Baseball

Tournament Note

Directors
Pelham Tommy Urban 205-621-7167
Spain Park Toby Walker 205-514-0759
Alabaster Chris McAlpine 205-283-8153
Thompson Pat Hamrick 205-585-6787
Hoover East Chris Parten 205-565-9926
Hoover HS/Moody HS Chris Parten 205-565-9926

11U Hoover East delayed till 1030AM

June 8-9 Pelham/Hoover/Alabaster

Jun 8 - 9, 2019
AL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

11U
Team W L T
RD
RS
RA
Homewood Patriots (Homewood, AL) 0 0 0 0 0 0
HBC 11U (Trusville, AL) 0 0 0 0 0 0
HW Patriots Baseball (Homewood, AL) 0 0 0 0 0 0
Spartan Baseball (Birmingham, AL) 0 0 0 0 0 0
Power Baseball (North Alabama, AL) 0 0 0 0 0 0
Z's Diamond Club Jags (Hoover, AL) 0 0 0 0 0 0
Chiefs Baseball 0 0 0 0 0 0
Dominators (Alabaster, AL) 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, June 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:30 AM Hoover East Comp - Field 3 Dominators
HBC 11U
P6 8:30 AM Hoover East Comp - Field 4 Z's Diamond Club Jags
HW Patriots Baseball
P3 10:15 AM Hoover East Comp - Field 3 Dominators
Power Baseball
P4 10:15 AM Hoover East Comp - Field 4 Chiefs Baseball
HW Patriots Baseball
P8 12:00 PM Hoover East Comp - Field 4 Z's Diamond Club Jags
Homewood Patriots
P10 12:00 PM Hoover East Comp - Field 3 Spartan Baseball
HBC 11U
P2 1:45 PM Hoover East Comp - Field 4 Chiefs Baseball
Homewood Patriots
P15 1:45 PM Hoover East Comp - Field 3 Spartan Baseball
Power Baseball
Sunday, June 09, 2019
Game Time Location Team Score Team
B2 8:30 AM Hoover East Comp - Field 3 11U 4th Place
11U 5th Place
B4 8:30 AM Hoover East Comp - Field 4 11U 3rd Place
11U 6th Place
B1 10:15 AM Hoover East Comp - Field 3 11U 1st Place
11U 8th Place
B3 10:15 AM Hoover East Comp - Field 4 11U 2nd Place
11U 7th Place
B5 12:00 PM Hoover East Comp - Field 3 Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B6 12:00 PM Hoover East Comp - Field 4 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B7 1:45 PM Hoover East Comp - Field 3 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6

Bracket

Bracket Winner B7
Champion
11U 2nd Place
B3 - Sun 6/9 10:15AM Hoover East Comp - Field 4
11U 7th Place
Bracket Winner B1
B5 - Sun 6/9 12:00PM Hoover East Comp - Field 3
Bracket Winner B2
Bracket Winner B5
B7 - Sun 6/9 1:45PM Hoover East Comp - Field 3
Bracket Winner B6
11U 4th Place
B2 - Sun 6/9 8:30AM Hoover East Comp - Field 3
11U 5th Place
11U 3rd Place
B4 - Sun 6/9 8:30AM Hoover East Comp - Field 4
11U 6th Place
Bracket Winner B3
B6 - Sun 6/9 12:00PM Hoover East Comp - Field 4
Bracket Winner B4
11U 1st Place
B1 - Sun 6/9 10:15AM Hoover East Comp - Field 3
11U 8th Place