Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 Bounce Back Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
*Please note: Sunday is Daylight Savings, so don’t forget to set your clocks back one hour on Saturday night.*
And, for those teams that are playing at Bonney Lake High School, there is construction so please be prepared for longer than usual walk to gym door. Thank you for understanding.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 8TH BLUE

2018 BOUNCE BACK TOURNAMENT

Nov 3 - 4, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

WASHINGTON SUPREME 2024

BOYS 8TH BLUE Champion

Sat Nov 3, 2018 - Sun Nov 4, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
B TOWN HOOPS 3 0 100
GLOBAL ORANGE 2 1 110
DRIVE KITSAP 1 2 128
SAMMAMISH WARRIORS 0 3 152
POOL B
Team W L
PA
WASHINGTON SUPREME 2024 3 0 106
WA SWARM 2 1 136
KENT ELITE BLACK 1 2 121
NORTHWEST COASTAL WHITE 0 3 154

Schedule

Filter by:

Saturday, November 03, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 3:30 PM BONNEY LAKE HS - Court 1 SAMMAMISH WARRIORS
26 47 DRIVE KITSAP
P2 3:30 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 GLOBAL ORANGE
48 53 B TOWN HOOPS
P3 4:35 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 WA SWARM
35 34 KENT ELITE BLACK
P4 4:35 PM BONNEY LAKE HS - Court 1 NORTHWEST COASTAL WHITE
33 50 WASHINGTON SUPREME 2024
P5 5:40 PM BONNEY LAKE HS - Court 1 DRIVE KITSAP
37 60 GLOBAL ORANGE
P6 5:40 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 SAMMAMISH WARRIORS
21 62 B TOWN HOOPS
P7 6:45 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 KENT ELITE BLACK
50 32 NORTHWEST COASTAL WHITE
P8 6:45 PM BONNEY LAKE HS - Court 1 WA SWARM
39 54 WASHINGTON SUPREME 2024
Sunday, November 04, 2018
Game Time Location Team Score Team
P9 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 B TOWN HOOPS
42 31 DRIVE KITSAP
P10 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 SAMMAMISH WARRIORS
20 43 GLOBAL ORANGE
P11 10:05 AM BONNEY LAKE HS - Court 1 WASHINGTON SUPREME 2024
54 34 KENT ELITE BLACK
P12 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 WA SWARM
54 48 NORTHWEST COASTAL WHITE
B13 1:20 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 [4] SAMMAMISH WARRIORS
37 40 [4] NORTHWEST COASTAL WHITE
B14 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [3] DRIVE KITSAP
35 69 [3] KENT ELITE BLACK
B15 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 [2] GLOBAL ORANGE
56 51 [2] WA SWARM
B16 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 [1] B TOWN HOOPS
49 54 [1] WASHINGTON SUPREME 2024

Bracket

[1] WASHINGTON SUPREME 2024
Champion
[1] B TOWN HOOPS - 49
B16 - Sun 11/4 2:25PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
[1] WASHINGTON SUPREME 2024 - 54
[2] GLOBAL ORANGE - 56
B15 - Sun 11/4 1:20PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4
[2] WA SWARM - 51
[4] SAMMAMISH WARRIORS - 37
B13 - Sun 11/4 1:20PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
[4] NORTHWEST COASTAL WHITE - 40
[3] DRIVE KITSAP - 35
B14 - Sun 11/4 1:20PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] KENT ELITE BLACK - 69