stars Gardner - 40
B2 - Fri 6/14 2:00PM BL Jefferson HS - JF7
MN FURY 2024 BLUE - 57
All Iowa Attack 7th Black - 29
B3 - Fri 6/14 5:30PM Burnsville High School - BV2
P.R.E.P. Reliford - 42