Baseball

Tournament Note

All games are cancelled everywhere today.

10u

Go Yard Classic @Diamond Point Sports Complex

Jun 8 - 10, 2018
Bourbonnais, IL • Hammond, IN • South Holland, IL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RS
RA
House of Sportz 10U (Bourbonnais, IL) 2 0 0 18 4
Lou Collier 0 1 0 5 9
Oak Forest Blue Demons (Oak Forest, IL) 1 0 0 16 2
Lowell Outcast 0 2 0 6 24
Frankfort Force Blue (Frankfort, IL) 1 1 0 17 21
Lincolnway Blue Demons (Mokena, IL) 0 0 0 0 0
TriTown Warhawks 0 0 0 0 0
Merrionette Park Express 10U (Merrionette Park, IL) 1 0 0 9 5
Mud Dogs (Monee, Il) 0 1 0 3 9

Schedule

Filter by:

Friday, June 08, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 6:00 PM Diamond Point Sports Complex - Field 1 Oak Forest Blue Demons
16 2 Frankfort Force Blue
P3 8:00 PM Diamond Point Sports Complex - Field 1 Lowell Outcast
1 9 House of Sportz 10U
Saturday, June 09, 2018
Game Time Location Team Score Team
P6 1:15 PM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Frankfort Force Blue
15 5 Lowell Outcast
P8 1:15 PM Diamond Point Sports Complex - Field 1 House of Sportz 10U
9 3 Mud Dogs
P2 3:00 PM Diamond Point Sports Complex - Field 1 Lou Collier
5 9 Merrionette Park Express 10U
Sunday, June 10, 2018
Game Time Location Team Score Team
P9 8:00 AM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Lou Collier
TriTown Warhawks
P4 9:45 AM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Lincolnway Blue Demons
Mud Dogs
P5 11:30 AM Diamond Point Sports Complex - Field 2 TriTown Warhawks
Oak Forest Blue Demons
P7 11:30 AM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Merrionette Park Express 10U
Lincolnway Blue Demons
B1 1:15 PM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Pool A 8th Place
Pool A 9th Place
B3 1:15 PM Diamond Point Sports Complex - Field 2 Pool A 4th Place
Pool A 5th Place
B4 3:00 PM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Pool A 2nd Place
Pool A 7th Place
B5 3:00 PM Diamond Point Sports Complex - Field 2 Pool A 3rd Place
Pool A 6th Place
B2 4:45 PM Diamond Point Sports Complex - Field 3 Pool A 1st Place
Bracket Winner B1
B7 4:45 PM Diamond Point Sports Complex - Field 2 Bracket Winner B4
Bracket Winner B5
B6 6:30 PM Diamond Point Sports Complex - Field 2 Bracket Winner B2
Bracket Winner B3
B8 8:15 PM Diamond Point Sports Complex - Field 2 Bracket Winner B6
Bracket Winner B7

Bracket

Bracket Winner B8
Champion
Pool A 1st Place
B2 - Sun 6/10 4:45PM Diamond Point Sports Complex - Field 3
Bracket Winner B1
Pool A 4th Place
B3 - Sun 6/10 1:15PM Diamond Point Sports Complex - Field 2
Pool A 5th Place
Pool A 8th Place
B1 - Sun 6/10 1:15PM Diamond Point Sports Complex - Field 3
Pool A 9th Place
Bracket Winner B4
B7 - Sun 6/10 4:45PM Diamond Point Sports Complex - Field 2
Bracket Winner B5
Bracket Winner B2
B6 - Sun 6/10 6:30PM Diamond Point Sports Complex - Field 2
Bracket Winner B3
Bracket Winner B6
B8 - Sun 6/10 8:15PM Diamond Point Sports Complex - Field 2
Bracket Winner B7
Pool A 2nd Place
B4 - Sun 6/10 3:00PM Diamond Point Sports Complex - Field 3
Pool A 7th Place
Pool A 3rd Place
B5 - Sun 6/10 3:00PM Diamond Point Sports Complex - Field 2
Pool A 6th Place