Basketball

Tournament Note

Buckeye Prep Invitational Final Schedule!! Good Luck to all the teams!

4th Grade-2025

Buckeye Prep Invitational

Mar 31 - Apr 2, 2017
OH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

North Coast Blue Chips

4th Grade-2025 Champion

Fri Mar 31, 2017 - Sun Apr 2, 2017

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, March 31, 2017
Game Time Location Team Score Team
P1 6:30 PM New Covenant Believers Church - Court 16 Miller Factory Elite
39 36 Nova Village
P4 6:30 PM New Covenant Believers Church - Court 17 All-Ohio Red
50 20 Mid Ohio Pumas Black
Saturday, April 01, 2017
Game Time Location Team Score Team
P12 10:15 AM Westland Recreation Center - Court 20 Toldeo Thunder
19 42 Indiana Rise
P2 12:45 PM Otterbein University - Court 4 Toronto City Elite (Canada)
24 59 North Coast Blue Chips
P3 12:45 PM Whitehall High School - Court 14 NBA Collective
52 19 Hardwork Basketball
P6 12:45 PM Westland Recreation Center - Court 18 Ohio Hoopsters
37 13 Ohio Basketball Club
P7 12:45 PM Westland Recreation Center - Court 19 Lansing Prospectors
39 47 Cincinnati Lakers
P15 12:45 PM Whitehall High School - Court 15 R4L
45 23 Toldeo Thunder
P5 3:15 PM Whitehall High School - Court 15 Indiana Rise
36 31 R4L
P13 3:15 PM Westerville North High School - Court 10 Ohio Basketball Club
55 60 Lansing Prospectors
P14 3:15 PM Westerville North High School - Court 11 Ohio Hoopsters
34 26 Cincinnati Lakers
P8 4:30 PM Whitehall High School - Court 12 Nova Village
22 53 Toronto City Elite (Canada)
P9 4:30 PM Otterbein University - Court 3 Miller Factory Elite
8 30 North Coast Blue Chips
P11 4:30 PM Westerville North High School - Court 10 NBA Collective
55 18 Mid Ohio Pumas Black
P10 5:45 PM Whitehall High School - Court 13 Hardwork Basketball
37 64 All-Ohio Red
Sunday, April 02, 2017
Game Time Location Team Score Team
B1 1:00 PM Otterbein University - Court 4 [1] North Coast Blue Chips
67 52 [2] R4L
B2 1:00 PM Whitehall High School - Court 15 [1] Ohio Hoopsters
40 49 [2] All-Ohio Red
B3 1:00 PM Westerville North High School - Court 10 [1] Indiana Rise
47 57 [2] Toronto City Elite (Canada)
B4 1:00 PM Westerville North High School - Court 11 [1] NBA Collective
60 29 [2] Cincinnati Lakers
B8 1:00 PM Westland Recreation Center - Court 18 [3] Miller Factory Elite
28 43 [4] Ohio Basketball Club
B9 1:00 PM Westland Recreation Center - Court 19 [3] Lansing Prospectors
46 41 [4] Mid Ohio Pumas Black
B10 1:00 PM Westland Recreation Center - Court 20 [3] Toldeo Thunder
16 38 [4] Nova Village
B5 3:30 PM Otterbein University - Court 8 [1] North Coast Blue Chips
52 28 [2] All-Ohio Red
B6 3:30 PM Whitehall High School - Court 12 [2] Toronto City Elite (Canada)
58 71 [1] NBA Collective
B11 3:30 PM Whitehall High School - Court 13 [3] Hardwork Basketball
60 34 [4] Ohio Basketball Club
B12 3:30 PM Whitehall High School - Court 15 [3] Lansing Prospectors
36 50 [4] Nova Village
B7 6:00 PM Otterbein University - Court 2 [1] North Coast Blue Chips
55 33 [1] NBA Collective
B13 6:00 PM Otterbein University - Court 7 [3] Hardwork Basketball
48 42 [4] Nova Village

Bracket

GOLD Bracket
SILVER Bracket
[1] North Coast Blue Chips
Champion
[3] Hardwork Basketball
Champion
[1] North Coast Blue Chips - 55
B7 - Sun 4/2 6:00PM Otterbein University - Court 2
[1] NBA Collective - 33
[1] Ohio Hoopsters - 40
B2 - Sun 4/2 1:00PM Whitehall High School - Court 15
[2] All-Ohio Red - 49
[1] North Coast Blue Chips - 52
B5 - Sun 4/2 3:30PM Otterbein University - Court 8
[2] All-Ohio Red - 28
[1] Indiana Rise - 47
B3 - Sun 4/2 1:00PM Westerville North High School - Court 10
[2] Toronto City Elite (Canada) - 57
[1] NBA Collective - 60
B4 - Sun 4/2 1:00PM Westerville North High School - Court 11
[2] Cincinnati Lakers - 29
[1] North Coast Blue Chips - 67
B1 - Sun 4/2 1:00PM Otterbein University - Court 4
[2] R4L - 52
[2] Toronto City Elite (Canada) - 58
B6 - Sun 4/2 3:30PM Whitehall High School - Court 12
[1] NBA Collective - 71
[3] Lansing Prospectors - 36
B12 - Sun 4/2 3:30PM Whitehall High School - Court 15
[4] Nova Village - 50
[3] Hardwork Basketball - 48
B13 - Sun 4/2 6:00PM Otterbein University - Court 7
[4] Nova Village - 42
[3] Miller Factory Elite - 28
B8 - Sun 4/2 1:00PM Westland Recreation Center - Court 18
[4] Ohio Basketball Club - 43
[3] Hardwork Basketball - 60
B11 - Sun 4/2 3:30PM Whitehall High School - Court 13
[4] Ohio Basketball Club - 34
[3] Toldeo Thunder - 16
B10 - Sun 4/2 1:00PM Westland Recreation Center - Court 20
[4] Nova Village - 38
[3] Lansing Prospectors - 46
B9 - Sun 4/2 1:00PM Westland Recreation Center - Court 19
[4] Mid Ohio Pumas Black - 41