Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 Tournament of Champions co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

GIRLS 8TH GRADE

2018 TOURNAMENT OF CHAMPIONS

May 19 - 20, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

LADY STYLE 8

GIRLS 8TH GRADE Champion

Sat May 19, 2018 - Sun May 20, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
TREE OF HOPE 6 RED 2 0 68
HOOPAHOLICS WHITE 1 1 87
REDMOND MUSTANGS 0 2 84
POOL B
Team W L
PA
HOOPAHOLICS BLUE 2 0 51
RAIN CITY 14 1 1 57
LADY LOCAL HOOPS 0 2 71
POOL C
Team W L
PA
EBC 8 WHITE 2 0 50
LADY STYLE 8 1 1 59
W.E.S.T. ACADEMY 0 2 103

Schedule

Filter by:

Saturday, May 19, 2018
Game Time Location Team Score Team
P6 9:00 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 TREE OF HOPE 6 RED
46 28 REDMOND MUSTANGS
P3 11:10 AM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 REDMOND MUSTANGS
32 38 HOOPAHOLICS WHITE
P2 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 LADY LOCAL HOOPS
16 25 RAIN CITY 14
P9 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 HOOPAHOLICS WHITE
40 55 TREE OF HOPE 6 RED
P1 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 LADY STYLE 8
48 14 W.E.S.T. ACADEMY
P8 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 RAIN CITY 14
40 41 HOOPAHOLICS BLUE
P7 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 W.E.S.T. ACADEMY
14 55 EBC 8 WHITE
P5 5:40 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 HOOPAHOLICS BLUE
46 11 LADY LOCAL HOOPS
P4 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 EBC 8 WHITE
45 36 LADY STYLE 8
Sunday, May 20, 2018
Game Time Location Team Score Team
B10 2:25 PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4 [3] REDMOND MUSTANGS
23 20 [3] LADY LOCAL HOOPS
B13 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [2] RAIN CITY 14
22 39 [2] LADY STYLE 8
B14 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 [2] HOOPAHOLICS WHITE
22 53 [1] EBC 8 WHITE
B11 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [3] REDMOND MUSTANGS
33 11 [3] W.E.S.T. ACADEMY
B15 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 [2] RAIN CITY 14
52 27 [2] HOOPAHOLICS WHITE
B16 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1 [1] TREE OF HOPE 6 RED
22 42 [2] LADY STYLE 8
B17 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [1] EBC 8 WHITE
37 41 [1] HOOPAHOLICS BLUE
B12 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 [3] LADY LOCAL HOOPS
22 11 [3] W.E.S.T. ACADEMY
B18 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2 [2] LADY STYLE 8
50 42 [1] HOOPAHOLICS BLUE
B19 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 [1] TREE OF HOPE 6 RED
49 43 [1] EBC 8 WHITE

Bracket

[2] LADY STYLE 8
Champion
[2] LADY STYLE 8 - 50
B18 - Sun 5/20 6:45PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[1] HOOPAHOLICS BLUE - 42
[1] TREE OF HOPE 6 RED - 22
B16 - Sun 5/20 4:35PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 1
[2] LADY STYLE 8 - 42
[2] RAIN CITY 14 - 22
B13 - Sun 5/20 2:25PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[2] LADY STYLE 8 - 39
[1] EBC 8 WHITE - 37
B17 - Sun 5/20 4:35PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 2
[1] HOOPAHOLICS BLUE - 41
[1] TREE OF HOPE 6 RED - 49
B19 - Sun 5/20 6:45PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4
[1] EBC 8 WHITE - 43
[2] HOOPAHOLICS WHITE - 22
B14 - Sun 5/20 2:25PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4
[1] EBC 8 WHITE - 53
[3] REDMOND MUSTANGS - 23
B10 - Sun 5/20 2:25PM AUBURN HIGH SCHOOL - Court 4
[3] LADY LOCAL HOOPS - 20
[3] LADY LOCAL HOOPS - 22
B12 - Sun 5/20 6:45PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] W.E.S.T. ACADEMY - 11
[3] REDMOND MUSTANGS - 33
B11 - Sun 5/20 4:35PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3
[3] W.E.S.T. ACADEMY - 11
[2] RAIN CITY 14 - 52
B15 - Sun 5/20 4:35PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4
[2] HOOPAHOLICS WHITE - 27