Lacrosse

Boys Grade 7/8

Baggataway

Apr 28 - 29, 2018
Medina, OH
 Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Competitive
Team W L T
Anthony Wayne 7/8 (Monclova, OH) 0 0 0
Avon Lake Boys 7/8 Competitive (Avon Lake, OH) 0 0 0
Bay Village Boys 7/8 Competative (Bay Village, OH) 0 0 0
Brunswick 7/8 Boys (Brunswick, OH) 0 0 0
Hudson 7/8 Vikings (Hudson, OH) 0 0 0
Jackson A team (Massillon, OH) 0 0 0
Mars Blue 7/8 (Evans City, PA) 0 0 0
Medina Boys 7/8 A (Medina, OH) 0 0 0
Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 A (Mentor, OH) 0 0 0
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Gold (Mount Lebanon, PA) 0 0 0
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Blue (Mount Lebanon, PA) 0 0 0
North Canton Hoover (North Canton, OH) 0 0 0
Perrysburg Boys 7/8 Competitive (Perrysburg, OH) 0 0 0
Rocky River 7/8 Competitive (Rocky Riiver, OH) 0 0 0
Wadsworth Boys Competitive (Wadsworth, OH) 0 0 0
Developmental
Team W L T
Golden Eagle Lacrosse Club (Canton, OH) 0 0 0
Lake Erie Lightning Boys MS (Concord Township, OH) 0 0 0
Avon Lake Boys 7/8 Developmental (Avon Lake, OH) 0 0 0
Berea LAX (Berea, OH) 0 0 0
Brecksville 7/8 Red (Broadview Heights, OH) 0 0 0
Brecksville 7/8 white (Broadview Heights, OH) 0 0 0
Chardon 7/8 Boys (Chardon, OH) 0 0 0
CMSLC Boys 7-8 (Canfield, OH) 0 0 0
Copley Lax Club (Copley, OH) 0 0 0
Green Lacrosse Club (Uniontown, OH) 0 0 0
Holy Cross 7/8 Developmental (Canton, OH) 0 0 0
Hudson 7/8 Navy (Hudson, OH) 0 0 0
Jackson B Team (Massillon, OH) 0 0 0
Lake- Blue (Mogadore, OH) 0 0 0
Lake- White (Mogadore, OH) 0 0 0
Medina Boys 7/8 B (Medina, OH) 0 0 0
Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 B (Mentor, OH) 0 0 0
Revere (Akron, OH) 0 0 0
Rocky River 7/8 Developmental (Rocky Riiver, OH) 0 0 0
Strongsville 7th Boys Dev (Strongsville, OH) 0 0 0
Strongsville 8th Boys Dev (Strongsville, OH) 0 0 0
Wadsworth Boys Developmental (Wadsworth, OH) 0 0 0
West Geauga Middle School (Chesterland, OH) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Sunday, April 29, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Cunningham - Field 10 Wadsworth Boys Competitive (Competitive)
Brunswick 7/8 Boys (Competitive)
P2 9:00 AM Huffman Park - Field 16 Hudson 7/8 Vikings (Competitive)
Bay Village Boys 7/8 Competative (Competitive)
P3 9:00 AM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 A (Competitive)
Avon Lake Boys 7/8 Competitive (Competitive)
P4 9:00 AM Medina Rec Center - Field 6 Jackson B Team (Developmental)
Strongsville 7th Boys Dev (Developmental)
P5 9:00 AM Medina Rec Center - Field 7 Brecksville 7/8 white (Developmental)
Holy Cross 7/8 Developmental (Developmental)
P6 9:00 AM Memorial Park - Field 2 CMSLC Boys 7-8 (Developmental)
West Geauga Middle School (Developmental)
P7 10:00 AM Cunningham - Field 10 Rocky River 7/8 Competitive (Competitive)
Anthony Wayne 7/8 (Competitive)
P8 10:00 AM Huffman Park - Field 16 North Canton Hoover (Competitive)
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Gold (Competitive)
P9 10:00 AM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Medina Boys 7/8 A (Competitive)
Mars Blue 7/8 (Competitive)
P10 10:00 AM Medina Rec Center - Field 6 Avon Lake Boys 7/8 Developmental (Developmental)
Chardon 7/8 Boys (Developmental)
P11 10:00 AM Medina Rec Center - Field 7 Strongsville 8th Boys Dev (Developmental)
Brecksville 7/8 Red (Developmental)
P12 10:00 AM Memorial Park - Field 2 Green Lacrosse Club (Developmental)
Revere (Developmental)
P13 11:00 AM Cunningham - Field 10 Jackson A team (Competitive)
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Blue (Competitive)
P14 11:00 AM Cunningham - Field 11 Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 B (Developmental)
Golden Eagle Lacrosse Club (Developmental)
P15 11:00 AM Cunningham - Field 14 Avon Lake Boys 7/8 Competitive (Competitive)
Wadsworth Boys Competitive (Competitive)
P16 11:00 AM Huffman Park - Field 16 Hudson 7/8 Navy (Developmental)
Lake- White (Developmental)
P17 11:00 AM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) Lake Erie Lightning Boys MS (Developmental)
Rocky River 7/8 Developmental (Developmental)
P18 11:00 AM Medina Rec Center - Field 6 Copley Lax Club (Developmental)
Berea LAX (Developmental)
P19 11:00 AM Medina Rec Center - Field 7 Brunswick 7/8 Boys (Competitive)
Hudson 7/8 Vikings (Competitive)
P20 11:00 AM Memorial Park - Field 2 Strongsville 7th Boys Dev (Developmental)
