Basketball

Tournament Note

Welcome To The GREAT EIGHT!!

Pre-Order Your Team/Individual Highlight Tape!
(Copy/Paste link) --> https://conta.cc/2FaWRIm

Pre-Order Your Team Panoramic Photo!
(Copy/Paste link) --> https://forms.gle/FTqmbSfCV7ugp5gP8

Please review Coach/Player/Spectator Code of Conduct under "Documents". Violators of these codes will be removed from venue on 1st offense.

First team listed on schedule is considered "Home Team". Designated home team will be wear light colored uniform, keep official scoresheet, and provide game basketball.

All Spectators and Coaches entering all venues MUST be wearing wristband on wrist at all times, there are no exceptions to this policy. Lost or broken wristbands must be repurchased. Entering a gym without a wristband is strictly prohibited.

7th Grade Boys

Teammate Basketball pres. The 2019 Great Eight II

Mar 23 - 24, 2019
Duncan, SC • Greenville, SC • Spartanburg, SC
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Atlanta Nets (GA)

7th Grade Boys Champion

Sat Mar 23, 2019 - Sun Mar 24, 2019

Schedule

Filter by:

Saturday, March 23, 2019
Game Time Location Team Score Team
P2 9:00 AM Upward Star Center - Court 1 Upstate Select 2024 (SC)
62 35 Team Hicks (NC)
P11 9:00 AM Upward Star Center - Court 5 One Team One Dream (NC)
47 50 UC27 Carolina Dreamchasers (NC)
P12 9:00 AM Upward Star Center - Court 6 Atlanta Nets (GA)
57 37 Upward Stars (SC)
P6 11:20 AM Upward Star Center - Court 5 UC27 Carolina Dreamchasers (NC)
63 42 Upward Stars (SC)
P8 11:20 AM Upward Star Center - Court 1 PSB Charlotte UA (NC)
62 43 Upstate Select 2024 (SC)
P13 11:20 AM Byrnes High School - Court 2 Georgia Grizzlies (GA)
15 50 East Coast All Stars (NC)
P1 1:40 PM Byrnes High School - Court 1 Georgia Grizzlies (GA)
46 48 94 Feet (GA)
P3 1:40 PM Broome High School - Court 1 SC Team Sixers (SC)
63 35 Upstate Warriors (SC)
P4 1:40 PM Broome High School - Court 2 Grind Academy 2024 (NC)
43 50 Velocity (SC)
P5 2:50 PM Upward Star Center - Court 2 Atlanta Nets (GA)
58 43 One Team One Dream (NC)
P14 2:50 PM Upward Star Center - Court 5 Team Hicks (NC)
45 71 PSB Charlotte UA (NC)
P9 4:00 PM Broome High School - Court 2 Upstate Warriors (SC)
52 55 Grind Academy 2024 (NC)
P10 4:00 PM Broome High School - Court 1 SC Team Sixers (SC)
31 52 Velocity (SC)
P7 6:20 PM Upward Star Center - Court 1 East Coast All Stars (NC)
59 32 94 Feet (GA)
Sunday, March 24, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:30 AM Byrnes High School - Court 1 [1] East Coast All Stars (NC)
58 61 [2] Upstate Select 2024 (SC)
B2 8:30 AM Byrnes High School - Court 2 [1] Velocity (SC)
52 22 [2] UC27 Carolina Dreamchasers (NC)
B3 8:30 AM Upward Star Center - Court 4 [1] PSB Charlotte UA (NC)
45 48 [2] SC Team Sixers (SC)
B4 8:30 AM Upward Star Center - Court 5 [1] Atlanta Nets (GA)
41 6 [2] 94 Feet (GA)
B8 8:30 AM Broome High School - Court 1 [3] Georgia Grizzlies (GA)
21 42 [4] Upward Stars (SC)
B9 8:30 AM Broome High School - Court 2 [3] Team Hicks (NC)
46 35 [4] Upstate Warriors (SC)
B5 12:00 PM Upward Star Center - Court 4 [2] Upstate Select 2024 (SC)
32 47 [1] Velocity (SC)
B6 12:00 PM Upward Star Center - Court 3 [2] SC Team Sixers (SC)
23 53 [1] Atlanta Nets (GA)
B10 1:10 PM Broome High School - Court 1 [3] Grind Academy 2024 (NC)
55 37 [4] Upward Stars (SC)
B11 1:10 PM Broome High School - Court 2 [3] One Team One Dream (NC)
53 45 [3] Team Hicks (NC)
B12 3:30 PM Upward Star Center - Court 5 [3] Grind Academy 2024 (NC)
60 54 [3] One Team One Dream (NC)
B7 4:40 PM Upward Star Center - Court 1 [1] Velocity (SC)
27 48 [1] Atlanta Nets (GA)