Lacrosse

Tournament Note

JV 2020-2021

Junior Varsity

Wildcat Pepper 2017

Jul 22 - 23, 2017
Camillus, NY
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
Different Road Patriots

Junior Varsity Champion

Sat Jul 22, 2017 - Sun Jul 23, 2017

Teams

Schedule

Filter by:

Sunday, July 23, 2017
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM WGHS - Field 3 West Genesee Duerheimer
17 1 Stampede
B2 9:00 AM WGHS - Field 2 Finger Lakes Flamingoes
4 7 Rush Henrietta
B3 9:00 AM WGHS - Field 5 Baldwinsville
7 6 Empress White
B4 9:50 AM WGHS - Field 3 West Genesee Kent
11 7 Liverpool
B5 9:50 AM WGHS - Field 2 Auburn
7 8 Different Road Patriots
B6 9:50 AM WGHS - Field 5 Lady Roc Purple
4 10 Empress Silver
B7 10:40 AM WGHS - Field 3 Empress White
3 11 West Genesee Duerheimer
B8 10:40 AM WGHS - Field 2 Rush Henrietta
7 5 Baldwinsville
B9 10:40 AM WGHS - Field 5 Stampede
4 11 Finger Lakes Flamingoes
B10 11:30 AM WGHS - Field 3 Lady Roc Purple
3 12 West Genesee Kent
B11 11:30 AM WGHS - Field 2 Different Road Patriots
8 1 Empress Silver
B12 11:30 AM WGHS - Field 5 Liverpool
9 12 Auburn
B13 12:45 PM WGHS - Field 3 West Genesee Duerheimer
6 5 Rush Henrietta
B14 12:45 PM WGHS - Field 2 Baldwinsville
9 6 Finger Lakes Flamingoes
B15 12:45 PM WGHS - Field 5 Empress White
10 6 Stampede
B16 1:35 PM WGHS - Field 3 West Genesee Kent
8 9 Different Road Patriots
B17 1:35 PM WGHS - Field 2 Empress Silver
2 15 Auburn
B18 1:35 PM WGHS - Field 5 Lady Roc Purple
4 13 Liverpool
B19 2:25 PM WGHS - Field 2 Finger Lakes Flamingoes
11 5 Empress Silver
B20 2:25 PM WGHS - Field 5 Stampede
7 6 Lady Roc Purple
B21 2:25 PM WGHS - Field 3 Baldwinsville
9 7 Empress White
B22 3:15 PM WGHS - Field 2 Auburn
4 11 Liverpool
B23 3:15 PM WGHS - Field 5 Rush Henrietta
10 6 West Genesee Kent
B24 3:15 PM WGHS - Field 3 West Genesee Duerheimer
4 5 Different Road Patriots

Bracket

Baldwinsville
West Genesee Duerheimer
Different Road Patriots
Champion
Empress White
West Genesee Duerheimer - 4
B24 - Sun 7/23 3:15PM WGHS - Field 3
Different Road Patriots - 5
West Genesee Duerheimer - 17
B1 - Sun 7/23 9:00AM WGHS - Field 3
Stampede - 1
Baldwinsville - 7
B3 - Sun 7/23 9:00AM WGHS - Field 5
Empress White - 6
Empress White - 10
B15 - Sun 7/23 12:45PM WGHS - Field 5
Stampede - 6
Auburn - 7
B5 - Sun 7/23 9:50AM WGHS - Field 2
Different Road Patriots - 8
Empress White - 3
B7 - Sun 7/23 10:40AM WGHS - Field 3
West Genesee Duerheimer - 11
Lady Roc Purple - 3
B10 - Sun 7/23 11:30AM WGHS - Field 3
West Genesee Kent - 12
West Genesee Kent - 8
B16 - Sun 7/23 1:35PM WGHS - Field 3
Different Road Patriots - 9
Different Road Patriots - 8
B11 - Sun 7/23 11:30AM WGHS - Field 2
Empress Silver - 1
West Genesee Kent - 11
B4 - Sun 7/23 9:50AM WGHS - Field 3
Liverpool - 7
Rush Henrietta - 7
B8 - Sun 7/23 10:40AM WGHS - Field 2
Baldwinsville - 5
Baldwinsville - 9
B14 - Sun 7/23 12:45PM WGHS - Field 2
Finger Lakes Flamingoes - 6
Finger Lakes Flamingoes - 4
B2 - Sun 7/23 9:00AM WGHS - Field 2
Rush Henrietta - 7
Stampede - 4
B9 - Sun 7/23 10:40AM WGHS - Field 5
Finger Lakes Flamingoes - 11
Auburn - 4
B22 - Sun 7/23 3:15PM WGHS - Field 2
Liverpool - 11
Finger Lakes Flamingoes - 11
B19 - Sun 7/23 2:25PM WGHS - Field 2
Empress Silver - 5
Liverpool - 9
B12 - Sun 7/23 11:30AM WGHS - Field 5
Auburn - 12
Empress Silver - 2
B17 - Sun 7/23 1:35PM WGHS - Field 2
Auburn - 15
Lady Roc Purple - 4
B6 - Sun 7/23 9:50AM WGHS - Field 5
Empress Silver - 10
Stampede - 7
B20 - Sun 7/23 2:25PM WGHS - Field 5
Lady Roc Purple - 6
Lady Roc Purple - 4
B18 - Sun 7/23 1:35PM WGHS - Field 5
Liverpool - 13
West Genesee Duerheimer - 6
B13 - Sun 7/23 12:45PM WGHS - Field 3
Rush Henrietta - 5
Rush Henrietta - 10
B23 - Sun 7/23 3:15PM WGHS - Field 5
West Genesee Kent - 6
Baldwinsville - 9
B21 - Sun 7/23 2:25PM WGHS - Field 3
Empress White - 7