Lacrosse

Girls Grade 5/6

Baggataway

Apr 28 - 29, 2018
Medina, OH
 Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Competitive
Team W L T
Avon Youth Girls 5/6 (Avon, OH) 0 0 0
Hudson 5/6 Blue (Hudson, OH) 0 0 0
Jackson Girls 5/6 Purple (Massillon, OH) 0 0 0
Mars Girls U12 (Mars, PA) 0 0 0
Medina Girls 5/6 Queen Bees (Medina, OH) 0 0 0
North Canton Hoover Girls 5/6 (Uniontown, OH) 0 0 0
Developmental
Team W L T
Wooster Lacrosse 5-6 Girls (Wooster, OH) 0 0 0
Avon Lake Girls 5/6 (Avon Lake, OH) 0 0 0
Bay Girls 5/6 Developmental (Westlake, OH) 0 0 0
Brunswick 5/6 Girls (Brunswick, OH) 0 0 0
CMSLC Girls 5-6 (Canfield, OH) 0 0 0
Hudson 5/6 White (Hudson, OH) 0 0 0
Jackson Girls 5/6 Gold (Massillon, OH) 0 0 0
Lake Erie Girls 5/6 Developmenta (Painesville, OH) 0 0 0
Lakewood Saints (Cleveland, OH) 0 0 0
Mentor Youth Lacrosse Girl 5/6 B (Mentor, OH) 0 0 0
Revere (Akron, OH) 0 0 0
Rocky River 5/6 Developmental (Rocky Riiver, OH) 0 0 0
Strongsville 5/6th Girls (Strongsville, OH) 0 0 0
Wadsworth Girls 5/6 Red Develop (Wadsworth, OH) 0 0 0
Wadsworth Girls 5/6 White Develp (Wadsworth, OH) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 28, 2018
Game Time Location Team Score Team
P6 9:00 AM Memorial Park - Field 1 (Stadium) Jackson Girls 5/6 Gold (Developmental)
Avon Lake Girls 5/6 (Developmental)
P7 9:00 AM Medina H.S. - Field 4 Wooster Lacrosse 5-6 Girls (Developmental)
Strongsville 5/6th Girls (Developmental)
P10 9:00 AM Medina Rec Center - Field 8 Rocky River 5/6 Developmental (Developmental)
Wadsworth Girls 5/6 White Develp (Developmental)
P4 10:00 AM Medina H.S. - Field 4 Lake Erie Girls 5/6 Developmenta (Developmental)
Wadsworth Girls 5/6 Red Develop (Developmental)
P5 10:00 AM Medina Rec Center - Field 8 Mentor Youth Lacrosse Girl 5/6 B (Developmental)
Bay Girls 5/6 Developmental (Developmental)
P8 10:00 AM Reagan Park Brunswick 5/6 Girls (Developmental)
Hudson 5/6 White (Developmental)
P11 10:00 AM Memorial Park - Field 1 (Stadium) Revere (Developmental)
Lakewood Saints (Developmental)
P1 11:00 AM Medina H.S. - Field 4 Medina Girls 5/6 Queen Bees (Competitive)
Hudson 5/6 Blue (Competitive)
P2 11:00 AM Reagan Park Avon Youth Girls 5/6 (Competitive)
North Canton Hoover Girls 5/6 (Competitive)
P3 11:00 AM Memorial Park - Field 1 (Stadium) Jackson Girls 5/6 Purple (Competitive)
Mars Girls U12 (Competitive)
P9 11:00 AM Medina Rec Center - Field 8 CMSLC Girls 5-6 (Developmental)
Rocky River 5/6 Developmental (Developmental)
P15 12:00 PM Medina H.S. - Field 4 Wadsworth Girls 5/6 Red Develop (Developmental)
Mentor Youth Lacrosse Girl 5/6 B (Developmental)
P16 12:00 PM Medina Rec Center - Field 8 Lake Erie Girls 5/6 Developmenta (Developmental)
Jackson Girls 5/6 Gold (Developmental)
P17 12:00 PM Memorial Park - Field 1 (Stadium) Bay Girls 5/6 Developmental (Developmental)
Wooster Lacrosse 5-6 Girls (Developmental)
P18 12:00 PM Reagan Park Avon Lake Girls 5/6 (Developmental)
Brunswick 5/6 Girls (Developmental)
P12 1:00 PM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Hudson 5/6 Blue (Competitive)
Avon Youth Girls 5/6 (Competitive)
P13 1:00 PM Medina H.S. - Field 4 Medina Girls 5/6 Queen Bees (Competitive)
Jackson Girls 5/6 Purple (Competitive)
P14 1:00 PM Reagan Park North Canton Hoover Girls 5/6 (Competitive)
Mars Girls U12 (Competitive)
P20 1:00 PM Memorial Park - Field 1 (Stadium) Hudson 5/6 White (Developmental)
Rocky River 5/6 Developmental (Developmental)
P21 1:00 PM Medina Rec Center - Field 8 Jackson Girls 5/6 Gold (Developmental)
Revere (Developmental)
P19 2:00 PM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Strongsville 5/6th Girls (Developmental)
CMSLC Girls 5-6 (Developmental)
P22 2:00 PM Reagan Park Wadsworth Girls 5/6 White Develp (Developmental)
Lakewood Saints (Developmental)
P27 2:00 PM Medina Rec Center - Field 8 Wooster Lacrosse 5-6 Girls (Developmental)
Mentor Youth Lacrosse Girl 5/6 B (Developmental)
P23 3:00 PM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Jackson Girls 5/6 Purple (Competitive)
Hudson 5/6 Blue (Competitive)
P24 3:00 PM Medina H.S. - Field 4 Mars Girls U12 (Competitive)
Avon Youth Girls 5/6 (Competitive)
P25 3:00 PM Medina Rec Center - Field 8 North Canton Hoover Girls 5/6 (Competitive)
Medina Girls 5/6 Queen Bees (Competitive)
P28 3:00 PM Memorial Park - Field 1 (Stadium) Brunswick 5/6 Girls (Developmental)
Lake Erie Girls 5/6 Developmenta (Developmental)
P30 3:00 PM Reagan Park Wadsworth Girls 5/6 Red Develop (Developmental)
Avon Lake Girls 5/6 (Developmental)
P26 4:00 PM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Jackson Girls 5/6 Gold (Developmental)
Lakewood Saints (Developmental)
P29 4:00 PM Medina H.S. - Field 4 CMSLC Girls 5-6 (Developmental)
Bay Girls 5/6 Developmental (Developmental)
P33 4:00 PM Medina Rec Center - Field 8 Wadsworth Girls 5/6 White Develp (Developmental)
Hudson 5/6 White (Developmental)
P31 5:00 PM Medina Rec Center - Field 8 Revere (Developmental)
Strongsville 5/6th Girls (Developmental)
P33 5:00 PM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Medina Girls 5/6 Queen Bees (Competitive)
Mars Girls U12 (Competitive)

Bracket

No Bracket Games for this Division