Basketball

Boys - 4th

Zero Gravity Coaches v Cancer First Shot Challenge

Mar 24 - 25, 2018
MA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

CT Buccaneers 3rd

Boys - 4th Champion

Sat Mar 24, 2018 - Sun Mar 25, 2018

Pool Standings

International Blue
Team W L
PD
PS
PA
DS Raiders 3 0 52 131 62
Springfield Migs 3 0 56 124 57
ASA Select Spinner 3rd 2 1 24 112 75
Blazers Red 1 2 -34 65 102
North Shore Sports Academy White 0 3 -38 57 97
Middlesex Magic - Lamarr 3rd 0 3 -60 48 144
International Bronze
Team W L
PD
PS
PA
CT Buccaneers 3rd 3 0 49 105 46
North Shore Sports Academy Blue 2 1 20 84 59
Blazers White 1 2 -23 54 78
GT Elite 0 3 -46 32 92
National Silver
Team W L
PD
PS
PA
CT Buccaneers 4th 3 0 58 146 63
Blazers Blue 2 1 -8 99 109
Hingham Raiders 1 2 -1 100 101
Middlesex Magic - Lamarr 4th 0 3 -49 43 115

Schedule

Filter by:

Saturday, March 24, 2018
Game Time Location Team Score Team
P3 8:00 AM M-Plex - Court 5 CT Buccaneers 3rd
34 9 GT Elite
P4 8:00 AM M-Plex - Court 4 Blazers White
11 32 North Shore Sports Academy Blue
P15 9:00 AM M-Plex - Court 2 CT Buccaneers 4th
48 5 Middlesex Magic - Lamarr 4th
P10 10:00 AM M-Plex - Court 4 GT Elite
11 17 Blazers White
P11 10:00 AM M-Plex - Court 5 CT Buccaneers 3rd
36 11 North Shore Sports Academy Blue
P1 12:00 PM M-Plex - Court 2 Hingham Raiders
31 12 Middlesex Magic - Lamarr 4th
P2 12:00 PM Dana Barros - Court 4 Blazers Blue
25 47 CT Buccaneers 4th
P20 1:00 PM Dana Barros - Court 5 ASA Select Spinner 3rd
29 45 Springfield Migs
P16 2:00 PM Dana Barros - Court 4 Hingham Raiders
36 38 Blazers Blue
P5 3:00 PM M-Plex - Court 1 DS Raiders
36 22 North Shore Sports Academy White
P6 3:00 PM M-Plex - Court 2 Springfield Migs
45 16 Middlesex Magic - Lamarr 3rd
P7 3:00 PM Dana Barros - Court 4 Blazers Red
19 42 ASA Select Spinner 3rd
P21 5:00 PM M-Plex - Court 2 Middlesex Magic - Lamarr 3rd
21 58 DS Raiders
P19 6:00 PM Dana Barros - Court 5 Blazers Red
27 23 North Shore Sports Academy White
Sunday, March 25, 2018
Game Time Location Team Score Team
P8 9:00 AM M-Plex - Court 1 Middlesex Magic - Lamarr 4th
26 36 Blazers Blue
P9 9:00 AM M-Plex - Court 3 Hingham Raiders
33 51 CT Buccaneers 4th
P12 9:00 AM Noble and Greenough School - Court 1 North Shore Sports Academy White
12 34 Springfield Migs
P13 10:00 AM M-Plex - Court 5 DS Raiders
37 19 Blazers Red
P18 10:00 AM Dana Barros - Court 1 CT Buccaneers 3rd
35 26 Blazers White
P14 11:00 AM M-Plex - Court 1 Middlesex Magic - Lamarr 3rd
11 41 ASA Select Spinner 3rd
P17 11:00 AM Noble and Greenough School - Court 3 North Shore Sports Academy Blue
41 12 GT Elite
B2 3:00 PM Dana Barros - Court 4 CT Buccaneers 3rd
53 24 DS Raiders
B1 4:00 PM Dana Barros - Court 3 CT Buccaneers 4th
42 22 Blazers Blue
B3 5:00 PM Dana Barros - Court 3 Springfield Migs
40 53 CT Buccaneers 3rd

Bracket

[1] CT Buccaneers 4th
National Champion
[1] CT Buccaneers 3rd
International Champion
CT Buccaneers 4th - 42
B1 - Sun 3/25 4:00PM Dana Barros - Court 3
Blazers Blue - 22
CT Buccaneers 3rd - 53
B2 - Sun 3/25 3:00PM Dana Barros - Court 4
DS Raiders - 24
Springfield Migs - 40
B3 - Sun 3/25 5:00PM Dana Barros - Court 3
CT Buccaneers 3rd - 53