CMSLC Boys 7-8 (Developmental)
P21 12:00 PM Cunningham - Field 11 Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Gold (Competitive)
Rocky River 7/8 Competitive (Competitive)
P22 12:00 PM Cunningham - Field 14 Lake- Blue (Developmental)
Medina Boys 7/8 B (Developmental)
P23 12:00 PM Huffman Park - Field 16 Wadsworth Boys Developmental (Developmental)
Jackson B Team (Developmental)
P24 12:00 PM Medina H.S. - Field 3 (Ken Dukes) West Geauga Middle School (Developmental)
Strongsville 8th Boys Dev (Developmental)
P25 12:00 PM Medina Rec Center - Field 6 Chardon 7/8 Boys (Developmental)
Green Lacrosse Club (Developmental)
P26 12:00 PM Medina Rec Center - Field 7 Perrysburg Boys 7/8 Competitive (Competitive)
Mars Blue 7/8 (Competitive)
P27 1:00 PM Cunningham - Field 10 Anthony Wayne 7/8 (Competitive)
Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 A (Competitive)
P28 1:00 PM Cunningham - Field 11 Bay Village Boys 7/8 Competative (Competitive)
Jackson A team (Competitive)
P29 1:00 PM Cunningham - Field 14 Medina Boys 7/8 A (Competitive)
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Blue (Competitive)
P30 1:00 PM Memorial Park - Field 2 Holy Cross 7/8 Developmental (Developmental)
Avon Lake Boys 7/8 Developmental (Developmental)
P31 1:00 PM Medina Rec Center - Field 6 Brecksville 7/8 Red (Developmental)
Hudson 7/8 Navy (Developmental)
P32 1:00 PM Medina Rec Center - Field 7 Revere (Developmental)
Lake Erie Lightning Boys MS (Developmental)
P33 1:00 PM Huffman Park - Field 16 Lake- White (Developmental)
Copley Lax Club (Developmental)
P34 2:00 PM Cunningham - Field 10 Wadsworth Boys Competitive (Competitive)
Perrysburg Boys 7/8 Competitive (Competitive)
P35 2:00 PM Cunningham - Field 11 Avon Lake Boys 7/8 Competitive (Competitive)
Mars Blue 7/8 (Competitive)
P36 2:00 PM Cunningham - Field 14 Rocky River 7/8 Developmental (Developmental)
Lake- Blue (Developmental)
P37 2:00 PM Huffman Park - Field 16 Berea LAX (Developmental)
Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 B (Developmental)
P38 2:00 PM Medina Rec Center - Field 6 Medina Boys 7/8 B (Developmental)
Golden Eagle Lacrosse Club (Developmental)
P39 2:00 PM Medina Rec Center - Field 7 Strongsville 8th Boys Dev (Developmental)
Jackson B Team (Developmental)
P40 2:00 PM Memorial Park - Field 2 Green Lacrosse Club (Developmental)
Strongsville 7th Boys Dev (Developmental)
P41 3:00 PM Cunningham - Field 10 CMSLC Boys 7-8 (Developmental)
Holy Cross 7/8 Developmental (Developmental)
P42 3:00 PM Cunningham - Field 11 Hudson 7/8 Vikings (Competitive)
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Blue (Competitive)
P43 3:00 PM Cunningham - Field 14 Jackson A team (Competitive)
Brunswick 7/8 Boys (Competitive)
P44 3:00 PM Huffman Park - Field 16 Brecksville 7/8 white (Developmental)
Wadsworth Boys Developmental (Developmental)
P45 3:00 PM Medina Rec Center - Field 6 Hudson 7/8 Navy (Developmental)
West Geauga Middle School (Developmental)
P46 3:00 PM Medina Rec Center - Field 7 North Canton Hoover (Competitive)
Rocky River 7/8 Competitive (Competitive)
P47 3:00 PM Memorial Park - Field 2 Lake Erie Lightning Boys MS (Developmental)
Chardon 7/8 Boys (Developmental)
P48 4:00 PM Cunningham - Field 10 Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 A (Competitive)
Mt. Lebanon Lacrosse 7/8 Gold (Competitive)
P49 4:00 PM Cunningham - Field 11 Mars Blue 7/8 (Competitive)
Anthony Wayne 7/8 (Competitive)
P50 4:00 PM Cunningham - Field 14 Copley Lax Club (Developmental)
Brecksville 7/8 Red (Developmental)
P51 4:00 PM Huffman Park - Field 16 Lake- Blue (Developmental)
Medina Boys 7/8 B (Developmental)
P52 4:00 PM Medina Rec Center - Field 6 Golden Eagle Lacrosse Club (Developmental)
Rocky River 7/8 Developmental (Developmental)
P53 4:00 PM Medina Rec Center - Field 7 Perrysburg Boys 7/8 Competitive (Competitive)
Bay Village Boys 7/8 Competative (Competitive)
P54 5:00 PM Cunningham - Field 10 North Canton Hoover (Competitive)
Medina Boys 7/8 A (Competitive)
P55 5:00 PM Cunningham - Field 11 Mentor Youth Lacrosse Boys 7/8 B (Developmental)
Lake- White (Developmental)
P56 5:00 PM Cunningham - Field 14 Brecksville 7/8 white (Developmental)
Avon Lake Boys 7/8 Developmental (Developmental)
P57 5:00 PM Medina Rec Center - Field 7 Revere (Developmental)
Berea LAX (Developmental)
P58 5:00 PM Medina Rec Center - Field 6 Chardon 7/8 Boys (Developmental)
Wadsworth Boys Developmental (Developmental)