Basketball

Tournament Note

Please note: For those teams that are playing at Bonney Lake HS on Sunday morning, there is highway road construction so please leave early to accommodate. Thank you, SYB
Thank you for participating in the 2018 October Overtime Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co
*PLEASE NOTE: Some divisions updated Thursday @ 4:00pm. Please check and see if your game times and/or gym was affected. Thank you.

GIRLS 8TH

2018 OCTOBER OVERTIME

Oct 6 - 7, 2018
AUBURN, WA • BONNEY LAKE, WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

TREE OF HOPE 7 NIKE

GIRLS 8TH Champion

Sat Oct 6, 2018 - Sun Oct 7, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
TREE OF HOPE 7 NIKE 2 0 25
LADY THUNDER 1 1 38
ATHELITE 14U 0 2 81
POOL B
Team W L
PA
TAHOMA 2 0 54
ELITE 8 GREY 1 1 73
BC UNITED 14U 0 2 94

Schedule

Filter by:

Saturday, October 06, 2018
Game Time Location Team Score Team
P4 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 TAHOMA
42 16 ELITE 8 GREY
P1 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 TREE OF HOPE 7 NIKE
23 17 LADY THUNDER
P6 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 BC UNITED 14U
38 61 TAHOMA
P3 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 ATHELITE 14U
8 39 TREE OF HOPE 7 NIKE
P2 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 ELITE 8 GREY
33 31 BC UNITED 14U
P5 4:35 PM BONNEY LAKE HS - Court 4 LADY THUNDER
42 15 ATHELITE 14U
Sunday, October 07, 2018
Game Time Location Team Score Team
B7 10:05 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [3] ATHELITE 14U
14 40 [3] BC UNITED 14U
B8 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [1] TREE OF HOPE 7 NIKE
43 16 [2] ELITE 8 GREY
B9 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [2] LADY THUNDER
34 46 [1] TAHOMA
B10 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [3] ATHELITE 14U
14 20 [2] ELITE 8 GREY
B11 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [2] LADY THUNDER
36 21 [3] BC UNITED 14U
updated
B12 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [1] TREE OF HOPE 7 NIKE
44 39 [1] TAHOMA

Bracket

[1] TREE OF HOPE 7 NIKE
Champion
[3] ATHELITE 14U - 14
B10 - Sun 10/7 1:20PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[2] ELITE 8 GREY - 20
[1] TREE OF HOPE 7 NIKE - 44
B12 - Sun 10/7 2:25PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[1] TAHOMA - 39
[1] TREE OF HOPE 7 NIKE - 43
B8 - Sun 10/7 11:10AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[2] ELITE 8 GREY - 16
[2] LADY THUNDER - 36
B11 - Sun 10/7 1:20PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] BC UNITED 14U - 21
[2] LADY THUNDER - 34
B9 - Sun 10/7 11:10AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[1] TAHOMA - 46
[3] ATHELITE 14U - 14
B7 - Sun 10/7 10:05AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[3] BC UNITED 14U - 40