Basketball

Tournament Note

Please note: For those teams that are playing at Bonney Lake HS on Sunday morning, there is highway road construction so please leave early to accommodate. Thank you, SYB
Thank you for participating in the 2018 October Overtime Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co
*PLEASE NOTE: Some divisions updated Thursday @ 4:00pm. Please check and see if your game times and/or gym was affected. Thank you.

GIRLS HS ELITE

2018 OCTOBER OVERTIME

Oct 6 - 7, 2018
AUBURN, WA • BONNEY LAKE, WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

WA SWARM HOOVER

GIRLS HS ELITE Champion

Sat Oct 6, 2018 - Sun Oct 7, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
WA SWARM HOOVER 2 0 30
BC UNITED 17U BLACK 1 1 76
PACIFIC U17 0 2 123
POOL B
Team W L
PA
BC UNITED 17U GREY 2 0 67
TAHOMA BLUE 1 1 90
KMBA TEAM J 0 2 80
POOL C
Team W L
PA
HOOPAHOLICS 2 0 65
BC UNITED 17U WHITE 1 1 76
SKYAA 0 2 108

Schedule

Filter by:

Saturday, October 06, 2018
Game Time Location Team Score Team
P4 10:05 AM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 2 WA SWARM HOOVER
61 6 PACIFIC U17
P5 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 TAHOMA BLUE
39 36 KMBA TEAM J
P2 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 KMBA TEAM J
34 41 BC UNITED 17U GREY
P7 12:15 PM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 2 BC UNITED 17U BLACK
24 62 WA SWARM HOOVER
P8 2:25 PM AUBURN MOUNTAINVIEW HS - Court 1 BC UNITED 17U GREY
54 33 TAHOMA BLUE
P9 2:25 PM BONNEY LAKE HS - Court 2 HOOPAHOLICS
56 28 SKYAA
P1 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 PACIFIC U17
14 62 BC UNITED 17U BLACK
P3 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 BC UNITED 17U WHITE
37 46 HOOPAHOLICS
P6 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 SKYAA
30 52 BC UNITED 17U WHITE
Sunday, October 07, 2018
Game Time Location Team Score Team
B10 9:00 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 [3] PACIFIC U17
20 32 [3] KMBA TEAM J
B13 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 [2] TAHOMA BLUE
31 54 [2] BC UNITED 17U WHITE
B14 10:05 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 [2] BC UNITED 17U BLACK
59 34 [1] HOOPAHOLICS
B11 11:10 AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 [3] PACIFIC U17
41 35 [3] SKYAA
B15 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 [2] TAHOMA BLUE
27 58 [1] HOOPAHOLICS
B16 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 [1] WA SWARM HOOVER
63 33 [2] BC UNITED 17U WHITE
B17 12:15 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2 [2] BC UNITED 17U BLACK
39 48 [1] BC UNITED 17U GREY
B12 1:20 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 [3] KMBA TEAM J
26 36 [3] SKYAA
B18 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1 [1] WA SWARM HOOVER
35 34 [1] BC UNITED 17U GREY
B19 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 [2] BC UNITED 17U WHITE
60 57 [2] BC UNITED 17U BLACK

Bracket

[1] WA SWARM HOOVER
Champion
[1] WA SWARM HOOVER - 35
B18 - Sun 10/7 2:25PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
[1] BC UNITED 17U GREY - 34
[1] WA SWARM HOOVER - 63
B16 - Sun 10/7 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
[2] BC UNITED 17U WHITE - 33
[2] TAHOMA BLUE - 31
B13 - Sun 10/7 10:05AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 1
[2] BC UNITED 17U WHITE - 54
[2] BC UNITED 17U BLACK - 39
B17 - Sun 10/7 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
[1] BC UNITED 17U GREY - 48
[2] BC UNITED 17U WHITE - 60
B19 - Sun 10/7 2:25PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4
[2] BC UNITED 17U BLACK - 57
[2] BC UNITED 17U BLACK - 59
B14 - Sun 10/7 10:05AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 2
[1] HOOPAHOLICS - 34
[3] PACIFIC U17 - 20
B10 - Sun 10/7 9:00AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4
[3] KMBA TEAM J - 32
[3] KMBA TEAM J - 26
B12 - Sun 10/7 1:20PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4
[3] SKYAA - 36
[3] PACIFIC U17 - 41
B11 - Sun 10/7 11:10AM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4
[3] SKYAA - 35
[2] TAHOMA BLUE - 27
B15 - Sun 10/7 12:15PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4
[1] HOOPAHOLICS - 58