Baseball

12u

2019 New Lenox Memorial Day Classic

May 21 - 27, 2019
Lockport, IL • Mokena, IL • New Lenox, IL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

A
Team W L
RD
RS
RA
Upper Deck Cougars 1 0 15 17 2
NL Rebels Grey 12u (New Lenox, IL) 0 0 0 0 0
New Lenox Rebels Red (New Lenox, IL) 0 0 0 0 0
New Lenox Rebels White (New Lenox, IL) 0 0 0 0 0
Minooka Rivercats (Minooka, IL) 0 0 0 0 0
Top Tier Americans (McCook, Illinois) 0 0 0 0 0
JR Stars (PLAINFIELD, IL) 0 0 0 0 0
Blaze (Mokena, IL) 0 0 0 0 0
12U Lockport Cobras (Lockport, IL) 0 0 0 0 0
Orland Park Warriors 0 0 0 0 0
Frankfort Force 12U Blue (Mokena, Illinois) 0 0 0 0 0
Homewood Heights (Homewood, IL) 0 0 0 0 0
Cangelosi Sparks (Palos Heights, IL) 0 0 0 0 0
NL Rebels 12u Black (New Lenox, Illinois) 0 1 -15 2 17

Schedule

Filter by:

Tuesday, May 21, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 1 NL Rebels 12u Black
2 17 Upper Deck Cougars
P2 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 NL Rebels Grey 12u
Orland Park Warriors
P4 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Cangelosi Sparks
12U Lockport Cobras
P3 8:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Blaze
Frankfort Force 12U Blue
Wednesday, May 22, 2019
Game Time Location Team Score Team
P5 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Minooka Rivercats
New Lenox Rebels Red
P7 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Top Tier Americans
Homewood Heights
P6 8:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 JR Stars
New Lenox Rebels White
Thursday, May 23, 2019
Game Time Location Team Score Team
P8 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Minooka Rivercats
Upper Deck Cougars
P10 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Blaze
JR Stars
P9 8:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Cangelosi Sparks
Orland Park Warriors
Friday, May 24, 2019
Game Time Location Team Score Team
P11 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 1 New Lenox Rebels White
12U Lockport Cobras
P12 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 NL Rebels Grey 12u
Frankfort Force 12U Blue
P14 5:30 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 New Lenox Rebels Red
Homewood Heights
P13 8:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 NL Rebels 12u Black
Top Tier Americans
Saturday, May 25, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Tyler-Bentley Schools - Field 8 A 8th Place
A 9th Place
B2 11:00 AM Tyler-Bentley Schools - Field 8 A 7th Place
A 10th Place
B5 1:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 A 1st Place
Bracket Winner B1
B10 1:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 A 12th Place
A 13th Place
B6 3:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Bracket Winner B2
A 2nd Place
B11 3:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 A 11th Place
A 14th Place
B3 5:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 A 4th Place
A 5th Place
B4 5:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 A 3rd Place
A 6th Place
Sunday, May 26, 2019
Game Time Location Team Score Team
B7 10:00 AM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Bracket Winner B5
Bracket Winner B3
B12 10:00 AM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Bracket Winner B10
Bracket Loser B1
B8 12:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Bracket Winner B4
Bracket Winner B6
B13 12:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Bracket Winner B11
Bracket Loser B2
B9 2:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 9 Bracket Winner B7
Bracket Winner B8
B14 2:00 PM Tyler-Bentley Schools - Field 8 Bracket Winner B12
Bracket Winner B13

Bracket

Bracket Winner B9
Champion
Bracket Winner B14
Consolation Bracket
A 4th Place
B3 - Sat 5/25 5:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 9
A 5th Place
Bracket Winner B2
B6 - Sat 5/25 3:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 9
A 2nd Place
Bracket Winner B4
B8 - Sun 5/26 12:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 9
Bracket Winner B6
A 3rd Place
B4 - Sat 5/25 5:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 8
A 6th Place
Bracket Winner B5
B7 - Sun 5/26 10:00AM Tyler-Bentley Schools - Field 9
Bracket Winner B3
Bracket Winner B7
B9 - Sun 5/26 2:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 9
Bracket Winner B8
A 7th Place
B2 - Sat 5/25 11:00AM Tyler-Bentley Schools - Field 8
A 10th Place
A 1st Place
B5 - Sat 5/25 1:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 9
Bracket Winner B1
A 8th Place
B1 - Sat 5/25 9:00AM Tyler-Bentley Schools - Field 8
A 9th Place
A 12th Place
B10 - Sat 5/25 1:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 8
A 13th Place
A 11th Place
B11 - Sat 5/25 3:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 8
A 14th Place
Bracket Winner B10
B12 - Sun 5/26 10:00AM Tyler-Bentley Schools - Field 8
Bracket Loser B1
Bracket Winner B11
B13 - Sun 5/26 12:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 8
Bracket Loser B2
Bracket Winner B12
B14 - Sun 5/26 2:00PM Tyler-Bentley Schools - Field 8
Bracket Winner B13