Baseball

Tournament Note

(BENEFIT FUNDRAISER)

11U AA

TN Game 7 McNair Classic

May 5 - 6, 2018
TN
Register  Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

11U AA Pool 1
Team W L T
RS
RA
Line Drive Baseball (Monteagle, TN) 2 0 0 30 8
Warrior Youth Baseball (Murfreesboro, TN) 1 0 0 11 3
Barren Select (Cave City, KY) 1 1 0 11 19
Momentum (Murfreesboro, TN) 0 0 0 0 0
Franklin Chargers (Franklin, TN) 0 0 0 0 0
Brentwood Bucks (Brentwood, TN) 0 1 0 3 11
Knights Baseball 11u (Nashville, TN) 0 2 0 11 25
11U AA Pool 2
Team W L T
RS
RA
Rippers 11U (FLORENCE, AL) 2 0 0 12 10
Wilson Woodchucks (Mt. Juliet, TN) 1 0 0 20 7
Diamond Dawgs 11U (Lebanon, TN) 1 1 0 9 8
Franklin Cannons (Franklin, TN) 0 0 0 0 0
Brentwood Eagles (Brentwood, TN) 0 0 0 0 0
LBA Wildcards Red (Smyrna, TN) 0 1 0 7 20
Wave Baseball 11U (Gallatin, TN) 0 2 0 11 14
11U AA Pool 3
Team W L T
RS
RA
Strike Zone Academy - BLACK (HERMITAGE, TN) 2 0 0 25 9
Hustle Factory Skeeters 11U (Spring Hill, TN) 1 0 0 7 0
Station Camp Bison Baseball 11U (Gallatin, TN) 1 1 0 6 16
SWA STORM (Thompson's Station, TN) 0 0 0 0 0
LBA Wildcards Blue (Smyrna, TN) 0 0 0 0 0
Swhacker Baseball (Mc Minnville, TN) 0 1 0 0 7
MJ Storm (Mt. Juliet, TN) 0 2 0 11 17
Unused
Team W L T
RS
RA

Schedule

Filter by:

Sunday, May 06, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Donelson Rotary - Field 3 Barren Select
8 6 Knights Baseball 11u
P2 8:00 AM Donelson Rotary - Field 4 Diamond Dawgs 11U
6 4 Wave Baseball 11U
P3 8:00 AM Donelson Rotary - Field 5 Strike Zone Academy - BLACK
13 1 Station Camp Bison Baseball 11U
P4 9:45 AM Donelson Rotary - Field 3 Barren Select
3 13 Line Drive Baseball
P5 9:45 AM Donelson Rotary - Field 4 Diamond Dawgs 11U
3 4 Rippers 11U
P6 9:45 AM Donelson Rotary - Field 5 Strike Zone Academy - BLACK
12 8 MJ Storm
P7 11:30 AM Donelson Rotary - Field 3 Line Drive Baseball
17 5 Knights Baseball 11u
P8 11:30 AM Donelson Rotary - Field 4 Rippers 11U
8 7 Wave Baseball 11U
P9 11:30 AM Donelson Rotary - Field 5 MJ Storm
3 5 Station Camp Bison Baseball 11U
P10 1:15 PM Donelson Rotary - Field 3 Warrior Youth Baseball
11 3 Brentwood Bucks
P11 1:15 PM Donelson Rotary - Field 4 Wilson Woodchucks
20 7 LBA Wildcards Red
P12 1:15 PM Donelson Rotary - Field 5 Swhacker Baseball
0 7 Hustle Factory Skeeters 11U
P13 3:00 PM Donelson Rotary - Field 3 Warrior Youth Baseball
Franklin Chargers
P14 3:00 PM Donelson Rotary - Field 4 Wilson Woodchucks
Franklin Cannons
P15 3:00 PM Donelson Rotary - Field 5 Swhacker Baseball
LBA Wildcards Blue
P16 4:45 PM Donelson Rotary - Field 3 Momentum
Brentwood Bucks
P17 4:45 PM Donelson Rotary - Field 4 Brentwood Eagles
LBA Wildcards Red
P18 4:45 PM Donelson Rotary - Field 5 SWA STORM
Hustle Factory Skeeters 11U
P19 6:30 PM Donelson Rotary - Field 3 Momentum
Franklin Chargers
P20 6:30 PM Donelson Rotary - Field 4 Brentwood Eagles
Franklin Cannons
P21 6:30 PM Donelson Rotary - Field 5 SWA STORM
LBA Wildcards Blue

Bracket

No Bracket Games for this Division