Basketball

Tournament Note

Thank you for participating in the 2018 April Assist Tournament co-hosted w/Seattle Youth Basketball and NW All-Stars.
www.seattleyouthbasketball.com and www.nwallstars.co

BOYS 8TH ELITE

2018 APRIL ASSIST TOURNAMENT

Apr 14 - 15, 2018
WA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

D BLOCK

BOYS 8TH ELITE Champion

Sat Apr 14, 2018 - Sun Apr 15, 2018

Pool Standings

POOL A
Team W L
PA
ELITE 8 GREY 3 1 161
FENIX SEATTLE GOLD 3 1 179
SEATTLE SELECT WARRIORS 2 2 165
BBA VOIGT 2 2 181
EBC 8 BLUE 0 4 192
POOL B
Team W L
PA
D BLOCK 4 0 135
WA SUPREME 7th 3 1 143
3D 14 ELITE 2 2 131
WASHINGTON SWARM LEWIS A 1 3 161
ECBA 8 EAFFORD 0 4 225

Schedule

Filter by:

Saturday, April 14, 2018
Game Time Location Team Score Team
P4 9:00 AM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 EBC 8 BLUE
29 49 SEATTLE SELECT WARRIORS
P7 10:05 AM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 FENIX SEATTLE GOLD
45 51 ELITE 8 GREY
P8 11:10 AM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 BBA VOIGT
32 53 SEATTLE SELECT WARRIORS
P11 12:15 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 EBC 8 BLUE
42 57 FENIX SEATTLE GOLD
P3 1:20 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 ELITE 8 GREY
52 61 BBA VOIGT
P9 1:20 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 2 WASHINGTON SWARM LEWIS A
20 31 3D 14 ELITE
P1 3:30 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 ECBA 8 EAFFORD
21 60 D BLOCK
P2 3:30 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 2 WASHINGTON SWARM LEWIS A
34 59 WA SUPREME 7th
P5 5:40 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 3 3D 14 ELITE
45 30 ECBA 8 EAFFORD
P6 5:40 PM MERCER ISLAND PEAK - Court 2 D BLOCK
57 49 WA SUPREME 7th
Sunday, April 15, 2018
Game Time Location Team Score Team
P13 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 3D 14 ELITE
23 38 WA SUPREME 7th
P20 12:15 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 ELITE 8 GREY
40 19 EBC 8 BLUE
P18 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 ECBA 8 EAFFORD
20 40 WASHINGTON SWARM LEWIS A
P19 1:20 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 BBA VOIGT
34 43 FENIX SEATTLE GOLD
P12 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 SEATTLE SELECT WARRIORS
36 50 ELITE 8 GREY
P17 2:25 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 D BLOCK
43 29 3D 14 ELITE
P10 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 WA SUPREME 7th
80 29 ECBA 8 EAFFORD
P16 3:30 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 EBC 8 BLUE
33 46 BBA VOIGT
P14 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 WASHINGTON SWARM LEWIS A
36 51 D BLOCK
P15 4:35 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 3 FENIX SEATTLE GOLD
54 52 SEATTLE SELECT WARRIORS
B21 6:45 PM AUBURN RIVERSIDE HS - Court 4 [1] ELITE 8 GREY
59 72 [1] D BLOCK