Baseball

Tournament Note

Directors
Pelham Tommy Urban 205-621-7167
Spain Park Toby Walker 205-514-0759
Alabaster Chris McAlpine 205-283-8153
Thompson Pat Hamrick 205-585-6787
Hoover East Chris Parten 205-565-9926
Hoover HS/Moody HS Chris Parten 205-565-9926

10U A Pelham Cancelled

June 8-9 Pelham/Hoover/Alabaster

Jun 8 - 9, 2019
AL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

10U
Team W L T
RD
RS
RA
Homewood Patriots (Homewood, AL) 0 0 0 0 0 0
Homewood Revolution (Birmingham, AL) 0 0 0 0 0 0
Vestavia Naturals (Vestavia Hills, AL) 0 0 0 0 0 0
HBC BREAKOUT (Helena, AL) 0 0 0 0 0 0
Hoover Tribe (Bessemer, AL) 0 0 0 0 0 0
Spain Park Black (Hoover, AL) 0 0 0 0 0 0
STARSBSBL (Cottondale, AL) 0 0 0 0 0 0
Alabama Elite 10U (Alabaster, AL) 0 0 0 0 0 0
Birmingham Braves (Birmingham, AL) 0 0 0 0 0 0
Lions Baseball Club (Birmingham, AL) 0 0 0 0 0 0
SC Sliders (Shelby County, AL) 0 0 0 0 0 0
CABA Jays 10U (Bessemer, AL) 0 0 0 0 0 0
Magic City Heat (Irondale, AL) 0 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, June 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:30 AM Pelham Park - Field 1 Homewood Revolution
SC Sliders
P5 8:30 AM Pelham Park - Field 3 Alabama Elite 10U
Lions Baseball Club
P9 8:30 AM Pelham Park - Field 4 Spain Park Black
CABA Jays 10U
P2 10:15 AM Pelham Park - Field 1 Homewood Revolution
STARSBSBL
P6 10:15 AM Pelham Park - Field 3 Alabama Elite 10U
Vestavia Naturals
P10 10:15 AM Pelham Park - Field 4 Birmingham Braves
CABA Jays 10U
P3 12:00 PM Pelham Park - Field 1 HBC BREAKOUT
SC Sliders
P7 12:00 PM Pelham Park - Field 3 Homewood Patriots
Lions Baseball Club
P11 12:00 PM Pelham Park - Field 4 Spain Park Black
Hoover Tribe
P4 1:45 PM Pelham Park - Field 1 Magic City Heat
STARSBSBL
P8 1:45 PM Pelham Park - Field 3 Homewood Patriots
Vestavia Naturals
P12 1:45 PM Pelham Park - Field 4 Birmingham Braves
Hoover Tribe
P13 3:30 PM Pelham Park - Field 1 Magic City Heat
HBC BREAKOUT
Sunday, June 09, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:30 AM Pelham Park - Field 2 10U 4th Place
10U 5th Place
B2 8:30 AM Pelham Park - Field 4 10U 2nd Place
10U 7th Place
B7 8:30 AM Pelham Park - Field 1 10U 11th Place
10U 12th Place
B8 8:30 AM Pelham Park - Field 3 10U 10th Place
10U 13th Place
B3 10:15 AM Pelham Park - Field 4 10U 3rd Place
10U 6th Place
B4 10:15 AM Pelham Park - Field 2 10U 1st Place
Bracket Winner B1
B9 10:15 AM Pelham Park - Field 1 Bracket Winner B7
10U 8th Place
B10 10:15 AM Pelham Park - Field 3 Bracket Winner B8
10U 9th Place
B5 12:00 PM Pelham Park - Field 4 Bracket Winner B2
Bracket Winner B3
B11 12:00 PM Pelham Park - Field 1 Bracket Winner B9
Bracket Winner B10
B6 1:45 PM Pelham Park - Field 4 Bracket Winner B4
Bracket Winner B5

Bracket

Bracket Winner B6
Champion
Bracket Winner B11
Champion
10U 1st Place
B4 - Sun 6/9 10:15AM Pelham Park - Field 2
Bracket Winner B1
Bracket Winner B4
B6 - Sun 6/9 1:45PM Pelham Park - Field 4
Bracket Winner B5
10U 4th Place
B1 - Sun 6/9 8:30AM Pelham Park - Field 2
10U 5th Place
Bracket Winner B2
B5 - Sun 6/9 12:00PM Pelham Park - Field 4
Bracket Winner B3
10U 2nd Place
B2 - Sun 6/9 8:30AM Pelham Park - Field 4
10U 7th Place
10U 3rd Place
B3 - Sun 6/9 10:15AM Pelham Park - Field 4
10U 6th Place
10U 11th Place
B7 - Sun 6/9 8:30AM Pelham Park - Field 1
10U 12th Place
10U 10th Place
B8 - Sun 6/9 8:30AM Pelham Park - Field 3
10U 13th Place
Bracket Winner B7
B9 - Sun 6/9 10:15AM Pelham Park - Field 1
10U 8th Place
Bracket Winner B8
B10 - Sun 6/9 10:15AM Pelham Park - Field 3
10U 9th Place
Bracket Winner B9
B11 - Sun 6/9 12:00PM Pelham Park - Field 1
Bracket Winner B10